Jump to content

myphone POLL: Ποια cloud storage υπηρεσία χρησιμοποιείτε;


DJDB
 Κοινοποίηση

Ποια cloud storage υπηρεσία χρησιμοποιείτε περισσότερο;  

875 members have voted

  1. 1. Ποια cloud storage υπηρεσία χρησιμοποιείτε περισσότερο;

    • Box
      45
    • Dropbox
      474
    • Sugarsync
      13
    • Google Drive
      90
    • Microsoft Skydrive
      113
    • Άλλη
      29
    • Δεν χρησιμοποιώ καμία
      108
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      3


Recommended Posts

Box για τα 50 GB παρόλο που ούτε ένα ευχαριστώ δεν είπαν για τη μετάφραση της εφαρμογής τους...
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 207
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενα λαθος που γινεται συχνα ειναι οτι ο κοσμος μπερδευει τις υπηρεσιες cloud με τον αποθηκευτικο χωρο. Ο σκοπος του cloud δεν ειναι η παραπανω μνημη, αλλα η δυνατοτητα αμεσου συγχρονισμου αρχειων. Πχ ξεκιναω να γραφω ενα κειμενο στο pc του γραφειου μου και το συνεχιζω στο pc του σπιτιου μου, οπου το βρισκω οπως ακριβως το ειχα αφησει στο γραφειο. Αυτη ειναι η χρησιμοτητα του cloud κατα κυριο λογο. Για τα υπολοιπα, υπαρχουν οι καρτες μνημης και οι σκληροι δισκοι.

 

Δεν συμφωνώ μ' αυτό που λες, γιατί μ' αυτό το σκεπτικό θα μπορούσαμε να πούμε πως υπάρχουν και τα usb sticks.

Άσε που αποθηκεύοντας το έγγραφο στο στικ σου, είσαι σίγουρος πως όταν με το καλό επιστρέψεις σπίτι, θα το έχεις άμεσα διαθέσιμο για επεξεργασία και δεν θα αναθεματίζεις την τύχη σου που η adsl σου είναι down.

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα dropbox, αλλά το χρησιμοποιώ εξίσου με το drive.

Έχω επίσης box, skydrive, mediafire, Ubuntu one και τα 50gb του πυθος, αλλά όλα αυτά τα χρησιμοποιώ πιο σπάνια..

Link to comment
Share on other sites

-Το box δεν δινει εφαρμογή για windows (τοτε που το έψαξα τουλάχιστον πριν κανα χρόνο)

 

Έχει - έχει!! :)

Link to comment
Share on other sites

Box με 50GB που δίνει η Sony! ;-)

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Google Drive + Box (πρόλαβα την προσφορά στους Android users με 50 gb) + Dropbox + πρόσφατα Mediafire 25gb

Galaxy S8 / 8.0
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα drop box γιατί μου φαίνεται εταιρικά εύκολο και για τη χρήση που κάνω πόδι καλύτερο!! Έχω δοκιμάσει sugar sync Google drive.Και είναι πολύ χάλια..
Link to comment
Share on other sites

Μόνο dropbox εδώ και χρόνια, από τότε που έδειξε το δρόμο μόνο του. Έχω ~30gb και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από τις προσφερόμενες υπηρεσίες του.
Link to comment
Share on other sites

Dropbox λόγω των 50gb που μου έδωσε από sgs3...

Αλλά με βόλεψε κιόλας γιατί μπορώ να το χειρίζομαι εύκολα και απλά τόσο από το s3 μου όσο και από το iphone5 μου...

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

owncloud για τα αρχεία της δουλειάς γιατί δεν τους εμπιστεύομαι.

από εκεί και πέρα sugarsync γιατί είναι το καλύτερο από χαρακτηριστικά αν και λίγο bugi

skydrive και googledrive κυρίως για share αρχείων

dropbox αν και έχω κι εγώ 20 giga φοιτητικό έχω ανεβάσει μια φώτο όλη κι όλη για δοκιμή :P έτσι κι αλλιώς δεν σου τα δίνει για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Dropbox

 

Επειδή ο συγχρονισμός τόσο τοπικά στις επιμέρους συσκευές που είναι συνδεδεμένες αλλά και στο σύννεφο το κάνουν μοναδικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως Skydrive, ενώ έχω και κάποια πραματάκια στο DropBox. Αλλά με μία άψογη εφαρμογή, έχω ενοποιήσει στο κινητό μου όλες τις υπηρεσίες και έχω καταβολευτεί.
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα Nokia, χρησιμοποιούσα Skydrive... τώρα dropbox, γιατί η HTC μου δίνει 25,8 GB δωρεάν για 2 χρόνια! Βέβαια, δεν αποθηκεύω τα πάντα εκεί μέσα, παρά μόνο τις φωτό και τα βίντεο, γιατί βολεύει να τα έχω έτοιμα μέσω Wi-Fi στο PC.
Link to comment
Share on other sites

κυρίως το google drive επειδή είναι όλα συγχρονισμένα με το google account μου αλλά μετά της αγορά του galaxy s3 που έφτασα στα 75gb και έχουν ανεβάσει σημειώσεις από τη σχολή μου,το τελευταίο καιρό dropbox ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...