Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ναι καλά η κεραία απέναντι στο βουνό, πάνω από την Μονή

 

δεν κατάλαβα που κολλάει η μονη ; όσο για το βουνό πολύ πιθανόν νά είναι κεραία τήσ κοσμοτε εκει !

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1484

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

Ταχύτητα κοντά στο κέντρο της Νάουσας.

http://i.imgur.com/vCcxgFa.jpg

Edited by saign
Sony Xperia P (THE DARK ROM V2.5) - UMI X1 LeWa OS - UMI X1S Vredniiy V3.0/4.2.2 - Meizu MX3 - Meizu MX4 - OnePlus 3 A3000
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβεις ποιο βουνό εννοώ :)

 

εξηγησε μου πια μονη λες για να ξερω που ειναι η κεραια , εγω ξερω οτι πανω στο βουνο δειχνει να εχει 2 κεραιες ..και πρεπει η κοσμοτε να εχει κεραια στο αστικο κεντρο του dsl του οτε . Τωρα δεν ξερω ..

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Aυτή την στιγμή βρίσκομαι στην Πορταριά του Πηλίου , στο Xenia Hotel που έχει θέα ολόκληρο τον Βόλο . Η COSMOTE έχει 4G σήμα 3 μπάρες στις 4 , ενώ η Vodafone έχει 1 μπάρα στις 4 .

 

Να σημειώσω εδώ , πως όταν θέλουμε να μπούμε σε μια σελίδα στο internet , η Vodafone με 1 μπάρα στις 4 σήμα 4G όπως είπα , γυρνάει αμέσως σε κορυφαίο σήμα H+ και ΠΟΛΥ γρήγορο . Είναι πολύ ασθενές το 4G σήμα με 1 μπάρα . (λογικά η κεραία είναι στον Βόλο) .

 

Στην COSMOTE με 3 στις 4 μπάρες 4G σήμα , η πλοήγηση είναι πολύ γρήγορη .

 

Και εδώ η COSMOTE , αποδείχτηκε πιο δυνατή από την Vodafone .

 

Μπράβο .

 

*** (Μην πείτε πάλι ότι δουλεύω στην COSMOTE , ήμαρτον ;) Τα πράγματα τα λέω όπως ακριβώς είναι και ΠΟΛΥ αντικειμενικά . Προσπαθώ τουλάχιστον) .

Link to comment
Share on other sites

Aυτή την στιγμή βρίσκομαι στην Πορταριά του Πηλίου , στο Xenia Hotel που έχει θέα ολόκληρο τον Βόλο . Η COSMOTE έχει 4G σήμα 3 μπάρες στις 4 , ενώ η Vodafone έχει 1 μπάρα στις 4 .

 

 

 

Να σημειώσω εδώ , πως όταν θέλουμε να μπούμε σε μια σελίδα στο internet , η Vodafone με 1 μπάρα στις 4 σήμα 4G όπως είπα , γυρνάει αμέσως σε κορυφαίο σήμα H+ και ΠΟΛΥ γρήγορο . Είναι πολύ ασθενές το 4G σήμα με 1 μπάρα . (λογικά η κεραία είναι στον Βόλο) .

 

 

 

Στην COSMOTE με 3 στις 4 μπάρες 4G σήμα , η πλοήγηση είναι πολύ γρήγορη .

 

 

 

Και εδώ η COSMOTE , αποδείχτηκε πιο δυνατή από την Vodafone .

 

 

 

Μπράβο .

 

 

 

*** (Μην πείτε πάλι ότι δουλεύω στην COSMOTE , ήμαρτον ;) Τα πράγματα τα λέω όπως ακριβώς είναι και ΠΟΛΥ αντικειμενικά . Προσπαθώ τουλάχιστον) .

 

 

Άσε τα σήματα και πήγαινε φάε στην Κριτσα στην πλατεία :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να δουλεύεις στην cosmote,πριν λίγων περιπτώσεων Έχει σήμα καλύτερο από ότι άλλο έχουν οι άλλες δύο μαζι

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Άσε τα σήματα και πήγαινε φάε στην Κριτσα στην πλατεία :)

 

Ok , προς το μεσημέρι όμως , να πεινάσω λίγο ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει καρτα 4G whatsup και το πακετο 1Gb internet απο την παρασκευη(εγινε ενεργοποιηση) και ακομα δεν εχω δει εικονιδιο 4g(μονο 3g βγαζει) εννοείται οτι ρυθμιστηκε στο κινητο το 4G(recommended) !

Τι αλλο πρεπει να κανω? Μηπως χρειάζεται και τίποτα αλλο?

Ολα αυτα μεσα στην πολη της Δραμας!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις στείλει το μήνυμα με περιεχόμενο: 4G στο 1333;

Χρειάζεται για να ανοίξει το 4G ;)

Εστειλα χθες και μου ηρθε μήνυμα οτι ειναι ηδη ενεργοποιημενο!

Μάλλον θα παρω στην εξυπηρέτηση αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα χθες και μου ηρθε μήνυμα οτι ειναι ηδη ενεργοποιημενο!

Μάλλον θα παρω στην εξυπηρέτηση αυριο.

Τελικά έπιασα 4G όταν κοντεψα προς το κεντρο της Δραμας,όλα ok και σφαίρα!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω Cosmote ερχομενος απο Vodafone.Ενταξει πολυ καλυτερη καλυψη 4G στην Αθηνα και καλυτερες ταχυτητες στην πλοηγηση γενικα.
Link to comment
Share on other sites

Ή 4G+ θα γράφει ή LTE+ . Tι άλλο θα μπορούσε να γράφει ?

 

Κι όμως μου είπαν σε 2 Γερμανούς ότι σκέτο LTE θα λέει απλά η ταχύτητα θα είναι μεγαλύτερη. Τι ισχύει άραγε;

 

Ένα speedtest και από εμένα.

 

http://www.speedtest.net/my-result/a/1249514065

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά η κάλυψη έχει ξεφύγει τελείως!!!! Είχα πολύ καλό σήμα σε Βέροια- Νάουσα και άγιο Νικόλαο Νάουσας και σε όλη την διαδρομή όταν η Vodafone 3G αλλά όχι παντού, όσο για την wind μόνο gprs... Μπράβο στη cosmote!!!
Link to comment
Share on other sites

Check out my Ookla Speedtest result. What's your speed? http://www.speedtest.net/my-result/a/1266282866

 

Κέντρο Δράμας

Στην πλατεια είναι?

Γιατί στο ωδείο στα φαναρια που εκανα ενα speed test μέσα απ το αυτοκίνητο είχε 7.7 περιπου!

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στην καφετερεια "Ελευθερια" και η κεραια βρισκεται επανω στο εμπορικο καταστημα του ΟΤΕ
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Νέα μέτρηση ταχύτητας στη δουλειά μου, 10 χιλιόμετρα έξω από τη Νάουσα.

http://i.imgur.com/IUnXJOs.jpg

Sony Xperia P (THE DARK ROM V2.5) - UMI X1 LeWa OS - UMI X1S Vredniiy V3.0/4.2.2 - Meizu MX3 - Meizu MX4 - OnePlus 3 A3000
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...