Jump to content

myphone POLL: Πόσα λεφτά ξοδεύετε για να αγοράσετε apps;


DJDB
 Κοινοποίηση

Κατά μέσο όρο, πόσα λεφτά ξοδεύετε μηνιαίως για αγορές apps;  

760 members have voted

  1. 1. Κατά μέσο όρο, πόσα λεφτά ξοδεύετε μηνιαίως για αγορές apps;

    • Έως 5 ευρώ το πολύ
      270
    • Πάνω από 5 αλλά κάτω από 10 ευρώ
      85
    • Πάνω από 10 αλλά κάτω από 20 ευρώ
      27
    • Πάνω από 20 ευρώ
      19
    • Τίποτα, δεν αγοράζω καθόλου apps
      340
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      19


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 197
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λυστε μου μια απορια...πως ειναι δυνατον καποιοι να ξοδευουν τοσα λεφτα για συσκευη και μετα δεν εχουν cents για applications?

..δινουν 500ευρω+ για τηλεφωνο και μετα 10 ευρω για συνολικα ολες πραγματικα χρησιμες εφαρμογες ειναι πολλες και δεν εχουν να δωσουν...μου θυμιζει κατασταση παιρνω porsche αλλα δε βαζω βενζινη γιατι καιει. ειναι κλασσικη νοοτροπια στη χωρα...

 

σε αυτό έχεις δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Xρειάζομαι λίγες εφαρμογές, τις οποίες πολλές βρίσκω και δωρεάν. Λίγες είναι οι χακαρισμενες που έχω, ενώ στο S60v3 δεν αξίζει πλέον γενικότερα να πληρώνεις εφαρμογές...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξοδεψει 0,8€ σε ενα παιχνιδι. Ειναι τα πρωτα χρηματα που ξοδευω σε software στα 15 χρονια χρησης η/υ.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής 0€ . Περιμένω όμως μήνες τώρα την jb στο Galaxy Note και όταν την λάβω φυσιολογικά θα αγοράσω 2-3 χρήσιμες εφαρμογές. Αλλά έως 5€ με βλέπω και εμένα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζω και εφαρμογές και παιχνίδια με όριο που έχω θέσει στον εαυτό μου το 1-1,5€. Συνήθως κάνω και λίγη υπομονή γιατί συχνά κάνει και προσφορές το play store και τις δίνει πολύ φτηνότερα. Πιστεύω ότι δε θα έπρεπε να είναι ακριβότερες οι εφαρμογές γιατί αν είναι της προκοπής θα έχει αρκετές χιλιάδες πωλήσεις και συνεπώς κέρδος. Το ποσό αυτό νομίζω είναι λογικό και αξίζει να το δώσεις σε κάποιον που έχει κοπιάσει για μια, ξαναλέω, εφαρμογή της προκοπής. Γιατί κυκλοφορούν και σκουπίδια... Υπάρχουν βέβαια και πολλές δωρεάν, χωρίς διαφημίσεις. Οι διαφημίσεις μου τη σπάνε και προτιμώ να πληρώσω κάτι ψιλά για να μη τις έχω στα μούτρα μου.

Για ένα φραπέ στη τελική σου πιάνουν το κ#λ* και τον πληρώνεις περισσότερο. Η εφαρμογή τουλάχιστον σου μένει...

 

Να ρωτήσω και κάτι σε μερικούς που τις κατεβάζουν σπασμένες και γουστάρουν και καμαρώνουν κιόλας που γλύτωσαν μισό ή ένα ευρώ:

Αν κλέβατε μια τσίχλα από ένα περίπτερο, θα καμαρώνατε γι' αυτό ή θα σας κράζαν οι κολλητοί σας και θα σας λέγαν γύφτους???

Edited by SkyHi

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

αποτι βλεπω ο τζαμπας ζει τελικα,κατα τ'αλλα παρεξηγιομαστε για την γερμανικη διαφιμησει τους. μια χαρα μας ταιριαζει σα λαος να κλεβουμε ακομα κ το ρυζι που πετανε στους νεονυμφους. εν ολιγεις,αγοραζω αυτες που ειναι χρησημες,game αρκετα,το να μπω στην διαδικασια να την παρω σπασμενη για να κλεψω ενα ευρο του δημιουργου με κανει να νιωθω σαν αποτυχημενος κλεφτοκοτας. δηλαδη ποσο ακυρος μπορει να εισαι;
Link to comment
Share on other sites

σιγά μην νιώσεις και τύψεις κι από πάνω...φαντάζομαι έχεις αυθεντικά Windows, MS Office, Photoshop κ.λπ. έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω, το topic ειναι για να κατηγορησουμε τη σταση των αλλων ή να πουμε την αποψη μας...

Δεν μαζευεστε λεω εγω να κρινετε ο καθενας την καμπουρα σας?

Αποψεις λεμε. Αν δεν σας αρεσει η αποψη καποιου, μην κρινετε το ατομο, συζητηστε την δικη σας αποψη ή καντε διαλογο.

Αντε! Γεμισαμε καλους σαμαρειτες λες και εκτος των εφαρμογων στα smartphones, εχετε πληρωσει ολοι 200αρες για λειτουργικα και office... :X

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να δίνουμε 100άρικα για windows ή εφαρμογές,αλλά στα τόσα χρόνια πειρατές χρήστες σαν ένα ευχαριστώ τουλάχιστον θα πρέπει να αγοράσουμε και εμείς κάτι.

Έστω και κάτι φτηνό.

Όλοι στο τζάμπα.Κατά τα άλλα είμαστε πολιτισμένος λαός.Φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν φορες που δινω πανω απο 10 ευρω αλλα τις περισσοτερες κοντα στο ταλιρακι...Αν μια εφαρμογη ομως αξιζει και με βοηθαει να κανω την δουλεια μου οπως θελω/πρεπει ε τοτε θα την πληρωσω κι ας κανει και 20 ευρω...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει μόνο το Gravity στο symbian. Στο σύντομο πέρασμα απο android δεν αγόρασα τίποτα. Άρα 0,000001 ευρώ τον μήνα για τα χρόνια που χρησιμοποιώ smartphone.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πιστωτική κάρτα γιατί δεν μ'αρέσει το πλαστικό χρήμα! :p

 

με galaxy note 10.1 είμαι αρκετά καλυμμένος άντε να κατεβάσεις Skype, shazam, dolphin, fb, Adobe reader, mx player free! Όλα τα άλλα τα άλλα έχει...

π.χ. office, Photoshop! η βασικές δουλειές καλύπτονται από εντελώς free εφαρμογές. κάτι εξειδικευμένο είναι στα γούστα του καθενός και άμα είναι λείπεις η συσκευή του!!!

Link to comment
Share on other sites

Όλοι στο τζάμπα.Κατά τα άλλα είμαστε πολιτισμένος λαός.Φαίνεται.

 

για μια στιγμή..το αν είναι κάποιος πολιτισμένος εξαρτάται αν θα έχει ΣΠΑΣΜΕΝΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ?

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει μια εφαρμογή μπορεί να πάρει και 1 ολόκληρο χρόνο. Ο Developer που την κάνει περιμένει συνήθως να ζήσει από αυτό. Δεν λέω ότι δεν θα κατεβάσω και free εφαρμογές αλλά προσπαθώ να βοηθάω τους developer. 0,90 ευρώ έχοντας ξοδέψει 500+ ευρώ για ένα κινητό δεν είναι και τίποτα. Δεν λέω ότι μου περισσεύουν αλλά όπως εμένα δεν μου αρέσει να μου κλέβει κάποιος την δουλειά έτσι και εγώ πρέπει να σεβαστώ την δουλειά του άλλου. Ακόμα και στις δωρεάν εφαρμογές μπορούμε να κάνουμε donate έστω και 0.50 λεπτά στον developer.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να έχω δώσει κανά 60€ σε εφαρμογές σε iTunes. Στα 2 χρόνια.

Και φυσικά είχα πληρώσει την πρώτη εφαρμογή στο αείμνηστο Symbian επί N82.

Με αυτή δονούνταν το κινητό μέχρι να το σηκώσει ο άλλος. Μετά σταματούσε και τότε έβαζα το κινητό στο αυτί. Απίστευτα βολικό. http://store.ovi.com/content/14306?clickSource=search&pos=1VibrateCall

Πλέον με τις απίστευτες εφαρμογές αναζήτησης που υπάρχουν, έχω γλυτώσει κανά 20ρικό. Τόσο αυτοματοποιημένα που γίνονται, απλά περιμένω να γίνουν οι προσφορές και φυσικά για εφαρμογές που είναι σίγουρο ότι κάποια στιγμή θα χρειαστού.

Από παιχνίδια, είμαι πολύ πιο προσεκτικός. Τουλάχιστον 4 αστέρια. Εκτός και αν είναι Batman-related!!! Έχουμε και τις αδυναμίες μας...

Edited by mpempoulinos
Link to comment
Share on other sites

σας φαινετε τοσο απιστευτο να εχει καποιος αυθεντικα;;;;;; :wacko:

 

αν εξαιρέσω τις εταιρείες που υποχρεώνονται να τα έχουν όλα αυθεντικά, για ιδιώτη είναι κομματάκι δύσκολο...εσύ δεν είπες..τα έχεις όλα αυθεντικά?

 

επίσης

το να μπω στην διαδικασια να την παρω σπασμενη για να κλεψω ενα ευρο του δημιουργου με κανει να νιωθω σαν αποτυχημενος κλεφτοκοτας

 

καταλαβαίνεις ότι αποκαλείς έτσι 9/10?

Link to comment
Share on other sites

για μια στιγμή..το αν είναι κάποιος πολιτισμένος εξαρτάται αν θα έχει ΣΠΑΣΜΕΝΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ?

Ο πολιτισμός ενός ξεκινάει από το πόσο σέβεται τον διπλανό του,και την δουλειά που προσφέρει σε ένα σύνολο.

Link to comment
Share on other sites

Θα αρχίσω να αγοράζω εφαρμογές μόνο όταν μου αφαιρούν το ποσό της πνευματικής ιδιοκτησίας από μια εφαρμογή αν ήδη την έχω αγοράσει σε άλλη πλατφόρμα.

Ας πούμε για παράδειγμα το asphalt 7 αν εγώ το αγοράσω πχ 5 ευρώ σε ios και θέλω να το αγοράσω και σε android δεν θα πρέπει να χρεωθώ όλο το ποσό στο android γιατί πνευματικά δικαιώματα έχω ήδη πληρώσει.

Το ίδιο συμβαίνει και τη μουσική αν αγοράσω ένα δίσκο από itunes θα πρέπει να μπορώ να πάρω και το δίσκο σε υλική μορφή πολύ πιο φθηνά, να πληρώσω ουσιαστικά το κόστος κατασκευής.

Μέχρι να γίνουν αυτά εγώ πολύ απλά δεν ξανααγοράζω τίποτα. Οι μεγαλύτεροι κλέφτες είναι αυτοί και όχι εμείς.

Σκεφτείτε αυτό που λέω , δεν έχω άδικο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι υπάρχουν εφαρμογές που όντως αξίζουν τα λεφτά τους. Εγώ έχω αγοράσει κάποιες τις οποίες τις θεωρώ απαραίτητες. Παιχνίδια σχεδόν καθόλου.

 

Οπότε με έναν πρόχειρο υππολογισμό... στα 2 χρόνια που χρησιμοποιώ android μου βγαίνει λιγότερο απο 0,50€ το μήνα

Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

Ο πολιτισμός ενός ξεκινάει από το πόσο σέβεται τον διπλανό του,και την δουλειά που προσφέρει σε ένα σύνολο.

 

δεν μιλάμε για γενικευμένες φιλοσοφίες ούτε για διπλωματικές απαντήσεις, αλλά πάρα πολύ συγκεκριμένα

 

ξαναρωτάω λοιπόν "το αν είναι κάποιος πολιτισμένος εξαρτάται αν θα έχει ΣΠΑΣΜΕΝΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ? "

 

ένα ναι ή ένα όχι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...