Jump to content

myphone POLL: Πόσα λεφτά ξοδεύετε για να αγοράσετε apps;


DJDB
 Κοινοποίηση

Κατά μέσο όρο, πόσα λεφτά ξοδεύετε μηνιαίως για αγορές apps;  

760 members have voted

  1. 1. Κατά μέσο όρο, πόσα λεφτά ξοδεύετε μηνιαίως για αγορές apps;

    • Έως 5 ευρώ το πολύ
      270
    • Πάνω από 5 αλλά κάτω από 10 ευρώ
      85
    • Πάνω από 10 αλλά κάτω από 20 ευρώ
      27
    • Πάνω από 20 ευρώ
      19
    • Τίποτα, δεν αγοράζω καθόλου apps
      340
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      19


Recommended Posts

δεν μιλάμε για γενικευμένες φιλοσοφίες ούτε για διπλωματικές απαντήσεις, αλλά πάρα πολύ συγκεκριμένα

 

ξαναρωτάω λοιπόν "το αν είναι κάποιος πολιτισμένος εξαρτάται αν θα έχει ΣΠΑΣΜΕΝΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ? "

 

ένα ναι ή ένα όχι

Δικηγόρος είσαι;

Σου απάντησα ήδη,και απάντησα ήδη τις σκέψεις μου.Αν δεν θες να το καταλάβεις μην το καταλαβαίνεις.

Εσύ δεν μου λες,επειδής έχεις μια άποψη -σωστή ή λάθος-,πρέπει να συμφωνήσουμε μαζί σου;

Γιατί έτσι το καταλαβαίνω.Διαφώνησα και σε έπιασε το γινάτι σου να συμφωνήσω σώνει και καλά μαζί σου.

Edited by palawiaris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 197
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν εξαιρέσω τις εταιρείες που υποχρεώνονται να τα έχουν όλα αυθεντικά, για ιδιώτη είναι κομματάκι δύσκολο...εσύ δεν είπες..τα έχεις όλα αυθεντικά?

επίσης

καταλαβαίνεις ότι αποκαλείς έτσι 9/10?

δεν μιλάμε για γενικευμένες φιλοσοφίες ούτε για διπλωματικές απαντήσεις, αλλά πάρα πολύ συγκεκριμένα

 

ξαναρωτάω λοιπόν "το αν είναι κάποιος πολιτισμένος εξαρτάται αν θα έχει ΣΠΑΣΜΕΝΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ? "

 

ένα ναι ή ένα όχι

PsyGreg καταλάβαμε την άποψή σου, ωστόσο δε σημαίνει ότι τη συμμεριζόμαστε. Τα Office, Photoshop κτλ κοστίζουν πολύ ακριβότερα και μιλάμε για εταιρείες-κολοσσούς. Σε πολύ πρόσφατη έρευνα (http://goo.gl/hSRMw - δημοσιεύθηκε και εδώ) σημειώθηκε ότι το 50% των εσόδων τα παίρνουν 25 εταιρείες.

Αν γουστάρεις το android και θες να υποστηρίζεις το development community γύρω από αυτό, θεωρείς σωστό να κοκορεύεσαι ότι κατεβάζεις σπασμένα προγράμματα; Προγράμματα που κάνουν €2 και όχι €200, με τα έσοδα στον developer να είναι €1,13 (με ελληνικό ΦΠΑ)...

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα έως 5 ευρώ το πολύ, αν και πλέον δύσκολο. Στο Symbian για 2 χρόνια είχα αγοράσει αρκετές, μεταξύ 1,5-3 ευρώ την καθεμία! Είχες και την ευκολία να πληρώνεις μέσω λογαριασμού. Στο Android δεν έχω αγοράσει καμία, αλλά δεν το αποκλείω! Υπάρχουν μερικές πραγματικά χρήσιμες εφαρμογές. Προς το παρόν βολεύομαι με κάποιες δωρεάν και βλέπουμε...
Link to comment
Share on other sites

PsyGreg καταλάβαμε την άποψή σου, 1.ωστόσο δε σημαίνει ότι τη συμμεριζόμαστε. 2.Τα Office, Photoshop κτλ κοστίζουν πολύ ακριβότερα και μιλάμε για εταιρείες-κολοσσούς. 3.Σε πολύ πρόσφατη έρευνα (http://goo.gl/hSRMw - δημοσιεύθηκε και εδώ) σημειώθηκε ότι το 50% των εσόδων τα παίρνουν 25 εταιρείες.

4.Αν γουστάρεις το android και θες να υποστηρίζεις το development community γύρω από αυτό, θεωρείς σωστό να κοκορεύεσαι ότι κατεβάζεις σπασμένα προγράμματα; Προγράμματα που κάνουν €2 και όχι €200, με τα έσοδα στον developer να είναι €1,13 (με ελληνικό ΦΠΑ)...

 

1.είπα κάτι τέτοιο? όχι. ρωτάω όμως ... κι απάντηση δεν..

2.ε και? άρα να έχουμε σπασμένα αυτά και τα άλλα να τα αγοράζουμε. δηλάδη ας είμαι κλέφτης αλλά όχι εξολοκλήρου. μάλλον βρήκαμε τους σύγχρονους ρομπεν των δασων (ρομπεν των εφαρμογων)

3.άρα και τα λεφτά που παίρνουν από τις εφαρμογές, τους κάνουν "μεγάλους". άρα πληρώνεις "μεγάλους" με την μόνη διαφορά είναι πιο φθηνά τα προιόντα από τους άλλους "μεγάλους"

4.δεν γουστάρω κάτι συγκεκριμένο. την δουλειά μου θέλω να κάνω. ούτε κοκορεύομαι. αντιθέτως, η "άλλη πλευρά" προβαίνει σε χαρακτηρισμούς που βλέπουμε.

 

Τέλος , για το αν θα "κλεψουμε" ή όχι αποδεικνύεται στο χρήμα...αν κάτι είναι ακριβό ας το έχουμε σπασμένο, αν όχι ας το αγοράσουμε.. ο ορισμός της υποκρισίας δηλαδή σε όλο του το μεγαλείο.

 

όπως είπε κι ένας φίλος πιο πριν και μάλιστα από το "αντίπαλο στρατόπεδο" λειτουργικού

 

Αντε! Γεμισαμε καλους σαμαρειτες
Edited by PsyGreg
Link to comment
Share on other sites

Παλίοτερα σου εδιναν την επιλογη μετα απο 24 ωρες αν δεν σου κανει η εφαρμογη να ζητησεις επιστροφη χρημάτων.

Τώρα το έχουν κάνει 15 λεπτα . Πιστεύω οτι αν το πανε στις 1 με 2 ωρες ειναι αρκετός χρονος , για να δεις αν σου κάνει κάτι .

 

Συμφωνώ απόλυτα, ήταν μεγάλο λάθος αυτό το τέταρτο.

Θέλω τόσο πολύ μερικές εφαρμογές να τις πληρώσω αλλά δεν προλαβαίνω σε τόσο λίγο χρόνο π.χ. την tasks todos που έχει 5 €

Link to comment
Share on other sites

μέχρι 5 ευρώ σε apps και μέχρι 15 στο itunes ανάλογα άν έχει βγεί κανένα καλό cd electronic μουσικής, γιατί και το πολύ youtube rip το βαριέται και το cdplayer
Link to comment
Share on other sites

ο ορισμός της υποκρισίας δηλαδή σε όλο του το μεγαλείο.

 

Είναι όντως υποκρισία να βγαίνει ο καθένας και να κράζει τους άλλους που χρησιμοποιούν πειρατικές εφαρμογές, ενώ ο ίδιος κάνει το ίδιο ... Αλλά είναι ασέβεια/ανωμαλία και ψυχασθένεια να είναι κάποιος περήφανος όταν κρώζει ότι όντως χρησιμοποιεί πειρατικές .... Δηλαδή το επόμενο βήμα ποιο είναι ???? Να κοκορευόμαστε το αντικείμενο μεγαλύτερης αξίας που κλέψαμε από το περίπτερο της γειτονιάς ?????? Ή μήπως το πόσες βιάσαμε το σαββατοκύριακο ???????

 

Ο καθένας ας κάνει ότι θέλει να κάνει, αλλά μην κοκορευόμαστε για τα "καμώματα" με σκοπό να προάγουμε ειλικρίνεια ... Αν είναι δυνατόν :confused:

 

Υ.Γ. Κάτι που με τρώει σε όλα τα polls ... What in the name possessed you AGAIN για να βάλετε "δεν ξέρω/δεν απαντώ" ?????? Και υπάρχουν και 4 απαντήσεις, ήμαρτον !!!!!!!

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει το κόστος της συσκευής που έχει ο καθένας με το αν δίνει χρήματα μετά για εφαρμογές. Άλλοι λόγω νοοτροπίας, άλλοι γιατί έκαναν το ***** παξιμάδι με 12μηνες δόσεις πήραν ότι καλύτερο μπορούσαν-ότι γούσταραν και απλά δεν θέλουν να δώσουν φράγκο για εφαρμογή/παιχνίδι. Σπίτι στην Εκάλη δεν σημαίνει απαραίτητα και porsche στο γκαράζ.

Ας σεβαστούν πρώτες το κόπο των προγραμματιστών οι εταιρίες και ας μην βάζουν καπέλο (δεν ξέρω το ποσοστό), θέλοντας να βγάζουν δισεκατομμύρια ΚΑΙ απο τα apps. Διαφορετική περίπτωση βέβαια Apple και Google σε αυτό. Θα μπορούσε να είναι πολύ διαφορετικό το σύστημα και να μην έχουνε χωμένο το χέρι μέχρι τον αγκώνα στο ...μέλι οι εταιρίες. Είναι φθηνές οι εφαρμογές αλλά θα μπορούσαν να είναι ακόμα φθηνότερες.

Μέχρι σήμερα, μια εφαρμογή ένοιωσα ότι αξίζει να αγοράσω και το έκανα (του 5ευρου). Ένας άλλο λόγος ήταν ότι πριν απο αυτό απέφευγα να δώσω πιστωτική στην google.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Αλλά είναι ασέβεια/ανωμαλία και ψυχασθένεια να είναι κάποιος περήφανος όταν κρώζει ότι όντως χρησιμοποιεί πειρατικές

 

πολύ βαθύ νόημα... τώρα γίναμε κι ανώμαλοι και ψυχασθενής :lol:

 

Είναι όντως υποκρισία να βγαίνει ο καθένας και να κράζει τους άλλους που χρησιμοποιούν πειρατικές εφαρμογές, ενώ ο ίδιος κάνει το ίδιο

 

case closed.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα δεν γνωρίζω/δεν απαντώ γιατί δεν έχω κάποιο στάνταρντ ποσό. Το 90% των εφαρμογών που έχω είναι free αλλά οταν δω πως μια εφραμογή που μου αρέσει εχει "pro" έκδοση ή την θεωρώ την καλύτερη πάντα θα την αγοράσω. Παράδειγμα περί αυτού είναι το Power Amp player. Οταν αγόρασα το SII έψαχνα ενα player. Κατέβασα αρκετούς και κατέληξα σε αυτόν. Το να το αγοράσω το θεωρώ σαν επιβράβευση στον developer για την δουλειά του (ο οποίος του PowerAmp συγκεκριμένα όταν είχα ενα θέμα με το SII μου απάντησε σε email μέσα σε 40 λεπτά).
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

μέχρι τώρα δεν αγόρασα καμία εφαρμογή, χάρη στο hackulo και το jailbreak, αλλά τώρα αν βρω κάτι σημαντικό (εκτός παιχνιδιών) δεν θα διστάσω
Link to comment
Share on other sites

Έχω πληρώσει για κάποιες χρήσιμες εφαρμογές και κανα 2 παιχνίδια... Δεν έπεσα έξω αλλά πολλές άλλες επι πληρωμή και μερικά παιχνίδια τις έχω περάσει σπασμένες και δεν νιώθω τύψεις! Αν αγόραζα όλο το software που έχει περάσει απ τα χέρια μου μάλλον απλά δεν θα είχε περάσει.
Link to comment
Share on other sites

σαν προγραμματιστης καταλαβαινω τον κοπο για να βγει εστω και μια απλη εφαρμογη! αν εχει μια καλη τιμη για αυτο που προσφερει την αγοραζω! σαφως και εχω αυθαιντικα τα windows για να μπορω να εχω τα update μου και να μην μου κλειδωσουν ποτε και χασω ολη την δουλεια μου! οταν ασχολησε με κατι σοβαρα οπως πχ με ενα λογιστικο προγραμμα σε pc για την δουλεια σου φυσικα και αγοραζεις αυθαιντικα γι ανα εχεις το κεγαλι σου ησυχο! το αν θα δωσει καποιος χρηματα για εφαρμογες ειναι υποκειμενικο και μονο. ο καθενας κανει οτι θελει ουτε ειναι απολιτιστος αν δεν δωσει η δωσει! στην τελικη καπιες εφαρμογες δεν μπορουν να ειναι δωρεαν γιατι καποιες εταιριες δουλευουν πληρωνουν πρωσοπικο και αλλα για να της παρεχουν! ειναι η δουλεια τους! αν θες αγοραζεις αν δεν θες οχι! το να περιμενουμε τα παντα τσαμπα η πειρατικα ειναι ασχημο. εσυ οταν εχεις μαγαζι πουλας τσαμπα? αμα σε κλεψουν θα πεις δεν πειραζει ας το παρει κλεμενο απο μενα!!! δεν πρεπει να σκευτομασετ μονο τον εαυτο μας αλλα καποιον που δουλευει σε μια εφαρμογη για να εξυπηρετηση! στο κατω κατω εμπορια ειναι!
Link to comment
Share on other sites

πολλοί είναι μικροί σε ηλικία και δεν έχουν πιστωτικές και prepaid για να βάλουν τρόπο πληρωμής, και άλλοι πιο μεγάλοι φοβούνται ακόμα το ηλεκτρονικό εμπόριο...σαν site αστείρευτης τεχνοκαβλάντας, χαίρομαι που είμαστε περισσότεροι απο τους συνειδητοποιημένους τουλάχιστον τζαμπατζήδες...
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον θα ειχε βεβαια να δουμε κιολας αν αυτοι που αγοραζουν apps ειναι σε συσκευες ios ή android κυριως γιατι υπαρχει μεγαλη διαφορα νοοτροπιας αναμεσα στους χρηστες των 2 λειτουργικων.

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

πολύ βαθύ νόημα... τώρα γίναμε κι ανώμαλοι και ψυχασθενής :lol:

 

 

 

case closed.

 

Δεν έκρινα εσένα, έκρινα την πράξη του να γίνεσαι τελάλης ότι παρανομείς αλλά να το κρύβεις πίσω από την ειλικρίνεια ώστε να ζητήσεις και τα ρέστα ...

 

Και μην παίρνεις μεμονωμένα λέξεις ή φράσεις, κοίτα το όλο νόημα .... Μπορώ να κάτσω να φτιάξω ένα post με δικές σου παραθέσεις το οποίο να λέει "ζήτω η ειλικρίνεια ακόμα και στην παρανομία και φτου και το πατάω και καθρευτάκια παντού" δεν θα αναπαριστά όμως τις απόψεις σου ... Το case θα θεωρηθεί closed όταν σταματήσουν και οι δύο πλευρές, όχι όταν παλεύεις για να έχεις την τελευταία κουβέντα, όπως τα παιδάκια του δημοτικού ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον ενα δεκαρικο το μηνα.

Δε βαζω καθολου σπασμενα εδω και αρκετους μηνες. Θα λυπηθω να δωσω 1€ με 5€ στον dev που ******* για να γραψει την εφαρμογη?

Ουτως η αλλως για παντα την αγοραζεις, εχεις free updates (<- εστω το 99,9% των περιπτωσεων) αρκετες συσκευες που μπορεις να την περασεις και τελος, το κεφαλι σου ησυχο..

Αν δεν μπορουσα να δωσω εστω 2-3€ το μηνα για εφαρμογες δεν θα ειχα smartphone, γιατι δεν θα μου περισσευαν για κατι τετοιο. Δεν γινεται καποιος να μπορει να δωσει 200-700€ για κινητο, 10-30+ το μηνα για καρτα/συμβολαιο, data plan, θηκες/αξεσουαρ και να μην μπορει να δωσει ενα ταλιρο για εφαρμογες.. Μπορει να κανω και λαθος, δεν ξερω.. Ολα ειναι θεμα προτεραιοτητων.

 

πολλοί είναι μικροί σε ηλικία και δεν έχουν πιστωτικές και prepaid για να βάλουν τρόπο πληρωμής, και άλλοι πιο μεγάλοι φοβούνται ακόμα το ηλεκτρονικό εμπόριο...σαν site αστείρευτης τεχνοκαβλάντας, χαίρομαι που είμαστε περισσότεροι απο τους συνειδητοποιημένους τουλάχιστον τζαμπατζήδες...

 

Οποιος ειναι μικρος, λεει στο μπαμπα του να του κανει ενα λογαριασμο σε μια τραπεζα και να του βαλει ενα 20αρικο..

Οι περισσοτερες τραπεζες πλεον εχουν την καρτα αναληψεως για χρεωστικη.

Περνας τον κωδικο της καρτας-ημ/νια ληξης-cvc (ολα πανω στην καρτα) και τα στοιχεια του λογαριασμου στο google wallet (οπως και στο paypal η οπου αλλου θελεις) και ψωνιζεις κανονικα.

Δεν χρειαζεται τρεξιμο ουτε πιστωτικες πλεον.

Κανεις και ενα λογαριασμο winbanking και εισαι αρχοντας ;)

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκρινα εσένα, έκρινα την πράξη του να γίνεσαι τελάλης ότι παρανομείς αλλά να το κρύβεις πίσω από την ειλικρίνεια ώστε να ζητήσεις και τα ρέστα ...

 

Και μην παίρνεις μεμονωμένα λέξεις ή φράσεις, κοίτα το όλο νόημα .... Μπορώ να κάτσω να φτιάξω ένα post με δικές σου παραθέσεις το οποίο να λέει "ζήτω η ειλικρίνεια ακόμα και στην παρανομία και φτου και το πατάω και καθρευτάκια παντού" δεν θα αναπαριστά όμως τις απόψεις σου ... Το case θα θεωρηθεί closed όταν σταματήσουν και οι δύο πλευρές, όχι όταν παλεύεις για να έχεις την τελευταία κουβέντα, όπως τα παιδάκια του δημοτικού ....

 

αράδιασες με πολύ ευκολία άσεμνους χαρακτηρισμούς, ενώ δεν έχω πει πουθενά κανέναν. δεν αποκάλεσα κανέναν ούτε τρελός ούτε κλέφτη ούτε τίποτα, απλά και μόνο χρησιμοποιω τις δικές σου λέξεις για να δεις ότι χαρακτηρίζεις (και μερικοί άλλοι) με βάση κάτι που ΟΛΟΙ το κάνουν. επίσης αφαίρεσα τις επαγγελματικές καταστάσεις που εκεί αναγκαστικά δεν μπορείς να τα έχεις σπασμένα ότι κι αν είναι αυτό.

το αν μεταφράζεις τα λεγόμενα μου σαν περιφάνεια,τελάλης κ.λπ. δικό σου θέμα.

case closed είναι όταν καταλάβουμε την υποκρισία που βγάζετε μερικοί.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν ξοδεύω καθόλου, αλλά όταν ο Chainfire έχει εφαρμογές όπως το Triangle Away και το Mobile Odin, πραγματικά σέβεσαι τον κόπο του ανθρώπου και τις αγοράζεις. Και για να μην παρεξηγηθώ όταν λέω δε ξοζεύω καθόλου εννοώ ότι δε χρησιμοποιώ επί πληρωμή apps, όχι τις τις έχω σπασμένες.

Στο iPhone τώρα μια εφαρμογή επί πληρωμή είχα στο κινητό μου και αυτή ήταν σπασμένη, το Navigon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δώσει ακόμα ούτε ευρώ για εφαρμογή, αλλά δεν θα είχα θέμα να το αλλάξω αυτό (δεν έχω ακόμα πιστωτική/χρεωστική), κάποιες εφαρμογές αξίζουν τα λεφτά τους (δεν πρόκειται ποτέ για παράδειγμα να αγοράσω theme για έναν launcher) αλλά ευτυχώς καλύπτομαι σχεδόν πλήρως από τις free. Αλλά όπως είπαν και κάποιοι άλλοι τα 15 λεπτά είναι λίγα!

Βέβαια, έχω χρησιμοποιήσει και σπασμένες εφαρμογές (χρησιμοποιώ 2 αυτή τη στιγμή....)

Τέλος επειδή αναφέρθηκε και το θέμα με τις desktop εφαρμογές, φυσικά και έχω original windows, αλλά έχω πχ σπασμένο photoshop. Το θέμα είναι ότι το photoshop αν δεν μπορούσα να το έχω σπασμένο απλά δεν θα το είχα καθόλου, γιατί το χρησιμοποιώ απλά ελάχιστα και για την πλάκα. Η εταιρία δεν θα με είχε πελάτη έτσι κι αλλιώς, δεν θα έπαιρνε λεφτά από εμένα

 

ps: To root δεν το κάνουμε για να έχουμε δωρεάν εφαρμογές!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Στη Symbian συσκευή μου, έχω ξοδέψει περίπου 20€ σε εφαρμογές. Σε αυτή με WP δεν έχω ξοδέψει ακόμα τίποτα, όπως και σε αυτή με Android. Η σημαντικότερη διαφορά των 3 λειτουργικών: Μόνο στο symbian μπορεί κάποιος να αγοράσει εφαρμογές με χρέωση του λογαριασμού του παρόχου. Δεν θέλω απλά για εφαρμογές σε smartphone, που είναι ως επί το πλείστον για διασκέδαση και για να περνάει η ώρα, να ξέρει η κάθε εταιρεία διευθύνσεις, άλλα τηλέφωνα και το πόσα χρήματα έχω στην τράπεζα ( σε περίπτωση που είναι ο βασικός λογαριασμός ). Αν το κάνουν, εδώ είμαι να ξοδέψω όσα θέλουν. :) Και δεν έχω συσκευή 700€, όπως λένε μερικοί...
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ σταματήστε τις προσωπικές κόντρες και να εκφράζεστε κόσμια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ρε θα μας τρελάνετε ?

τι σημαίνει σαν εταιρία δεν έχεις επιλογές , αλλά σαν ιδιώτης κλέβεις ?

και το καλύτερο τα windows k to Photoshop είναι ακριβά , οπότε αυτά τα κλέβουμε , αλλά τα αppς είναι φτηνά οπότε ας πληρώσουμε για αυτά , ωραία λογική .

και το pc μου κάνει 1500 ευρο , αυθεντικά windows δεν έχει , so what ?

και τώρα που βγήκαν όλοι η νομοταγείς παγανια , για πείτε ρε μάγκες ,

κατεβασμένες ταινίες δεν βλέπετε εσείς ε ? ούτε τραγouδια ? ούτε PC games ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...