Jump to content

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8


montoya_42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς καλή εφαρμογή (δοκιμασμένη) για ηχογράφηση, η οποία να αποθηκεύει κάπου τα αρχεία, ώστε να μπορείς να τα περάσεις στο pc;

Έχω δοκιμάσει διάφορες που κάνανε χάλια ηχογραφηση με παράσιτα κλπ και δεν μπορούσες τα αρχεία να τα πειράξεις..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς καλή εφαρμογή (δοκιμασμένη) για ηχογράφηση, η οποία να αποθηκεύει κάπου τα αρχεία, ώστε να μπορείς να τα περάσεις στο pc;

Έχω δοκιμάσει διάφορες που κάνανε χάλια ηχογραφηση με παράσιτα κλπ και δεν μπορούσες τα αρχεία να τα πειράξεις..

 

Onenote !

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς καλή εφαρμογή (δοκιμασμένη) για ηχογράφηση, η οποία να αποθηκεύει κάπου τα αρχεία, ώστε να μπορείς να τα περάσεις στο pc;

Έχω δοκιμάσει διάφορες που κάνανε χάλια ηχογραφηση με παράσιτα κλπ και δεν μπορούσες τα αρχεία να τα πειράξεις..

 

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/voice-recorder-pro/8049306f-d4d4-43ff-bf57-5e4b0f591279

 

πολυ καλη ηχογραφηση αλλα δεν αποθηκευει τα αρχεια

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς καλή εφαρμογή (δοκιμασμένη) για ηχογράφηση, η οποία να αποθηκεύει κάπου τα αρχεία, ώστε να μπορείς να τα περάσεις στο pc;

Έχω δοκιμάσει διάφορες που κάνανε χάλια ηχογραφηση με παράσιτα κλπ και δεν μπορούσες τα αρχεία να τα πειράξεις..

 

Λοιπόν με το mini recorder free ηχογραφείς αυτό που θέλεις και έπειτα επιλέγεις upload -> music+videos hub. Δημιουργεί αντίγραφο της ηχογράφησης σε αρχείο mp3 το οποίο μπορείς να το δεις και μέσα από την μουσική, αλλά και σαν αρχείο για να συνδέσεις το κινητό στο pc και να το αντιγράψεις!

Δοκιμασμένο. :)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους, αλλά η λύση του navi55 ήταν ακριβώς αυτό που ήθελα!
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/instant-incognito-recorder/39c83622-0764-446f-bcdf-acb5f43df363

 

νομίζω και αυτή εκτός από cloud, κάνει και αποθήκευση στην music library του κινητού

(είχα και άλλη μια αντίστοιχη, αλλά τώρα δε θυμάμαι ποια ήταν)

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι τραγικό, και για πολλά ευθύνεται η MS που δεν δίνει πιο πολλά δικαιώματα στους devs.

 

Γι' αυτό λέμε ότι περιμένουμε ουσιαστικές αναβαθμίσεις στα Windows Phone.

ολη η ιστορια ειναι για να μη τους χακαρουν το λειτουργικο για αυτο δεν δινουν δικαιωματα σε system,foldes,files κλπ...ηλιθια προσεγγιση πραγματικα..για αυτο θα μεινουν χαμηλα...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ολη η ιστορια ειναι για να μη τους χακαρουν το λειτουργικο για αυτο δεν δινουν δικαιωματα σε system,foldes,files κλπ...ηλιθια προσεγγιση πραγματικα..για αυτο θα μεινουν χαμηλα...

 

έτσι είναι,αλλά μη ξεχνάμε ότι χακαρισμένο os σημαίνει επίσης και malware όπως και απώλεια εσόδων από το store

Το android χωρίς να επεκτείνω πολύ το θέμα, πάσχει από τα 2 παραπάνω. (δεν εξετάζω το αν ευθύνεται ο χρήστης).

 

Στα WP η Microsoft προς το παρόν έχει κρατήσει προστατευμένο το λειτουργικό για να λέμε την αλήθεια (στα apps του store είναι απρόσεχτη, τεσπα).

Σιγά σιγά όμως απελευθερώνει τα API και με τα blue aka8.1 θα δώσει λέγεται ακόμη περισσότερα.Μαζί με τα νέα features θα αυξηθεί και το μερίδιο αγοράς. Άλλωστε και το ios κλειστό είναι σε πολά αλλά κόσμο έχει (οκ για πολλούς λόγους, δεν αλλάζει αυτό σε κάτι τους περιορισμούς του IOS).

Όσο επίσης τα WP κινούν το ενδιαφέρον των αγοραστών, θα προσελκύσουν και χάκερς (ήδη κάτι κινείται), άρα η καλή μέρα δε θα αργήσει.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Μηπως ξερει καποιος καμια photo editing εφαρμογη που μπορεις να διορθωσεις (δεν ξερω και πως το λενε τωρα) τη σταθμη του οριζοντα?

Αν τραβηξεις ενα κτιριο πχ λοξο και θες να το ισιωσεις - ισοσταθμιση πως να το πω - καταλαβατε? :cry:

 

Ελεος ημουν και τριτη δεσμη ο αχρηστος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Μηπως ξερει καποιος καμια photo editing εφαρμογη που μπορεις να διορθωσεις (δεν ξερω και πως το λενε τωρα) τη σταθμη του οριζοντα?

Αν τραβηξεις ενα κτιριο πχ λοξο και θες να το ισιωσεις - ισοσταθμιση πως να το πω - καταλαβατε? :cry:

 

Ελεος ημουν και τριτη δεσμη ο αχρηστος.

 

Δεν νομιζω πως η συγκεκριμενη λειτουργια ειναι διαθεσιμη σε καποια απο τις πολλες και καλες Photo Editing εφαρμογες του store (Photogram, Fantasia, Fotor, Creative Studiο κλπ) ...

 

... με ενα γρηγορο ψαξιμο βρηκα αυτη εδω με την οποια ισως να μπορεις να κανεις την δουλεια που θες ... 8 - Rotate

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω πως η συγκεκριμενη λειτουργια ειναι διαθεσιμη σε καποια απο τις πολλες και καλες Photo Editing εφαρμογες του store (Photogram, Fantasia, Fotor, Creative Studiο κλπ) ...

 

... με ενα γρηγορο ψαξιμο βρηκα αυτη εδω με την οποια ισως να μπορεις να κανεις την δουλεια που θες ... 8 - Rotate

 

Ευχαριστω πολυ αυτο ηθελα αλλα η εφαρμογη ειναι για τα μπαζα.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Τις επόμενες μέρες περιμένω το lumia 925 και θα ήθελα τη βοήθεια σε κάποιες εφαρμογές μιας και είμαι νεος στα windows phone. Τι θα μου προτείνατε για 1.Εφαρμογή διαχείρισης εξόδων(όπως το expense manager)

2.Ποια facebook εφαρμογή ( απ' όλες τελικά ποια αξίζει?),

3.Ένδειξη ποσοστού μπαταρίας που να περιλαμβάνει όμως και συντομεύσεις για αθόρυβο, wifi, 3g κτλ.

4.Λεξικό

5.Κλείδωμα συσκευής από title υπάρχει? (κάπου το διάβασα αλλά χρήστες ανέφεραν battery drain)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Τις επόμενες μέρες περιμένω το lumia 925 και θα ήθελα τη βοήθεια σε κάποιες εφαρμογές μιας και είμαι νεος στα windows phone. Τι θα μου προτείνατε για 1.Εφαρμογή διαχείρισης εξόδων(όπως το expense manager)

2.Ποια facebook εφαρμογή ( απ' όλες τελικά ποια αξίζει?),

3.Ένδειξη ποσοστού μπαταρίας που να περιλαμβάνει όμως και συντομεύσεις για αθόρυβο, wifi, 3g κτλ.

4.Λεξικό

5.Κλείδωμα συσκευής από title υπάρχει? (κάπου το διάβασα αλλά χρήστες ανέφεραν battery drain)

 

2)facebook beta

3)connection tiles

4)dictionary

5)οχι διστυχως δεν υπαρχει ολα εχουν battery drain

1)my expenses

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Τις επόμενες μέρες περιμένω το lumia 925 και θα ήθελα τη βοήθεια σε κάποιες εφαρμογές μιας και είμαι νεος στα windows phone. Τι θα μου προτείνατε για 1.Εφαρμογή διαχείρισης εξόδων(όπως το expense manager)

2.Ποια facebook εφαρμογή ( απ' όλες τελικά ποια αξίζει?),

3.Ένδειξη ποσοστού μπαταρίας που να περιλαμβάνει όμως και συντομεύσεις για αθόρυβο, wifi, 3g κτλ.

4.Λεξικό

5.Κλείδωμα συσκευής από title υπάρχει? (κάπου το διάβασα αλλά χρήστες ανέφεραν battery drain)

 

1. Κάτι έχω δει στο store αλλά δεν με ενδιέφερε οπότε δεν την συγκράτησα.

2. facebook απλή ή την beta που είναι ένα βήμα μπροστα

3. Nokia settings

4. Translator. Απλα super

5. Όπως το είπες. Για την ώρα ξεχνα το

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

1000 ήχοι της nokia από το 1994 μέχρι σήμερα σε μια εφαρμογή :)

 

Ενδιαφέρον, αλλά το αρχείο είναι τεράστιο! 350mb!

Θα μπορούσαν να βάλουν επιλογή να ακούς τους ήχους μέσω internet και ότι σου αρέσει να το κατεβάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραα!!

 

Επανέρχομαι στο θρεντ γιατί ψαχνω μια εφαρμογη οπου να μπορω να ακουω τη μουσικη που εχω στο λαπτοπ μου απο το κινητο , δηλαδη μεσω cloud γιατι δεν εχω πολυ μνημη στο κινητο !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραα!!

 

Επανέρχομαι στο θρεντ γιατί ψαχνω μια εφαρμογη οπου να μπορω να ακουω τη μουσικη που εχω στο λαπτοπ μου απο το κινητο , δηλαδη μεσω cloud γιατι δεν εχω πολυ μνημη στο κινητο !

 

plex.........

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα τη γνώμη σας για κάποια εφαρμογή που να διορθώνει τα "κόκκινα" μάτια.

Εχω το Nokia creative studio,αλλά δεν τις διορθώνει όλες. Εχετε κάποια πρόταση;

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

παιδια για mp3 player τι προτείνετε;

δεν ζητάω πολλά να βλέπει την micro sd και να μπορώ να επιλέξω να παίξει έναν φάκελο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για mp3 player τι προτείνετε;

δεν ζητάω πολλά να βλέπει την micro sd και να μπορώ να επιλέξω να παίξει έναν φάκελο.

 

Δεν υπαρχει εφαρμογη που να βλεπει φακελους. Θα σου πω μια λυση που εμενα με καλυψε.

 

Λοιπον περνας τους φακελους σου κανονικα στον φακελο Music στην sd. Μεσα απο τον explorer των windows κανεις το εξης:

Πας σε καθε φακελο πχ στον φακελο Skiladika και επιλεγεις ολα τα αρχεια, δεξι κλικ και create playlist, βαζεις το ονομα του φακελου και εισαι ετοιμος. Μετα απο το κινητο απλα πας στην καρτελα λιστες και ειναι σαν να τα εχεις σε φακελους.

 

Credits στον @marvel_tomix που μας το ειπε μηνες πριν :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλε για το ενδιαφέρον.

δυστηχως στο δεξι κλικ μου δινει μονο την δυνατότητα να προσθεσω τα αρχεια στην βιβλιοθήκη και οχι να φτιαξω πλειλιστ.

ισως φταιει οτι η συσκευη μου δεν είναι ακριβώς phone.

Είναι ένα asus t100 με win 8.1 και πιθανόν να μην έχει τα ίδια μενού. χαμένος με το νέο λειτουργικό. τουλάχιστον κατάφερα να εισάγω δεδομένα από την sd στο πρόγραμμα αναπαράγει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλε για το ενδιαφέρον.

δυστηχως στο δεξι κλικ μου δινει μονο την δυνατότητα να προσθεσω τα αρχεια στην βιβλιοθήκη και οχι να φτιαξω πλειλιστ.

ισως φταιει οτι η συσκευη μου δεν είναι ακριβώς phone.

Είναι ένα asus t100 με win 8.1 και πιθανόν να μην έχει τα ίδια μενού. χαμένος με το νέο λειτουργικό. τουλάχιστον κατάφερα να εισάγω δεδομένα από την sd στο πρόγραμμα αναπαράγει

 

Γίνεται σίγουρα. Το έχω κάνει κι εγώ με 8.1

Δοκίμασε να κάνεις την διαδικασία στο pc και όχι στο κινητό. Μετά κάνε copy paste. Προσοχή να μην έχει η ονομασία αριθμούς.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

τωρα μου κοψε...εννοείτε τα αρχεια να ειναι στον φακελο μουσικη που διπλα εχει με παρενθεση το ονομα χρηστη ε;

γιατι εγώ πάλευα σε ένα φάκελο δικό μου που τον είχα εγώ ονόμασει music.

Τώρα είδα ότι στην διαχείριση συσκευών μου είχε επιλογή να αποθηκευονται αρχεία μουσική φώτο και βιντεο στην κάρτα. Το ενεργοποίησα και εμφάνισε τους εν λόγω φακέλους.

Οπότε αυτό μάλλον έφταιγε.

Το βαλα για φόρτιση. Μόλις φορτώσει Θα Το ξαναπιασω και νομίζω θα γίνει η δουλειά. Ευχαριστώ και τους δύο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...