Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχει καποιος την Miui του Killoe με τα Ελληνικα?

 

 

ευρεθει... ευχαριστω

Βάλε αυτή

en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=10317&extra=page%3D1&page=1&mobile=2

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου !!

 

Δημήτρης.

Η κατέβασε το πρόγραμμα jiayu.es από το playstore.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξαναγύρισα στην στοκ Ισπανική ROM, γιατί όντως η ROM του Vredniiy είχε θέμα με το WiFi. Η λήψη είναι ανώτερη με την στοκ rom. Θα δοκιμάσω αργότερα κάποια άλλη έκδοση γιατί τον είχα ενημερώσει για το θέμα.

 

asot για το G4S το διαπίστωσα από πρώτο χέρι από φίλο που το παρέλαβε πρόσφατα. Με την 4.2.2 που έρχεται το κινητό πετάει και τόσο το GPS, όσο και το WiFi λειτουργούν θαυμάσια σε σύγκριση με άλλα κινητά στον συγκεκριμένο χώρο.

 

Το περιμένω και εγώ σε 2 μέρες θα είναι εδώ βασικά Δευτέρα μάλλον άντε να δούμε. Έχεις το Α? Θέλω να δοκιμάσεις κάτι. άλλαξα το I/O με το πρόγραμμα Rom toolbox σε deadline και το τηλέφωνο πετάει δεν κάνει καθόλου κόλληματα! Βγάζει και πιο μεγάλο σκορ στο antutu 16670 και μετά από πολλά τεστ δεν έπεσε. Αν είναι εύκολο δοκίμασε το και εσύ. Την Miui έχω 4.4.20

Link to comment
Share on other sites

Απο spemall.com έχει αγοράσει κάνεις τπτ??Είναι αξιόπιστο??

 

Ναι πολύ καλός είναι έχω πάρει πάνω από 10 τηλέφωνα από αυτόν! Jiayu έχει και τα στέλνει πολύ γρήγορα και xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Καλό το spemall, μέσα σε 10 μέρες παρέλαβα νέα μπαταρία για το G4A, λευκό καπάκι και επιτραπέζιο φορτιστή!

 

Ξέρεις κανείς πως να περάσουμε με το flash tool image από read back;

 

Γι' αυτή την ROM λέω του Δεκεμβρίου για το Advanced : https://drive.google.com/file/d/0B3Sc3lnc1KdcbjgzS2RXM0Q0Q2M/edit

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

//offtopic

 

Θέλει ακόμα ένας φίλος να του παραγγείλω ένα Jiayu(καθαρά λόγω μπαταρίας/δυο sim, αλλιώς θα πήγαινα σε κάτι διαφορετικό). Έχει πάρει κανένας την G4C έκδοση? Αν ναι, έχει τα γνωστά προβλήματα με το GPS;

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το G4Advanced εγώ αλλα επειδή θέλω να το πουλήσω θέλω να του βάλω κάποια rom που είναι πολύ ok με ελληνικά όμως..

δεν ξέρω όμως πια να βάλω γιατί η miui οι πιο πολλοί λέτε έχει προβλήματα άλλοι βάλατε του vredniiy και εκεί λέτε έχει προβλήματα..

τώρα εμενα έχει την official αλλα καινούρια όχι αυτή που έχουν τα παλιά και δεν έχει κανένα πρόβλημα

μονο που δεν έχει ελληνικά...

η vredniiy όσοι την έχουν πια είναι τα πιο γνωστά προβλήματα? είδα έχει πρόβλημα με το wifi

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα, δεν έχει δυνατό σήμα. Ούτε στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, ούτε στο WiFi.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

το jiayu g4 Μου ξανα ζντανεψε και συνηστω το ιδιο πακετο!

 

miui με Ελληνικα και ΟΤΑ και Nova prime launcher!!! msec αποκριση και αψογα εφε!!!!

 

http://en.miui.com/thread-10317-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα, δεν έχει δυνατό σήμα. Ούτε στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, ούτε στο WiFi.

 

Εγώ δεν είχα θέμα στο G4A με το σήμα στα δίκτυα, ούτε με το GPS με την rom του Ρώσου. Μόνο με το WiFi έχω θέμα που δεν το είχε πριν την αλλαγή πλακέτας. Πιάνει τα δίκτυα, αλλά είχα περισσότερο σήμα στο δωμάτιο μου, πριν το στείλω για RMA. Άρα κάτι κάναν οι Κινέζοι στο Service.

 

Τέλος πάντων εγώ το πουλάω το G4A (100 ευρώ) και θα πάρω το G4s. Μια χαρά είναι το WiFi του δεύτερου, μίλησα τώρα με έναν Ρώσο στο youtube που είχε το G4A και το άλλαξε με το G4s και είναι απόλυτα ικανοποιημένος.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

το jiayu g4 Μου ξανα ζντανεψε και συνηστω το ιδιο πακετο!

 

miui με Ελληνικα και ΟΤΑ και Nova prime launcher!!! msec αποκριση και αψογα εφε!!!!

 

http://en.miui.com/thread-10317-1-1.html

 

Ποιο g4 έχεις και ποια rom φόραγες πριν;

Αψεγάδιαστη η rom του ρώσου(με μόνο θεματάκι το wifi και τη μη εναλλαγή των sim 3g) αλλά συνήθισα στην ευκολία και την αμεσότητα των ρυθμίσεων της miui και σκέφτομαι σοβαρά να επιστρέψω ξανά!

Edited by riki
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα θέμα στο G4A με το σήμα στα δίκτυα, ούτε με το GPS με την rom του Ρώσου. Μόνο με το WiFi έχω θέμα που δεν το είχε πριν την αλλαγή πλακέτας. Πιάνει τα δίκτυα, αλλά είχα περισσότερο σήμα στο δωμάτιο μου, πριν το στείλω για RMA. Άρα κάτι κάναν οι Κινέζοι στο Service.

 

Τέλος πάντων εγώ το πουλάω το G4A (100 ευρώ) και θα πάρω το G4s. Μια χαρά είναι το WiFi του δεύτερου, μίλησα τώρα με έναν Ρώσο στο youtube που είχε το G4A και το άλλαξε με το G4s και είναι απόλυτα ικανοποιημένος.

 

εχει σκαλοπατι εσενα το jiayu g4a?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο g4 έχεις και ποια rom φόραγες πριν;

Αψεγάδιαστη η rom του ρώσου(με μόνο θεματάκι το wifi και τη μη εναλλαγή των sim 3g) αλλά συνήθισα στην ευκολία και την αμεσότητα των ρυθμίσεων της miui και σκέφτομαι σοβαρά να επιστρέψω ξανά!

 

G4A εχω. Εδώ δοκιμάσει όλες σχεδόν τις Ρομ, Ρώσου,Ισπανού, Xperia ported, nexus custom ported, miui..... Κατέληξα στις επιλογές που έγραψα παραπάνω. πάντα μια σιμ είχα και με την Ρομ που έβαλα δεν έχω κανένα ψεγάδι ούτε με 3g, WiFi. χρησιμοποιώντας και τον nova, εχω το περιβάλλον που είχα με την official πχ και όχι της miui που με ψιλοχαλαει

Link to comment
Share on other sites

εχει σκαλοπατι εσενα το jiayu g4a?

 

Με του Ρώσου δεν είχε. Με την stock Ισπανική, στοκ Κινέζικη του Οκτωβρίου, γιατί του Δεκεμβρίου παρόλο που το κινητό μετά το RMA ήρθε με αυτή δεν την δοκίμασα και δεν ξέρω πως να την περάσω μέσω Readback και FlashTool, έχει. Πάντως αυτή η Κινέζικη του Δεκεμβρίου λένε ότι διορθώνει το πρόβλημα με το σκαλοπάτι.

 

Επίσης η Official World ROM για το G4A, είχε καλύτερο WiFi.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

εχω στα χερια μου ενα jiayu f1 ενος φιλου και το συγκρινα με το g4 που εχω και το f1 δεν εχει κανενα προβλημα με το gps ουτε με το wifi(διπλασια δυκτια), πως γινετε αυτο δεν μπορω να καταλαβω....
Link to comment
Share on other sites

Με του Ρώσου δεν είχε. Με την stock Ισπανική, στοκ Κινέζικη του Οκτωβρίου, γιατί του Δεκεμβρίου παρόλο που το κινητό μετά το RMA ήρθε με αυτή δεν την δοκίμασα και δεν ξέρω πως να την περάσω μέσω Readback και FlashTool, έχει. Πάντως αυτή η Κινέζικη του Δεκεμβρίου λένε ότι διορθώνει το πρόβλημα με το σκαλοπάτι.

 

Επίσης η Official World ROM για το G4A, είχε καλύτερο WiFi.

 

αυτη εχω εγω του δεκεμβριου G4HG 20131225-182338

και δεν εχει οντως κανενα προβλημα ουτε σκαλοπατι ουτε με το gps..και το wifi ειναι μια χαρα

απλα δεν εχει ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μια Γερμανική ROM, που την κατεβάζεις από το Jiayu.de Application. Δεν την έχω δοκιμάσει πάντως.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μετά από 2 χρόνια που έχω το Sony Sole αποφάσισα να αλλάξω κινητό και σκέφτομαι να καταλήξω κι εγώ σε κινέζικο. Εχω άπειρες αμφιβολίες και η αλήθεια είναι οτι διαβάζοντας όλα τα σχόλια σας εδώ έχω καθησυχαστεί αρκετά.

Εχω λοιπόν την εξής ερώτηση. Πιστεύετε οτι θα αντέξει για 2 χρόνια και το jiayu; είναι σίγουρα και θέμα χρήσης πάντα, κατασκευαστικά όμως εννοώ πιστεύετε οτι μπορεί να αντέξει; Δεν είμαι σε θέση να αλλάζω συχνά κινητό.

τέλος κάτι πολύ σύντομο, g4s ή g5s ; (εμφανισιακά προτιμώ το δεύτερο)

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

G4s δαγκωτό! Εγώ είμαι ένα βήμα από το να παραγγείλω. Περιμένω να μου αγοράσει ένας φίλος το G4A και το παραγγέλνω. Στα λεφτά του αξίζει.

Γιατί να μην αντέξει 2 χρόνια; Καλό όνομα έχει στην Κίνα, τώρα κάποια θεματάκια είχαν τα G4, όπως και το δικό μου, αλλά συμβαίνει και στους δήθεν επώνυμους.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...