Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία πολύ καλή rom πιστεύω είναι αυτή:

vredniiy mod v2.3

Patch G4 thick

Patch G4 thin

Camera Patch

Internal Memory Patch

Volume Keys Wake Patch

 

Την έχω για 2η μέρα και όλα πάνε ρολόι. Περιμένω να δω αν θα δουλέψει το patch για την μπαταρία. Ουσιαστικά είναι μία τροποποιημένη stock rom βασισμένη στην έκδοση του Οκτωβρίου από ότι είδα στο forum.

 

Και η ρώσικη σελίδα της είναι vredniiy mod 2.3

 

Καλημέρα παιδιά.Έβαλα απο τη jiayu.es το πρόγραμμα χθες μια ROM που έβγαλε. Στην πρωτη φορτισει η μπαταρία ηταν super. τώρα βλέπω χτυπάει κάτι 100αρια mah κατανάλωση ενω υποτίθεται ολά είναι hibernated! Η ROM αυτή που λες διορθώνει το πρόβλημα με την μπαταρία;ΑυτΑυτό με ενδιαφέρει περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω παρατηρήσει ότι η δόνηση είναι ουσιαστικά ανεπαίσθητη..το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?:(

 

(φοράω την τελευταία MIUI το σκαλί στην μπαταρία νομίζω γίνεται μια στις δύο φορές..)

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να δοκιμάσεις άλλο φορτιστή.

 

To δοκιμασα χθες αλλα το αποτελεσμα ηταν το ιδιο. Εδω να σημειωσω οτι αυτο συμβαινει συνηθως οταν το φορτιζω νυχτα, που λογω υπνου παραμενει συνδεδεμενο στο φορτιστη και αρκετες ωρες αφου φτάσει το 100%

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για την rom που βρήκα.

Έχει πληκτρολόγιο από το xperia, viper4android equalizer, προεγκατεστημένα root explorer, es file explorer, HDR camera (Μάλλον με το patch), MX Player μαζί με codecs, Parafon NTFS HFS+, Skype, Yandex Disk (κάτι σαν το Google Drive φαντάζομαι) και 4PDA (Κάτι σαν το tapatalk φαντάζομαι), Omich Player για μουσική, Nexus Torch, Asus Weather, Holo Launcher HD, GApps, Terminal emulator και ελπίζω να μην ξεχνάω κανένα.

Με το Patch για την μπαταρία είμαι στο 49% μετά από 41 ώρες και δεν έκανε σκαλοπάτι στο 70% περιμένω να δω για το επόμενο σκαλοπάτι.

Mε το Patch για την Μνήμη μπορείς να δεις και την εσωτερική μνήμη και να ορίσεις ποιος είναι ο default δίσκος για εγγραφή.

Crashes τίποτε μέχρι στιγμής.

Εκδοση ROM αναφέρει G4 20131026-160455

 

Αν και λάτρης της MIUI και της LEWA θα περιμένω να βγάλουν καινούργια έκδοση μια και τα προβλήματα για τον λίγο χρόνο που τις εγκατέστησα ήταν πολλά.

Ανεξήγητα crashes ακόμα και στο Google Play, πληκτρολόγιο που δεν εμφανιζόταν, καθυστέρηση όποτε πατουσα το home σαν να γίνονταν επαναφόρτωση του launcher.

Edited by HarPa
Link to comment
Share on other sites

Είναι το link που έδωσες για τη ρώσικη; επίσης οτάν λες 41 ώρες με τι ανοιχτό; εγώ πχ έχω 3G συνέχεια ανοιχτό. Sry αν σε πρίζω απλά έχω μια ROM και max να χτυπήσω 24 hours.Αλλά με 3G συνέχεια ανοιχτό. Η κατανάλωση της μπαταρίας μου είναι από 100mah μέχρι 300 man που είναι πάρα πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει την καινούργια απο το jiayu.es και μέχρι στιγμής είμαι πολυ ευχαριστημένος. Το τηλέφωνο έχει ποιο πολύ μνήμη ελευθερη 1460mb είναι ποιο σβελτο και απο οτι βλέπω κρατάει η μπαταρία ποιο πολύ εβγαλα 17 ώρες με όλα ανοιχτα και το σκαλιζα πολύ γιατί εβαζα τα προγράμματα μου.Τον λανσερ έβαλα τοv mi. Το σκαλοπάτι στη μπαταρία το κανει παλι απο τα 35 στα 13...

Και δεν έχει 2 μέρες που έχω την Ρομ βγαλανε νέα πως μου τη σπάει τώρα αυτό! Άντε παλι απο την αρχή!

Edited by DManolo
Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγες μερες εχω ενα θεματακι με την μπαταρια. Εχω το 1/8 3000mah και οταν το φορτιζω μεσω ρευματος, και η φορτιση φτασει στο 100% αν του κανω επανεκινηση πεφτει αμεσως στο 35% περιπου. Αντιθετα αυτο δεν συμβαινει οταν φορτιζεται μεσω usb. Εχω stock rom (την πρωτη του minideal) και GO Ex Launcher.. Καμια ιδεα?

Κάντο ενα restart αλήθεια έχει 35% γιατί μπορεί να λέει ψέματα ...με restart ερχετε στα κανονικά του.

Link to comment
Share on other sites

Με το 3G κατέβασα δεδομένα 85 MB και μετά το έκλεισα πιστεύω ότι ήταν κανένα 2ωρο ανοιχτό. Συνεχως ανοιχτό wifi και κανένα 20 λεπτο το GPS που το δοκίμαζα.

Τελικά έκανε απότομη πτώση στο 29%. Θα δοκιμάσω να την καλιμπράρω αύριο μηπως και πάρω άλλες μετρήσεις.

 

Επίσης για να είμαι ακριβής δεν υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να κάνει autostart εκτός από το SD Booster.

Link to comment
Share on other sites

@producer24 δεν εχεις αλλο διαθεσιμο χωρο για να σου στειλω αλλο pm.. διέγραψε τπτ για να σου στείλω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει ότι η δόνηση είναι ουσιαστικά ανεπαίσθητη..το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?:(

 

(φοράω την τελευταία MIUI το σκαλί στην μπαταρία νομίζω γίνεται μια στις δύο φορές..)

 

σήμερα μ έκανε κ restart ενώ μιλούσα στο τηλέφωνο :mad:

 

για τη δόνηση το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος??:(

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το που έβαλα 2η κάρτα οταν βρίσκεται στην οθόνη κλειδώματος περιφέρεται ενας κύκλος με πράσινο περίγραμμα λες και έχω βάλει live wallpaper αλλα μόλις το ξεκλειδώσω το κιν φεύγει.Εχέι τύχει κάτι παρόμοιο και σε σας?Δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα απλα ειναι αστειο.
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις restart το router δουλευει μετά;

 

μου το κανει συχνα.. με το ρουτερ δεν εχω καποιο θεμα γτ το λαπτοπ μου μπαινει κανονικα στο ιντερνετ. χρειαζεται να κλεισω κ να ανοιξω το wifi στο κινητο κανα 2 φορες για να πιασει συνδεση..

Link to comment
Share on other sites

Για παραγγελία στις 3-12-2013, είναι λογικό στο track στην singpost με tracking number: RF18698594SG (που μου έχει αποσταλεί από την to2c) να μου βγάζει: "the track item number is invalid. please input again"?

Σαν να μου λέει ότι είναι λάθος η μορφή του tracking number και όχι ότι δεν έχει πληροφορίες για τη συγκεκριμένη παραγγελία.

Γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Για παραγγελία στις 3-12-2013, είναι λογικό στο track στην singpost με tracking number: RF18698594SG (που μου έχει αποσταλεί από την to2c) να μου βγάζει: "the track item number is invalid. please input again"?

Σαν να μου λέει ότι είναι λάθος η μορφή του tracking number και όχι ότι δεν έχει πληροφορίες για τη συγκεκριμένη παραγγελία.

Γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει?

 

Απο οτι βλεπω εχει 8 νουμερα, σε αντιθεση με αυτα που δειχνει το singpost τα οποια ειναι 9. Μιλα με καποιον στο chat toy to2c να το ελεγξει και να σου δωσει το κανονικο.

 

Παραγγειλες αυτο με τα 254.99; Κι εγω απο τις 3/12 εχω παραγγελια, και ακομη ειναι στο Processing :(

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο, μου στείλανε το σωστό.

Ευχαριστώ.

 

Αυτό πήρα:

http://www.to2c.com/jiayu-g4-1g-4g-free-leather-case-4-7-inch-hd-ips-retina-screen-mtk6589t1-5ghz-quad-coreandroid-4-2-13mp-camera-smartphone.html

 

Στα χαρακτηριστικά έγραφαν για 3000 mAh μπαταρία, αλλά 8.2 mm πάχος. γίνεται, δε γίνεται?

Τους το διευκρίνισα κ τους απαίτησα την 3000 κ η γλυκιά susan (! :O !) μου είπε οκ...ελπίζω δηλαδή....άρα θα μου στείλουν το thick, σωστά?....αν και στη πορεία σκεφτόμουν ότι και το λεπτό δε θα με χαλούσε!

Εσένα βλέπω είναι το 2G/32G και στα χαρακτηριστικά βλέπω πάλι 3000mAh μπαταρία με πάχος 8,2mm!! Ανεβαίνει πολύ το budget....και τα 160 ευρώ πολλά μου είναι. Ας είναι από καλή παρτίδα, γιατί διαβάζω διάφορα, και χαλάλι....

 

Αλήθεια αυτοί γιατί δε μπορούν να το στείλουν με Ελληνικά και κάποιοι άλλοι μπορούν? όπως και να χει θα βάλουμε Ελληνικά...

 

Με την ευκαιρία, η εξυπηρέτηση, σε επίπεδο chat, e-mail κλπ από τη susan της to2c ήταν άψογη :up:. Ελπίζω να συνεννοηθήκαμε σωστά και να μη μου στείλει μαύρο κινητό με 1850mAh, χωρίς phone stand με ροζ leather case!!!!! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο, μου στείλανε το σωστό.

Ευχαριστώ.

 

Αυτό πήρα:

http://www.to2c.com/jiayu-g4-1g-4g-free-leather-case-4-7-inch-hd-ips-retina-screen-mtk6589t1-5ghz-quad-coreandroid-4-2-13mp-camera-smartphone.html

 

Στα χαρακτηριστικά έγραφαν για 3000 mAh μπαταρία, αλλά 8.2 mm πάχος. γίνεται, δε γίνεται?

Τους το διευκρίνισα κ τους απαίτησα την 3000 κ η γλυκιά susan (! :O !) μου είπε οκ...ελπίζω δηλαδή....άρα θα μου στείλουν το thick, σωστά?....αν και στη πορεία σκεφτόμουν ότι και το λεπτό δε θα με χαλούσε!

Εσένα βλέπω είναι το 2G/32G και στα χαρακτηριστικά βλέπω πάλι 3000mAh μπαταρία με πάχος 8,2mm!! Ανεβαίνει πολύ το budget....και τα 160 ευρώ πολλά μου είναι. Ας είναι από καλή παρτίδα, γιατί διαβάζω διάφορα, και χαλάλι....

 

Αλήθεια αυτοί γιατί δε μπορούν να το στείλουν με Ελληνικά και κάποιοι άλλοι μπορούν? όπως και να χει θα βάλουμε Ελληνικά...

 

Με την ευκαιρία, η εξυπηρέτηση, σε επίπεδο chat, e-mail κλπ από τη susan της to2c ήταν άψογη :up:. Ελπίζω να συνεννοηθήκαμε σωστά και να μη μου στείλει μαύρο κινητό με 1850mAh, χωρίς phone stand με ροζ leather case!!!!! :lol: :lol: :lol:

 

8.2mm είναι το thin.Έχουν κάνει λάθος στην περιγραφή του κινητού.

Πριν δύο μήνες που το αγόρασα από to2c,μπορούσαν να βάλουν ελληνικά και τώρα όχι;:confused:

Edited by riki
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους στο φορουμ,

διαβαζοντας το φορουμ αποφασισα στην αγορα ενος

JIAYU G4 MTK 6589T 1GB ram 4gb rom 1850mAH BATTERY σε λευκο χρωμα

δυστηχως μου στειλανε το αντιστοιχο στην thick version (3000mAh battery)

το τηλεφωνο προοριζοταν για την γυναικα μου αλλα δεν νομιζω οτι θα της αρεσει το χοντρο και ετσι

αποφασισα να το πουλησω

Το κινητο ειναι αθικτο αφου εχω αρχισει διαδικασια με το καταστημα (antelife) για

να κοιταξουν το λαθος.

το κινητο πουλιεται στην τιμη των 155 ευρω

Για οποιον ενδιαφερετε ασ στειλει p.m

Οπως ειπα το κινητο ειναι αχρησιμοποιητο ,ουτε την sim δεν του εχω περασει

Link to comment
Share on other sites

Κάντο ενα restart αλήθεια έχει 35% γιατί μπορεί να λέει ψέματα ...με restart ερχετε στα κανονικά του.

 

Μετα απο ένα calibration ηρθε στα ισα της. Απλως μου εκανε εντυπωση γιατι δεν το ειχε ξανακανει. Το κινητο το εχω ηδη 5 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο, μου στείλανε το σωστό.

Ευχαριστώ.

 

Αυτό πήρα:

http://www.to2c.com/jiayu-g4-1g-4g-free-leather-case-4-7-inch-hd-ips-retina-screen-mtk6589t1-5ghz-quad-coreandroid-4-2-13mp-camera-smartphone.html

 

Στα χαρακτηριστικά έγραφαν για 3000 mAh μπαταρία, αλλά 8.2 mm πάχος. γίνεται, δε γίνεται?

Τους το διευκρίνισα κ τους απαίτησα την 3000 κ η γλυκιά susan (! :O !) μου είπε οκ...ελπίζω δηλαδή....άρα θα μου στείλουν το thick, σωστά?....αν και στη πορεία σκεφτόμουν ότι και το λεπτό δε θα με χαλούσε!

Εσένα βλέπω είναι το 2G/32G και στα χαρακτηριστικά βλέπω πάλι 3000mAh μπαταρία με πάχος 8,2mm!! Ανεβαίνει πολύ το budget....και τα 160 ευρώ πολλά μου είναι. Ας είναι από καλή παρτίδα, γιατί διαβάζω διάφορα, και χαλάλι....

 

Αλήθεια αυτοί γιατί δε μπορούν να το στείλουν με Ελληνικά και κάποιοι άλλοι μπορούν? όπως και να χει θα βάλουμε Ελληνικά...

 

Με την ευκαιρία, η εξυπηρέτηση, σε επίπεδο chat, e-mail κλπ από τη susan της to2c ήταν άψογη :up:. Ελπίζω να συνεννοηθήκαμε σωστά και να μη μου στείλει μαύρο κινητό με 1850mAh, χωρίς phone stand με ροζ leather case!!!!! :lol: :lol: :lol:

Καλωστονα και ας αργησες, ο γνωστος φειδωλος - ντροπαλος κλπ :X

Παλι τα ιδια αρχισες?:lol:

Τι σου φταινε οι Κινεζουλες.....

Βρε μην αγχωνεσαι το G4 ειναι σαν το Λεοντα μας:) Θα το ευχαριστηθεις καργααααααααα!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα με το θεμα του gps εχουμε βρει καμια λυση? κατεβασα το gps test και μου δειχνει οτι βλεπει 11 δορυφορους αλλα δεν κανει lock κανεναν. μπορω να κανω καμια ρυθμιση σε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα με το θεμα του gps εχουμε βρει καμια λυση? κατεβασα το gps test και μου δειχνει οτι βλεπει 11 δορυφορους αλλα δεν κανει lock κανεναν. μπορω να κανω καμια ρυθμιση σε αυτο?

 

Δες την λύση του rozmodello στο τοπικ για το gps

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια τελικα με το θεμα του gps εχουμε βρει καμια λυση? κατεβασα το gps test και μου δειχνει οτι βλεπει 11 δορυφορους αλλα δεν κανει lock κανεναν. μπορω να κανω καμια ρυθμιση σε αυτο?

 

Αυτό το έχεις κάνει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...