Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από την πρώτη παραγγελία που έκανα στο pandawill για το g4 έγινε ακύρωση της παραγγελίας, γιατί και η ίδιοι δεν ήξεραν ποτέ θα έχουν στα χεριά τους τηλεφωνά να στείλουν ( αν και στο site έλεγαν ότι το έχουν stock).

Έκανα δεύτερη παραγγελία στο minideal μαύρο με το OTG, όπου θα το είχαν διαθέσιμο μετά της 13/6. Και σήμερα μου έστειλαν μετά από δυο μέρες και Tracking number.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανα δεύτερη παραγγελία στο minideal μαύρο με το OTG, όπου θα το είχαν διαθέσιμο μετά της 13/6. Και σήμερα μου έστειλαν μετά από δυο μέρες και Tracking number.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

To tracking number αφορά τη διαδρομή Jiayu factory - Minideal warehouse. Γι αυτό.Άρα σωστά σου είπαν οτι θα το έχουν μετά τις 13/6

:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

To tracking number αφορά τη διαδρομή Jiayu factory - Minideal warehouse. Γι αυτό.Άρα σωστά σου είπαν οτι θα το έχουν μετά τις 13/6

:lol:

 

Είναι απίστευτη αυτή οι κινέζοι, αλλά έλεγαν στα e-mail και αλλά στο chat !!!

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, οτι αυτή την περίοδο ειδικά οι συγκεκριμένες αγορές αυτής της φουρνιάς είναι παρακινδυνευμένες.Πιστεύω κατά τον Αύγουστο θα έχουν ξεκαθαρίσει πολλά πράγματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

USB OTG (On-the-Go) Demonstration on the Newer JiaYu G4 Smartphone

http://www.youtube.com/watch?v=eDzxfs-FadM

 

An admin from Chinese smartphone manufacturer JiaYu's official forum (link at the end) demonstrates USB OTG function on the newer production unit of their flagship G4 handset. This video should answer doubts fans are having about OTG on the G4, at least the new batch.

 

The G4 is tested with a wired mouse, wireless mouse & keyboard and a flash drive -- all via a USB hub.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, οτι αυτή την περίοδο ειδικά οι συγκεκριμένες αγορές αυτής της φουρνιάς είναι παρακινδυνευμένες.Πιστεύω κατά τον Αύγουστο θα έχουν ξεκαθαρίσει πολλά πράγματα.

 

Κοιτά εγώ χρειάζομαι αυτή την εποχή καινούργιο τηλέφωνο και δεν έχω χρόνο να περιμένω.

Άσε που τον Αύγουστο – Σεπτέμβριο θα βγουν οι κινέζοι και θα παρουσιάζουν τα οχταπιρινα με 4gb μνήμη κλπ. Αλώστε στα ηλεκτρονικά ξέρεις ότι τώρα να πάρεις το κορυφαίο σε 2-3 μήνες είναι περασμένης γενιάς !!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ειλικρινά αναρωτιέμαι, εσύ θα κερδίσεις κάτι που έχεις καλύψει τα μισά ποστ τόσων δεκάδων σελίδων, που το μόνο που κάνουν είναι να εξυμνούν τα χαρακτηριστικά ενός κινητού που ακόμα κανείς δεν έχει πιάσει στα χέρια του;

 

Μάλιστα, μου κάνει εντύπωση με πόση άνεση φτάνεις να λες σε προηγούμενα post, ότι η πρώτη γενιά δεν πρόκειται να παρουσιάσει κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα. Κάτι που δεν ισχύει για τα περισσότερα επώνυμα κινητά, φαντάσου τώρα που μιλάμε για κινέζικες συσκευές.

 

Έχεις μετοχές της εταιρείας ή μιλάμε για φανμποισμο στο μάξιμουμ;

 

εγω εδω δινω πληροφοριες, τιποτα περισοτερο. απο τις διαθεσιμες του ιντερνετ.

τα υπολοιπα που γραφεις ειναι ειτε ανακριβη ειτε ανοητα οποτε δεν εχω κατι αλλο να πω.

το τι ειναι η πρωτη γενια και τι οχι το δειχνουν τα video και τα review, αυτα ποσταρω και τιποτα αλλο.

μετοχες? fanboy? της jiayu? χρειαζεται να το σχολιασω? απορω δε λυπηθηκες το χρονο που ξοδεψες για να πληκτρολογησεις τετοια μπουρδα. θα εχεις μπολικο.

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

USB OTG (On-the-Go) Demonstration on the Newer JiaYu G4 Smartphone

http://www.youtube.com/watch?v=eDzxfs-FadM

 

An admin from Chinese smartphone manufacturer JiaYu's official forum (link at the end) demonstrates USB OTG function on the newer production unit of their flagship G4 handset. This video should answer doubts fans are having about OTG on the G4, at least the new batch.

 

The G4 is tested with a wired mouse, wireless mouse & keyboard and a flash drive -- all via a USB hub.

 

cool το μονο που λειπει τωρα ειναι μια εξοδος HDMI

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχη καποια θηκη για το g4 που ειναι σαν το note που προστατευη την οθονη; και μια αλλοι που μπαινει το κινητο στην ζωνη του παντελονιου;
Link to comment
Share on other sites

το neo n003 υποστηριζει mhl (hdmi απο τη usb)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=362897

ο 6589 προφανως υποστηριζει mhl αλλιως το neo δεν θα ειχε

προς το παρον στα υπολοιπα 6589 ειναι ειτε κλειδωμενο ειτε λειπει ο κωδικας software που θα το ενεργοποιησει ειτε απλα δεν εχει δοκιμαστει

δε θα λεγα με 100% σιγουρια οτι δε θα αποκτησει ποτε hdmi output

οπως απεκτησε και usb otg ενω κανεις δε το ειχε υποσχεθει (στην αρχη), προεκυψε εφοσον ηταν εφικτο μεσω software και δεν ειναι το μονο (iocean x7)

τελος ο 6589 + android 4.2 υποστηριζουν miracast (wireless display) οποτε εχουμε αλλον εναν τροπο για tv output

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Άκρα του τάφου σιωπή στον κάμπο βασιλεύει.

 

Κανένα νέο βρε παιδιά;

Στο τσακ είμαι να παραγγείλω το Thl W100 αλλά όλο λέω μέσα μου περίμενε λίγο ακόμα, άντε και λίγο ακόμα και έχουν περάσει σχεδόν 3 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ το έχω κάνει παραγγελία και από 9/6 έχω Tracking Number, όποτε σε 15 μέρες πιστεύω να έχει έρθει.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να το πάρω από το banggood επειδή είναι έμπιστη ιστοσελίδα, αλλά βλέπω στο minideal το έχουν με πολύ περισσότερες γλώσσες μέσα και τα Ελληνικά.

Άραγε ισχύει αυτό που γράφουν στο minideal για τα Ελληνικά; γιατί στην official ιστοσελίδα δεν γράφει πουθενά για Ελληνική γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, οτι αυτή την περίοδο ειδικά οι συγκεκριμένες αγορές αυτής της φουρνιάς είναι παρακινδυνευμένες.Πιστεύω κατά τον Αύγουστο θα έχουν ξεκαθαρίσει πολλά πράγματα.

οι κινεζοι ειναι 1 δις απο ενα τηλεφωνο να πιασουν στα χερια τους σε μια μερα φτιαχνουν για ολη την ευρωπη κινητα....:lol:οποτε μαλλον ποιο συντομα θα εχουμε νεες συσκευες

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ακομη κανεις....αφου δεν εχει βγει ακομη η advance και για τη μικρη ειναι πιο λιγοι και πιο διστακτικοι αυτοι που θελουν...

 

μου θυμιζει καποιος?

 

τα smartphone εχουν micro η mini usb?

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

μου θυμιζει καποιος?

τα smartphone εχουν micro η mini usb?

micro usb.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΗΡΘΕΕΕΕ...:D Παίδες το κινητο ειναι απιστευτο!!!εχω τσεκαρει σχεδον τα παντα και ολα λειτουργουν αψογα.το μονο μειον(που εγω τουλαχιστον δε το θεωρω) ειναι οτι τα κουμπακια απο κατω δεν εχουν φωτισμο.Θα κανω ενα μικρο review οταν βρω χρονο κ κατσω στον υπολογιστη(και φυσικα ασχοληθω μαζι του 1-2 μερουλες)...και θα σας πω τα υπερ και τα κατα του(αν κ πιστευω οτι δε θα βρω πολλα):D
Link to comment
Share on other sites

ΗΡΘΕΕΕΕ...:D Παίδες το κινητο ειναι απιστευτο!!!εχω τσεκαρει σχεδον τα παντα και ολα λειτουργουν αψογα.το μονο μειον(που εγω τουλαχιστον δε το θεωρω) ειναι οτι τα κουμπακια απο κατω δεν εχουν φωτισμο.Θα κανω ενα μικρο review οταν βρω χρονο κ κατσω στον υπολογιστη(και φυσικα ασχοληθω μαζι του 1-2 μερουλες)...και θα σας πω τα υπερ και τα κατα του(αν κ πιστευω οτι δε θα βρω πολλα):D

 

:w00t: :yahoo: :dance: :clap: :bow:

Link to comment
Share on other sites

ΗΡΘΕΕΕΕ...:D Παίδες το κινητο ειναι απιστευτο!!!εχω τσεκαρει σχεδον τα παντα και ολα λειτουργουν αψογα.το μονο μειον(που εγω τουλαχιστον δε το θεωρω) ειναι οτι τα κουμπακια απο κατω δεν εχουν φωτισμο.Θα κανω ενα μικρο review οταν βρω χρονο κ κατσω στον υπολογιστη(και φυσικα ασχοληθω μαζι του 1-2 μερουλες)...και θα σας πω τα υπερ και τα κατα του(αν κ πιστευω οτι δε θα βρω πολλα):D

 

Μπραβο! Καλοριζικο! Θυμισε μου ποια εκδοση, μπαταρια, χρωμα ειναι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση Android?

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...