Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΗΡΘΕΕΕΕ...:D Παίδες το κινητο ειναι απιστευτο!!!εχω τσεκαρει σχεδον τα παντα και ολα λειτουργουν αψογα.το μονο μειον(που εγω τουλαχιστον δε το θεωρω) ειναι οτι τα κουμπακια απο κατω δεν εχουν φωτισμο.Θα κανω ενα μικρο review οταν βρω χρονο κ κατσω στον υπολογιστη(και φυσικα ασχοληθω μαζι του 1-2 μερουλες)...και θα σας πω τα υπερ και τα κατα του(αν κ πιστευω οτι δε θα βρω πολλα):D

 

αντε να το χαρεις:p!!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αντε και το περιμενω και εγω σε μαυρο χρωμα.

στο δικο μου μπορουσα να διαλεξω και ποια γλωσσα να μου βαλουν !!! για να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

ΗΡΘΕΕΕΕ...:D Παίδες το κινητο ειναι απιστευτο!!!εχω τσεκαρει σχεδον τα παντα και ολα λειτουργουν αψογα.το μονο μειον(που εγω τουλαχιστον δε το θεωρω) ειναι οτι τα κουμπακια απο κατω δεν εχουν φωτισμο.Θα κανω ενα μικρο review οταν βρω χρονο κ κατσω στον υπολογιστη(και φυσικα ασχοληθω μαζι του 1-2 μερουλες)...και θα σας πω τα υπερ και τα κατα του(αν κ πιστευω οτι δε θα βρω πολλα):D

 

 

αυτα να τα πεις σε αυτους που θεωρουσαν τη πρωτη σοδια αχρηστη και γεματη προβληματα. μεγεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.Αν είχε προβλήματα και η δοκιμασμένη εδώ και τόσο καιρό λύση mtk6589-->1gb ram--->4gb rom τότε θα ήταν εντελώς για τα μπάζα οι τύποι.
Link to comment
Share on other sites

γι αυτη ακριβως τη λυση υπωθηκαν τα χιλια μυρια οτι εχει ενα καρο προβληματα.

παρολο που τα review δειχναν τα αντιθετα.

ο 6589t ειναι Pin to pin compatible με τον 6589 οποτε η μεταβαση σε αυτον αναμενεται πολυ ευκολη εξου και ηδη κυκλοφορουν μπολικα 6589t

Link to comment
Share on other sites

1/4 3000mAh σε μαύρο...ευχαριστώ

 

Καλόριζικο φίλε μου να το χαρεις! Αλήθεια δε παιδιά οι οθόνες σε αυτά τα τηλ. σαν ποιότητα χρωμάτων φτάνουν καθόλου της Σούπερ amoled των galaxy η είναι σαν τις απλές των περισσότερων κινητών;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σαφως και δεν ειναι amoled.Το μαύρο δεν ειναι σαν να έχεις κλειστό το κινητό και γενικά τα χρώματα "μοιάζουν" με αυτά των lcd/ips oθονών των επώνυμων κινητών.Λέω "μοιάζουν" γιατι ανάλογα την συσκευή (δε ξέρω τι παίζει ακριβώς με το g4 αλλά και εσύ ρωτάς γενικά) μπορεί να δεις και τελειως ξεθωριασμένα χρώματα ακόμη και για τα δεδομένα των lcd oθονών.Και στα καλά κινέζικα η φωτεινότητα στον ήλιο ειναι καλύτερη απο τις amoled.
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια δε παιδιά οι οθόνες σε αυτά τα τηλ. σαν ποιότητα χρωμάτων φτάνουν καθόλου της Σούπερ amoled των galaxy η είναι σαν τις απλές των περισσότερων κινητών;

Έχει βγεί το Konka με οθόνη AMOLED εαν σε ενδιαφέρει αλλά προς το παρόν το έχει το merimobiles σε αρκετά τσιμπημένη τιμή.

Εγώ προσωπικά αναμένω να πέσει η τιμή ή να βγουν και άλλα κινέζικα με AMOLED γιατί την έχω συνηθίσει πλέον.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Option A

JiaYu G4 Basic, 1.2Ghz quad-core phone original price $244.99 – Save $20 with the JiaYu G4 coupon code: 10dayG4A gizG4A Price after discount $224.99

 

Option B

JiaYu G4 Basic + folding stand + screen protector + silicon case + OTG cable original bundle price $269.76 – Save $33 with coupon code: 10dayG4B gizG4B Price after discount $236.76.

 

Option C

JiaYu G4 Basic + folding stand + screen protector + flip case + OTG cable original price $277.86 – Save $38 with coupon code 10dayG4C gizG4C Price after discount $239.86.

 

http://www.spemall.com/JIAYU-G4-Basic-Smart-Phone-Android-4-1-MTK6589-Quad-Core-4-7-Inch-1280-x-720-pixels-HD-IPS-Retina-Screen-3G-WIFI-GPS-13MP-Camera-1G-4G_g.html

170 euro! ΤΙΜΗ ΧΩΜΑ

180 euro με ολα τα καλουδια του θηκες κτλ

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Still, 1GB ram :(

Αφου υπαρχουν ηδη υλοποιησεις με 6589Τ + 2GB ram, τι περιμενουν εκει στα... στρατηγεια της Jiayu? :lol:

 

Τελικα τα G4 που κυκλοφορουν ειναι τελικες εκδοσεις ή δεν αναβουν λαμπακια, δυσλειτουργει κατι κτλ?

Link to comment
Share on other sites

ισως να μην αναβουν τα keys κατω

ισως να μην αναψουν ποτε και σε νεα σοδια

στο xiaomi δεν αναψαν ποτε (γιατι δεν εχει φωτισμο) και κανεις δεν ειχε παραπονο γιατι ειναι το κορυφαιο κινεζικο κινητο.

ετσι και αλλιως ολα τα καινουρια τα αναβουν για λιγο οποτε και ανοιχτη να ειναι η ο8ονη πρεπει να πατησεις ενα απο αυτα για να ξαναναψουν (για οικονομια μπαταριας)

Βλέπε Newman n2 που κρατώ που τα σβήνει πολύ γρήγορα και ο φωτισμός τους είναι ανομοιομορφος,φθηνός και χαμηλος.

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα φωτισμένα keys και γω δεν βλέπω ποια χρήση μπορεί να έχει. Στο X1s ανάβουν αλλά μόνο κατανάλωση ενέργειας προσφέρουν... Το G4 το παράγγειλα απο minideal για τον αδερφό μου αλλά υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να το κρατήσω εγώ.. εκδοση 1/4GB με 3000mAh και OTG. Eιναι ήδη despached.
Link to comment
Share on other sites

και παλι απο την εμπειρία μου με τα αλλα Jiayu που εχω (εγω ενα G3 και ο γιος & γυναικα μου απο ενα G2S) ... οσον αφορα τα 3 κουμπια, το μαυρο G2S και το G3 αναβουν, το ασπρο G2S ΔΕΝ αναβουν (εχει παλιότερο build number) .... κανεις απο τους 3 στην οικογενεια, ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΕΊΤΑΙ που δεν αναβουν τα κουμπια του λευκου ;)

 

αφου να φανταστεις, η γυναικα μου δεν το ειχε προσεξει, αν δεν της το ελεγα :lol: και δεν την ενοχλει καθολου

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια μόλις το παρέλαβα και έχω να πω ότι είναι εξαιρετικο

 

Καλοριζικο και σε σενα λοιπον!

Περιμενουμε εντυπωσεις!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου έφτασε στο αεροδρόμιο. Οπότε σε πολύ λίγες μέρες θα το έχω στα χέρια μου :yahoo::yahoo::yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά απο αρκετό ψάξιμο και χρήση του κινητού μπορώ να πω οτι συστήνω ανεπιφύλακτα!

  • Η ποιότητα κατασκευής του κινητού είναι κορυφαία(σε καμία περίπτωση δε "φαντάζει"κινεζιά!:yahoo:
  • Η μπαταρία του κρατάει 1 1/2 μέρα με εξαντλητική χρήση του κινητού (ψάξιμο,ίντερνετ,εγκατάσταση εφαρμογών,φωτογραφίες,παραμετροποίηση εφαρμογών και πολλάαααα άλλα):respect:
  • Δεν έχει ούτε ένα bug(προς στιγμήν):)
  • Η οθόνη του είναι κορυφαία:D
  • Η φωτογραφική του είναι τρομερή(το φλας ικανοποιητικό):D
  • Ο ήχος του είναι ποιοτικός(αν και όχι τόσο δυνατός όσο το προηγούμενο μου κινητό αλλά it`s ok)
  • Στις κλήσεις ακούω και με ακούνε πεντακάθαρα
  • Τo gps του λειτουργεί μια χαρά(αν και στην αρχή ψιλοφοβήθηκα γιατί αργησε να "κλειδώσει")

έτρεξα το antutu και το score που έβγαλε είναι 12718(ή κάρτα μνήμης μου είναι 16ρα αλλά παλιάς κλάσης;)

γενικά το κινητό είναι κορυφαίο και όσοι γνωστοί μου το έχουν δεί έχουν πάθει την πλακάρα τους (μαζί τους και εγώ μαζί)

το μοναδικό μείον που βρήκα είναι οτι ο ήχος δεν είναι τοσο δυνατός(όσο είχα συνηθίσει τουλάχιστον) και επίσης δεν είχε hands free στη συσκευασία(αγοράζεις όμως);)

Ότι άλλο θέλετε να ρωτήσετε πολύ ευχαρίστως(αν μπορώ) να σας απαντήσω!

*Θα χρειαστώ τη βοήθεια κάποιου που είναι γνώστης φλασαρίσματος (είχα κάνει πριν μία 2ετία σε HTC HD2 αλλά σίγουρα υπάρχουν καινούργιοι τρόποι και αν υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα γιατί το κινητό δυστυχώς έχει κάποιες κινεζιές που θα θελα να τις βγάλω και επίσης δεν έχει ελληνικά(βιάστηκα να κάνω την αγορά :confused: από το minideal και με το που στείλανε tracking number τότε βάλανε την επιλογή γλώσσας όταν ήταν να αγοράσεις το κινητό!έχω βρεί απο το needrom αλλα δε ξέρω τι διαδικασία!διάβασα κάποια πραγματάκια αλλά δεν έχω ιδέα πώς μπορείς να βρεις το scatter-loading file στο sp flash tool!

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο,τι χρωμα?ανεβασε τραβηγμενες φωτογραφιες και βιντεο,δοκιμασε και κανενα βαρυ παιχνιδι.Ξερει κανενας ποτε βγαινει το advance? Edited by ioannis82
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά απο αρκετό ψάξιμο και χρήση του κινητού μπορώ να πω οτι συστήνω ανεπιφύλακτα!

  • Η ποιότητα κατασκευής του κινητού είναι κορυφαία(σε καμία περίπτωση δε "φαντάζει"κινεζιά!:yahoo:
  • Η μπαταρία του κρατάει 1 1/2 μέρα με εξαντλητική χρήση του κινητού (ψάξιμο,ίντερνετ,εγκατάσταση εφαρμογών,φωτογραφίες,παραμετροποίηση εφαρμογών και πολλάαααα άλλα):respect:
  • Δεν έχει ούτε ένα bug(προς στιγμήν):)
  • Η οθόνη του είναι κορυφαία:D
  • Η φωτογραφική του είναι τρομερή(το φλας ικανοποιητικό):D
  • Ο ήχος του είναι ποιοτικός(αν και όχι τόσο δυνατός όσο το προηγούμενο μου κινητό αλλά it`s ok)
  • Στις κλήσεις ακούω και με ακούνε πεντακάθαρα
  • Τo gps του λειτουργεί μια χαρά(αν και στην αρχή ψιλοφοβήθηκα γιατί αργησε να "κλειδώσει")

έτρεξα το antutu και το score που έβγαλε είναι 12718(ή κάρτα μνήμης μου είναι 16ρα αλλά παλιάς κλάσης;)

γενικά το κινητό είναι κορυφαίο και όσοι γνωστοί μου το έχουν δεί έχουν πάθει την πλακάρα τους (μαζί τους και εγώ μαζί)

το μοναδικό μείον που βρήκα είναι οτι ο ήχος δεν είναι τοσο δυνατός(όσο είχα συνηθίσει τουλάχιστον) και επίσης δεν είχε hands free στη συσκευασία(αγοράζεις όμως);)

Ότι άλλο θέλετε να ρωτήσετε πολύ ευχαρίστως(αν μπορώ) να σας απαντήσω!

*Θα χρειαστώ τη βοήθεια κάποιου που είναι γνώστης φλασαρίσματος (είχα κάνει πριν μία 2ετία σε HTC HD2 αλλά σίγουρα υπάρχουν καινούργιοι τρόποι και αν υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα γιατί το κινητό δυστυχώς έχει κάποιες κινεζιές που θα θελα να τις βγάλω και επίσης δεν έχει ελληνικά(βιάστηκα να κάνω την αγορά :confused: από το minideal και με το που στείλανε tracking number τότε βάλανε την επιλογή γλώσσας όταν ήταν να αγοράσεις το κινητό!έχω βρεί απο το needrom αλλα δε ξέρω τι διαδικασία!διάβασα κάποια πραγματάκια αλλά δεν έχω ιδέα πώς μπορείς να βρεις το scatter-loading file στο sp flash tool!

Από πού το αγόρασες?Σε πόσες μέρες σου το έστειλαν κ μετά από πόσες μέρες έφτασε?Σκέφτομαι να το πάρω..

Link to comment
Share on other sites

Από πού το αγόρασες?Σε πόσες μέρες σου το έστειλαν κ μετά από πόσες μέρες έφτασε?Σκέφτομαι να το πάρω..
Φιλε μου το αγόρασα απο minideal στις 3 του μήνα!Την επόμενη μέρα το είχανε στείλει και το είχα εγώ στις 18 του μήνα!:D
Link to comment
Share on other sites

φορητοι φορτιστες 5200mah εκαστος

 

Αν θες να πάρεις τον επίσημο. Αν δεν θες έχω πάρει έναν 50.000mah με όγκο συνολικά περίπου όσο τα δυο που φαίνονται στην εικόνα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να πάρεις τον επίσημο. Αν δεν θες έχω πάρει έναν 50.000mah με όγκο συνολικά περίπου όσο τα δυο που φαίνονται στην εικόνα. ;)

 

οταν προτεινεις κατι φυσικα βαζεις και το λινκ του αλλιως μη το προτεινεις :)

οσο για τα mah στο διπλασιο ογκο το να ειναι 10πλασια mah οχι κινεζικα ειναι ....

ζιμπαμπουε mah ειναι

 

εχω δει και portable chargers με ενα κοματι μεταλο μεσα για να του δινει βαρος και μια μπαταριουλα μικρη :)

so link?

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...