Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλέον και επίσημα το δικό μου είναι για πέταμα... Νεκρή ζώνη αφής στην οθόνη και χαλασμένη υποδοχή USB (ευτυχώς που έχω εξωτερικό φορτιστή...) μετά από μόνο 6 μήνες... Έχει θρεντ εδώ στο φορουμ το minideal μήπως;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πλέον και επίσημα το δικό μου είναι για πέταμα... Νεκρή ζώνη αφής στην οθόνη και χαλασμένη υποδοχή USB (ευτυχώς που έχω εξωτερικό φορτιστή...) μετά από μόνο 6 μήνες... Έχει θρεντ εδώ στο φορουμ το minideal μήπως;

 

Χαλασμένη υποδοχή usb έχουν σχεδόν οι περισσότεροι.Η οθόνη όμως είναι θεματάκι(μπας κ έφαγε καμιά τούμπα?).

Ναι υπάρχει thread επικοινώνησε μαζί τους.

Edited by riki
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια χαρά συνεννοήθηκα και ας το στερήθηκα και 3 μήνες.

Εμ σας έχω πει να αγοράζετε από το spemall έκανε ένα μήνα να πάει με Ελτα και 20 μέρες για να το φτιάξει! Μετά με DHL ήταν σε 3 μέρες Θεσσαλονικη!

Είναι και ο πρώτος που έχει καλό στοκ τα jiayu δε ξέρω μπορεί να είναι δίπλα του το εργοστάσιο...

Link to comment
Share on other sites

Εμ σας έχω πει να αγοράζετε από το spemall έκανε ένα μήνα να πάει με Ελτα και 20 μέρες για να το φτιάξει! Μετά με DHL ήταν σε 3 μέρες Θεσσαλονικη!

Είναι και ο πρώτος που έχει καλό στοκ τα jiayu δε ξέρω μπορεί να είναι δίπλα του το εργοστάσιο...

 

Εμένα έκανε 5 μέρες να φτάσει στην Κίνα με ΕΛΤΑ, το πρόβλημα ήταν η αργία που είχαν για καμιά 25αριά μέρες για το νέο έτος των Κινέζων.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έκανε 5 μέρες να φτάσει στην Κίνα με ΕΛΤΑ, το πρόβλημα ήταν η αργία που είχαν για καμιά 25αριά μέρες για το νέο έτος των Κινέζων.

 

Μπορεις να μας πεις,τη διαδικασια επιστροφης(τι εστειλες πισω?μονο το τηλ?πως το συσκευασες?οταν ηρθε πισω με dhl,δεν πληρωσες τελωνειο?)

Link to comment
Share on other sites

Κατόπιν επικοινωνίας με το Minideal έστειλα μόνο την συσκευή, χωρίς κανένα παρελκόμενο. Έβαλα μέσα την απόδειξη αγοράς και μια τυπωμένη περιγραφή του προβλήματος. Πήρα ένα κουτάκι το έβαλα μέσα το κινητό και γύρω, γύρω έβαλα φούσκες. Μετά το τύλιξα με εφημερίδα για μόνωση, το έβαλα σε ένα μεγαλύτερο κουτί και το έστειλα με τα ΕΛΤΑ στην Κίνα, αφού δήλωσα στο CN22 ότι είναι "electronic device for repair". 9,20 ευρώ κόστισε η αποστολή.

 

Δεν μου το έστειλαν με DHL, αλλά με Singapore Post. Γιατί να διακινδυνεύσω τελωνείο;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..θα παρακαλουσα εαν μπορειτε να μου πειτε την γνωμη σας γι αυτο http://www.aliexpress.com/item/4-7-IPS-1280-720-jiayu-G4-G4C-mtk6582-quad-core-1GB-4GB-3000MAH-13-0MP/1781696496.html .απο τιμη ειναι φθηνο και νομιζω οτι ηρθε η ωρα να αποχωριστω το αγαπημενο μου zte blade. κατ αρχην θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι αξιοπιστη η αγορα απο εκει .διαβασα οσο μπορουσα τα μυνηματα και βλεπω διαφορετικες αποψεις..με ενδιαφερει να ειναι λειτουργικο σε wifi,gps kai να κραταei μπαταρια του..ελληνικα η αγγλικα δεν εχω προβλημα.εχει google play?..ερχονται ετοιμα rooted απο κινα?..σας ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

Για την τιμή του μην το σκέφτεσαι καν! Φυσικά και έχει google play και εννοείται ότι έρχονται από το εργοστάσιο ρουταρισμένα! Μπορείς να ζητήσεις και ελληνικό μενού αν θέλεις, αλλά θα είναι παλαιότερη έκδοση του firmware.

 

Όσο για το WiFi, GPS είναι ανάλογα τις παρτίδες. Αν και πιστεύω ότι στις τελευταίες έχουν διορθωθεί όλα τα προβλήματα που είχαν οι πρώτες.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..θα παρακαλουσα εαν μπορειτε να μου πειτε την γνωμη σας γι αυτο http://www.aliexpress.com/item/4-7-IPS-1280-720-jiayu-G4-G4C-mtk6582-quad-core-1GB-4GB-3000MAH-13-0MP/1781696496.html .απο τιμη ειναι φθηνο και νομιζω οτι ηρθε η ωρα να αποχωριστω το αγαπημενο μου zte blade. κατ αρχην θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι αξιοπιστη η αγορα απο εκει .διαβασα οσο μπορουσα τα μυνηματα και βλεπω διαφορετικες αποψεις..με ενδιαφερει να ειναι λειτουργικο σε wifi,gps kai να κραταei μπαταρια του..ελληνικα η αγγλικα δεν εχω προβλημα.εχει google play?..ερχονται ετοιμα rooted απο κινα?..σας ευχαριστω προκαταβολικα

 

No feedback και τέτοια τιμή δυσκολακι να σου έρθει αυτό που βλέπεις.. Κάνα κουτί με ρύζι μπορεί

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

με προβληματισες αδερφε..η τιμη ειναι 95 usd οχι το 71 που φαινεται..αυτη ειναι η τιμη για 6 κομματια και πανω..

 

Ο πωλητής δεν έχει feedback.Μην επιχειρήσεις την αγορά.Κατά 99 τοις εκατό δε θα λάβεις τίποτα.Και άντε να βγάλεις άκρη με το refund του aliexpress.

Πάντως η άποψη μου σαν κάτοχος του g4 είναι να μην το προτιμήσεις.Όχι γιατί δεν είναι δυνατό κινητάκι αλλά γιατί μπορεί να πέσεις σε ελαττωματική παρτίδα.Κάποια προβλήματα(όπως της θύρας usb) είναι κοινά σε πολλούς.

Καλύτερα το hongmi σ αυτά τα χρήματα :)

Link to comment
Share on other sites

το ξεχναω λοιπον ...επειδη ειναι η πρωτη μου αγορα απο κινεζοσαιτ και δεν 8ελω να φαω καλη φολα απο εδω ειναι καλυτερα? http://www.pandawill.com/beidou-hot-pepper-laq1-smartphone-tegra-3-quad-core-android-41-47-inch-hd-ips-screen-p75594.html πανω κατω τα ιδια φανταζομαι ειναι
Link to comment
Share on other sites

No feedback και τέτοια τιμή δυσκολακι να σου έρθει αυτό που βλέπεις.. Κάνα κουτί με ρύζι μπορεί

 

:clap: :dance: :bow:

ThL W7S, ThL W100S, Elephone P10C, Jiayu S3 advance
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η άποψη μου σαν κάτοχος του g4 είναι να μην το προτιμήσεις.Όχι γιατί δεν είναι δυνατό κινητάκι αλλά γιατί μπορεί να πέσεις σε ελαττωματική παρτίδα.Κάποια προβλήματα(όπως της θύρας usb) είναι κοινά σε πολλούς.

Καλύτερα το hongmi σ αυτά τα χρήματα :)

 

Εάν κάποιος γνωρίζει, στις τελευταίες παρτίδες όπως αναφέρεται παραπάνω τα προβλήματα έχουν διορθωθεί ισχύει ή συνεχίζουν να βγαίνουν ανα διαστήματα προβληματικές παρτίδες (πρόβλημα με usb, wifi gps); Τα προβλήματα αυτά αφορούν όλα τα G4, G4C, G4S και εν γένει όλα τα άλλα μοντέλα της jiayu;

Edited by klgrpls
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει και εγώ του Ρώσου τώρα τελευταία, την 3.1.3 και είναι πολύ καλή εκτός από το ότι η δεύτερη κάρτα δεν έχει 3g που έχει ήδη αναφερθεί.

 

Αυτό που δεν μπορώ να βρω είναι τα favourites ή τα πιο συχνά τηλέφωνα. Στις περισσότερες ROM αυτό είναι μέσα από το phone app, αλλά η συγκεκριμένη δεν έχει κάτι τέτοιο.

 

Είναι έτσι η χάνω εγώ κάτι?

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

Πάτα ''τηλέφωνο - ρυθμίσεις - Εμφάνιση αρχ. κλήσεων''

 

Μάλλον το έχεις στην ''Απόκρυψη αρχ. κλήσεων''

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος γνωρίζει, στις τελευταίες παρτίδες όπως αναφέρεται παραπάνω τα προβλήματα έχουν διορθωθεί ισχύει ή συνεχίζουν να βγαίνουν ανα διαστήματα προβληματικές παρτίδες (πρόβλημα με usb, wifi gps); Τα προβλήματα αυτά αφορούν όλα τα G4, G4C, G4S και εν γένει όλα τα άλλα μοντέλα της jiayu;

 

Το δικό μου π.χ. το G4A, δεν είχε θέματα με WiFi, GPS, USB κτλ, ίσως γιατί η Advanced έκδοση ήταν πιο προσεγμένη. Βέβαια εμένα επεστράφη στον μήνα γιατί τα παίξε η μητρική και μου την αλλάξαν. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, ειδικά με την 3.1.3 Xperia Z ported rom του Vredniiy.

 

Τα G4C, G4S είναι νέες παρτίδες και hardware και πιθανόν να έχουν ξεπεραστεί τα αρχικά προβληματάκια... Τα G4A, G4 και G4T είναι E.O.L πλέον!

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου π.χ. το G4A, δεν είχε θέματα με WiFi, GPS, USB κτλ, ίσως γιατί η Advanced έκδοση ήταν πιο προσεγμένη. Βέβαια εμένα επεστράφη στον μήνα γιατί τα παίξε η μητρική και μου την αλλάξαν. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, ειδικά με την 3.1.3 Xperia Z ported rom του Vredniiy.

 

Τα G4C, G4S είναι νέες παρτίδες και hardware και πιθανόν να έχουν ξεπεραστεί τα αρχικά προβληματάκια... Τα G4A, G4 και G4T είναι E.O.L πλέον!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Προτίμησα τελικά το xiaomi red rice από to2c.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Προτίμησα τελικά το xiaomi red rice από to2c.

 

Καλή επιλογή! Μεγειά σου!

Σαν το G4T είναι, αλλά ποιοτικά ανώτερο, μόνο που δεν έχει 2GB Ram όπως το δικό μου το G4A. Κινέζικο κινητό κάτω από 2GB RAM δεν παίρνω.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Πάτα ''τηλέφωνο - ρυθμίσεις - Εμφάνιση αρχ. κλήσεων''

 

Μάλλον το έχεις στην ''Απόκρυψη αρχ. κλήσεων''

 

το ιστορικό των κλήσεων το βλέπω αυτό που λείπει είναι η λίστα με τους αριθμούς των συχνότερων κλήσεων το οποίο είναι συνήθως πάνω από τις επαφές στο phone app.

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...