Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα κ απο μενα.. τελικα μετα απο 2-3 προσπαθειες να φτιαξω το gps δεν ειδα αποτελεσμα.. αργει αρκετα να πιασει σημα κ το χανει συνεχεια.. αλλα πλεον εχω μαθει τους δρομους κ δεν με απασχολει ιδιαιτερα. θελω να ρωτησω 2 πραγματα! αρχικα πως μπορω να βαλω aytocorrect στα ελληνικα? στις επιλογες απο τις ρυθμισεις δν εχει περασμενο ελληνικο λεξικο.. οι μονες λεξεις που μου προτινει ειναι τα ονοματα απο τις επαφες μου :P

και 2ον, υπαρχει περιπτωση να μπορεσουμε να κανουμε αναβαθμιση σε android 4.4? διαβασα οτι θελει τις ιδιες προδιαγραφες. ισχυει? το εχει δοκιμασει κανεις? και αν ναι πως το εκανε? ευχαριστω

 

υ.γ.

εγω εχω το jiayu g4!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακούστε ένα τρελό πρόβλημα. Έχω το g4a με mini και είναι αψογο. Μιλάω με όλους πεντακάθαρα εκτός από την γυναίκα μου που έχω φοβερά παράσιτα, όχι συνεχόμενα και δεν μπορώ να μιλήσω. Η γυναίκα μου δεν ακούει αυτά τα παράσιτα και δεν έχει προβλημα με κανένα τηλέφωνο. Τα τηλέφωνα είναι εταιρικά και της γυναίκας μου ένα doogee 500. Εάν αλλάξω συσκευή δεν έχω πρόβλημα. Καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα.. τελικα μετα απο 2-3 προσπαθειες να φτιαξω το gps δεν ειδα αποτελεσμα.. αργει αρκετα να πιασει σημα κ το χανει συνεχεια.. αλλα πλεον εχω μαθει τους δρομους κ δεν με απασχολει ιδιαιτερα. θελω να ρωτησω 2 πραγματα! αρχικα πως μπορω να βαλω aytocorrect στα ελληνικα? στις επιλογες απο τις ρυθμισεις δν εχει περασμενο ελληνικο λεξικο.. οι μονες λεξεις που μου προτινει ειναι τα ονοματα απο τις επαφες μου :P

και 2ον, υπαρχει περιπτωση να μπορεσουμε να κανουμε αναβαθμιση σε android 4.4? διαβασα οτι θελει τις ιδιες προδιαγραφες. ισχυει? το εχει δοκιμασει κανεις? και αν ναι πως το εκανε? ευχαριστω

 

υ.γ.

εγω εχω το jiayu g4!

 

Αν βάλεις την τελευταία ρομ απο το jiayu. Es εχει ελληνικά βασικά μπορεις να τα κατεβάσεις

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις την τελευταία ρομ απο το jiayu. Es εχει ελληνικά βασικά μπορεις να τα κατεβάσεις

 

Δώσε link στη rom με τα ελληνικά, ενδιαφέρεται φίλος μου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό για 6 μήνες σχεδόν.

Η καλύτερη και σταθερότερη rom που έχω βάλει μέχρι στιγμής είναι αυτή του vredniiy.

Οι μόνες rom που δεν έχω δοκιμάσει από αυτές που αναφέρεστε είναι η official αγγλική και η ισπανική.

Το πρόβλημα μου είναι το εξής. Με οποιαδήποτε rom έχω δοκιμάσει χάνετε το πληκτρολόγιο, είτε μετά από χρήση λίγων λεπτών είτε άμεσα είτε μετά από χρήση μηνών. Να φανταστείται σε κάποιες rom δεν με αφήνει ακόμα και από το wizard να περάσω το wifi password.

Έχει κανείς άλλος παρόμοιο θέμα και επίλυση?

Επίσης αν ξέρει κάποιος να μου πει τι είναι το baseband που βρήκα σε ένα τσεχικο site για update και τι partitions έχει στο τηλέφωνο του.

Link to comment
Share on other sites

μου εβγαλε update στην miui απο 4.1.27 σε 4.2.16(unstable build).

Nα το κανω?

Κανε backup και δοκιμασε αλλα λεει οτι δεν ειναι σταθερη ακόμα καλύτερα περιμενε σταθερή.

Ποιο G4 εχεις? Το A? Advanced 2/32/3000?

Link to comment
Share on other sites

Δώσε link στη rom με τα ελληνικά, ενδιαφέρεται φίλος μου.

Βαλε το προγραμμα τους απο το playstore jiayu.es καισου λεει ποια ρομ θελει την κατεβαζεις και κανεις με τη μια εγκατασταση.Δεν θελει υπολογιστή.Εχει και μια μικρη αναβάθμιση 1.5mb που το βαζεις μετα επιλεγοντας το update.

Σε εμενα δουλευει σε αυτη και το gps μια χαρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι το 2/32/3000

 

Εγω εχω βαλει ποιο παλια! την εσωτερικη 25gb την βλεπει; μονο αυτο με ενδιαφερει βασικά καποιο αλλο θεμα βρηκες;

Link to comment
Share on other sites

και ενώ δηλωνω φανατικός οπαδός της miui, εδώ και αρκετούς μήνες, την πάτησα...

Τις τελευταίες 10 περίπου μέρες, βρίσκω το τηλέφωνο κλειστό (3-4 φορες την ημέρα) και για να ανοίξει, χρειάζεται να αφαιρέσω την μπαταρία!

 

Δοκίμασα σχεδόν τα πάντα (roll back σε εκδόσεις Ιανουαρίου, Νοεμβρίου, clean install και restore backup - τιποτα!)

 

Εχω αρκετές ώρες που ξανα-πέρασα official Android 4.2 (vredniiy, που έδωσε ο φίλος νωρίτερα) και φαίνεται οτι η ομαλή λειτουργία επανήλθε!

 

Θα σας κρατώ ενήμερους

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια εβδομαδα που παραγειλα την οθονη μου λενε οτι δεν υπαρχει σε stock στο http://www.to2c.com/ που την ειχα παραγειλει
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα το άλλο κουλό.Φοράω miui στα υπόψιν(4.2.18 με τα σημερινά update---4.1.27 πριν τα update.).

Έστω ότι μιλάω στο τηλέφωνο.Έστω ότι δέχομαι και δεύτερη κλήση.Ακούγεται το χαρακτηριστικό τουτ τουτ λόγω της δεύτερης κλήσης.Έστω ότι δεν την απαντάω και συνεχίζω κανονικά στην πρώτη κλήση.

Μόλις τελειώσω το τηλεφώνημα κολλάει ο δίας.Τι εννοώ.Ότι εμφανίζεται μήνυμα χωρίς δίκτυο πάνω δεξιά.Μπορεί το κινητό να κλειδώσει μπορεί και όχι.Κ άλλα τέτοια.Οπότε χρειάζεται επανεκκίνηση για να στρώσει.

Αλλος κανείς με miui για να επιβεβαιώσει?

Πάντως κουραστικό κατάντησε το βάζε βγάλε με τις rom.Ποια θεωρείται η πιο stable(αποκλείω την τελευταία από jiayu.es γιατί έκλεινε το κινητό τυχαία όποτε θυμόταν.Αυτό δε συμβαίνει με τη miui).??

Edited by riki
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα το άλλο κουλό.Φοράω miui στα υπόψιν(4.2.18 με τα σημερινά update---4.1.27 πριν τα update.).

Έστω ότι μιλάω στο τηλέφωνο.Έστω ότι δέχομαι και δεύτερη κλήση.Ακούγεται το χαρακτηριστικό τουτ τουτ λόγω της δεύτερης κλήσης.Έστω ότι δεν την απαντάω και συνεχίζω κανονικά στην πρώτη κλήση.

Μόλις τελειώσω το τηλεφώνημα κολλάει ο δίας.Τι εννοώ.Ότι εμφανίζεται μήνυμα χωρίς δίκτυο πάνω δεξιά.Μπορεί το κινητό να κλειδώσει μπορεί και όχι.Κ άλλα τέτοια.Οπότε χρειάζεται επανεκκίνηση για να στρώσει.

Αλλος κανείς με miui για να επιβεβαιώσει?

Πάντως κουραστικό κατάντησε το βάζε βγάλε με τις rom.Ποια θεωρείται η πιο stable(αποκλείω την τελευταία από jiayu.es γιατί έκλεινε το κινητό τυχαία όποτε θυμόταν.Αυτό δε συμβαίνει με τη miui).??

 

πιο εχεις το advanced?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ανεβαστε καποιος λιγο το settings.apk απο official rom γιατι εκανα πατατα :p

 

edit: α αφηστε ακυρο

Edited by akatamakata
Link to comment
Share on other sites

 

παρτο απο aliexpress πολλα τα λεφτα παντος ! εχω g3t με ολα του σπασμενα πολλα θέλει! ακομα το κοιταω και ψαχνω.

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε ένα τρελό πρόβλημα. Έχω το g4a με mini και είναι αψογο. Μιλάω με όλους πεντακάθαρα εκτός από την γυναίκα μου που έχω φοβερά παράσιτα, όχι συνεχόμενα και δεν μπορώ να μιλήσω. Η γυναίκα μου δεν ακούει αυτά τα παράσιτα και δεν έχει προβλημα με κανένα τηλέφωνο. Τα τηλέφωνα είναι εταιρικά και της γυναίκας μου ένα doogee 500. Εάν αλλάξω συσκευή δεν έχω πρόβλημα. Καμία ιδέα?

 

φανταζομαι εχεις cosmote.. ειναι συχνο προβλημα με το hd voice..

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι εχεις cosmote.. ειναι συχνο προβλημα με το hd voice..

 

Επιβεβαιώνω κ εγώ το πρόβλημα του συμφορουμίτη.Μιλώντας με lenovo s750 και hongmi αραιά και που ακούγονται κάποιοι θόρυβοι.Άλλες φορές τους ακούω εγώ άλλες φορές ο συνομιλητής.

 

Αν γράψουμε για το πρόβλημα που ανέφερα σε προηγούμενο ποστ στον sta-s2z παίζει να το φιξάρει;

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι εχεις cosmote.. ειναι συχνο προβλημα με το hd voice..

 

Το παθαινω και εγω με το G3S, υπαρχει λυση;

Link to comment
Share on other sites

καλα φανταζεσαι.Cosmote έχω.Το πρόβλημα εμφανίστηκε Παρασκευη με Δευτερα που η γυναικα μου ηταν μονιμα στο Ιασω.

Απο την Δευτερα που έφυγε όλα καλα.Μαλλον θεμα cosmote είναι.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα τελικά συνεχίζει με τον συγκεκριμένο αριθμό.

Δοκίμασα το παλιό μου τηλέφωνο ,ένα nokia lumia , και δεν έχω κανένα παρασιτο.

Τελικά είναι θέμα cosmote? Θέμα συμβατότητας συσκευής με το hd voice ?Θέμα rom???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...