Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Εχω ένα θέμα .. Όταν Μπένω στο Facebook από το κινητό δεν με δείχνει μέσα ,αν στείλω σε κάποιον με βάζει αυτόματα και μετά από ένα λεπτό με ξανά δείχνει εκτός .. Μήπως ξέρετε γιατι συμβαινει αυτό;

 

 

 

Αυτό γίνεται και στο viber & whatsapp

 

Μπορεί να χάσεις και μερικές ειδοποιήσεις γι αυτό αραιά και που μπαινόβγαινε αν είναι κάτι επείγον ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται και στο viber & whatsapp

 

Μπορεί να χάσεις και μερικές ειδοποιήσεις γι αυτό αραιά και που μπαινόβγαινε αν είναι κάτι επείγον ...

 

Δοκιμασετες να τρέχουν στο παρασκήνιο και κάνε και κάνα σοφτ ρεσετ

Link to comment
Share on other sites

Έχω Νοκια 520 έχoντας περάσει και από Nexus και από Iphone. To βασικό μου πρόβλημα είναι το loading time εφαρμογών όπως skype και viber που χρησιμοποιώ συνέχεια. Ένα Iphone 5 ανοίγει το Viber σε 1 sec και αν το έχεις ήδη ανοιχτό, το ανοίγει στιγμιαία.

Γνωρίζω το θέμα με τη Ram και είναι φυσιολογικό* να μην την κρατάει στη Ram αν ανοίξεις άλλη εφαρμογή, γιατί όμως κάνει τόσο πολύ να φορτώσει την εφαρμογή? Σε τι συσκευή Windows πρέπει να πάω για να ανοίγουν οι εφαρμογές το ίδιο γρήγορα με το Iphone?

 

*Είναι αλήθεια για εφαρμογές που έχουν μέγεθος 60MB?

Link to comment
Share on other sites

Έχω Νοκια 520 έχoντας περάσει και από Nexus και από Iphone. To βασικό μου πρόβλημα είναι το loading time εφαρμογών όπως skype και viber που χρησιμοποιώ συνέχεια. Ένα Iphone 5 ανοίγει το Viber σε 1 sec και αν το έχεις ήδη ανοιχτό, το ανοίγει στιγμιαία.

Γνωρίζω το θέμα με τη Ram και είναι φυσιολογικό* να μην την κρατάει στη Ram αν ανοίξεις άλλη εφαρμογή, γιατί όμως κάνει τόσο πολύ να φορτώσει την εφαρμογή? Σε τι συσκευή Windows πρέπει να πάω για να ανοίγουν οι εφαρμογές το ίδιο γρήγορα με το Iphone?

 

*Είναι αλήθεια για εφαρμογές που έχουν μέγεθος 60MB?

Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα...iphone με Lumia 520. Λογικό να καθυστερεί παραπάνω στο 520.

Μάλλον η καθυστέρηση είναι περισσότερο θέμα λειτουργικού και όχι τόσο εφαρμογής, καθώς τελευταία που έβαλα DP και με το τελευταίο update, το viber πλεον ανοίγει σχεδόν στιγμιαία. Οπότε θα πρότεινα να κάνεις λίγο υπομονή :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω Νοκια 520 έχoντας περάσει και από Nexus και από Iphone. To βασικό μου πρόβλημα είναι το loading time εφαρμογών όπως skype και viber που χρησιμοποιώ συνέχεια. Ένα Iphone 5 ανοίγει το Viber σε 1 sec και αν το έχεις ήδη ανοιχτό, το ανοίγει στιγμιαία.

Γνωρίζω το θέμα με τη Ram και είναι φυσιολογικό* να μην την κρατάει στη Ram αν ανοίξεις άλλη εφαρμογή, γιατί όμως κάνει τόσο πολύ να φορτώσει την εφαρμογή? Σε τι συσκευή Windows πρέπει να πάω για να ανοίγουν οι εφαρμογές το ίδιο γρήγορα με το Iphone?

 

*Είναι αλήθεια για εφαρμογές που έχουν μέγεθος 60MB?

 

 

Διάβασε εδώ

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/20064_Loading_Resuming_Splash_Its_ju.php

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το viber το είχα απεγκαταστήσει γι' αυτό το λόγο. Χρησιμοποιώ whats app που είναι αρκετά πιο γρήγορο.
Link to comment
Share on other sites

Έχω Νοκια 520 έχoντας περάσει και από Nexus και από Iphone. To βασικό μου πρόβλημα είναι το loading time εφαρμογών όπως skype και viber που χρησιμοποιώ συνέχεια. Ένα Iphone 5 ανοίγει το Viber σε 1 sec και αν το έχεις ήδη ανοιχτό, το ανοίγει στιγμιαία.

Αν και το λινκ πιο πανω παραπεμπει στο οτι το προβλημα οφειλεται στο optimization των εφαρμογων απο τον εκαστοτε εκδοτη και οχι στο hardware, νομιζω ειναι αδικο να συγκρινεις επιδοσεις συσκευης που ξεκινησε στα 700+ ευρω με συσκευη που ξεκινησε στα 120 ευρω.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

οταν μπαινω στο gmail να δω τα mail μου δεν μου δειχνει τις εικονες,χρησιμοποιω τον browser του κινητου,εχει καποιος καμμια ιδεα αν διορθωνεται αυτο γιατι δεν μπορω να δω τα mail μου
Link to comment
Share on other sites

Έχω Νοκια 520 έχoντας περάσει και από Nexus και από Iphone. To βασικό μου πρόβλημα είναι το loading time εφαρμογών όπως skype και viber που χρησιμοποιώ συνέχεια. Ένα Iphone 5 ανοίγει το Viber σε 1 sec και αν το έχεις ήδη ανοιχτό, το ανοίγει στιγμιαία.

Γνωρίζω το θέμα με τη Ram και είναι φυσιολογικό* να μην την κρατάει στη Ram αν ανοίξεις άλλη εφαρμογή, γιατί όμως κάνει τόσο πολύ να φορτώσει την εφαρμογή? Σε τι συσκευή Windows πρέπει να πάω για να ανοίγουν οι εφαρμογές το ίδιο γρήγορα με το Iphone?

 

*Είναι αλήθεια για εφαρμογές που έχουν μέγεθος 60MB?

 

Δεν ξέρω σε τι τηλέφωνο να πας αλλα στο 925 που εχω εγω ανοίγει αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω λίγα 24ωρα windows phone συσκευή θέλω να ρωτήσω το εξής.. Στο store για παράδειγμα το size του viber δείχνει 21 mb και στο κινητό εν τέλει στον έλεγχο αποθήκευσης το viber μου πιάνει 110 mb (μιλάω για την εγκατάσταση καθαρά και όχι τα δεδομένα της εφαρμογής) σαν πολλά δεν είναι;
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά ζητάω μια βοήθεια που είναι καθοριστική ,οταν μπαινω στο gmail να δω τα mail μου δεν μου δειχνει τις εικονες,χρησιμοποιω τον browser του κινητου,εχει καποιος καμμια ιδεα αν διορθωνεται αυτο γιατι δεν μπορω να δω τα mail μου,ευχαριστω για αλλη μια φορα
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά ζητάω μια βοήθεια που είναι καθοριστική ,οταν μπαινω στο gmail να δω τα mail μου δεν μου δειχνει τις εικονες,χρησιμοποιω τον browser του κινητου,εχει καποιος καμμια ιδεα αν διορθωνεται αυτο γιατι δεν μπορω να δω τα mail μου,ευχαριστω για αλλη μια φορα

 

Δεν σου γραφει ληψη εικονων και μηνυματος οταν ανοιγεις το email; Σε outlook ή gmail;

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου γραφει ληψη εικονων και μηνυματος οταν ανοιγεις το email; Σε outlook ή gmail;

 

στο gmail το κανει αυτο δεν δειχνει καθολου εικονες και δεν γραφει ληψη εικονων ή οτιδηποτε αλλο,μιλαω αν ενα mail εχει και κειμενο και εικονες οπως e-mail απο καταστηματα με προσφορες πχ.πλαισιο κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

στο gmail το κανει αυτο δεν δειχνει καθολου εικονες και δεν γραφει ληψη εικονων ή οτιδηποτε αλλο,μιλαω αν ενα mail εχει και κειμενο και εικονες οπως e-mail απο καταστηματα με προσφορες πχ.πλαισιο κλπ κλπ

 

Στις ρυθμίσεις του λογαριασμού email που έχεις προσθέσει έχει την επιλογή αν θέλεις να εμφανίζονται οι εικόνες του μηνύματος ή όχι (για εξοικονόμηση δεδομένων).

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του λογαριασμού email που έχεις προσθέσει έχει την επιλογή αν θέλεις να εμφανίζονται οι εικόνες του μηνύματος ή όχι (για εξοικονόμηση δεδομένων).

δεν εχω προσθεσει κανενα λογαριασμο απλα μπαινω στο ιντερνετ απο το εικονιδιο και στη συνεχεια πληκτρολογω τη διευθυνση του gmail και ετσι μπαινω στο λογαριασμο μου,υπαρχει καποια λυση σε αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με μια εφαρμογή gmail client απο το store, θα κάνεις τη δουλειά σου καλύτερα και πιο άνετα.

Κάνε αναζήτηση με τον όρο "gmail" στο store και θα τις δεις.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω προσθεσει κανενα λογαριασμο απλα μπαινω στο ιντερνετ απο το εικονιδιο και στη συνεχεια πληκτρολογω τη διευθυνση του gmail και ετσι μπαινω στο λογαριασμο μου,υπαρχει καποια λυση σε αυτο;

 

Το δοκίμασα από τον IE και μου τις εμφανίζει κανονικά τις εικόνες από το gmail.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με μια εφαρμογή gmail client απο το store, θα κάνεις τη δουλειά σου καλύτερα και πιο άνετα.

Κάνε αναζήτηση με τον όρο "gmail" στο store και θα τις δεις.

την κατεβασα μολις και την εγκατεστησα δυστυχως το ιδιο γινεται,απο εσας εχει καποιος gmail για να το δει; γιατι το εκανα και με ενος φιλου μου και ουτε και σε αυτο (εχουμε το Lumia 630 ds και οι δυο) δεν δειχνει εικονες στο gmail του

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δοκίμασα από τον IE και μου τις εμφανίζει κανονικά τις εικόνες από το gmail.

τωρα ειμαι με ενα φιλο μου εχουμε 2 nokia 630 ds και μπαινουμε στα gmail μας σε κανεναν δεν δειχνει εικονες τι μπορει να παιζει βρε παιδια θα τρελλαθουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

την κατεβασα μολις και την εγκατεστησα δυστυχως το ιδιο γινεται,απο εσας εχει καποιος gmail για να το δει; γιατι το εκανα και με ενος φιλου μου και ουτε και σε αυτο (εχουμε το Lumia 630 ds και οι δυο) δεν δειχνει εικονες στο gmail του

 

 

τωρα ειμαι με ενα φιλο μου εχουμε 2 nokia 630 ds και μπαινουμε στα gmail μας σε κανεναν δεν δειχνει εικονες τι μπορει να παιζει βρε παιδια θα τρελλαθουμε!!!!

Πήγαινε ρυθμίσεις> email+λογαριασμοί και πρόσθεσε το gmail σου. Μετά πήγαινε στις ρυθμίσεις του λογαρισμού αυτού και τσέκαρε εκεί που λέει "Λήψη πάντα του πλήρους μηνύματος και των εικόνων από το Internet".

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις> email+λογαριασμοί και πρόσθεσε το gmail σου. Μετά πήγαινε στις ρυθμίσεις του λογαρισμού αυτού και τσέκαρε εκεί που λέει "Λήψη πάντα του πλήρους μηνύματος και των εικόνων από το Internet".

το εκανα αλλα δυστυχως αυτη την επιλογη" ληψη παντα του πληρους μηνυματος και των εικονων "δεν τη βρισκω δεν υπαρχει στις ρυθμισεις

Edited by gnomonas
Link to comment
Share on other sites

να το κανω αυτο αλλα δε θα ηθελα να προσθεσω λογαριασμο γιατι μετα μπορω να τον βγαλω γιατι με το yahoo βλεπω τις εικονες χωρις να προσθεσω λογαριασμο

 

Μπορείς να τον διαγράψεις αν τον κρατήσεις πατημένο για λίγο ώστε να σου βγάλει την επιλογή αυτή.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάλι γίνεται το αντίθετο. Στο android εμφανίζονται κανονικά οι εικόνες από το gmail, αλλά όχι από τον windows live λογαριασμό που πέρασα στην εφαρμογή gmail.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, που είναι η επιλογή Feeds στο More στο Facebook app? Δεν θα έπρεπε να είναι κάτω απ' το apps?

Γενικά ψάχνω την επιλογή για το τι θα δείξει το news feed...

 

ΥΓ Απ' ότι φαίνεται έχει θέμα η εφαρμογή. Αν έχετε θέμα και στο News Feed σας εμφανίζει πληροφορίες μόνο απο σελίδες και ομάδες, κάποιος πρότεινε το παρακάτω:

"Hello guys,

I was also facing the same issue on my Lumia 620. I have fixed the issue now. To fix this, check your Facebook settings from your PC and you will find application 'Microsoft'. Click on that and change the access to 'Friends'. In my case, it was set to 'Only Me'. After that, click on Microsoft (application name as it will be a hyperlink) and you will be prompted to login using your Microsoft ID. Now, connect your facebook and Microsoft ID and make sure, you have checked the correct permissions. In my case, I had both accounts connected but 'See Facebook profile and friends updates' was unchecked. Check all the checkboxes that you need and you are done!

Hope this will fix the issue for you. "

 

http://forums.windowscentral.com/windows-phone-8/232832-facebook-news-feed-problem.html#post2262356

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

οταν μπαινω στο gmail να δω τα mail μου δεν μου δειχνει τις εικονες,χρησιμοποιω τον browser του κινητου,εχει καποιος καμμια ιδεα αν διορθωνεται αυτο γιατι δεν μπορω να δω τα mail μου

 

 

Για δοκίμασε,ρυθμίσεις,διευκόλυνση πρόσβασης & απενεργοποίησε την υψηλή αντίθεση. Νομίζω ότι αυτό είναι γιατί το ίδιο θέμα είχα & γω.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...