Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το mixradio δεν νομίζω πως είναι θέμα έκδοσης λειτουργικού όπως λέει και colossus_r. Ίσως εκτός του ότι πέρασε στην Line, υπάρχουν και περιορισμοί δικαιωμάτων κλπ. Η Cortana είναι καθαρά θέμα της Microsoft.

 

Ευτυχώς το mixRadio δουλεύει στο 930 που δεν το πείραξα καθόλου. Το 635 το έκανα πέρα ούτως ή άλλως. Στο android πάντως δεν δουλεύει η εφαρμογή λόγω περιοχής.

 

Αχα, κατάλαβα. Οπότε περίμενουμε update λογικά σχετικά με την εφαρμογή στα windows.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω ήταν στο Windows central που διάβασα πως η συνεργασία των WP με το mixRadio δεν θα σταματήσει. Απλά έχει πέσει το βάρος στην android έκδοση που κυκλοφόρησε πριν λίγες μέρες. Για μένα λάθος. Δεν πρέπει η Microsoft να καίει τα χαρτιά της. Άποψη μου βέβαια.

Στο blog του colossus_r δεν βλέπω κίνηση τελευταία. Ελπίζω να επανέλθει, ίσως δεν έχει βέβαια και κάτι να πει.

Στο κάτω κάτω, το google now έχει λίγο καιρό που δουλεύει στα ελληνικά, αν πούμε ότι δουλεύει βέβαια. Ενω η υπηρεσία αναγνώρισης τραγουδιού δεν δουλεύει ακόμη στην Ελλάδα, όπως και το Google wallet. Αμφιβάλω αν γνωρίζουν πολλοί πως υπάρχει τέτοια εφαρμογή στο τηλέφωνο τους. Μουσική και ταινίες μπήκαν πριν κανα χρόνο.

Βλέπω όμως πως εγώ μπορώ να νοικιάσω ή να αγοράσω ταινία από την Microsoft στο 930.

Μπορεί και να υπήρχε βέβαια, εγώ τώρα το ανακάλυψα.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το skype εχει χρεωση προς σταθερα τηλεφωνα.Στο προηγουμενο κινητο iphone ειχα το voipdiscount το οποιο ειχε δωρεαν κλησεις προς σταθερα
Link to comment
Share on other sites

.

Στο blog του colossus_r δεν βλέπω κίνηση τελευταία. Ελπίζω να επανέλθει, ίσως δεν έχει βέβαια και κάτι να πει.

Εντός των ημερων θα λυθουν τα θέματα που με έχουν κρατήσει για λίγο εκτός μπλοκ όποτε συνεχίζω και εχω πολλά να πω.

Link to comment
Share on other sites

Εντός των ημερων θα λυθουν τα θέματα που με έχουν κρατήσει για λίγο εκτός μπλοκ όποτε συνεχίζω και εχω πολλά να πω.

 

Που ακριβώς γράφεις, δεν το 'χω δει ακόμα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς γράφεις, δεν το 'χω δει ακόμα!

Στην υπογραφή μου είναι το λινκ (και τα προβληματα ξπεραστηκαν)

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Σας δουλεύει το Nokia MixRadio; (ή σας δουλεύει κανονικά;)

 

Μέχρι πριν λίγο καιρό που χρειάστκε και το επανεγκατέστησα,

δούλευε κανονικά.

Αφού το επανεγκατέστησα, σταμάτησε να δουλεύει με ρυθμίσεις 'Τοπική μορφή' Ελλάδας

και ξαναδούλεψε μόλις άλλαζα την 'Τοπική μορφή'.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Να ρωτησω αν υπαρχει εφαρμογη για live stream αγωνων απο το κινητο για τα windows πχ firstrow η κατι τετοιο..
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν λίγο καιρό που χρειάστκε και το επανεγκατέστησα,

δούλευε κανονικά.

Αφού το επανεγκατέστησα, σταμάτησε να δουλεύει με ρυθμίσεις 'Τοπική μορφή' Ελλάδας

και ξαναδούλεψε μόλις άλλαζα την 'Τοπική μορφή'.

 

Εμένα μου κάνει άλλα κόλπα σήμερα. Μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμη για το τηλέφωνο μου.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Επειδή προχθές έβαλα τα 10 δοκιμαστικά και έπειτα γύρισα στα 8.1 διαπίστωσα και εγώ ότι το mixradio δεν μπαίνει πια τόσο εύκολα.

Μετά από δοκιμές κατέληξα στα παρακάτω.

 

Πρώτον πλέον θέλει να έχεις μόνιμα region και locale που το υποστηρίζει.

Εγώ έβαλα UK.

 

Δεύτερον τσεκάρει τι sim έχεις οπότε κατά το installation και πρώτη εκκίνηση του app πρέπει να έχεις βγάλει την κάρτα sim γιατί εντοπίζει ότι είναι Ελληνική, καλό είναι να έχεις και απενεργοποιημένο τον εντοπισμό θέσης του κινητού.

 

Τρίτων όπως παλιά πρέπει να απενεργοποιείς το Location μέσα από το app

 

Μετά από αυτό απλά δεν μπορείς να αλλάξεις region και νομίζω και locale.

 

Αποφάσισα να μείνω σε UK για να έχω και Cortana, χάνω κάποια ελληνικά localizations π.χ. (msn news για Ελλάδα)

Αλλά το mixradio ήταν σημαντικότερο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή προχθές έβαλα τα 10 δοκιμαστικά και έπειτα γύρισα στα 8.1 διαπίστωσα και εγώ ότι το mixradio δεν μπαίνει πια τόσο εύκολα.

Μετά από δοκιμές κατέληξα στα παρακάτω.

 

Πρώτον πλέον θέλει να έχεις μόνιμα region και locale που το υποστηρίζει.

Εγώ έβαλα UK.

 

Δεύτερον τσεκάρει τι sim έχεις οπότε κατά το installation και πρώτη εκκίνηση του app πρέπει να έχεις βγάλει την κάρτα sim γιατί εντοπίζει ότι είναι Ελληνική, καλό είναι να έχεις και απενεργοποιημένο τον εντοπισμό θέσης του κινητού.

 

Τρίτων όπως παλιά πρέπει να απενεργοποιείς το Location μέσα από το app

 

Μετά από αυτό απλά δεν μπορείς να αλλάξεις region και νομίζω και locale.

 

Αποφάσισα να μείνω σε UK για να έχω και Cortana, χάνω κάποια ελληνικά localizations π.χ. (msn news για Ελλάδα)

Αλλά το mixradio ήταν σημαντικότερο.

Δηλαδή δοκίμασες να γυρίσεις όλα σε ελληνικά και δεν δουλεύει ????

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το skype εχει χρεωση προς σταθερα τηλεφωνα.Στο προηγουμενο κινητο iphone ειχα το voipdiscount το οποιο ειχε δωρεαν κλησεις προς σταθερα

 

Δοκίμασε το Indoona : http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/indoona/93af9556-8b8b-4d77-8e48-ad1f2323e4ba

 

δίνει 100 ' δώρεαν κάθε μήνα μέσω voip σε σταθερά της Ευρώπης και σταθερά και κινητά προς ΗΠΑ , Καναδά ,Κίνα

 

δεν θέλει εγγραφή ούτε να βάλεις υποχρεωτικά κάποιο αρχικό ποσό, χρειαζεται μονο ένα νούμερο κινητού για να σου σταλεί το πιν για την ενεργοποίηση

 

μια φορά το χρησιμοποίησα και ακουγόταν πολύ καλά

 

(ίσως πρέπει να μπει και στις προτάσεις)

Edited by ams
add
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Indoona : http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/indoona/93af9556-8b8b-4d77-8e48-ad1f2323e4ba

 

δίνει 100 ' δώρεαν κάθε μήνα μέσω voip σε σταθερά της Ευρώπης και σταθερά και κινητά προς ΗΠΑ , Καναδά ,Κίνα

 

δεν θέλει εγγραφή ούτε να βάλεις υποχρεωτικά κάποιο αρχικό ποσό, χρειαζεται μονο ένα νούμερο κινητού για να σου σταλεί το πιν για την ενεργοποίηση

 

μια φορά το χρησιμοποίησα και ακουγόταν πολύ καλά

 

(ίσως πρέπει να μπει και στις προτάσεις)

 

Ωραιος φιλε!Ευχαριστω! :clap:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή προχθές έβαλα τα 10 δοκιμαστικά και έπειτα γύρισα στα 8.1 διαπίστωσα και εγώ ότι το mixradio δεν μπαίνει πια τόσο εύκολα.

Μετά από δοκιμές κατέληξα στα παρακάτω.

 

Πρώτον πλέον θέλει να έχεις μόνιμα region και locale που το υποστηρίζει.

Εγώ έβαλα UK.

 

Δεύτερον τσεκάρει τι sim έχεις οπότε κατά το installation και πρώτη εκκίνηση του app πρέπει να έχεις βγάλει την κάρτα sim γιατί εντοπίζει ότι είναι Ελληνική, καλό είναι να έχεις και απενεργοποιημένο τον εντοπισμό θέσης του κινητού.

 

Τρίτων όπως παλιά πρέπει να απενεργοποιείς το Location μέσα από το app

 

Μετά από αυτό απλά δεν μπορείς να αλλάξεις region και νομίζω και locale.

 

Αποφάσισα να μείνω σε UK για να έχω και Cortana, χάνω κάποια ελληνικά localizations π.χ. (msn news για Ελλάδα)

Αλλά το mixradio ήταν σημαντικότερο.

 

για αυτό και είχα ρωτήσει αν στα 10 επιτέλους θα δουλεύουν σωστά οι εφαρμογές της msn. Ενώ πάντα τιε σνομπαρα, τώρα βλέπω πως είναι αυτό που θέλω. Ούτε κάθε 2 δευτερόλεπτα νέα είδηση, ούτε μια την ημέρα. Θα έπρεπε οι εφαρμογές της msn να δουλεύουν άσχετα με την γλώσσα του τηλεφώνου. Πλέον είναι για μένα το ίδιο συμαντικές με το mixRadio. Στο 930 που δεν το πειράζω, δουλεύει το mixRadio με ελληνικό locale.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δοκίμασες να γυρίσεις όλα σε ελληνικά και δεν δουλεύει ????

 

γλώσσα είχα πάντα αγγλικά αλλά region και locale ναι πλέον αν τα αλλάξω μπλοκάρεται το mixradio. προφανως την καναν να κοιτάει παντα το region και όχι μόνο την πρωτη φορα οπως ηταν παλια. Και το χειρότερο είναι πώς μπλοκάρεται μόνιμα οπότε δεν φτάνει να αλλάξεις ξανά αλλά πρέπει να την ξαναεγκαταστησεις όπως λέω παραπάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για αυτό και είχα ρωτήσει αν στα 10 επιτέλους θα δουλεύουν σωστά οι εφαρμογές της msn. Ενώ πάντα τιε σνομπαρα, τώρα βλέπω πως είναι αυτό που θέλω. Ούτε κάθε 2 δευτερόλεπτα νέα είδηση, ούτε μια την ημέρα. Θα έπρεπε οι εφαρμογές της msn να δουλεύουν άσχετα με την γλώσσα του τηλεφώνου. Πλέον είναι για μένα το ίδιο συμαντικές με το mixRadio. Στο 930 που δεν το πειράζω, δουλεύει το mixRadio με ελληνικό locale.

έχουν κανει βλακεία ειδικα με την Ελλάδα, ενώ το msn news εχει δικια του επιλογή περιοχης και γλωσσας την επιλογή Ελλάδα με ελληνικά την εμφανίζει μόνο άμα είσαι με region Ελλάδα. Ενώ πχ έχω επιλογή Ελλάδα με αγγλικά η Τουρκία με τουρκικα. Γενικά έχουν παραλήψεις την επιλογή Ελλάδα με ελληνικά στις άλλες περιοχές. Πάλι μας ρίξανε.

Edited by mdimitr
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Indoona : http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/indoona/93af9556-8b8b-4d77-8e48-ad1f2323e4ba

 

δίνει 100 ' δώρεαν κάθε μήνα μέσω voip σε σταθερά της Ευρώπης και σταθερά και κινητά προς ΗΠΑ , Καναδά ,Κίνα

 

δεν θέλει εγγραφή ούτε να βάλεις υποχρεωτικά κάποιο αρχικό ποσό, χρειαζεται μονο ένα νούμερο κινητού για να σου σταλεί το πιν για την ενεργοποίηση

 

μια φορά το χρησιμοποίησα και ακουγόταν πολύ καλά

 

(ίσως πρέπει να μπει και στις προτάσεις)

 

Δεν μου ήρθε PIN - SMS...απλά έγινε μια κλήση στο κινητό μου...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή προχθές έβαλα τα 10 δοκιμαστικά και έπειτα γύρισα στα 8.1 διαπίστωσα και εγώ ότι το mixradio δεν μπαίνει πια τόσο εύκολα.

Μετά από δοκιμές κατέληξα στα παρακάτω.

 

Πρώτον πλέον θέλει να έχεις μόνιμα region και locale που το υποστηρίζει.

Εγώ έβαλα UK.

 

Δεύτερον τσεκάρει τι sim έχεις οπότε κατά το installation και πρώτη εκκίνηση του app πρέπει να έχεις βγάλει την κάρτα sim γιατί εντοπίζει ότι είναι Ελληνική, καλό είναι να έχεις και απενεργοποιημένο τον εντοπισμό θέσης του κινητού.

 

Τρίτων όπως παλιά πρέπει να απενεργοποιείς το Location μέσα από το app

 

Μετά από αυτό απλά δεν μπορείς να αλλάξεις region και νομίζω και locale.

 

Αποφάσισα να μείνω σε UK για να έχω και Cortana, χάνω κάποια ελληνικά localizations π.χ. (msn news για Ελλάδα)

Αλλά το mixradio ήταν σημαντικότερο.

 

Μπράβο επιμονή. Στο mixradio, με αυτά τα settings, σου βγάζει επιλογή να αγοράσεις κάποιο κομμάτι;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ήρθε PIN - SMS...απλά έγινε μια κλήση στο κινητό μου...

Συμβαίνει κάποιες φορές

Δοκίμασε να το διαγράψεις και να το ξαναεγκαταστήσεις

Σε κάθε νέα εγκατάσταση, το πιν αλλάζει

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ότι λέει ο φίλος, παίζει το mix radio αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα.

 

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και έφταιγε η κάρτα sim. Απεγκατεστησε το βγάλε την sim κλεισε τον εντοπισμό θέσης και ξαναβαλτο. Την sim βαλτην αφού δουλέψει σωστα το

mixradio.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπράβο επιμονή. Στο mixradio, με αυτά τα settings, σου βγάζει επιλογή να αγοράσεις κάποιο κομμάτι;

Σε κανέναν παγκοσμιος δεν βγάζει επιλογή αγοράς γιατί έχουν απενεργοποιηθεί τα Nokia accounts και δεν το έχουν φτιάξει ακόμα να συνδέεται με κάτι άλλο πχ Facebook, Microsoft account ... οπότε προσωρινά δεν υπάρχει paid version.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και έφταιγε η κάρτα sim. Απεγκατεστησε το βγάλε την sim κλεισε τον εντοπισμό θέσης και ξαναβαλτο. Την sim βαλτην αφού δουλέψει σωστα το

 

 

mixradio.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Σε κανέναν παγκοσμιος δεν βγάζει επιλογή αγοράς γιατί έχουν απενεργοποιηθεί τα Nokia accounts και δεν το έχουν φτιάξει ακόμα να συνδέεται με κάτι άλλο πχ Facebook, Microsoft account ... οπότε προσωρινά δεν υπάρχει paid version.

 

 

Δεν έχω sim μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει κάποιες φορές

Δοκίμασε να το διαγράψεις και να το ξαναεγκαταστήσεις

Σε κάθε νέα εγκατάσταση, το πιν αλλάζει

 

ΟΚ,ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω sim μέσα.

 

language, region και regional settings τι έχεις;

πρέπει να είναι ίδια τα 2 τελευταία, αλλά για να είσαι σίγουρος βάλτα όλα ίδια.

Εγώ έβαλα english UK σε όλα.

 

Επίσης είχες απενεργοποιήσει το location του κινητού;

Και όταν μπήκες για πρώτη φορά στην εφαρμογή της είπες να μην κοιτάει location;

 

επαγκατέστησε το και ξαναβάλτο με τα παραπάνω.

Edited by mdimitr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...