Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασε την παρακάτω τέλεια εφαρμογή όπου κάνει την ζωή σου ευκολότερη.

Απαντάει μια κλήση χωρίς να πατήσεις κανένα πλήκτρο. Απλά ακουμπάς την συσκευή σου στο αφτί.

Μπαίνει στο αθόρυβο απλώς αφήνοντας την συσκευή με την οθόνη προς τα κάτω. Χωρίς να πατήσεις κανένα κουμπί.

Σε κλήση, μπαίνει αυτόματα το μεγάφωνο απλώς αφήνοντας την συσκευή με την οθόνη προς τα πάνω.

Σε κλήση, γίνεται σίγαση ακουμπώντας την συσκευή με την οθόνη προς τα κάτω.

http://www.windowsphone.com/s?appid=38384829-0b39-4f21-a954-d2d4f8a4ac96

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με την εφαρμογή που αναφέρω πιο πάνω δεν χρειάζεται κανένα κλικ...;)

 

Καλά όλα αυτά και είναι φοβερή εφαρμογή, δεν το συζητώ. Αλλά αυτό προϋποθέτει να έχεις το τηλέφωνο επάνω σε τραπέζι. Αν το έχεις στην τσέπη χτυπάει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά όλα αυτά και είναι φοβερή εφαρμογή, δεν το συζητώ. Αλλά αυτό προϋποθέτει να έχεις το τηλέφωνο επάνω σε τραπέζι. Αν το έχεις στην τσέπη χτυπάει κανονικά.

 

Α, οκ. Για την τσέπη κανεις αυτό που είπε ο φίλος παραπάνω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα.Στο viber και στο messenger οταν βγαινω απτην εφαρμογη με δειχνει offline αλλα δεχομαι κανονικα μηνυματα στην ωρα τους τα εχω να δουλευουν στο παρασκηνιο αλλα ειναι εκνευριστικο αυτο που γινεται.ξερετε που μπορει να οφειλετε?
Link to comment
Share on other sites

1. Πως μπορούμε να κάνουμε προώθηση ένα e-mail από την εφαρμογή που έχει μέσα το κινητό;

 

2. Πως μπορούμε να βγάλουμε download link από το onedrive;

Link to comment
Share on other sites

1. Πως μπορούμε να κάνουμε προώθηση ένα e-mail από την εφαρμογή που έχει μέσα το κινητό;

 

2. Πως μπορούμε να βγάλουμε download link από το onedrive;

 

1. Δεν ξέρω να σου απαντήσω, δεν το έχω ψάξει.

 

2. Πηγαίνεις: OneDrive -> επιλέγεις το αρχείο που θες (δηλαδή, αν είναι εικόνα, την αγγίζεις, για να πάει fullscreen) -> Share -> Create a link Και εκεί σου βγάζει και τις διαθέσιμες εφαρμογές, απ' τις οποίες μπορείς να στείλεις το link. Δεν ξέρω αν σε εξυπηρετεί αυτό...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το link που δημιουργείται δεν μπορεί να κάνει download ο άλλος.

Απλά το κάνεις κοινή χρήση.

Δηλαδή για να το δει ο άλλος πρέπει να έχει και αυτός onedrive και να συνδεθεί με το λογαριασμό του.

Εγώ θέλω ο άλλος να μπορεί να το κατεβάσει σαν να βρίσκεται σε κάποιο server.

Link to comment
Share on other sites

1. Πως μπορούμε να κάνουμε προώθηση ένα e-mail από την εφαρμογή που έχει μέσα το κινητό;

 

2. Πως μπορούμε να βγάλουμε download link από το onedrive;

 

1. Πατάς για να απαντήσεις και σου βγάζει ένα μενού με 3 επιλογές: απάντηση, απάντηση σε όλους, προώθηση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα.Στο viber και στο messenger οταν βγαινω απτην εφαρμογη με δειχνει offline αλλα δεχομαι κανονικα μηνυματα στην ωρα τους τα εχω να δουλευουν στο παρασκηνιο αλλα ειναι εκνευριστικο αυτο που γινεται.ξερετε που μπορει να οφειλετε?

 

Ναι είναι φυσιολογικό φίλε μου, η εφαρμογή με το που βγαίνεις ουσιαστικά κλείνει με κάποιο τρόπο, αλλά εσύ συνεχίζεις να δέχεσαι τα μηνύματα άμεσα, το κάνουν αυτό για την καλύτερη χρήση μνήμης και μπαταρίας, τώρα πως το έχουν καταφέρει αυτό; μη με ρωτάς!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το link που δημιουργείται δεν μπορεί να κάνει download ο άλλος.

Απλά το κάνεις κοινή χρήση.

Δηλαδή για να το δει ο άλλος πρέπει να έχει και αυτός onedrive και να συνδεθεί με το λογαριασμό του.

Εγώ θέλω ο άλλος να μπορεί να το κατεβάσει σαν να βρίσκεται σε κάποιο server.

 

Για να μπορεί ο άλλος να κατεβάζει το αρχείο πρέπει να το κάνεις κοινή χρήση με δυνατότητα επεξεργασίας. Σου δίνει την επιλογή.

Επίσης δεν παίζει ρόλο αν έχει συνδεθεί ο άλλος με το onedrive του, δεν χρειάζεται καν να έχει onedrive λογαριασμό.

Edited by WPerty
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι φυσιολογικό φίλε μου, η εφαρμογή με το που βγαίνεις ουσιαστικά κλείνει με κάποιο τρόπο, αλλά εσύ συνεχίζεις να δέχεσαι τα μηνύματα άμεσα, το κάνουν αυτό για την καλύτερη χρήση μνήμης και μπαταρίας, τώρα πως το έχουν καταφέρει αυτό; μη με ρωτάς!

 

μα θελω να ειμαι online.και τρεχει στο παρασκηνιο,κατι γινεται λαθος κ δεν μπορει αλλιως δν θα ερχοντουσαν ουτε τα μνμτα

Link to comment
Share on other sites

μα θελω να ειμαι online.και τρεχει στο παρασκηνιο,κατι γινεται λαθος κ δεν μπορει αλλιως δν θα ερχοντουσαν ουτε τα μνμτα

 

Δυστυχώς δεν γίνεται τίποτα, το έχω ψάξει κι εγώ.Απλα τώρα δεν με απασχολεί.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γίνεται τίποτα, το έχω ψάξει κι εγώ.Απλα τώρα δεν με σπσχολει.

 

Στο Skype είστε ορατοί?

Στα wp8 υπήρχε επιλογή να είστε ορατοί ή όχι αλλα τώρα δεν υπάρχει. Ρίξτε μια ματιά μήπως ρυθμίζεται από το Skype.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο Skype έρχονται πάντα ειδοποιήσεις από μηνύματα ή πολλές φορές έρχονται με καθυστέρηση ακόμη και ωρών; Έχει σχέση με τις ρυθμίσεις της εφαρμογής;
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη sofascore livescores απο προχτες που σεταρω το καινουργιο μου 1020, ξεκιναει να εγκατασταθει και η εγκατασταση δεν ολοκληρωνεται ποτε. εχει κανεις αλλος θεμα? τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Στο Skype έρχονται πάντα ειδοποιήσεις από μηνύματα ή πολλές φορές έρχονται με καθυστέρηση ακόμη και ωρών; Έχει σχέση με τις ρυθμίσεις της εφαρμογής;

 

Αυτό θέλω να το ρωτήσω κι εγώ. Χωρίς εξοικονόμηση ενέργειας, με WiFi, με, με, με χάνω και μηνύματα αλλά ακόμα και κλήσεις. Το δοκίμασα μ'έναν φίλο μου πριν από λίγο κι ενώ με καλούσε εγώ ήμουν στο fb άρχοντας χωρίς να ξέρω τίποτα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλω να το ρωτήσω κι εγώ. Χωρίς εξοικονόμηση ενέργειας, με WiFi, με, με, με χάνω και μηνύματα αλλά ακόμα και κλήσεις. Το δοκίμασα μ'έναν φίλο μου πριν από λίγο κι ενώ με καλούσε εγώ ήμουν στο fb άρχοντας χωρίς να ξέρω τίποτα. :lol:

 

Ναι όντως είναι θέμα εφαρμογής, έχει τύχει και συνεχίζει να το κάνει και σε εμένα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει η αδερφη μου ενα 520, και με τιποτα εδω και ενα μηνα δεν μπορω να κανω αντιγραφα ασφαλειας. εχει λογαριασμο Onedrive. δεν γινεται αντιγραφο ασφαλειας με τιποτα. καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη sofascore livescores απο προχτες που σεταρω το καινουργιο μου 1020, ξεκιναει να εγκατασταθει και η εγκατασταση δεν ολοκληρωνεται ποτε. εχει κανεις αλλος θεμα? τι να κανω?

 

 

 

Να το χαίρεσαι το νέο σου τηλέφωνο. Πριν μέρες έκανα επαναφορά του δικού μου τηλεφώνου και το πέρασα κανονικά χωρίς πρόβλημα. Μάλιστα, μετά το τελευταίο του update μου φαίνεται και πιο γρήγορο.

 

 

 

Πάντως αυτή η αηδία με το tapatalk που χρειάζεται συνέχεια refresh για να εμφανιστεί σωστά δεν παλεύεται.

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως αυτή η αηδία με το tapatalk που χρειάζεται συνέχεια refresh για να εμφανιστεί σωστά δεν παλεύεται.

 

Με διαφορά η πιο κακογραμμένη εφαρμογή. Όλο προβλήματα, τρύπες ασφάλειας και refresh για να κάνει τα βασικά. Και έχω και 10 forums εκεί μέσα περασμένα. :mad:

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη sofascore livescores απο προχτες που σεταρω το καινουργιο μου 1020, ξεκιναει να εγκατασταθει και η εγκατασταση δεν ολοκληρωνεται ποτε. εχει κανεις αλλος θεμα? τι να κανω?

 

Εμένα μου είχε βγάλει update το οποίο δεν μπορούσα να κάνω με τίποτα. Φαντάζομαι αν δεν είχα την εφαρμογή δεν θα μπορούσε να εγκατασταθεί. Μάλλον έφταιγε η συγκεκριμένη έκδοση. Δοκίμασε ξανά μετά από μέρες. Εμένα σήμερα το έκανε κανονικά. Το ίδιο θέμα έχω και στο mytube..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

το παρατησα το mytybe. πανω απο μηνας παει. μας δουλευει ο τυθπος. tubecast και αγιος ο θεος

σε ευχαριστω θα δοκιμασω ξανα μετα απο λιγες μερες το λαιβσκορς ξανα

Link to comment
Share on other sites

Mytube πολύ καλύτερο ότι καινά λέτε

 

Συμφωνώ αλλά το προβλημα με την αδυναμία να κάνει update δεν παλεύεται. Ευτυχώς έχω και το mytube beta. Μια κακη βαθμολογιση ίσως ταρακουνούσε τον τύπο....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά το προβλημα με την αδυναμία να κάνει update δεν παλεύεται. Ευτυχώς έχω και το mytube beta. Μια κακη βαθμολογιση ίσως ταρακουνούσε τον τύπο....;)

 

Καλημέρα, σε εμένα συνεχίζει να κάνει μια χαρά τα update χωρίς κανένα πρόβλημα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...