Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα!Σχετικά με το mix radio,άλλαξα region,άλλαξα γλώσσα,αλλά δεν δουλεύει..Κάνω κάτι λάθος??

 

Καλημέρα. Δοκίμασε να αλλάξεις την περιοχή από το Nokia account σε US.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει τρόπος να εγκατασταθεί το adobe flash player σε windows mobile phone?? Επειδή ξέρω ότι δεν το υποστηρίζει

Αν γνωρίζει κάποιος ας πει

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να εγκατασταθεί το adobe flash player σε windows mobile phone?? Επειδή ξέρω ότι δεν το υποστηρίζει

Αν γνωρίζει κάποιος ας πει

 

Δυστυχώς όχι.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι.

 

Κρίμα πιστεύω οτι είναι μεγάλη έλλειψη, το να μην μπορείς να δεις μια κινούμενη εικόνα σε κάποιο site ή βίντεο ή παιχνίδι,οτιδήποτε. Ή να μην μπορεί να ανοίξει μια σελίδα καν. Μήπως γνωρίζεις αν θα μπει στο μέλλον ή αν έχουν ανακοινώσει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα πιστεύω οτι είναι μεγάλη έλλειψη, το να μην μπορείς να δεις μια κινούμενη εικόνα σε κάποιο site ή βίντεο ή παιχνίδι,οτιδήποτε. Ή να μην μπορεί να ανοίξει μια σελίδα καν. Μήπως γνωρίζεις αν θα μπει στο μέλλον ή αν έχουν ανακοινώσει κάτι?

 

Η MS έχει στραφεί στο HTML5, οπότε δεν νομίζω να δούμε ποτέ flash.

Link to comment
Share on other sites

Η MS έχει στραφεί στο HTML5, οπότε δεν νομίζω να δούμε ποτέ flash.

 

Δαλαδή, πρακτικά τι σημαίνει το html5? Δίνει κάποια επιπλέον δυνατότητα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι...οτι το flash. Και ακόμα παραπάνω και με λιγότερους πόρους...το πρόβλημα είναι με τα site που αρνούνται να αναβαθμιστούν...Ολα τα mobile λειτουργικά έχουν εγκαταλείψει επίσημα την flash...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες σε Facebook Beta και Instagram δεν μου έρχονται καθόλου ειδοποιήσεις ή έρχονται πολύ καθυστερημένα. Μπορώ να κάνω κάτι? Αυτό γίνεται είτε σε WiFi είτε με 3g και πιο συγκεκριμένα, μπορεί να μην μου δείχνει το tile του Instagram κάποια ειδοποίηση, να μπω στην εφαρμογή, να μου δείξει ότι έχω ένα like, κι αν δεν το ανοίξω να το δω, η εφαρμογή θα μου το δείξει είτε μετά από μισή ώρα (όπως σήμερα) είτε και καθόλου (όπως χθες).
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα όμως είναι πολύ παράξενο το ότι οι εταιρίες κινητών έχουν εγκαταλείψει το flash χωρίς όμως στην ουσία να εχει αντικατασταθεί. Είναι αρκετά μεγάλο το διάστημα και σε έναν χώρο τεχνολογικό που τα πάντα κινούνται ταχύτατα!
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες σε Facebook Beta και Instagram δεν μου έρχονται καθόλου ειδοποιήσεις ή έρχονται πολύ καθυστερημένα. Μπορώ να κάνω κάτι? Αυτό γίνεται είτε σε WiFi είτε με 3g και πιο συγκεκριμένα, μπορεί να μην μου δείχνει το tile του Instagram κάποια ειδοποίηση, να μπω στην εφαρμογή, να μου δείξει ότι έχω ένα like, κι αν δεν το ανοίξω να το δω, η εφαρμογή θα μου το δείξει είτε μετά από μισή ώρα (όπως σήμερα) είτε και καθόλου (όπως χθες).

 

Κατέβασε το 6tag, μακράν ότι καλύτερο υπάρχει για το Instagram.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το 6tag, μακράν ότι καλύτερο υπάρχει για το Instagram.

 

Μου άρεσαν οι δυνατότητες του κι όλα, αλλά μόλις είδα τις διαφημίσεις πάνω ψηλά, αμέσως έφαγε πόρτα. Καμία άλλη ad-free εναλλακτική δεν υπάρχει, ε?

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα όμως είναι πολύ παράξενο το ότι οι εταιρίες κινητών έχουν εγκαταλείψει το flash χωρίς όμως στην ουσία να εχει αντικατασταθεί. Είναι αρκετά μεγάλο το διάστημα και σε έναν χώρο τεχνολογικό που τα πάντα κινούνται ταχύτατα!

 

Νομίζω ότι το ανάποδο συνέβη. Η adobe σταμάτησε να υποστηρίζει με flash player τα κινητά τηλέφωνα. Το γιατί όμως δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω ποιος έριξε πόρτα σε ποιόν,αλλά μόνο καλό εινα για τον τεχνολογικό κόσμο,αφού η flash είναι πολύ βαριά και σε mobile εφαρμογές ήταν απλά άθλια...Η html5 είναι σαφώς ανώτερη απλά πρέπει να αφησουν την περπατημένη οι κατασκευαστές ιστοσελίδων και να πειραματιστούν....και μπορεί να έχουν αρχίσει τα κινητά να έχουν πυρήνες και τα κερατα τους αλλά είναι λίγο διαφορετική προσέγγιση από τους σταθμούς υπολογιστές και τα laptops
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια εφαρμογή σαν το xbmc;

Αν δεν κάνω λάθος το Plex είναι το αντίστοιχο xbmc για Windows Phone, υπάρχει άλλη εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεται αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να συνδυάζει ρολόι, ξυπνητήρι και χρονόμετρο;

 

Ευχαριστώ

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση: Γιατί μετά από τόσα χρόνια κυκλοφορίας των Windows Phone δεν έχει αξιωθεί η Cosmote να φτιάξει μια εφαρμογή; Τόσο έξοδο είναι ή τόσο μεγάλη σπατάληση χρόνου γι'αυτούς; Και γενικά παρατηρώ μια απαξίωση από τις ελληνικές επιχειρήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια καλή εφαρμογή για αφαίρεση κοκκινων ματιών υπάρχει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση: Γιατί μετά από τόσα χρόνια κυκλοφορίας των Windows Phone δεν έχει αξιωθεί η Cosmote να φτιάξει μια εφαρμογή; Τόσο έξοδο είναι ή τόσο μεγάλη σπατάληση χρόνου γι'αυτούς; Και γενικά παρατηρώ μια απαξίωση από τις ελληνικές επιχειρήσεις.

 

Ε, δεν είναι Android.... :rolleyes: Γενικά, έχουν ένα θέμα οι Ελληνικές επιχειρήσεις (όχι μόνο στα WP και τα smartphones). Αν δεν έχουν τώρα, τεράστιο κέρδος, δεν κάνουν κάτι...

 

Κάποια καλή εφαρμογή για αφαίρεση κοκκινων ματιών υπάρχει;

 

Lumia Creative Studio, στο Store.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ε, δεν είναι Android.... :rolleyes: Γενικά, έχουν ένα θέμα οι Ελληνικές επιχειρήσεις (όχι μόνο στα WP και τα smartphones). Αν δεν έχουν τώρα, τεράστιο κέρδος, δεν κάνουν κάτι...

 

 

 

Lumia Creative Studio, στο Store.

 

Την έχω την εφαρμογή , αλλά δεν έχω βρει που στο καλό έχει αυτή την ρύθμιση. :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Την έχω την εφαρμογή , αλλά δεν έχω βρει που στο καλό έχει αυτή την ρύθμιση. :blink:

 

Μέσα από την εφαρμογή, διαλέγοντας μια εικόνα, αγγίζοντας τις 3 τελείες κάτω δεξιά, μία από τις επιλογές δεν είναι το κόκκινα μάτια;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Την έχω την εφαρμογή , αλλά δεν έχω βρει που στο καλό έχει αυτή την ρύθμιση. :blink:

 

Μέσα από την εφαρμογή, διαλέγοντας μια εικόνα, αγγίζοντας τις 3 τελείες κάτω δεξιά, μία από τις επιλογές δεν είναι το κόκκινα μάτια;

 

Σε περίπτωση δεν σου την εμφανίζει την επιλογή, κοίτα μήπως δεν έχεις κάνει την αναβάθμιση που πήρε πριν 5 μέρες κατά την οποία προστέθηκε αυτή η δυνατότητα.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση: Γιατί μετά από τόσα χρόνια κυκλοφορίας των Windows Phone δεν έχει αξιωθεί η Cosmote να φτιάξει μια εφαρμογή; Τόσο έξοδο είναι ή τόσο μεγάλη σπατάληση χρόνου γι'αυτούς; Και γενικά παρατηρώ μια απαξίωση από τις ελληνικές επιχειρήσεις.

 

Εδώ δεν έχει βγάλει η χρυσή ευκαιρία εφαρμογή και περιμένω 2 χρόνια τωρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση: Γιατί μετά από τόσα χρόνια κυκλοφορίας των Windows Phone δεν έχει αξιωθεί η Cosmote να φτιάξει μια εφαρμογή; Τόσο έξοδο είναι ή τόσο μεγάλη σπατάληση χρόνου γι'αυτούς; Και γενικά παρατηρώ μια απαξίωση από τις ελληνικές επιχειρήσεις.

Αν είναι να βγάλει καμία σαν αυτή στο play store καλύτερα να μην την βγάλει ποτέ και στο wp store.

Είναι για τα μπάζα.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την εφαρμογή, διαλέγοντας μια εικόνα, αγγίζοντας τις 3 τελείες κάτω δεξιά, μία από τις επιλογές δεν είναι το κόκκινα μάτια;

 

Καλά , ούτε που ήξερα ότι ανοίγει και άλλο μενού από εκεί.

Ωραίος , ευχαριστώ πολύ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...