Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μισό λεπτό. Όταν λες δεν σου δείχνει τις αναπάντητες τι εννοείς? Ότι δεν χτυπάει όταν σε παίρνουν τηλέφωνο στο viber ή ότι δεν τις εμφανίζει καν...

 

Αν είναι το πρώτο μήπως το έχεις αποκλείσει από το παρασκήνιο?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι χτυπάει κανονικά αλλά αν δεν το απαντήσω δεν μου δείχνει την ειδοποίηση αναπάντητης!!!Τρέχει κανονικά στο παρασκήνιο!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Δηλαδή δεν σου δείχνει τον αριθμό 1πχ δίπλα από το εικονίδιο στην homescreen... Δεν ξέρω κάτι άλλο καθώς δεν το πολυχρησιμοποιώ για κλήσεις... Το τελευταίο που μου έρχεται είανι να τσεκάρεις τις ρυθμίσεις... Ή κάνε επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων στο Viber, νομίζω είναι στις ρυθμίσεις -> επιλογές κάτω κάτω...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την Πειραιως τελικα μπαίνοντας κανονικα winbank απο ie σου δινει επιλογη συναλλαγης απο κινητο περνας τουσ κωδικους που έχεις κι απο πισι και ΟΚ! Εκανα μια μικρη περιήγηση και καποιες δουλειες κανονικά. Θα σημειώσω κι εγω οτι δεν θελω εφαρμογες για τις εφαρμογες!:confused:
Link to comment
Share on other sites

Ποιος θέλει να απενεργοποιήσει την δόνηση των πλήκτρων?

http://www.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/medium/public/field/image/2014/02/qr_nokia_touch.jpg?itok=wGaPbV-8

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ ένα θέμα στο viber.Όποτε το κινητό (520) είναι κλειδωμένο δεν χτυπάει όταν δέχεται κλήσεις στο viber, και απλά εμφανίζεται αναπάντητη όταν το ξεκλειδώνεις.Όταν το κινητό χρησιμοποιείται χτυπάει κανονικά.Δοκίμασα επανεγκατάσταση και δεν άλλαξε κάτι.Ούτε με το τελευταίο update..Ξέρει κανείς πως μπορεί να λυθεί αυτό το θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα |!!!

 

Μου ερχονται τα mails απο το πανεπιστημιακο μου email στο κινητο , χωρις να ειναι αναγκη να πρεπει να κανω login στη σελιδα μεσω του browser ? Μια λυση φανταζομαι πως ειναι να συνδεσω τον λογαριασμο μου με τον λογαριασμο μου στο hotmail , απλα αναρωτιεμαι αν γινοταν να συνδεσω απ ευθειας τον λογαριασμο με το κινητο....

Link to comment
Share on other sites

βλέπω στην ιστοσελίδα της ms ότι υπάρχει συνδρομή για να γίνει κάποιος developer αλλά είχα δει παλαιότερα κάπου (στο myphone?) ότι μπορεί να γίνεις και δωρεάν, ισχύει?

επίσης, με το app studio, μπορώ να φτιάξω μια εφαρμογή και να τη μοιράσω σε άλλα κινητά εκτός του δικού μου, κάτι σα να δίνω το apk?

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ ένα θέμα στο viber.Όποτε το κινητό (520) είναι κλειδωμένο δεν χτυπάει όταν δέχεται κλήσεις στο viber, και απλά εμφανίζεται αναπάντητη όταν το ξεκλειδώνεις.Όταν το κινητό χρησιμοποιείται χτυπάει κανονικά.Δοκίμασα επανεγκατάσταση και δεν άλλαξε κάτι.Ούτε με το τελευταίο update..Ξέρει κανείς πως μπορεί να λυθεί αυτό το θέμα?

 

Δοκιμασε να το βαλεις να τρεχει στο παρασκηνιο. Ειχα το ιδιο θεμα κι εγω (1020) και το δοκιμασα ετσι. Τωρα παντα μου χτυπαει. Ισως και να ετυχε βασικα δεν μπορω να πω με σιγουρια!

Link to comment
Share on other sites

Extras & Info και Glance screen με σημειώσεις...

 

http://www.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/large/public/field/image/2013/11/QR%20Extras%20Info_0.PNG?itok=B4LtZyYc

 

http://www.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/medium/public/field/image/2014/02/qr_glance.jpg?itok=cDdTqS6I

 

 

Edit: Για την ακρίβεια έχει επιλογή για notifications ή δικό σου κείμενο...

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

βλέπω στην ιστοσελίδα της ms ότι υπάρχει συνδρομή για να γίνει κάποιος developer αλλά είχα δει παλαιότερα κάπου (στο myphone?) ότι μπορεί να γίνεις και δωρεάν, ισχύει?

επίσης, με το app studio, μπορώ να φτιάξω μια εφαρμογή και να τη μοιράσω σε άλλα κινητά εκτός του δικού μου, κάτι σα να δίνω το apk?

 

 

Άλλο να ανεβάσεις εφαρμογή στο store και αλλό απλα να "παιζεις" με μια,δυο εφαρμογες που φτιαχνεις εσυ στον υπολογιστη σου.Το developer unlock σου δινει την δυνατοτητα να περασεις μεχρι 3 εφαρμογες απο τον υπολογιστη σου στο κινητο σου μεσω usb.

The Object-Oriented Side Of Life... :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτή η εφαρμογή μου ζητάει xbox λογαριασμούς και ιστορίες και δεν μπορώ να την εγκαταστήσω;

 

Photosynth

 

:blink: Microsoft account θέλει

Link to comment
Share on other sites

 

Ειναι σεσημασμενη η εφαρμογη :p

 

Τσεκαρε την λυση εδω:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4945855#post4945855

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σεσημασμενη η εφαρμογη :p

 

Τσεκαρε την λυση εδω:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4945855#post4945855

 

 

τι διάολο ;;!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σεσημασμενη η εφαρμογη :p

 

Τσεκαρε την λυση εδω:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4945855#post4945855

 

 

Ευχαριστώ. :up:

Λέω και εγώ τι έγινε στα καλά καθούμενα.

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά...

 

Εδώ και 7-10 ημέρες, σταμάτησαν οι ειδοποιήσεις για ενημερώσεις στο store...

 

Έτσι, χωρίς λόγο και αιτία.

 

2-3 που τις χρησιμοποιώ συχνά, μπαίνω και τις κοιτάζω μόνος μου, αλλά λύση αυτή δεν είναι.

 

Κάποια ιδέα?

 

Να σημειώσω πως δεν έχω αλλάξει κάτι (που να το θυμάμαι τουλάχιστον) στις ρυθμίσεις - συνδέσεις - κλπ

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά...

 

Εδώ και 7-10 ημέρες, σταμάτησαν οι ειδοποιήσεις για ενημερώσεις στο store...

 

Έτσι, χωρίς λόγο και αιτία.

 

2-3 που τις χρησιμοποιώ συχνά, μπαίνω και τις κοιτάζω μόνος μου, αλλά λύση αυτή δεν είναι.

 

Κάποια ιδέα?

 

Να σημειώσω πως δεν έχω αλλάξει κάτι (που να το θυμάμαι τουλάχιστον) στις ρυθμίσεις - συνδέσεις - κλπ

 

Ευχαριστώ.

 

 

όλοι το έχουν πάθει αυτό κατά διαστήματα , θα το χαρακτήριζα σχεδόν φυσιολογικό :p . Θα επανέλθει το store μόνο του σε κάποια φάση , μέχρι τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το sysapp pusher http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/sysapp-pusher/19d44d9e-f18e-4df1-9bce-36335242ed2e

Link to comment
Share on other sites

Άσε που με το sysapp pusher θα βρεις και την υγειά σου... Αν και τελευταία μου έρχονται την ίδια μέρα με το sysapp pusher...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά...

 

Εδώ και 7-10 ημέρες, σταμάτησαν οι ειδοποιήσεις για ενημερώσεις στο store...

 

Έτσι, χωρίς λόγο και αιτία.

 

2-3 που τις χρησιμοποιώ συχνά, μπαίνω και τις κοιτάζω μόνος μου, αλλά λύση αυτή δεν είναι.

 

Κάποια ιδέα?

 

Να σημειώσω πως δεν έχω αλλάξει κάτι (που να το θυμάμαι τουλάχιστον) στις ρυθμίσεις - συνδέσεις - κλπ

 

Ευχαριστώ.

 

Τα ίδια και εδώ. Μου φαίνεται θα καταφύγω και εγώ στο sysapp pusher.

Link to comment
Share on other sites

όλοι το έχουν πάθει αυτό κατά διαστήματα , θα το χαρακτήριζα σχεδόν φυσιολογικό :p . Θα επανέλθει το store μόνο του σε κάποια φάση , μέχρι τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το sysapp pusher http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/sysapp-pusher/19d44d9e-f18e-4df1-9bce-36335242ed2e

 

Άσε που με το sysapp pusher θα βρεις και την υγειά σου... Αν και τελευταία μου έρχονται την ίδια μέρα με το sysapp pusher...

 

Υπήρχε από καιρό στο τηλέφωνο, απλά δεν το είχα ρυθμίσει ποτέ για 3rd developer, μόνο για Nokia ουσιαστικά λόγω proxy ;) , αφού το store λειτουργούσε σωστά.

 

Πλέον, sysapp it is...

 

Απλά αναρωτιόμουν μήπως ξέρατε κάποια διόρθωση κι όχι παράκαμψη.

 

Ευχαριστώ.

 

edit: Ξέρουμε κάποιον proxy που να λειτουργεί για τα γνωστά θέματα Nokia@HTC κλπ? Πάει καιρός που είχα ασχοληθεί, και πλέον όλοι οι "γνωστοί" είναι off. Πρέπει κάποια στιγμή να αναβαθμίσω 1-2 εφαρμογούλες και χωρίς αυτό, δεν γίνεται.

Edited by Dekaohtoura
Link to comment
Share on other sites

Εχει νόημα η εγκατάσταση κάποιου ativirus κι αν ναι ποιό θα συνιστούσατε; Επίσης για μένα που εχω 920 και ε΄μαι πολυ ευχαριστημένος με χαρτες , πλοήγηση κλπ θα μου χρησίμευε σε τίποτε το google maps; Ναι ξέρω γινόμαστε άπληστοι...
Link to comment
Share on other sites

Εχει νόημα η εγκατάσταση κάποιου ativirus κι αν ναι ποιό θα συνιστούσατε; Επίσης για μένα που εχω 920 και ε΄μαι πολυ ευχαριστημένος με χαρτες , πλοήγηση κλπ θα μου χρησίμευε σε τίποτε το google maps; Ναι ξέρω γινόμαστε άπληστοι...

 

Οχι σε ολα :)

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...