Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχουν πολλές ελεύθερες εφαρμογές για το λειτουργικό ; Μπορείς να βάλεις και εφαρμογές των Windows πάνω του; έχουν γίνει όλες compile για arm;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπάρχουν πολλές ελεύθερες εφαρμογές για το λειτουργικό ; Μπορείς να βάλεις και εφαρμογές των Windows πάνω του; έχουν γίνει όλες compile για arm;

Υπαρχουν πολλες free εφαρμογες, δεν μπορεις να βαλεις εφαρμογες απο WIN8.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο, σταμάτησαν να έρχονται τα notifications απο το Facebook στο πάνω μέρος της οθόνης (homescreen)... Ενδεικτικά αναφέρω ότι επιτρέπω τις διεργασίες στο παρασκήνιο και απο την εφαρμογή έχω ενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις...

 

 

 

Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που επηρεάζει αυτό το θέμα...???

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο, σταμάτησαν να έρχονται τα notifications απο το Facebook στο πάνω μέρος της οθόνης (homescreen)... Ενδεικτικά αναφέρω ότι επιτρέπω τις διεργασίες στο παρασκήνιο και απο την εφαρμογή έχω ενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις...

 

 

 

Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που επηρεάζει αυτό το θέμα...???

σε αυτές τις περιπτώσεις (αν δεν αλλάξαμε κάτι εμείς) το καλύτερο είναι να κάνουμε πρώτα ένα soft-reset... μετά βλέπουμε, συνήθως το 90% των bug φτιάχνει.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ για σημειώσεις το noteboxpro, αλλά με ζορίζει επειδή σημειώνω μόνο από το κινητό. Έτσι αποφάσισα να χρησιμοποιήσω το evernote που μπορώ να συγχρονίζω αυτά που γράφω στο κινητό, στο android tablet μου και στο PC. Μέχρι εδώ όλα τέλεια, μιας και ο συγχρονισμός γίνεται αυτόματα, αλλά έχω ένα πρόβλημα. Δεν κρατάει τις σημειώσεις στο κινητό όταν είμαι εκτός δικτύου. Δηλαδή αν τύχει και κλείσει το data μου, δεν έχω πρόσβαση στις σημειώσεις μου.

 

Κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ για σημειώσεις το noteboxpro, αλλά με ζορίζει επειδή σημειώνω μόνο από το κινητό. Έτσι αποφάσισα να χρησιμοποιήσω το evernote που μπορώ να συγχρονίζω αυτά που γράφω στο κινητό, στο android tablet μου και στο PC. Μέχρι εδώ όλα τέλεια, μιας και ο συγχρονισμός γίνεται αυτόματα, αλλά έχω ένα πρόβλημα. Δεν κρατάει τις σημειώσεις στο κινητό όταν είμαι εκτός δικτύου. Δηλαδή αν τύχει και κλείσει το data μου, δεν έχω πρόσβαση στις σημειώσεις μου.

 

Κάποια λύση;

 

Θέλει evernote premium νομίζω για να έχεις την offline δυνατότητα.

Δες εδώ.

blog.evernote.com/blog/2011/08/10/did-you-know-how-to-access-notes-without-an-internet-connection/

 

blog.evernote.com/blog/2013/06/21/quick-tip-friday-travel-smarter-with-offline-notebooks-2/

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες soft-reset τι εννοείς φίλε μου???

volume down + on/off για 15 δεύτερα πατημένα μαζί, θα κάνει επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό θα έχει κάποιες επιπτώσεις στο κον. Πχ διαγραφη ρυθμίσεων ή εικόνων ή κάποιων εφαρμογών???

 

Σορρυ για τις ερωτήσεις αλλά δν είμαι σπίτι να το γκογκλαρω κ να το ψάξω αναλυτικά :D

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Θέλει evernote premium νομίζω για να έχεις την offline δυνατότητα.

Δες εδώ.

blog.evernote.com/blog/2011/08/10/did-you-know-how-to-access-notes-without-an-internet-connection/

 

blog.evernote.com/blog/2013/06/21/quick-tip-friday-travel-smarter-with-offline-notebooks-2/

 

Ωχ! Και τώρα απο ποιο market να το πάρω; Απο android για να το δουλεύω στο tablet ή απο WP strore για να το δουλεύω στο lumia;:worry:

 

Υ.Γ Κάτι μου λέει οτι σύντομα πρέπει να καταλήξω σε μια πλατφόρμα σε όλα...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Και τώρα απο ποιο market να το πάρω; Απο android για να το δουλεύω στο tablet ή απο WP strore για να το δουλεύω στο lumia;:worry:

 

Υ.Γ Κάτι μου λέει οτι σύντομα πρέπει να καταλήξω σε μια πλατφόρμα σε όλα...:cry:

 

Συνδρομή δεν είναι; δε νομίζω να χρειάζεται να το αγοράσεις για όλα τα λειτουργικά.

Στείλε μαιλ ή ψάξε μήπως με ένα license μπορείς να έχεις την premium και σε android και wp.

 

Edit : Το έψαξα από περιέργεια και είναι συνδρομή. Άρα μπορείς να το χρησιμοποιείς παντού. Λίγο τσιμπημενη η τιμή του. Ίσως να κοίταζες για άλλη λύση. Το OneNote υπάρχει και σε android (αν δουλεύει καλά δεν ξέρω).

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν χρησιμοποιείς το OneNote?

 

Για κάποιον λόγο δεν μου αρέσει το περιβάλλον του αισθητικά, αλλά αν φτάσω να μην έχω άλλη επιλογή και πρέπει να πληρώσω, μάλλον θα γυρίσω σε αυτόν.

Δουλεύει κανονικά και offline;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συνδρομή δεν είναι; δε νομίζω να χρειάζεται να το αγοράσεις για όλα τα λειτουργικά.

Στείλε μαιλ ή ψάξε μήπως με ένα license μπορείς να έχεις την premium και σε android και wp.

 

Edit : Το έψαξα από περιέργεια και είναι συνδρομή. Άρα μπορείς να το χρησιμοποιείς παντού. Λίγο τσιμπημενη η τιμή του. Ίσως να κοίταζες για άλλη λύση. Το OneNote υπάρχει και σε android (αν δουλεύει καλά δεν ξέρω).

 

40 ευρώ τον χρόνο είναι πολλά...

Θα δω τι ψάρια πιάνει το onenote στο tablet μόλις επιστρέψει απο το σέρβις.;)

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό θα έχει κάποιες επιπτώσεις στο κον. Πχ διαγραφη ρυθμίσεων ή εικόνων ή κάποιων εφαρμογών???

 

Σορρυ για τις ερωτήσεις αλλά δν είμαι σπίτι να το γκογκλαρω κ να το ψάξω αναλυτικά :D

Οχι, δεν σβηνει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

στο evernote καθε σημειωση που δημιουργειται η διαβαζεται στο τηλεφωνο αποθηκευεται στην συσκευη και ειναι διαθεσιμη offline

 

Σήμερα προσπαθουσα να διαβάσω σημειώσεις μου και μου έλεγε ότι θέλει σύνδεση με δίκτυο για ιντερνετ.

Δεν τις είχα γράψει στο τηλέφωνο. Τις ειχα γραψει στο υπολογιστή, συγχρόνισα το τηλέφωνο και βγήκα έξω. Σαν επικεφαλίδες τις έβλεπα τις σημειώσεις, αλλά δεν άνοιγαν να δω πάνω από τις πρώτες λέξεις που φαινόταν στην επικεφαλίδα.

Link to comment
Share on other sites

εχω μεταφερει τις επαφες μου απο το παλιο τηλεφωνο στο lumia 1020.οτνα μπαινω στο hotmail στο λογαριασμο μου στις επαφες δεν υπαρχει τιποτα.πως μπορω να τις ανεβασω;επισης μου οταν παω στο κινιτο μου sto εμαιλ- λογαριασμοι και παταω πανω στον λογαριασμο μου βγαζει error code 85010014
adok13
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ για σημειώσεις το noteboxpro, αλλά με ζορίζει επειδή σημειώνω μόνο από το κινητό. Έτσι αποφάσισα να χρησιμοποιήσω το evernote που μπορώ να συγχρονίζω αυτά που γράφω στο κινητό, στο android tablet μου και στο PC. Μέχρι εδώ όλα τέλεια, μιας και ο συγχρονισμός γίνεται αυτόματα, αλλά έχω ένα πρόβλημα. Δεν κρατάει τις σημειώσεις στο κινητό όταν είμαι εκτός δικτύου. Δηλαδή αν τύχει και κλείσει το data μου, δεν έχω πρόσβαση στις σημειώσεις μου.

 

Κάποια λύση;

 

Η λύση είναι το onenote! :D

Διαβάζεις τις σημειώσεις σου κανονικά offline από οποιαδήποτε συσκευή! Αρκεί να έχεις κάνεις συγχρονισμό μέχρι και την στιγμή που έκανες την τελευταία σου σημείωση.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι το onenote! :D

Διαβάζεις τις σημειώσεις σου κανονικά offline από οποιαδήποτε συσκευή! Αρκεί να έχεις κάνεις συγχρονισμό μέχρι και την στιγμή που έκανες την τελευταία σου σημείωση.

 

Είναι στάνταρ αυτό; Γιατι τα ίδια μου έλεγε και ένας φίλος μου για το evernote και παπαλα! Οτι έγραψα μέσα (χρησιμα αρχεία για την δουλεια μου) πρέπει τώρα να τα ξαναπεράσω αλλού.

 

Μην αρχίσω και περνάω στο onenote και μετά δεν μου τα δείχνει offline. Αν κατάλαβα καλά μου λες οτι την στιγμή που θα κάνω συγχρονισμό, ότι έχω γράψει στο onenote μέσω PC πριν από αυτήν την στιγμή θα περάσει μέσα στην μνήμη του κινητού μετά τον συγχρονισμό. Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Κάνε μια δοκιμή με μια σημείωση.

 

Φαίνεται να λειτουργεί. Τώρα μένει να το συνηθίσω...

Είπατε υπάρχει έκδοση onenote και για android;

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να λειτουργεί. Τώρα μένει να το συνηθίσω...

Είπατε υπάρχει έκδοση onenote και για android;

 

Ναι.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.onenote

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές σαν το Quick Settings που δημιουργούν τα shortcuts μπαταρίας στην οθόνη καταναλώνουν αρκετή μπαταρία..???

Η συγκεκριμένη πχ όταν κλείνω το switch status καταγράφει ακόμα την ενέργεια της μπαταρίας ενώ δεν δείχνει πχ την κατάσταση του wifi και του 3G. Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν βγάλω το shortcut της μπαταρίας από την homescreen αλλά κρατήσω κάποια άλλα shortcuts της εφαρμογής, αυτή θα συνεχίσει να μετράει την μπαταρία και να καταναλώνει ενέργεια???

 

Επίσης μπορώ να δω κάπου που καταναλώνεται περισσότερο η μπαταρία???

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

θα φαει πο**λο το κο**κινητο και δεν θα ξανασχοληθω με τα κο** windows.για να απρω ενα back up τις επαφες μου μου εχουνε σπασει τα νευρα.ο λογαριασμος μου στο κινιτο δεν συγχρονιζει.φτιαχνω νεο παταω συγχρονισμο στις επαφες μπαινω στο hotmail στο site επαφες δεν υπαρχουν.φτιαχνω csv αρχειο απτο excell παω να το κανω import στο outlook δεν το παιρνει.ελεος.για να παρω ενα κολοbackup να εχω φαει 2 μερες.πισω στο android.
adok13
Link to comment
Share on other sites

θα φαει πο**λο το κο**κινητο και δεν θα ξανασχοληθω με τα κο** windows.για να απρω ενα back up τις επαφες μου μου εχουνε σπασει τα νευρα.ο λογαριασμος μου στο κινιτο δεν συγχρονιζει.φτιαχνω νεο παταω συγχρονισμο στις επαφες μπαινω στο hotmail στο site επαφες δεν υπαρχουν.φτιαχνω csv αρχειο απτο excell παω να το κανω import στο outlook δεν το παιρνει.ελεος.για να παρω ενα κολοbackup να εχω φαει 2 μερες.πισω στο android.

ειπαμε τα προβληματα ειναι ακομα αρκετα....αργα πολυ αργα παει η ms...οι αλλοι τρεχουν....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...