Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ!:D

 

Άλλες ερωτήσεις: Πώς συνδέω ασύρματα το τηλέφωνο στο PC ώστε να μεταφέρω αρχεία; Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος όπου μπορώ να γράφω SMS στο PC (όπως έκανα με το MyPhoneExplorer);:p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!:D

 

Άλλες ερωτήσεις: Πώς συνδέω ασύρματα το τηλέφωνο στο PC ώστε να μεταφέρω αρχεία; Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος όπου μπορώ να γράφω SMS στο PC (όπως έκανα με το MyPhoneExplorer);:p

 

Μου πρότεινε ένα παιδί απο εδώ το easy transfer. Ψάξε στο store και θα το βρείς. Έτσι την κάνω τη δουλειά μου..!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

 

μια βοήθεια παρακαλώ, έχω περασμένες φωτογραφίες τις οποίες βλέπω μέσα στα αρχεία αλλά δε μου τις εμφανίζει στην εφαρμογή "φωτογραφίες", τί μπορεί να φταίει;

 

 

υποθέτω ότι είναι αυτές με "εμπλουτισμένη λήψη" αλλά δεν είμαι σίγουρος

 

 

 

 

 

ευχαριστώ

 

 

 

Καλησπέρα μήπως το έχει κανεις άλλος το ίδιο πρόβλημα η γνωρίζει τη λύση;

 

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Lumia 640. Ξέρει κανεις πως μπορω να διαγράψω απο τις εφαρμογές τα δεδομένα που κρατάνε σαν cache και μου έχουν γεμίσει την μνήμη;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Lumia 640. Ξέρει κανεις πως μπορω να διαγράψω απο τις εφαρμογές τα δεδομένα που κρατάνε σαν cache και μου έχουν γεμίσει την μνήμη;

 

Καταρχάς, ωραίο nick! :p Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Έλεγχος αποθήκευσης -> Τηλέφωνο. Κάνεις προς τα πάνω, για να δεις στο τέλος της λίστας το Προσωρινά Αρχεία. Τα επιλέγεις και μετά επιλέγεις τη διαγραφή τους. Το ίδιο και για την κάρτα SD. Μόνο τα προσωρινά αρχεία.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και για την βοήθεια και για το κοπλιμεντ! :D

 

 

 

Το έκανα αυτό, όμως το προβλημα δεν λύνεται. Οι εφαρμογές συνεχίζουν να κρατανε παρα πολλά δεδομένα.

 

 

 

Πχ tapatalk δεδομένα: 140mb

 

Hyperlapse: 800mb (ενω έχω διαγράψει όλα τα αρχεία απο εκεί)

 

 

 

Και πάει λέγοντας. Ως εκ τούτου εχει γεμισει ο χώρος αποθήκευσης.

 

 

 

Σαν λύση σκέφτομαι την επαναφορά. Πως θα λειτουργήσει αυτή την στιγμή που σχεδόν τα πάντα τα έχω σε cloud; Η επαναφορά θα διαγράψει τις εφαρμογές. Όταν εγώ τις επανεγκαταστησω, θα μου βάλει πάλι τα δεδομένα τους;;

 

 

 

Δώστε λίγο φως, γιατί μου φαίνεται πως θα στραφώ στα android ξανά και δεν με ενθουσιάζει καθόλου η ιδέα, γιατί το WP με εχει βολέψει με την απλότητα του και με τις διασυνδέσεις. Όμως είναι βασικό το θέμα μνήμης γιατι με τον καιρό γεμίζει.

 

 

 

Άλλη λύση μια εξωτερική των 32gb...

Link to comment
Share on other sites

Εάν υποθέσουμε ότι έχεις κάνει backup ό,τι χρειάζεσαι εντός μιας εφαρμογής,

μπορείς να δοκιμάσεις να τη διαγράψεις τελείως και να την επανεγκαταστήσεις.

 

Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις για λίγο να προχωρήσεις ημερομηνία στη συσκευή

για να δεις αν από μόνη της θα σβηστεί η cahe.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

@Dihnekis300

 

Έχεις δοκιμάσει soft reset; Δε σου διαγράφει κάποια εφαρμογή, δε σου χαλάει το "στήσιμο" της συσκευής σου. Μόνο η ημερομηνία θέλει ρύθμιση.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια κατέβασα το Tapatalk για Windows Phone συγκεκριμένα το 940 xl και έχω θέμα ενώ του δίνω να συνδεθεί με το Google account αφού κάνω και το verification δεν μου το ανοίγει.... δοκίμασα και το άλλο το Tapatalk αλλά έχει μόνο μέσω FB η λογαριασμού Tapatalk εγώ μέσω Google που θέλω παίζει άλλος τρόπος?

 

 

 

 

 

Edit:ok το πρόβλημα λύθηκε :)

Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια κατέβασα το Tapatalk για Windows Phone συγκεκριμένα το 940 xl και έχω θέμα ενώ του δίνω να συνδεθεί με το Google account αφού κάνω και το verification δεν μου το ανοίγει.... δοκίμασα και το άλλο το Tapatalk αλλά έχει μόνο μέσω FB η λογαριασμού Tapatalk εγώ μέσω Google που θέλω παίζει άλλος τρόπος?

 

 

 

 

 

Edit:ok το πρόβλημα λύθηκε :)

 

Καλα ε! Το τηλεφωνο σου δεν υπαρχει λεμε. Κυριολεκτικα ομως :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει η εφαρμογή Flipboard;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλα ε! Το τηλεφωνο σου δεν υπαρχει λεμε. Κυριολεκτικα ομως :lol::p

 

Μάλλον το 640XL θα εννοεί!!!!

 

Αυτή η *@$}^ η χρωματιστή μπάρα, στην κορυφή της οθόνης, στην εφαρμογή του messenger, μπήκε με το τελευταίο update; Γιατί, παίζει να είναι ό,τι πιο κακόγουστο έχω δει τελευταία σε εφαρμογή WP... Βασικά, μου θυμίζει ένα "άλλο" λειτουργικό.... :lol:

Εμένα προσωπικά μ' αρέσει η έγχρωμη μπάρα απο το να τα βλέπεις όλα λευκα και μαύρα!!!!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά μ' αρέσει η έγχρωμη μπάρα απο το να τα βλέπεις όλα λευκα και μαύρα!!!!

 

Ναι; Βασικά αυτή η απλότητα είναι που μου αρέσει στα WP. Επίσης που, στις ρυθμίσεις και σε άλλες εφαρμογές, λείπουν πλαίσια "παραθύρων" και γραμμές.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει να αφήνετε κριτική σε μια εφαρμογή στο Store, να πατάτε υποβολή, να εκτελείται το animation της υποβολής, αλλά να μην υποβάλλεται ποτέ;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει να αφήνετε κριτική σε μια εφαρμογή στο Store, να πατάτε υποβολή, να εκτελείται το animation της υποβολής, αλλά να μην υποβάλλεται ποτέ;

 

Εμένα ποτέ δεν έχει εμφανιστεί κριτική μου.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποβάλλονται εκείνη τη στιγμή... Περνάει από έλεγχο νομίζω...

Ακριβώς! Εμένα έκανε 3 με 4 μέρες για να εμφανιστεί!

Για ψάξτε λίγο αργότερα και θα εμφανιστούν! Νομίζω ότι στο λέει και στην αποστολή ότι θα αξιολογηθεί πρώτα, αν δεν κάνω λάθος!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ποτέ δεν έχει εμφανιστεί κριτική μου.

 

Α, τόσο καλά.. :lol:

 

Δεν υποβάλλονται εκείνη τη στιγμή... Περνάει από έλεγχο νομίζω...

 

Να περνάει από έλεγχο, το καταλαβαίνω. Για να δούμε αν εμφανιστεί..

 

Ακριβώς! Εμένα έκανε 3 με 4 μέρες για να εμφανιστεί!

Για ψάξτε λίγο αργότερα και θα εμφανιστούν! Νομίζω ότι στο λέει και στην αποστολή ότι θα αξιολογηθεί πρώτα, αν δεν κάνω λάθος!!!

 

Πρέπει να είμαι στις 2 μέρες. :lol: Για την αξιολόγηση το ξέρω. Δεν είμαστε και Android... :shifty:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία πώς μπορώ να αποθηκεύσω ένα συνημμένο pdf αρχείο στο τηλ. μου; Γιατί καλά το διαβάζω αλλά το βλέπω μόνο από την εφαρμογή που διαβάζει τα αρχεία αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα 640 XL από Γερμανό σήμερα όμως όταν προσπαθώ να 'Διεκδικήσω την ετήσια συνδρομή' μου του Office 365, μετά τον έλεγχο καταλληλότητας μου δηλώνει ότι η συσκευή μου δεν πληρεί τις προυποθέσεις. Σας έχει συμβεί? Γνωρίζετε τίποτα σχετικά?
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα 640 XL από Γερμανό σήμερα όμως όταν προσπαθώ να 'Διεκδικήσω την ετήσια συνδρομή' μου του Office 365, μετά τον έλεγχο καταλληλότητας μου δηλώνει ότι η συσκευή μου δεν πληρεί τις προυποθέσεις. Σας έχει συμβεί? Γνωρίζετε τίποτα σχετικά?

 

Νομίζω μέχρι της 31 Ιουλίου ήταν οι προσφορές της microsoft αν δεν κάνω λάθος..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, η συσκευή έπρεπε να είχε αγοραστεί μέχρι 31/06, και η εγραφή μπορεί να γίνει μέχρι 14/08. Πως όμως βλέπουν πότε αγοράστηκε η συσκευή?

 

Κρίμα πάντως γιατί ήταν ένας από τους λόγους που προτίμησα windows συσκευή (όχι ότι δεν μ'αρέσουν, αλλά όταν το θέλεις για το γραφείο κυρίως τα δωρεάν office είναι μεγάλο δέλεαρ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...