Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δοκίμασε,ρυθμίσεις,διευκόλυνση πρόσβασης & απενεργοποίησε την υψηλή αντίθεση. Νομίζω ότι αυτό είναι γιατί το ίδιο θέμα είχα & γω.

απενεργοποιημενη την εχω την υψηλη αντιθεση,αλλα τωρα που το βλεπω ειναι πιο ωραιο ενεργοποιημενο,λες να παθει κατι η οθονη οταν δουλευει στο φουλ η αντιθεση;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά στο 1020 μου δεν έχει την Nokia Smart Cam και στο Store δεν την βρίσκω πάρα μόνο αν την ψάξω από τον Browser. Υπάρχει κάποιος λόγος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο 1020 μου δεν έχει την Nokia Smart Cam και στο Store δεν την βρίσκω πάρα μόνο αν την ψάξω από τον Browser. Υπάρχει κάποιος λόγος;

 

H Nokia Smart Cam ενσωματώθηκε στη Lumia Camera. Θα την βρεις σαν έξυπνη ακολουθία εκεί που εναλλάσεις τις λειτουργίες της κάμερας και του βίντεο.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος τις τελευταίες μέρες προβλήματα με το whatsapp;

Συγκεκριμένα, σε άκυρες στιγμές, είτε μιλάω, είτε όχι, η εφαρμογή δεν ανοίγει και το εικονίδιο στη start screen είναι άσπρο, όχι τόσο διαφανές από τα υπόλοιπα (θα ανεβάσω εικόνα όταν μπορέσω). Μετά από λίγα λεπτά, όλα είναι εντάξει μέχρι να ξαναχαλάσει.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν μου έχει κάνει ποτέ κάτι τέτοιο. Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις την εφαρμογή και να την ξαναπεράσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το facebook live tile δεν μου βγάζει νουμερακι πανω δεξιά με το πόσα notifications εχω. πολλές φορές μπαίνω fb και βλεπω πολλά notifications ενώ στο live tile τίποτα. ούτε στο control and notification centre... υπάρχει κάτι που δεν εχω κάνει....?

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση έχεις? Την κανονική ή την beta? Σε εμένα με την κανονική εμφανίζει ειδοποιήσεις στο tile.
Link to comment
Share on other sites

latest official

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

Εχω καταλάβει οτι για να σου βγαλει τις ειδοποιησεις σε καποιο πλακιδιο,ειδικα σε αυτα των social media (fb,instagram,viber κτλ) πρεπει να το εχεις το πρόγραμμα ενεργό να τρεχει στο παρασκηνιο...Ετσι μου κανει εμενα τουλαχιστον με το lumia 1020
Link to comment
Share on other sites

Εχω καταλάβει οτι για να σου βγαλει τις ειδοποιησεις σε καποιο πλακιδιο,ειδικα σε αυτα των social media (fb,instagram,viber κτλ) πρεπει να το εχεις το πρόγραμμα ενεργό να τρεχει στο παρασκηνιο...Ετσι μου κανει εμενα τουλαχιστον με το lumia 1020

 

Μου βγάζει κανονικά και χωρίς να τα έχω ανοικτά. Lumia 1020

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανεις αν γινεται να εγκαταστησω εφαρμογές σπασμένες απο κάποιον torrent όπως γινεται στα android και αν ναι πως γινεται ?

 

Κατέβασα κάποιον torrent και βρήκα κάποιες σπασμένες εφαρμογές οι οποίες στο store ειναι με πληρωμή πηγα να κανω εγκατάσταση αλλα δεν γινεται.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανεις αν γινεται να εγκαταστησω εφαρμογές σπασμένες απο κάποιον torrent όπως γινεται στα android και αν ναι πως γινεται ?

 

Κατέβασα κάποιον torrent και βρήκα κάποιες σπασμένες εφαρμογές οι οποίες στο store ειναι με πληρωμή πηγα να κανω εγκατάσταση αλλα δεν γινεται.

 

Δεν υπάρχει δυνατότητα να εγκαταστήσεις σπασμένες-πειρατικές εφαρμογές στα WP.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει δυνατότητα να εγκαταστήσεις σπασμένες-πειρατικές εφαρμογές στα WP.

 

Σε ευχαριστω πολυ που μου έλυσες την απορία, ελπίζω τουλάχιστον με την νέα μεγάλη αναβάθμιση που θα έρθει να δούμε νέα πράγματα.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ που μου έλυσες την απορία, ελπίζω τουλάχιστον με την νέα μεγάλη αναβάθμιση που θα έρθει να δούμε νέα πράγματα.

 

Σίγουρα θα δούμε νέα πράγματα αλλά σε κάτι ανάλογο όπως της εγκατάσταση πειρατικών εφαρμογών θα σου πρότεινα να μην ελπίζεις και πολλά πρώτον γιατί είναι παράνομο και δεύτερον γιατί ξεφεύγει από τον κλειστό χαρακτήρα του λειτουργικού των WP.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Φιλος εχει το 635 και το viber δεν του δειχνει καν ειδοποιησεις και οταν τον παιρνουν μετα το πρωτο 'τουτ' που κανει και δειχνει οτι καλει,κλεινει η γραμμη απο το viber. Οταν ομως ειναι μεσα στο viber χτυπαει κανονικα..

Το εχει κανονικα να τρεχει στο παρασκηνιο και δεν εχει ενεργοποιημενη την οικονομια της μπαταρις,που κοβει καποιες ειδοποιησεις.

Το εβγαλε και το το ξαναεβαλε αλλα τζιφος.Το καναμε μαζι κι εμενα δουλευε κανονικα στο 1020 που εχω..

Σε σας δουλευει κανονικα?οσοι το εχετε τουλαχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Φιλος εχει το 635 και το viber δεν του δειχνει καν ειδοποιησεις και οταν τον παιρνουν μετα το πρωτο 'τουτ' που κανει και δειχνει οτι καλει,κλεινει η γραμμη απο το viber. Οταν ομως ειναι μεσα στο viber χτυπαει κανονικα..

Το εχει κανονικα να τρεχει στο παρασκηνιο και δεν εχει ενεργοποιημενη την οικονομια της μπαταρις,που κοβει καποιες ειδοποιησεις.

Το εβγαλε και το το ξαναεβαλε αλλα τζιφος.Το καναμε μαζι κι εμενα δουλευε κανονικα στο 1020 που εχω..

Σε σας δουλευει κανονικα?οσοι το εχετε τουλαχιστον...

 

Κλήσεις δεν έχω δοκιμάσει, αλλά στα μηνύματα μια χαρά δουλεύει, στο 820 μου. Είναι με Developer Preview; Επίσης, έχει δοκιμάσει να κάνει soft reset;

 

Edit:

 

Και μια απορία από 'μένα. Το news feed, στο facebook beta, δε λειτουργεί καθόλου. Πηγαίνοντας Facebook Beta -> 3 γραμμές επάνω δεξιά και news feed, εμφανίζεται η καινούρια "οθόνη", αλλά δε φορτώνει τίποτα. Μόνο κενό λευκό. Το έχει κάποιος αυτό;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κλήσεις δεν έχω δοκιμάσει, αλλά στα μηνύματα μια χαρά δουλεύει, στο 820 μου. Είναι με Developer Preview; Επίσης, έχει δοκιμάσει να κάνει soft reset;

 

Edit:

 

Και μια απορία από 'μένα. Το news feed, στο facebook beta, δε λειτουργεί καθόλου. Πηγαίνοντας Facebook Beta -> 3 γραμμές επάνω δεξιά και news feed, εμφανίζεται η καινούρια "οθόνη", αλλά δε φορτώνει τίποτα. Μόνο κενό λευκό. Το έχει κάποιος αυτό;

 

Οχι με τα 8,1 ειναι τα κανονικα..Soft reset να πω την αληθεια δεν το σκεφτηκα να δοκιμασω,καλη ιδεα..

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία πριν το βάλω.

Το Gestures...

Αν μιλάς και το ακουμπήσεις κάπου υποθέτω μπαίνει σε ανοιχτή ακρόαση ...ok

Αν έχεις ακουμπισμένο το τηλέφωνο και χτυπήσει σηκώνοντάς το απαντάς ...ok

Αν δεν θέλεις να απαντήσεις την κλήση το γυρνάς ανάποδα (αυτό υπάρχει και χωρίς Gesture) ...ok

Πες ότι χτυπάει, δεν θες να απαντήσεις, ε δεν το σηκώνεις για να το γυρίσεις ανάποδα; Δεν απαντάει έτσι;

Σκέφτομαι δηλαδή μήπως αν δεν θες να απαντήσεις μια κλήση σηκώνοντάς το για να το "κλείσεις" απαντάει και μόλις το γυρίσεις ανάποδα απλά μπαίνει σε mute.

Link to comment
Share on other sites

Και μια απορία από 'μένα. Το news feed, στο facebook beta, δε λειτουργεί καθόλου. Πηγαίνοντας Facebook Beta -> 3 γραμμές επάνω δεξιά και news feed, εμφανίζεται η καινούρια "οθόνη", αλλά δε φορτώνει τίποτα. Μόνο κενό λευκό. Το έχει κάποιος αυτό;

 

Τελικά, μετά από ένα soft reset, που στην αρχή δεν έδειξε να δουλεύει, πιο αργά το βράδυ δούλεψε το news feed. Πάντως, τώρα είναι λιγότερο πρακτικό....

 

Οχι με τα 8,1 ειναι τα κανονικα..Soft reset να πω την αληθεια δεν το σκεφτηκα να δοκιμασω,καλη ιδεα..

 

Λύνει διάφορα προβλήματα το soft reset και δε χάνεις και τίποτα από το κινητό.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...