Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οδηγίες; :)

 

http://www.techienews.co.uk/979427/getting-windows-phone-8-1-developer-preview-now-final-version-day-released-microsoft/

 

ακολούθησε τις οδηγιες "Register as a developer" και εισαι οκ. Μετά όμως πρεπει να εγκαταστήσεις το sdk. Δηλαδη να εγκαταστησεις το visual studio express 2013 για να εγκατασταθουν τα tools που χρειαζεσαι προκειμενουν να περνας τα δικα σου xap

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.techienews.co.uk/979427/getting-windows-phone-8-1-developer-preview-now-final-version-day-released-microsoft/

 

ακολούθησε τις οδηγιες "Register as a developer" και εισαι οκ. Μετά όμως πρεπει να εγκαταστήσεις το sdk. Δηλαδη να εγκαταστησεις το visual studio express 2013 για να εγκατασταθουν τα tools που χρειαζεσαι προκειμενουν να περνας τα δικα σου xap

 

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ :) :)

Link to comment
Share on other sites

Δε μου το εμφανίζει :(

 

Προυπόθεση για να στο εμφανίσει είναι να σου έρθει μία φορά ειδοποίηση πρώτα (ξέχασα να στο γράψω :) )

 

Οπότε ενεργοποίησε τις ειδοποιήσεις από το μενού του FB BETA και μόλις σου έρθει η πρώτη (αν και νομίζω ότι χτυπάει) πήγανε εκεί και πατά ότι θες :D

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν υπάρχει μία που σε ενημερώνει άλλα στέλνοντας μόνο δωρεάν μηνύματα.

 

Την έχω αυτή αλλά ήθελα κάποια σαν το android με online update. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να ρυθμίσω το ράδιο να παίζει από τα ακουστικά και όχι από το ηχείο;

 

ΟΚ το βρήκα

Edited by deeplow
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με το Accu Weather....δεν ανανεώνεται.....τι πρέπει να κάνω??

 

τσέκαρε αν τρέχει στο παρασκήνιο η εφαρμογή ή αν την κόβει το battery saver

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν θελησω να κατεβασω καποιο αρχειο βιντεο με το torrent πχ(wpp torrent;) μπορω χωρις να χρησιμοποιησω pc, να κατεβασω υποτιτλους και να το δω με καποιο player με τη βοηθεια καπιου file manager; Η γινεται μονο σε Ios που το εχω δοκιμασει και λογικα android;
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διάφορα του Nokia Camera με το Nokia Camera Beta?

 

το Nokia camera Beta είναι η δοκιμαστική έκδοση του Nokia camera . Ότι προστείθεται το τεστάρουν πρώτα στο beta και μετά πάει και στην κανονική Nokia camera

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ενω ο βίντεο player των WP phone έχει ρύθμιση για υπότιτλους , δεν μπορείς να κάνεις επιλογή για θέαση. Άρα η κατεβάζεις ένα player από το store το οποίο να υποστηρίζει υπότιτλους η ενσωματώνεις τα subs στο βίντεο.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

το Nokia camera Beta είναι η δοκιμαστική έκδοση του Nokia camera . Ότι προστείθεται το τεστάρουν πρώτα στο beta και μετά πάει και στην κανονική Nokia camera

 

Όμως, παρόλο το τελευταίο update, την κιτρινίλα δεν τη διόρθωσαν. Κάτι που στην εφαρμογή της κάμερας της Microsoft το έχουν διορθώσει. Αν όχι τελείως, εν μέρει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όμως, παρόλο το τελευταίο update, την κιτρινίλα δεν τη διόρθωσαν. Κάτι που στην εφαρμογή της κάμερας της Microsoft το έχουν διορθώσει. Αν όχι τελείως, εν μέρει.

 

Με το να ρυθμίσεις το white balance δεν σου το φιάχνει ;

Εμένα δεν μου βγάζει κιτρινίλα

Link to comment
Share on other sites

Με το να ρυθμίσεις το white balance δεν σου το φιάχνει ;

Εμένα δεν μου βγάζει κιτρινίλα

 

Να σου πω. Από ρυθμίσεις κάμερας δεν ξέρω και πολλά, πέρα από το contrast, αλλά αυτό που βλέπω τώρα, με τις αυτόματες ρυθμίσεις, μπορώ να πω ότι με στεναχωρεί κιόλας. Θυμάμαι το έλεγα ότι είχα πολύ καλή κάμερα, που μπορεί να συλλαμβάνει αρκετή λεπτομέρεια και τώρα δε λέω πουθενά για την κάμερα...

 

Edit: Μόλις δοκίμασα με το white balance και κάτι έκανε. Thanks! :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εχω δυο αποριες

 

υπαρχει browser που υποστηριζει flash player σελιδες;

 

στους players εκτος youtube μπορω να δω βιντεο απο τα subscribes μου;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Σε 2 μέρες περιμένω το Νοκια Lumia 620. Μέχρι τώρα δεν είχα καμιά ιδέα από smartphones οπότε ψάχνομαι από το ιντερνετ και από το φορουμ για να είμαι ενήμερη.

Κάποια βασικά πράγματα που πρέπει να προσέξω για αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Σε 2 μέρες περιμένω το Νοκια Lumia 620. Μέχρι τώρα δεν είχα καμιά ιδέα από smartphones οπότε ψάχνομαι από το ιντερνετ και από το φορουμ για να είμαι ενήμερη.

Κάποια βασικά πράγματα που πρέπει να προσέξω για αρχή?

 

Ναι η προσαρμογή θα είναι δύσκολη τις πρώτες μέρες, η συνέχεια θα σε ανταμείψει.

Να ασχοληθείς λίγο παραπάνω με το κινητό στην αρχή για να το φέρεις στα μέτρα σου

να μην απογοητευθείς και να μην παρασυρθείς από σχόλια που θα υπάρξουν.

Ο κόσμος των smartphones δεν είναι ενιαίος, υπάρχουν οπαδοί του ενός ή του άλλου κινητού

και πολλές φορές ο καθένας προσπαθεί να υποτιμήσει τα κινητά των άλλων .

Τα κινητά σήμερα κοστίζουν ακριβά

και συχνά συμβαίνει ο καθένας να προσπαθεί να δικαιολογήσει στον εαυτό του τα πολλά λεφτά που έδωσε

για τη σωστή επιλογή που έκανε.

Σοβαρά. Μια χαρά θα είναι το κινητό σου. Και απέφυγες τις κακοτοπιές.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Σε 2 μέρες περιμένω το Νοκια Lumia 620. Μέχρι τώρα δεν είχα καμιά ιδέα από smartphones οπότε ψάχνομαι από το ιντερνετ και από το φορουμ για να είμαι ενήμερη.

Κάποια βασικά πράγματα που πρέπει να προσέξω για αρχή?

 

ρίξε μια ματιά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=392493

επίσης ότι θες για το 620 ρώτα εδώ στο θέμα του http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=351064&page=109

 

όταν θα πάρεις την συσκευή θα βρείς μέσα μια εφαρμογή "βοήθεια + συμβουλές Lumia" ή "Nokia care " κάτι τέτοιο που θα λύσει τις περισσότερες απορίες σου

Link to comment
Share on other sites

Αν και με βοήθησαν οι συναδελφοφορουμιτες κάτι δεν κάνω καλά.στο moliplayer περνάω την ταινία όπως και τους υπότιτλους στο camera roll και όταν βαζω να παίξει η ταινία με ρωτάει αν θέλω να παίξουν οι υπότιτλοι και πατάω οκ.αλλα πάλι δεν έχει υπότιτλους! Τι κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

ναι το έκανα αφου τους διαβάζει και με ρωτάει αν θέλω να παίξουν.αλλά τίποτα! Δεν ξέρω τι αλλο μπορεί να φταίει.
Link to comment
Share on other sites

Με το που ανοίγεις τον moli player. πατα more μετά πατα settings και εκεί που λέει subtitle text encoding διάλεξε. "Ελληνικά (Ελλάδας)" και όχι σκέτο"Ελληνικά".
Link to comment
Share on other sites

Ναι η προσαρμογή θα είναι δύσκολη τις πρώτες μέρες, η συνέχεια θα σε ανταμείψει.

Να ασχοληθείς λίγο παραπάνω με το κινητό στην αρχή για να το φέρεις στα μέτρα σου

να μην απογοητευθείς και να μην παρασυρθείς από σχόλια που θα υπάρξουν.

Ο κόσμος των smartphones δεν είναι ενιαίος, υπάρχουν οπαδοί του ενός ή του άλλου κινητού

και πολλές φορές ο καθένας προσπαθεί να υποτιμήσει τα κινητά των άλλων .

Τα κινητά σήμερα κοστίζουν ακριβά

και συχνά συμβαίνει ο καθένας να προσπαθεί να δικαιολογήσει στον εαυτό του τα πολλά λεφτά που έδωσε

για τη σωστή επιλογή που έκανε.

Σοβαρά. Μια χαρά θα είναι το κινητό σου. Και απέφυγες τις κακοτοπιές.

 

Λίγο ψάξιμο κάποιες ώρες άντε μέρες δεν νομίζω να είναι πρόβλημα! Ελπίζω όντως να με ανταμείψει η επιλογή αυτή!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...