Jump to content

[Nexus 4] Αξεσουάρ


DoctorM
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα έχω πάρει και εγώ εδώ και καιρό. Δυστυχώς και με αυτά όπως και με πολλά, άλλα δεν με ακούνε καλά κατά την διάρκεια των κλήσεων.

Τη συσκευή την είχα πάρει πριν περίπου ένα χρόνο απλή Αγγλία. Να αρχίσω να σκέφτομαι το service;

κανείς; :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα!

Ξερουμε καποιον τροπο να συνδεσουμε το nexus4 με την οθονη της TV?Οχι σαν storage , αλλα να μεταφερθει η οθονη του κινητου στην TV , ειτε ενσυρματα , ειτε ασυρματα..

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σημερα η θηκη που φωσφοριζει. Πλακα εχει, αν θελετε θα δοκιμασω να βγαλω βραδυνη φωτογραφια. Κατα τα αλλα ειναι πολυ μαλακη και μου αρεσε λιγο περισσοτερο απ'οσο περιμενα :)
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σημερα η θηκη που φωσφοριζει. Πλακα εχει, αν θελετε θα δοκιμασω να βγαλω βραδυνη φωτογραφια. Κατα τα αλλα ειναι πολυ μαλακη και μου αρεσε λιγο περισσοτερο απ'οσο περιμενα :)

 

Αν μπορέσεις ανέβασε μια φώτο ;-)

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ξερουμε καποιον τροπο να συνδεσουμε το nexus4 με την οθονη της TV?Οχι σαν storage , αλλα να μεταφερθει η οθονη του κινητου στην TV , ειτε ενσυρματα , ειτε ασυρματα..

 

δες

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορέσεις ανέβασε μια φώτο ;-)

 

Η φωτογραφια ειναι θολη αλλα μπορεις να παρεις μια ιδεα. Στη πραγματικοτητα δεν ειναι τοοοοσο λαμπερη οσο αποτυπωθηκε στη photo αλλά φωσφοριζει μια χαρα. Επισης αν τη βαλεις διπλα σε λαμπα blacklight μερικα δευτερολεπτα "φορτιζει" αμεσως και φωσφοριζει πολυ εντονα :)

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφια ειναι θολη αλλα μπορεις να παρεις μια ιδεα. Στη πραγματικοτητα δεν ειναι τοοοοσο λαμπερη οσο αποτυπωθηκε στη photo αλλά φωσφοριζει μια χαρα. Επισης αν τη βαλεις διπλα σε λαμπα blacklight μερικα δευτερολεπτα "φορτιζει" αμεσως και φωσφοριζει πολυ εντονα :)

 

Ουαου... Πλάκα έχει....

Είναι κάτι διαφορετικό ;)

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

guys Μια βοήθεια παρακαλώ. ψάχνει ο κολλητός που του έδωσα το nexus ακουστικά. θέλει καλά ακουστικά για μουσική αλλά να δουλεύει και το μικρόφωνο τους και τα κουμπιά για αυξομείωση έντασης όπως και το κουμπί για αποδοχή τερματισμό κλήσης. έχετε να προτείνετε κάτι? από eBay αποκλειστικά γιατί είναι κυπρο.του πρότεινα αυτά http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=151046359728 που είναι για το g τα οποία ταιριάζουν αν θυμάμαι καλά.σε αυτήν την τιμή περίπου. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος πλέον των ακουστικών Νoisehush nx80. Μιλάμε για πολύ καλό μπάσο, εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, προσεγμένη συσκευασία...10/10!!!

 

 

[ATTACH]42647[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο replacement εκτός από τα γυάλινα για την πίσω πλευρά του N4;

Έχω θήκη την Rearth Ringke Fusion η οποία προσθέτει αρκετά στο μέγεθος του τηλεφώνου, και σκέφτομαι να την αφαιρέσω. Το γυαλί είναι εντάξει πίσω, αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι μόλις βγάλω την θήκη, θα μου πέσει το κινητό και θα σπάσει.

 

Έχω δει κάτι ζελατίνες, αλλά δεν ξέρω αν προσφέρουν προστασία από τις πτώσεις. Για τις γρατζουνιές, οκ, αλλά θα ήθελα να εντοπίσω και να αγοράσω κάποιο οπίσθιο καπάκι φτιαγμένο από πλαστικό, μαλακό κατά προτίμηση.

 

Το έχει σκεφτεί ποτέ κανείς αυτό;

Υπάρχει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

tHANKS αλλα δυστυχως "ships to India"...θα παρω κι ενα τηλ στο service της LG να ρωτησω μηπως την εχουν οι ιδιοι ή την ειχαν δωσει σε μεγαλα εμπορικα καταστηματα τυπου Media κλπ

Τελικά κατέληξα στο original bumper case. Είναι αισθητικά τέλειο, δύσκολα καταλαβαίνει κανείς ακόμα και την ύπαρξη του αφού ενσωματώνεται στον σχεδιασμό του κινητού, κάνοντας το ακόμα πιο όμορφο! Τώρα πια προσέχω μην μου πέσει για να μην χαλασω την θήκη! :Ρ

Δείτε βίντεο από την παρουσίαση όταν πρωτοεμφανίστηκε

και το σχετικό άρθρο με φωτο http://www.androidcentral.com/hands-lg-nexus-4-bumper Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφια ειναι θολη αλλα μπορεις να παρεις μια ιδεα. Στη πραγματικοτητα δεν ειναι τοοοοσο λαμπερη οσο αποτυπωθηκε στη photo αλλά φωσφοριζει μια χαρα. Επισης αν τη βαλεις διπλα σε λαμπα blacklight μερικα δευτερολεπτα "φορτιζει" αμεσως και φωσφοριζει πολυ εντονα :)

 

 

Δεν δίνεις κάνα απευθείας link γιατί δε μπορω να την βρω απτό site που έδωσες...

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος πλέον των ακουστικών Νoisehush nx80. Μιλάμε για πολύ καλό μπάσο, εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, προσεγμένη συσκευασία...10/10!!!

 

Ωραια δειχνουν και με εβαλες σε σκεψεις. Ειναι και φθηνα, το θεμα ειναι να αποφασισω μαυρο/κοκκινο ή ασπρο/κοκκινο :worry:

 

[ATTACH]42647[/ATTACH]

Ωραια δειχνουν και με εβαλες σε σκεψεις. Ειναι και φθηνα, το θεμα ειναι να αποφασισω μαυρο/κοκκινο ή ασπρο/κοκκινο :worry:

Δεν δίνεις κάνα απευθείας link γιατί δε μπορω να την βρω απτό site που έδωσες...

 

Περιεργο αυτο μιας και δεν την εβαλα σε εξωτερικη σελιδα, εκανα κατευθειαν επισυναψη. Την ανεβασα και σε εξωτερικη σελιδα, για δες τωρα

http://s29.postimg.org/fa8n8xnab/DSC_1725.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρω τέτοιο http://dbrand.com/ γίνεται μόνο από εξωτερικό με paypal ή υπάρχει και Ελλάδα;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτή τη θηκη ringke slim. Δεν δίνει όγκο και μια πτώση απο 1 μέτρο που είχα σε πλακακι δεν έπαθε τίποτα το κινητό. [ATTACH]43054[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Ωραια δειχνουν και με εβαλες σε σκεψεις. Ειναι και φθηνα, το θεμα ειναι να αποφασισω μαυρο/κοκκινο ή ασπρο/κοκκινο :worry:

 

 

Περιεργο αυτο μιας και δεν την εβαλα σε εξωτερικη σελιδα, εκανα κατευθειαν επισυναψη. Την ανεβασα και σε εξωτερικη σελιδα, για δες τωρα

http://s29.postimg.org/fa8n8xnab/DSC_1725.jpg

 

Παλι φωτο απλα δείχνει κ δεν μπορω να την μονο να την δω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα!

Ξερουμε καποιον τροπο να συνδεσουμε το nexus4 με την οθονη της TV?Οχι σαν storage , αλλα να μεταφερθει η οθονη του κινητου στην TV , ειτε ενσυρματα , ειτε ασυρματα..

 

Υπάρχει κ αυτό http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-T1000-Mirror2TV-Wireless-Display-HDMI-Adapter-Support-Miracast-DLNA-EZCAST-AirPlay-323228.html

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτή τη θηκη ringke slim. Δεν δίνει όγκο και μια πτώση απο 1 μέτρο που είχα σε πλακακι δεν έπαθε τίποτα το κινητό. [ATTACH]43054[/ATTACH]

 

Κρυβει εντελως την πλατη του κινητου, που για μενα ειναι πολυ ασχημο.

Τι το πηραμε το Nexus.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή ήθελα να φαίνεται η πλάτη, πήρα την Rearth Ringke Fusion.

Φοβερή προστασία και εμφάνιση, αλλά προσθέτει αρκετά στον όγκο του κινητού (κυρίως στο πάχος).

Link to comment
Share on other sites

Γυμνό... Με ενα pouch για μεταφορά σε τσέπες τσαντακια κλπ.

 

Κανένα καλό pouch;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Κάτοχος πλέον των ακουστικών Νoisehush nx80. Μιλάμε για πολύ καλό μπάσο, εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, προσεγμένη συσκευασία...10/10!!!

[ATTACH]42647[/ATTACH]

ωραία φαίνονται, το ψήνω

από ebay όπου βρούμε τα παραγγέλνουμε ή παίζουν και πουθενά αλλού;

 

 

EDIT: απλά από ebay αυτό που φοβάμαι συνήθως είναι μην έρθει καμια μαιμού μόνο..

Edited by RickDangerous
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

μια κάπως γενικη ερρώτηση

ειχα το Nokia BH-219 handsfree και είμαι πολυ ικανοποιημένος

απλα σκέυτομαι να αγωράσω ενα bluetooth οπου θα εχει το κλιπσακι και απο εκει τα ακουστικά που μπαίνουν in ear

λογο ακτινοβολίας και οτι στέκονται καλύτερα στα αυτιά

 

 

έχετε καποιος να προτείνει καποιο με χρήματα γύρο στα 20-60Ε και αν όντως ισχυεί αυτο που λέω.....

 

μιας και θα ερθει μια φιλη απο αμερική σκέφτομαι για αυτό

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2422584,00.asp

 

και γενικά τη συμπεριφορά αυτου με nexus?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά!

Edited by manolisv
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

μια κάπως γενικη ερρώτηση

ειχα το Nokia BH-219 handsfree και είμαι πολυ ικανοποιημένος

απλα σκέυτομαι να αγωράσω ενα bluetooth οπου θα εχει το κλιπσακι και απο εκει τα ακουστικά που μπαίνουν in ear

λογο ακτινοβολίας και οτι στέκονται καλύτερα στα αυτιά

 

 

έχετε καποιος να προτείνει καποιο με χρήματα γύρο στα 20-60Ε και αν όντως ισχυεί αυτο που λέω.....

 

μιας και θα ερθει μια φιλη απο αμερική σκέφτομαι για αυτό

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2422584,00.asp

 

και γενικά τη συμπεριφορά αυτου με nexus?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά!

MW600 κλασική και δοκιμασμένη λύση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...