Jump to content

Connect Me TS-703


sarov
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε λευτέρη την κριτική την έκανα για καλό, όχι για κακό. Χαίρομαι που το χαίρεσαι το ταμπλετάκι σου. Απλά δεν το προτείνω σε κανέναν. Και αυτά που σύγκρινα στην χρήση είναι αυτά τα βασικά που κάνει ο κάθε μέσος χρήστης στο τάμπλετ του... οπότε ναι είναι δυνατόν να κάθομαι και να τα συγκρίνω και να τα μοιράζομαι με όλους τους ενδιαφερόμενους.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 89
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε λευτέρη την κριτική την έκανα για καλό, όχι για κακό. Χαίρομαι που το χαίρεσαι το ταμπλετάκι σου. Απλά δεν το προτείνω σε κανέναν. Και αυτά που σύγκρινα στην χρήση είναι αυτά τα βασικά που κάνει ο κάθε μέσος χρήστης στο τάμπλετ του... οπότε ναι είναι δυνατόν να κάθομαι και να τα συγκρίνω και να τα μοιράζομαι με όλους τους ενδιαφερόμενους.

 

Το πρόβλημα είναι ότι αυτά τα δοκίμασες σε ένα κάταστημα , με ένα tablet που ποιος ξέρει πόσοι είχαν περάσει πιο πρίν και το είχαν χρησιμοποιήσει . Ποιός ξέρει πόσες ημέρες είχε να κάνει reset . Ποίος ξέρει πόσο φορτωμένη ήταν η μνήμη του ( μιας και κάποιον task killer δεν έχει εγκατεστημένο ) . Ποίος ξέρει τι ποιότητα ήταν το wifi του καταστήματος .

 

Απλώς μια τέτοια δοκιμή δεν μπορεί να είναι και πολύ αξιόπιστη για το πως ακριβώς συμπεριφέρεται το μηχάνημα ( και ένα οποιοδήποτε μηχάνημα ) .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε μένα κόλλησε στην έναρξη, εκεί που γράφει android, ξέρει κανείς αν μπορώ να κανω reset και πως.

Το δικό μου εκτος της μπαταρίας εχει και το πρόβλημα του ήχου, μέσα απο το ηχείο ακούγεται σαν να κτυπά κομπρεσέρ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε μένα κόλλησε στην έναρξη, εκεί που γράφει android, ξέρει κανείς αν μπορώ να κανω reset και πως.

Το δικό μου εκτος της μπαταρίας εχει και το πρόβλημα του ήχου, μέσα απο το ηχείο ακούγεται σαν να κτυπά κομπρεσέρ.

Κράτησε πατημένο το κουμπί on-of και το κουμπί αυξομείωσης της έντασης του ήχου.Λογικά θα ξεμπλοκάρει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε λευτέρη την κριτική την έκανα για καλό, όχι για κακό. Χαίρομαι που το χαίρεσαι το ταμπλετάκι σου. Απλά δεν το προτείνω σε κανέναν. Και αυτά που σύγκρινα στην χρήση είναι αυτά τα βασικά που κάνει ο κάθε μέσος χρήστης στο τάμπλετ του... οπότε ναι είναι δυνατόν να κάθομαι και να τα συγκρίνω και να τα μοιράζομαι με όλους τους ενδιαφερόμενους.

 

Συμφωνώ κι εγώ. Το ταμπλετάκι είναι μόνο για πολύ βασικές λειτουργίες. Ζορίζεται πολύ εύκολα και κολλάει, κάτι που κάνουν όλα τα μονοπύρηνα με μικρή μνήμη. Δηλαδή, αν ανοίξεις internet browser και ταυτόχρονα πάει να κατεβάσει updates από το Google Store, κόλλησε. Δεν ανταποκρίνεται. Αυτή την καθυστέρηση και τα κολλήματα τα παρατήρησα και σε 7ιντσο μονοπύρηνο Ainol. Δεν κάνει για βαριά χρήση. Όσο για τα «κινέζικα» με τα προβλήματά τους, τουλάχιστον υπάρχει υποστήριξη από μεγάλη κοινότητα και developers. Κανένα μηχάνημα δεν έχει τέλειο firmware ή τέλεια ROM, γιατί δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα. Αυτό το ξέρουν όλοι οι προγραμματιστές. Όλα επιδέχονται βελτιώσεις και debugging. Γι' αυτό και βγαίνουν νέες ROM με βελτιώσεις. Επίσης, όποιος κάνει κριτική καλό θα είναι να έχει ένα μέτρο σύγκρισης. Να έχει δοκιμάσει κάτι καλύτερο και κάτι χειρότερο για να μπορεί να κάνει συγκρίσεις.

Τέλος, με την εξέλιξη στον τομέα των ταμπλετς αυτή την εποχή και τη μετάβαση σε γρηγορότερους επεξεργαστές, το ταμπλετάκι αυτό δεν θα έπεπε να κοστολογείται περισσότερο από 50 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ. Το ταμπλετάκι είναι μόνο για πολύ βασικές λειτουργίες. Ζορίζεται πολύ εύκολα και κολλάει, κάτι που κάνουν όλα τα μονοπύρηνα με μικρή μνήμη. Δηλαδή, αν ανοίξεις internet browser και ταυτόχρονα πάει να κατεβάσει updates από το Google Store, κόλλησε. Δεν ανταποκρίνεται. Αυτή την καθυστέρηση και τα κολλήματα τα παρατήρησα και σε 7ιντσο μονοπύρηνο Ainol. Δεν κάνει για βαριά χρήση. Όσο για τα «κινέζικα» με τα προβλήματά τους, τουλάχιστον υπάρχει υποστήριξη από μεγάλη κοινότητα και developers. Κανένα μηχάνημα δεν έχει τέλειο firmware ή τέλεια ROM, γιατί δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα. Αυτό το ξέρουν όλοι οι προγραμματιστές. Όλα επιδέχονται βελτιώσεις και debugging. Γι' αυτό και βγαίνουν νέες ROM με βελτιώσεις. Επίσης, όποιος κάνει κριτική καλό θα είναι να έχει ένα μέτρο σύγκρισης. Να έχει δοκιμάσει κάτι καλύτερο και κάτι χειρότερο για να μπορεί να κάνει συγκρίσεις.

Τέλος, με την εξέλιξη στον τομέα των ταμπλετς αυτή την εποχή και τη μετάβαση σε γρηγορότερους επεξεργαστές, το ταμπλετάκι αυτό δεν θα έπεπε να κοστολογείται περισσότερο από 50 ευρώ.

 

Όταν λες ότι προορίζεται για πολύ βασικές λειτουργίες τι εννοείς ; Ναι για rendering 3d γραφικών δεν είναι ( ποιό tablet είναι όμως ; ) . Αν κάποιος ψάχνει tablet για να υποκαταστήσει το laptop ή ακόμα χειρότερα το desktop σύστημά του , τότε ατύχησε .

 

Να πω εγώ γιατί το χρησιμοποιώ ; Να ανοίγω καμιά σελιδά στο ιντερνετ , ενώ κάθομαι στον καναπέ , και να χαζεύω . Να μπαίνω σε κανένα e-mail χωρίς να χρειάζεται να ανοίγω το κυρίως σύστημά μου . Να παίζει κανένα χαζό παιχνιδάκι ο μικρός γιός για να περνάει η ώρα του ( και να εξοικειώνεται με την τεχνολογία ) . Να διαβάζω κανένα βιβλίο στον καναπέ ή στο κρεβάτι . Και να χρησιμοποιώ καμιά εφαρμογούλα που να έχει σχέση με την δουλειά μου . Συν ότι θέλω να το χρησιμοποιήσω και σε μεγάλα ταξίδια με το αυτοκίνητο , για να έχει να παίζει και να χαζεύει ο μικρός και να κάθεται ήσυχος .

 

Για τις παραπάνω δουλειές που το θέλω , είναι αρκετά καλό . Τώρα αν κάποιος ψάχνει ένα μηχάνημα που να κάνει ''παπάδες'' , το συγκεκριμένο σίγουρα δεν τον καλύπτει . Αλλά για να βρεί αυτό το μηχάνημα , πρέπει να ξοδεψει πολύ παραπάνω λεφτά ( 3-10 φορές επάνω ) .

 

Άρα εγώ καταλήγω ότι για τα λεφτά του ( των 60€ εννοώ , και όχι των 120€ που είδα πλέον στο public ) αξίζει τα λεφτά του και είναι τίμιο .

 

Όσο για τις βελτιώσεις και το debugging των Roms και των firmware , εδώ στο forum διαβάζω για προβληματικά μηχανήματα που βγαίνουν απευθείας από το εργοστάσιο . Δηλαδή με το που θα το ανοίξεις , έχει πρόβλημα λειτουργίας ( και στο software και στο hardware ) . Τώρα θα μου πείς μιλάμε για κινέζικα . Ναι αλλά κινέζικα που κοστολογούνται σχετικά ακριβά , γιατί απλώς έχουν ένα πιο ''καλό'' όνομα . Και αντί να πέσει το ''θάψιμο της αρκούδας'' , προτείνονται σαν καλές αγορές . :)

 

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει δώρο για την 5,5 ετών κόρη μου. Είναι τέλειο για παιδιά.

 

Και 'γω το ίδιο για δώρο στον γιό μου το πήρα, που είναι στην ίδια ηλικία με την κόρη σου.

Για να πω την αλήθεια όμως, ο γιός μου χειρίζεται άριστα και το iPad μου!

 

Όπως και να 'χει, είναι αξίας για 70 ευρώ, δεν αξίζει παραπάνω, τελεία και παύλα._

Link to comment
Share on other sites

Απλά αν πάθει κάτι δεν θα ασχοληθώ. Η δική μου πριν από αυτό έπαιζε με το λαπτοπ μου. Τώρα ησύχασα.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι προορίζεται για πολύ βασικές λειτουργίες τι εννοείς ; Ναι για rendering 3d γραφικών δεν είναι ( ποιό tablet είναι όμως ; ) . Αν κάποιος ψάχνει tablet για να υποκαταστήσει το laptop ή ακόμα χειρότερα το desktop σύστημά του , τότε ατύχησε .

 

Να πω εγώ γιατί το χρησιμοποιώ ; Να ανοίγω καμιά σελιδά στο ιντερνετ , ενώ κάθομαι στον καναπέ , και να χαζεύω . Να μπαίνω σε κανένα e-mail χωρίς να χρειάζεται να ανοίγω το κυρίως σύστημά μου . Να παίζει κανένα χαζό παιχνιδάκι ο μικρός γιός για να περνάει η ώρα του ( και να εξοικειώνεται με την τεχνολογία ) . Να διαβάζω κανένα βιβλίο στον καναπέ ή στο κρεβάτι . Και να χρησιμοποιώ καμιά εφαρμογούλα που να έχει σχέση με την δουλειά μου . Συν ότι θέλω να το χρησιμοποιήσω και σε μεγάλα ταξίδια με το αυτοκίνητο , για να έχει να παίζει και να χαζεύει ο μικρός και να κάθεται ήσυχος .

 

Για τις παραπάνω δουλειές που το θέλω , είναι αρκετά καλό . Τώρα αν κάποιος ψάχνει ένα μηχάνημα που να κάνει ''παπάδες'' , το συγκεκριμένο σίγουρα δεν τον καλύπτει . Αλλά για να βρεί αυτό το μηχάνημα , πρέπει να ξοδεψει πολύ παραπάνω λεφτά ( 3-10 φορές επάνω ) .

 

Άρα εγώ καταλήγω ότι για τα λεφτά του ( των 60€ εννοώ , και όχι των 120€ που είδα πλέον στο public ) αξίζει τα λεφτά του και είναι τίμιο .

 

Όσο για τις βελτιώσεις και το debugging των Roms και των firmware , εδώ στο forum διαβάζω για προβληματικά μηχανήματα που βγαίνουν απευθείας από το εργοστάσιο . Δηλαδή με το που θα το ανοίξεις , έχει πρόβλημα λειτουργίας ( και στο software και στο hardware ) . Τώρα θα μου πείς μιλάμε για κινέζικα . Ναι αλλά κινέζικα που κοστολογούνται σχετικά ακριβά , γιατί απλώς έχουν ένα πιο ''καλό'' όνομα . Και αντί να πέσει το ''θάψιμο της αρκούδας'' , προτείνονται σαν καλές αγορές . :)

 

Φιλικά Λευτέρης

 

Μην αγχώνεσαι. Χαλαρά και φιλικά συζητάμε. Προσωπικά πιστεύω πως τάμπλετ τόσο περιορισμένων δυνατοτήτων δεν είναι για μένα. Κι εγώ κάνω αυτά που αναφέρεις αλλά με άλλο τάμπλετ των 200 ευρώ. Το συγκεκριμένο Connect ταμπλετάκι μου θύμισε κάτι παλιές εποχές που τα PC σέρνονταν για να ανοίξουν δύο παράθυρα. Για να κάνεις μια δουλειά 2 λεπτών θέλεις πολλή υπομονή και πολλή ωρα και χρόνος για χάσιμο δεν υπάρχει για μένα. Το ταμπλετάκι το έδωσα σε μικρά παιδιά του Δημοτικού και ήταν ευχαριστημένα. Μέχρι που μετά από ένα μήνα έκλεισε και δεν ξανάνοιξε οπότε και επιστράφηκε στη Forthnet για Service. Τέλος session (Τέλος αίσιον).:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι. Χαλαρά και φιλικά συζητάμε. Προσωπικά πιστεύω πως τάμπλετ τόσο περιορισμένων δυνατοτήτων δεν είναι για μένα. Κι εγώ κάνω αυτά που αναφέρεις αλλά με άλλο τάμπλετ των 200 ευρώ. Το συγκεκριμένο Connect ταμπλετάκι μου θύμισε κάτι παλιές εποχές που τα PC σέρνονταν για να ανοίξουν δύο παράθυρα. Για να κάνεις μια δουλειά 2 λεπτών θέλεις πολλή υπομονή και πολλή ωρα και χρόνος για χάσιμο δεν υπάρχει για μένα. Το ταμπλετάκι το έδωσα σε μικρά παιδιά του Δημοτικού και ήταν ευχαριστημένα. Μέχρι που μετά από ένα μήνα έκλεισε και δεν ξανάνοιξε οπότε και επιστράφηκε στη Forthnet για Service. Τέλος session (Τέλος αίσιον).:shifty:

 

Δεν αγχώνωμαι , χαλαρά τα λέμε . :)

Απλώς δεν πιστεύω ότι είναι τόσο χάλια το μηχάνημα όσο το παρουσιάζουν . Όταν έχεις ένα σταθερό , ένα φορητό , ένα κινητό με android , τότε έχεις και αυτό για να περνάει η ώρα σου . Αν δεν έχεις καμία από τις πάραπανω συσκευές , και θες κάτι που να είναι 3 σε ένα , τότε ναι δεν σου κάνει . Ανάλογα με τις ανάγκες του ο καθένας , σταθμίζει τις αγορές του . Και για εμένα την συγκεκριμένη στιγμή , το συγκεκριμένο με βολεύει αφάνταστα . :)

Link to comment
Share on other sites

Απλά αν πάθει κάτι δεν θα ασχοληθώ. Η δική μου πριν από αυτό έπαιζε με το λαπτοπ μου. Τώρα ησύχασα.

 

Εμένα συνεχίζει να παίζει και με το laptop... μάλλον θα κατάλαβε ο μικρός περι τίνος πρόκειται για το tablet!

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για θήκη για το tablet , να πώ ότι χτές πήγα και αγόρασα μια από το Πλαίσιο που είναι universal για tablet 7'' , και η οποία βρίσκεται σε προσφορά . Την έβαλα και ταιριάζει μια χαρά , και έτσι όπως διπλώνει , μπορείς να βάλεις το tablet και να στέκεται όρθιο . Μια χαρά :)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις ενα link? Ή μεσω pm αν προτιμας...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις ενα link? Ή μεσω pm αν προτιμας...

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/tablets/thikes/Sentio-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-Universal-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Tablet-7-CRTHCA007-01.htm

 

Πρόκειται για αυτή εδώ . Αλλά ούτως ή άλλως θήκη Universal για 7'' tablet , δεν πρέπει να έχει άλλη το πλαίσιο .

 

( ελπίζω ότι δεν παραβαίνω κανένα κανόνα του forum βαζοντας το link ) :)

Link to comment
Share on other sites

Το ταμπλετάκι το έχω και εγώ από της 20 Ιανουαρίου και είπα να να περιμένω να το δώ λίγο και μετά να γράψω.

Εμπειρία από android δεν είχα (εκτός από τηλέφωνα φίλων) και από τάμπλετ είχε εμπειρία από iPad 2

 

Εγώ το χρησιμοποιώ για twitter, fb και σερφάρισμα, παιχνίδια δεν παίζω και δεν ξέρω τι και πως.

Browser χρησιμοποιώ τους Opera και τον αυτόν της συσκευής. Με τους Opera πάει μια χαρά.

Βίντεο flash στο νετ παίζει (δεν παίζει ο Opera mini) τα .mp4 βίντεο τα παραπέμπει να τα παίξουν οι players.

Έβαλα και τον firefox και τον chrome αλλά σέρνονται, άσε που ο chrome πιάνει πάνω από 80 mb χώρο.

Από player ο καλύτερος μακράν είναι αυτός της συσκευής, έχω και τον vlc και τον Modo αλλά είναι περιττοί.

Κάποιες εφαρμογές που όταν τις ζητάς από το Google play σου λέει ότι δεν είναι συμβατές (πχ η καταπληκτική εφαρμογή ραδιοφώνου tunein) αν βρεις το αρχείο .apk και τον εγκαταστήσεις παίζουν μια χαρά.

Στραβές οθόνες κλπ που διάβασα δεν παρατήρησα και είμαι πολύ ψείρας.

Ελαφρύ είναι κάνει για ξάπλα, καμία σχέση πχ με iPad που είναι ασήκωτο.

Έχει ένα μικρό θέμα όταν παίρνει ιντερνετ από wifi που είναι συνδεδεμένες πολλές συσκευές.

Εγώ το χρησιμοποιώ και σε διαφορετικό όροφο από εκεί που είναι το ρούτερ κανένα πρόβλημα.

Πήρα και μια microSD 16gb (μέχρι τόσο αναγνωρίζει) αλλά μάλλον περιττό.

Βασικό, όποιες εφαρμογές μπορούν να μεταφερθούν στην κάρτα να γίνει, αλλάζει πολύ η ταχύτητα των εργασιών μετά.

Η μπαταρία έχει φτάσει να μου κρατάει μέχρι 3,5 ώρες με χρήση που είπα παραπάνω μετά από αρκετές φορτίσεις όμως.

Η φωτεινότητα είναι μια χαρά, εγώ το έχω βάλει στην πιο μικρή και είναι μια χαρά, ακόμα και την μέρα σε συνθήκες δωματίου.

Και το android δεν το ήξερα, η χαρά του τζαμπατζή :)

Μια θηκούλα την χρειάζεται γιατί γλυστράει, αλλά δεν θα πάρω.

Δεν νομίζω να ξέχασα τίποτα.

Εν κατακλείδι

Δεν μπορείς να περιμένεις πολλά πράγματα στα 70 ευρώ, δεν μετάνιωσα που το πήρα είναι τίμια πρόταση για τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

Για την θήκη θα σου πρότεινα αυτή που έβαλα παραπάνω από το Πλαίσιο . Η γενικά κάποια άλλη που να ταιριάζει , μιασ και βελτιώνει κατά πολύ την αίσθηση όταν το κρατάς . Έχεις περισσότερο χώρο για να βολέψεις τα χέρια σου , και να το κρατάς χωρίς να γλυστράει ή χωρίς να πατάς κατά λάθος την οθόνη . :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πριν ενα μήνα αγορασα το συγκεκριμένω tablet κυρίως για τους γονείς μου γιατι εκει που μένουν εχουν ενα free δικτυο και ήταν ευκαιρια να εξοικειωθούν με τις νεες τεχνολογίες...!!

Δεν ειχα μεγαλες απαιτησεις παρα μόνο να εντοπιζει το συγκεκριμένο δίκτυο,δυστυχώς ομως δεν ανιχνεύει κανενα δίκτυο οταν στην περιοχή υπάρχουν τοσα πολλά!Οταν το έχω στο σπίτι μου βρίσκει μόνο το δικό μου!Επιπλέον κανει ενα περιεργο ήχο οταν ενεργοποιώ το wifi και μάλιστα πολλές φορές κολλάει οταν προσπαθει να ενεργοποιηθεί.

Το πηγα πολλές φορές στη φορθνετ και τελευταία μου βάλανε το wifi manager και μου ειπαν οτι θα ανιχνεύει περισσότερα δικτυα.

Πιστεύετε οτι είναι ελλατωματικο?Μηπως υπάρχει κάποια εφαρμογή στο android market που αν την κατεβάσω θα βελτιωθεί το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πριν ενα μήνα αγορασα το συγκεκριμένω tablet κυρίως για τους γονείς μου γιατι εκει που μένουν εχουν ενα free δικτυο και ήταν ευκαιρια να εξοικειωθούν με τις νεες τεχνολογίες...!!

Δεν ειχα μεγαλες απαιτησεις παρα μόνο να εντοπιζει το συγκεκριμένο δίκτυο,δυστυχώς ομως δεν ανιχνεύει κανενα δίκτυο οταν στην περιοχή υπάρχουν τοσα πολλά!Οταν το έχω στο σπίτι μου βρίσκει μόνο το δικό μου!Επιπλέον κανει ενα περιεργο ήχο οταν ενεργοποιώ το wifi και μάλιστα πολλές φορές κολλάει οταν προσπαθει να ενεργοποιηθεί.

Το πηγα πολλές φορές στη φορθνετ και τελευταία μου βάλανε το wifi manager και μου ειπαν οτι θα ανιχνεύει περισσότερα δικτυα.

Πιστεύετε οτι είναι ελλατωματικο?Μηπως υπάρχει κάποια εφαρμογή στο android market που αν την κατεβάσω θα βελτιωθεί το πρόβλημα?

 

Λογικά η κεραία του φταίει. Δεν μπορεί να φταίνε όλα τα ρούτερ της γειτονιάς. Πες τους να το ανοίξουν και να φτιάξουν την κεραία ή να στο αλλάξουν. Ένα συγκριτικό με το κινητό σου και τα ρούτερ που πιάνει στην ίδια θέση θα είναι χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά η κεραία του φταίει. Δεν μπορεί να φταίνε όλα τα ρούτερ της γειτονιάς. Πες τους να το ανοίξουν και να φτιάξουν την κεραία ή να στο αλλάξουν. Ένα συγκριτικό με το κινητό σου και τα ρούτερ που πιάνει στην ίδια θέση θα είναι χρήσιμο.

 

Σευχαριστώ πάρα πολυυυυ!!Επιτέλους πηρα μια απάντηση!!Το εχω παει παρα πολλες φορές στη φορθνετ και τελευταία μάλιστα μου ειπαν οτι μου έβαλαν την εφαρμογή wifi manager ωστε να βελτιωθεί το σήμα μου..!Το δοκίμασα αυτό που μου λες και συγκριτικά με το κινητό ή το netbook αναλογία ειναι 1 προς 10:confused:Λοιπον φευγω για τη φορθνετ και παλι σευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πάντως μέσα στο σπίτι που το έχω , έχει πολύ δυνατότερο σήμα από ότι έχει το κινητό . Σε δωμάτια του σπιτιού που το κινητό δεν πιάνει καλά σήμα και καθυστερεί το ιντερνετ , στο tablet πάει σφαίρα . :) Άρα γενικότερο πρόβλημα δεν έχει το μηχάνημα . Πιθανόν όντως να έχει κάποιο θέμα με την κεραία το δικό σου . Πες νεότερα όταν μάθεις ή λυθεί το πρόβλημα .
Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστώ πάρα πολυυυυ!!Επιτέλους πηρα μια απάντηση!!Το εχω παει παρα πολλες φορές στη φορθνετ και τελευταία μάλιστα μου ειπαν οτι μου έβαλαν την εφαρμογή wifi manager ωστε να βελτιωθεί το σήμα μου..!Το δοκίμασα αυτό που μου λες και συγκριτικά με το κινητό ή το netbook αναλογία ειναι 1 προς 10:confused:Λοιπον φευγω για τη φορθνετ και παλι σευχαριστώ!!

 

Αποφάνθηκαν τα σαΐνια;

Link to comment
Share on other sites

Αποφάνθηκαν τα σαΐνια;

 

Μου είπαν να πάρω τηλ.στον προμηθευτή σενα τηλ.της Θεσ/νικης, οπου εκει μου ειπαν οτι ειναι γνωστό το πρόβλημα και χρειάζεται να μου κάνουν επαναφορά με κάρτα επαναφοράς για το GR1212(ειναι ενας κωδικός πισω απο την οθόνη του tablet).Πηρα ξάνα τηλ.στη Fothnet και μου ειπαν πως γνωρίζουν γιαυτη την κάρτα αλλα την περιμένουν απο το Σαββατο και ακόμα να έρθει....Το συμπέρασμα ειναι οτι αν δεν φωνάξεις αν δεν ταλαιπωρηθείς δεν θα δεις αποτέλεσμα!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πέρασα custom recovery και custom ρομ αλλά μπρικαρε και δεν δουλευει ή οθόνη αφής ,και δεν μπορώ να μπώ στο recovery !

Ξέρετε πως μπορώ να μπω στο recovery,και αν ξέρετε που μπορώ να βρω την stock rom.

Ευχαριστώ πολύ !!

Edited by spyrossss
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το attachment απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2014879 . συνδεσε το tablet ,τρεξε το autorun και διαλεξε το 4 reboot to cwm recovery.

Τι rom του εβαλες?

HTC DESIRE AMOLED

DHD BAADNWZ V1.8 ROM

32.54.00.32U_5.14.05.17 RADIO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...