Jump to content

Connect Me TS-703


sarov
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι έχετε στην κατοχής σας το τάμπλετ αυτό δοκιμάστε τον Puffin Web Browser.Είναι τόσο γρήγορος που κοντράρει σε ταχύτητα ακόμα και τον σταθερό μου υπολογιστή! Σας το λέω γιατί τους έχω δοκιμάσει όλους και δεν υπάρχει καλύτερος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 89
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα. Ψαχνω να βρω που βρισκονται το εικονιδιο των επαφων αλλα δεν το βλεπω πουθενα στις εφαρμογες σαν contacts ή people. Κοιταξα στην διαχειριση εφαρμογων και ειναι οντως εγκατεστημενη η εφαρμογη ωστοσο το εικονιδιο δεν εμφανιζεται στον app drawer.Εχετε καμια ιδεα? Επισης το tablet μου αγορασμενο απο public ειναι rooted απο το εργοστασιο.ετσι ειναι και τα δικα σας ή ετυχε?
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα που το θέλω για να διαβάζω βιβλία κ σερφάρισμα στο σπίτι κ ταξίδια αξίζει ρε παιδιά; Ή θα μου σπάσει τα νεύρα;

Το λέω γιατι έχω κ ipad2 (από θέμ διαφοράς στην εμπειρία χρήσης) αλλά γυναίκα κ κορούλα μου το έχουν "κατασχέσει".

 

Η μπαταρία με αυτή τη χρήση πάλι μόνο 2-2κ30 ώρες κρατάει; Γιατί σε review διάβασα για μέχρι 4 ώρες με χαλαρή χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα που το θέλω για να διαβάζω βιβλία κ σερφάρισμα στο σπίτι κ ταξίδια αξίζει ρε παιδιά; Ή θα μου σπάσει τα νεύρα;

Το λέω γιατι έχω κ ipad2 (από θέμ διαφοράς στην εμπειρία χρήσης) αλλά γυναίκα κ κορούλα μου το έχουν "κατασχέσει".

 

Η μπαταρία με αυτή τη χρήση πάλι μόνο 2-2κ30 ώρες κρατάει; Γιατί σε review διάβασα για μέχρι 4 ώρες με χαλαρή χρήση.

 

Για αποκλειστικά διάβασμα , πιστεύω ότι μπορεί άνετα να βγάλει πάνω από 3.5 ώρες . Εγώ με πολύ διάβασμα και λίγο σερφάρισμα , πρέπει να έχω φτάσει σχεδόν τις 2.5-3 ώρες . Αν όμως το έχεις με το wi-fi ανοικτό και σε σημείο που δεν πιάνει καλά , τότε υπόλογισε σχεδόν 2 ώρες . Εγώ πάντως και στις 2 αυτές περιπτώσεις το έχω με την χαμηλότερη φωτεινότητα της οθόνης μιας και μου αρκει .

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να πας σε κατι καλυτερο γιατι θα το πεταξεις στο τελος.εγω το εχω και ειναι απατη ουτε για 50ευρω δεν αξιζει.
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ . και μόνο για book reader θεωρώ ότι αξίζει τα λεφτά του . Υπάρχουν πολλά book reader που στοιχίζουν τόσο ;;;;; Για κάποιον που δεν έχει ξαναπιάσει tablet , το μηχανάκι είναι μια χαρά . Για κάποιον που έχει αλλάξει 4-5 tablet , τότε σίγουρα δεν του κάνει .

Σταθμίζεις τις ανάγκες σου , τα λεφτά που διαθετεις , την χρήση για την οποία το προορίζεις , και ανάλογα πράτεις . Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πέφτει τόσο θάψιμο για το συγκεκριμένο μηχάνημα !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ . και μόνο για book reader θεωρώ ότι αξίζει τα λεφτά του . Υπάρχουν πολλά book reader που στοιχίζουν τόσο ;;;;; Για κάποιον που δεν έχει ξαναπιάσει tablet , το μηχανάκι είναι μια χαρά . Για κάποιον που έχει αλλάξει 4-5 tablet , τότε σίγουρα δεν του κάνει .

Σταθμίζεις τις ανάγκες σου , τα λεφτά που διαθετεις , την χρήση για την οποία το προορίζεις , και ανάλογα πράτεις . Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πέφτει τόσο θάψιμο για το συγκεκριμένο μηχάνημα !!!!!!!

 

Κ εγώ για χαλαρή χρήση το θέλω αλλά φοβάμαι έστω κ στα απλά (πχ zoom σε κάποιο αρθρο στο Ίντερνετ) τη σύγκριση με το ipad μου. Δηλ αν μου σκαλώνει κ σε αυτά θα νευριάσω αρκετά!

Link to comment
Share on other sites

Στα χέρια μου δεν έχω πιάσει ipad , οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω . Αλλά σκαλώματα και κολλήματα , προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει , τουλάχιστον σε ενοχλητικό βαθμό για εμένα . Τώρα αν έχεις ανοικτά 5-6 παράθυρα στον opera , κανένα βίντεο να παίζει από πίσω , και κανένα τρελό live wallpaper πιθανόν το μηχάνημα να κολλήσει :) . Αλλά θεωρώ ότι επειδή θα γνωρίζεις τις δυνατότητες του μηχανήματος τέτοια πράγματα δεν θα κάνεις ποτέ , τουλάχιστον και εγώ το ίδιο κάνω . Δεν το πουσάρω γιατί ξέρω μέχρι που περίπου φτάνουν τα όριά του .
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τσίμπησα κ εγω κ μετά από χρήση θα γράψω κ εγω για εντυπώσεις.

 

Κυρίως κατέληξα να το πάρω γιατί με την παλιοπιστωτική που αναγκάστικα κ έβγαλα για άλλη δουλειά (ήμουν κ είμαι εναντίον γιατί σε οδηγεί σε υπερκαταναλωτισμό!) μου είχε μπει έντονα η ιδέα να πάρω το nexus7 στα 250€!

 

Για να δούμε. Ελπίζω να μη το μετανοιώσω!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς παρατηρήσει αν ακούει έντονο ήχο σαν θόρυβο από το ηχείο όταν δουλεύει ο επεξεργαστής έντονα; Πχ όταν κάνει εγκατάσταση εφαρμογής;

Εγώ τον ψιλόακούω ακόμα κ όταν φορτώνει κάποια ιστοσελίδα

Edited by megaloup
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως το δικο μου ηταν root και του εχω βαλει CMW recovery και ενεργοποιησα και το google now.βρηκα και μια rom που μαλλον δουλευει και στο δικο μας αλλα δεν την εχω δοκιμασει ακομα : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1991320

 

Μήπως δοκιμασες την rom? To google now πως το ενεργοποίησες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει κάτι περίεργο στο δικό μου . Ίσως βέβαια να φταίει , που έχω και χαμηλά την ένταση γενικότερα ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει κάτι περίεργο στο δικό μου . Ίσως βέβαια να φταίει , που έχω και χαμηλά την ένταση γενικότερα ;

 

Σε εμένα αυτόν τον ήχο-παράσιτο το κάνει ανεξάρτητα αν παίζει ή όχι μουσική ή κάποιον άλλο ήχο. Είναι σαν να ακούς τον επεξεργαστή όταν ξεκινάει μια διαδικασία. Ειδικά κάποια στιγμή που έβλεπα βιντεάκι στο youtube με πολύ χαμηλά τον ήχο(λόγω του ότι κοιμόταν το μωρό) σε όρισμένες στιγμές ακουγόταν (τσζζζζζ) λίγο πιο πολύ από τον ήχο.

 

Πήγα στη φορθνετ κ μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν οι τεχνικοί κ ίσως μου δώσουν άλλο. Θα τους το αφήσω από βδομάδα γιατί το χρειαζόμουν.

 

Επίσης στην κάτω δεξιά γωνία η οθόνη δεν πατούσε σωστά. Βυθιζόταν ελαφρώς προς τα μέσα.

 

Τέλος, έχω την εντύπωση ότι όταν κοιτουσά την οθόνη σε όρθια θέση ακριβώς κάθετα στο βλέμμα μου, μου φαινόταν σαν να την είχα στρείψει ελαφρώς κ να την κοιτούσα υπό γωνία, γιατί λίγο "ασπριζε". Όπως όταν τη στρίβεις κ καταλαβαίνεις κάποια στιγμή ότι δε βλέπεις λόγω της μικρής γωνίας θέασης. Δηλ για να βλέπω καλά κ ξεκούραστα, κρατούσα το tablet με ελάχιστη γωνία.

 

Δεν ξέρω αν έγινα καταννοητός.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα..εχω ρυθμισει με το setcpu στο 1152-600 scalling:ondemand και παει σφαιρα το μηχανημα..στο quandrant μου βγαζει score 2496..

εχει δοκομασει κανεις καποια αλλη ρυθμιση?να γινει ακομα πιο δυνατο?η να εχει λιγοτερη καταναλωση στην μπαταρια?

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Εχω αντιστεψει τις μνημες (εσωτερικη με sd) και εχω τωρα 8gb εσωτερικη.καταφερα να εγκαταστησω ετσι το need for speed. οδηγιες απο εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36216013&postcount=45

HTC DESIRE AMOLED

DHD BAADNWZ V1.8 ROM

32.54.00.32U_5.14.05.17 RADIO

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα αυτόν τον ήχο-παράσιτο το κάνει ανεξάρτητα αν παίζει ή όχι μουσική ή κάποιον άλλο ήχο. Είναι σαν να ακούς τον επεξεργαστή όταν ξεκινάει μια διαδικασία. Ειδικά κάποια στιγμή που έβλεπα βιντεάκι στο youtube με πολύ χαμηλά τον ήχο(λόγω του ότι κοιμόταν το μωρό) σε όρισμένες στιγμές ακουγόταν (τσζζζζζ) λίγο πιο πολύ από τον ήχο.

 

Πήγα στη φορθνετ κ μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν οι τεχνικοί κ ίσως μου δώσουν άλλο. Θα τους το αφήσω από βδομάδα γιατί το χρειαζόμουν.

.

 

Για τον ήχο μου φαίνεται λίγο περίεργο . Όχι για κανένα άλλο λόγο , αλλά επειδή ο επεξεργαστής δεν είναι σίγουρα . Δεν έχει κινητά μέρη ο επεξεργαστής , ούτε κάποιο ανεμιστηράκι πάνω του , για να τον ακούς . Αυτό μάλλον θα είναι από το ηχείο . Μήπως έχεις βάλει κάποιο πρόγραμμα που να δυναμώνει τον ήχο γενικότερα , και αυτό δεν παίζει σωστά ;

Το άλλο , το πιο ακραίο που μου έρχεται στο μυαλό είναι , κάτι να μην είναι κολλημένο κάτι καλά ( ψυχρή κόλληση ) πάνω στην ηλεκτρονική πλακέτα . Με συνέπεια το ρεύμα να ''σπινθηρίζει'' όταν περνάει απο εκεί ( δυστηχώς δεν μπορώ να το γράψω πιο κατανοητά αυτό , σόρυ ) :)

Παίζει βέβαια να είναι και το ίδιο το ηχείο προβληματικό . Προσπάθησε πάντως να το εξηγήσεις να το καταλάβουν εκεί στην forthnet καλά , γιατί μπορεί να το τσεκάρουν και να στο επιτρέψουν σαν να μην έχει τίποτε .

 

Επειδή πολλά ακούω για το tablet , υπάρχει περίπτωση η παρτίδα που έφερε η forthnet , να είναι διαφορετική από την παρτίδα που έφερε το public , και να αντιμετωπίζει περίσσοτερα προβλήματα ; Γιατί εγώ που το έχω αγοράσει από το public , εκτός από το θέμα με την μπαταρία και το πλαίσιο της οθόνης που κρύβει 1-2 χιλιοστά , άλλο πρόβλημα δεν έχω αντιμετωπίσει μέχρι τώρα ( χτύπα ξύλο :) )

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα custom recovery αλλά δεν ξέρω τον συνδυασμό των πλήκτρων για να μπώ !

Ξέρει κανείς πώς ?

Edited by spyrossss
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Για τον ήχο μου φαίνεται λίγο περίεργο . Όχι για κανένα άλλο λόγο , αλλά επειδή ο επεξεργαστής δεν είναι σίγουρα . Δεν έχει κινητά μέρη ο επεξεργαστής , ούτε κάποιο ανεμιστηράκι πάνω του , για να τον ακούς . Αυτό μάλλον θα είναι από το ηχείο . Μήπως έχεις βάλει κάποιο πρόγραμμα που να δυναμώνει τον ήχο γενικότερα , και αυτό δεν παίζει σωστά ;

Το άλλο , το πιο ακραίο που μου έρχεται στο μυαλό είναι , κάτι να μην είναι κολλημένο κάτι καλά ( ψυχρή κόλληση ) πάνω στην ηλεκτρονική πλακέτα . Με συνέπεια το ρεύμα να ''σπινθηρίζει'' όταν περνάει απο εκεί ( δυστηχώς δεν μπορώ να το γράψω πιο κατανοητά αυτό , σόρυ ) :)

Παίζει βέβαια να είναι και το ίδιο το ηχείο προβληματικό . Προσπάθησε πάντως να το εξηγήσεις να το καταλάβουν εκεί στην forthnet καλά , γιατί μπορεί να το τσεκάρουν και να στο επιτρέψουν σαν να μην έχει τίποτε .

 

Επειδή πολλά ακούω για το tablet , υπάρχει περίπτωση η παρτίδα που έφερε η forthnet , να είναι διαφορετική από την παρτίδα που έφερε το public , και να αντιμετωπίζει περίσσοτερα προβλήματα ; Γιατί εγώ που το έχω αγοράσει από το public , εκτός από το θέμα με την μπαταρία και το πλαίσιο της οθόνης που κρύβει 1-2 χιλιοστά , άλλο πρόβλημα δεν έχω αντιμετωπίσει μέχρι τώρα ( χτύπα ξύλο :) )

 

Δεν έχω περάσει κάποιο πρόγραμμα. Μάλλον αυτό που λες με το ηχείο μου φαίνεται ότι θα είναι. Πάντως το δικό μου δε φαίνεται να κρύβει περιεχόμενο. Ίσως να μη μπορώ να το αντιληφθω.

 

Ξέρουμε κανένα πρόγραμμα με email που να δείχνει ολόκληρο το mail κ μετά να ζουμάρεις; Γιατί μου έρχονται διαφημιστικά που με ενδιαφέρουν κ μου τα δείχνει μισά κ σκρολάρω δεξιά αριστερά πάνω κάτω για να τα δώ. Δοκίμασα ήδη aqua mail, k-9 mail και τον default. Όλα τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει σε κάποιες συσκευές Connect Me έχει κάτω αριστερά και δύο εικονίδια της αυξομείωσης του ήχου... Σε μένα δεν υπάρχουν, πως μπορώ να τα βάλω;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χτες από τα public και έπιασα ένα τέτοιο στα χέρια μου. Βασικά έπιασα πολλά και έκανα σε όλα τα ίδια πράγματα. Το συγκεκριμένο tablet είναι πολύ αργή απόκριση σε όλα, στην εναλλαγή επιφανειών του desktop είναι έντονα τα σπασίματα, στην φόρτωση απλών σελίδων (ειδησεογραφικών πχ) καθυστερούσε και ακόμα και μετά την φόρτωση της σελίδας στο απότομο scroll έχανε και την ταχύτητα έχανε και την οξύτητα των γραμμάτων και των φωτογραφιών... γραμμάτων και φωτο που είχε ήδη φορτώσει δλδ. Δεν θα το πρότεινα ούτε σαν entry level tablet.
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά , κάπου έχετε χάσει μάλλον το νόημα . Για το τι ακριβώς χρήση προορίζεται το συγκεκριμένο tablet . Το έχω στα χέρια μου εδώ και περίπου ενάμιση μήνα . Το αγόρασα από τα public στα 60 κάτι ευρώ ( με τιμολόγιο πήγε σχεδόν 52 ) .

 

Επειδή από τότε που έψαχνα γενικά να μάθω τι παίζει με τα tablet , έχω λίγο κολλήσω εδώ στο forum , και διαβάζω και πόστ για άλλες μάρκες tablet ( τα περισσότερα αγορά από Κίνα ) . Εσέις δεν τα διαβάζετε ; Τα προβλήματα που βγάζουν tablet , που έχουν πολλαπλάσια τιμή από το συγκεκριμένο , και από μάρκες ολίγον πιο ''γνωστές'' από αυτό ;

 

Άλλο έρχεται χωρίς play store , και προσπαθούν με τα χίλια ζόρια να το περάσουν .

Αλλάζουν Roms σαν στραγάλια , μπας και βρουν μια που να δουλεύει σωστά .

Ηχεία δεν δουλεύουν και δεν κάνουν σωστή μίξη στέρεο .

Κάμερες δεν παίζουν .

Έρχονται με καμένα pixel στην οθόνη .

Κάνουν 1-2 μήνες για να έρθουν με το ταχυδρομείο .

Μπλοκάρονται σε τελωνεία , και καλούνται να πληρώσουν ένα σκασμό λεφτά για να τα παραλάβουν .

Παραγγέλνουν μαύρο και έρχεται άσπρο ( και το αντίθετο ) .

Αναγκάζονται να τα επιστρέψουν πίσω στην Κίνα ( με ότι αυτό συνεπάγεται σε χρόνο κυρίως , αλλά και χρήμα ) .

 

Και ένα σωρό άλλα προβλήματα , τα οποία εμφανίζονται σε tablet ξαναλέω , που στοιχίζουν σχεδόν 3 φορές επάνω .

 

Γιατί έχετε ορισμένοι τέτοιο κόλλημα με το συγκεκριμένο μηχανάκι δεν μπορώ να καταλάβω . Μήπως χαλάει την πιάτσα ;;; Είναι δυνατόν να κάνεις δοκιμή στο πώς φορτώνει σελίδες , όταν είναι σε ένα κατάστημα που ούτε την ποιότητα του wifi που διαθέτει γνωρίζεις , αλλά και το κυριότερο ποιός άλλος το έχεί χρησιμοποιήσει πριν και τι μπορεί να του έχει πειράξει ; Στο δικό μου έχω περασμένο τον Opera , και οι σελίδες πάνε σφαίρα . Οι οθόνες αν και φορτωμένες με widget ρολλάρουν μια χαρά .

 

Φυσικά αν το συγκρίνεις με ένα ipad ή με ένα Samsung ή με tablet των 500+ ευρώ , και δεν θα είναι ίδιο . Εγώ το ήξερα από την αρχή . Αν κάποιος νόμιζε ότι το συγκεκριμένο μπορεί να κοντράρει ipad , τότε απλώς πέταξε 60€ . Εγώ πάντως δεν τα πέταξα , το ευχαριστιέμαι . Και στην τελική ακόμα και αν το χρησιμοποιείς σαν e-reader για βιβλία , τα λεφτά του τα βγάζει και με το παραπάνω :)

 

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...