Jump to content

Jiayu G3


karafu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το παρήγγειλα μόλις από το merimobiles αφού στο etotalk μου πήρε 20 λεπτά να ανοίξω λογαριασμό και μετά δεν μπορούσα να βγάλω άκρη με την διαδικασία της παραγγελίας (χάλια η κατασκευή του site κατά την γνώμη μου).

Δεν κατάλαβα που έπρεπε να γράψω για να μου προσθέσουν την ελληνική γλώσσα και τους έστειλα email με τα στοιχεία της παραγγελίας.

Ξεκίνησα με 20 κινητά αρχική επιλογή και στο τέλος έμεινα μεταξύ των G3 και του Newman Ν1 αλλά πιστεύω τελικά ότι έκανα καλή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 870
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε νομίζω να σου εγκαταστήσουν Ελληνικά. Ήμασταν μισή ώρα στο chat και δε μου απάντησε ξεκάθαρα γιατί δε μου τα εγκατέστησαν. Μου είπε ότι από το Play θα περάσω ελληνικά και μόλις του είπα αν εννοεί greek keyboard είπε ότι το chat κολλάει και πρέπει να κάνει restart. Εδώ και μια ώρα δε με "βλέπει" που του μιλάω...
Link to comment
Share on other sites

Λες να μην μου βάλουν? Δεν θα έχω πρόβλημα και να μην βάλουν αλλά καλό θα ήταν να υπήρχαν στο τηλέφωνο.

Κάτι άλλο. Τους είπα να το στείλουν με free shipping. Θα υπάρχει πρόβλημα με την παραλαβή ή το τελωνείο? τι λέτε? Μέσω PayPal βέβαια πάντα.

Edited by maloukaki
Link to comment
Share on other sites

Λες να μην μου βάλουν? Δεν θα έχω πρόβλημα και να μην βάλουν αλλά καλό θα ήταν να υπήρχαν στο τηλέφωνο.

Κάτι άλλο. Τους είπα να το στείλουν με free shipping. Θα υπάρχει πρόβλημα με την παραλαβή ή το τελωνείο? τι λέτε? Μέσω PayPal βέβαια πάντα.

 

Απο οτι εχω καταλαβει μονο ρουτ κανουν,δεν περνανε ελληνικα,δεν θα εχεις κανενα προβλημα με την μεταφορα,απλα τσεκαρε το εδω να δεις που βρισκεται.

http://www.17track.net/ αν ερθει με Σιγκαπουρ ποστ http://www.singpost.com/index.php

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο θηκη τι εχετε παρει?περα απο την official...

Ψαχνω σε δερματινη αλλα να μην ειναι σαν γυναικειο πορτοφολι

 

Θηκη κανεις δεν εχει παρει???

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου από merimobiles!! :D

 

Aντε μπραβο να μας πεις τις εντυπωσεις σου, ρουταρισμενοστο πηρες?οι το αγορασατε πηρατε και τις καρτες μνημης η δεν λενε απο ποιοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Aντε μπραβο να μας πεις τις εντυπωσεις σου, ρουταρισμενοστο πηρες?οι το αγορασατε πηρατε και τις καρτες μνημης η δεν λενε απο ποιοτητα?

 

όχι δεν είναι rooted! μόνο screen protector και μια πλαστικη θηκουλα, η οποια ειναι σφιχτή απ ότι βλέπω! :):)

δεν έχω καταφέρει ακόμα να το κάνω root επειδή έχω Linux, και πρέπει να στήνω virtual windows μηχάνημα για να το κάνω...

 

EDIT: μετά από 2 ώρες συνεχίζεται η προσπάθεια χωρίς αποτέλεσμα με Virtual machines σε windows 7 και windows xp. με το γνωστό .bat αρχείο δεν βρίσκει το τηλέφωνο ενώ είναι συνδεδεμένο κανονικά και με drivers.. βαρέθηκα λίγο και θα πάω να δοκιμάσω από κανονικό pc με windows 7

 

EDIT2: πήγα σε ένα pc με win 7 και η διαδικασία έγινε σε δευτερόλεπτα !

Edited by haris_led
Link to comment
Share on other sites

to Jiayu λες και είναι Cosmote και το Zopo Zarras :lol:

 

εχουν τον ιδιο στυλιστα...χαχα

http://www.jiayumobileshop.com/blog/wp-content/uploads/2013/01/szxxd1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Posting Date Status Date Status Description

RF999SG 07-01-2013 07-01-2013 Despatched to overseas (CountryGr)

σύμφωνα με την εμπειρία σας,ποτε θα μου έρθει η συσκευή;;

 

απο βδομάδα

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μένα...είμαι καινούργιος στην παρέα και είμαι ένα βήμα πριν να παραγγείλω το κινητάκι!Unrooted γιατί μου αρέσει να ασχολούμαι :)

Ελπίζω να μην απογοητεύσει κανάνα μας αυτό το κινητό. Μάλλον κι εγώ απο etotalk λόγω Ελληνικής γλώσσας αν ισχύει κάτι τέτοιο... Η να το παραγγέιλω root με την etotalk rom? είναι καλή?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πάντως προσέξτε λίγο το merimobiles. Μου έστειλαν λάθος χρώμα και ΤΟ ΜΟΝΟ που μου είπαν να μου κάνουν πίστωση για επόμενη αγορά $5 για το inconvinience. Όταν τους έκανα παράπονα για το root που πλήρωσα και δεν έκαναν, μου έδωσαν άλλα $7 (+το κουπόνι "welcome" που ήταν άλλα $11.8 μου είπαν ότι χάρη μου έκαναν και ότι πρέπει να είμαι ικανοποιημένος).

Για τα Ελληνικά που μου είχαν πει ότι θα έβαζαν ούτε κουβέντα. Στο chat σταμάτησαν να απαντούν (πάντα ευγενικά τους μιλάω, ίσως θα πρέπει να τους βρίσω λίγο...) και τίποτα σε mail που μου είπαν ότι θα μου απαντούσαν (ποτέ στα τρια mail μου δεν απάντησαν, μόνο διαφημίσεις μου στέλνουν).

Δεν ξέρω τι σας λέει εσάς αυτό, αλλά τόσα πράγματα που αγοράζω στο ebay, δεν έχω δει τέτοια συμπεριφορά. Από μαγαζί μάλιστα θα περίμενα καλύτερη συμπεριφορά και υποστήριξη στον πελάτη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πάντως προσέξτε λίγο το merimobiles. Μου έστειλαν λάθος χρώμα και ΤΟ ΜΟΝΟ που μου είπαν να μου κάνουν πίστωση για επόμενη αγορά $5 για το inconvinience. Όταν τους έκανα παράπονα για το root που πλήρωσα και δεν έκαναν, μου έδωσαν άλλα $7 (+το κουπόνι "welcome" που ήταν άλλα $11.8 μου είπαν ότι χάρη μου έκαναν και ότι πρέπει να είμαι ικανοποιημένος).

Για τα Ελληνικά που μου είχαν πει ότι θα έβαζαν ούτε κουβέντα. Στο chat σταμάτησαν να απαντούν (πάντα ευγενικά τους μιλάω, ίσως θα πρέπει να τους βρίσω λίγο...) και τίποτα σε mail που μου είπαν ότι θα μου απαντούσαν (ποτέ στα τρια mail μου δεν απάντησαν, μόνο διαφημίσεις μου στέλνουν).

Δεν ξέρω τι σας λέει εσάς αυτό, αλλά τόσα πράγματα που αγοράζω στο ebay, δεν έχω δει τέτοια συμπεριφορά. Από μαγαζί μάλιστα θα περίμενα καλύτερη συμπεριφορά και υποστήριξη στον πελάτη...

οι περισσοτεροι το ιδιο κανουν,ολιγολογες απαντησεις και μετα σιωπη,αν εχεις πληρωσει με paypal κανε τους θεμα,εγω εστειλα πισω κινητο που μου ελεγε οτι ηταν 4.1 αντροιδ αλλα ηταν 4.

Link to comment
Share on other sites

το ιντερνετ με 3g τραβαει η σερνεται ;;

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πάντως προσέξτε λίγο το merimobiles. Μου έστειλαν λάθος χρώμα και ΤΟ ΜΟΝΟ που μου είπαν να μου κάνουν πίστωση για επόμενη αγορά $5 για το inconvinience. Όταν τους έκανα παράπονα για το root που πλήρωσα και δεν έκαναν, μου έδωσαν άλλα $7 (+το κουπόνι "welcome" που ήταν άλλα $11.8 μου είπαν ότι χάρη μου έκαναν και ότι πρέπει να είμαι ικανοποιημένος).

Για τα Ελληνικά που μου είχαν πει ότι θα έβαζαν ούτε κουβέντα. Στο chat σταμάτησαν να απαντούν (πάντα ευγενικά τους μιλάω, ίσως θα πρέπει να τους βρίσω λίγο...) και τίποτα σε mail που μου είπαν ότι θα μου απαντούσαν (ποτέ στα τρια mail μου δεν απάντησαν, μόνο διαφημίσεις μου στέλνουν).

Δεν ξέρω τι σας λέει εσάς αυτό, αλλά τόσα πράγματα που αγοράζω στο ebay, δεν έχω δει τέτοια συμπεριφορά. Από μαγαζί μάλιστα θα περίμενα καλύτερη συμπεριφορά και υποστήριξη στον πελάτη...

Κάνε τους θέμα!

Link to comment
Share on other sites

και κατι άλλο είναι καλύτερο απο το UMI X1?

 

Το Χ1 εχει προβλημα με το gps,καποια καταστηματα εχω δει που πουλανε και το τσιπακι για να το αλλαξεις,παντως απο οτι εχω διαβασει το g3 ειναι καλυτερο και κατασκευαστικα

Link to comment
Share on other sites

Εχω το G3 περίπου 3 βδομάδες. Μου το έφερε ενας φίλος που πήγε Κίνα. Μαζί με 2η μπαταρία και τον ξεχωριστό φορτιστή της € 150, χωρίς ακουστικά.

Το τηλ. είναι πάρα πολύ καλό σε σύγκριση με τα λεφτά που κάνει.

Οταν το πήρα είχε τη RΟΜ 10.10.2012. Του έκανα RΟΟΤ με το Bin4ry_v17 και του έβαλα την 29.11.2012. Επίσης του πέρασα την RECOVERY cmw5.5.0.4.

Μετά απο πολλές ROM 4.1 που του πέρασα κατέληξα στην LeWa 13.01.11 (είναι 4.0.4 αλλα μου αρέσει πολύ) μέχρι να βγει η μαμίσια 4.1.

Το GPS δεν κλείδωνε γρήγορα γιατί στο gps.conf είναι περασμένοι οι κινέζικοι servers. Κατεβάστε το fasterGPS.apk απο το playstore, και ρυθμίστε το σε Ευρώπη->Ελλάδα και θα περάσει τους ελληνικούς. Τώρα κλειδώνει σε 10-15 δευτ. στο μπαλκόνι.

Η κάμερα είναι καλή μόνο στο φως της ημέρας και σε σταθερούς στόχους. Αν ο στόχος κινείται λίγο, άστα να πάνε, σκέτη θολούρα.

Ο ηχος καλός, την ένταση τη σήκωσα λίγο με το MobileUncle και είναι σκέτη Disco.

Οι μπαταρίες πρέπει να έχουν πρόβλημα, γιατί με τη μια περνάω περ. 2 μέρες και με την αλλη μόνο μια μέρα.

Στο AnTuTu μου δίνει 5742.

Αυτά προς το παρόν, και οσοι τα πήρατε να τα καταευχαριστηθήτε.

Ξέχασα... βρήκα και μια ROM 4.1 που εχει Ελληνικά, αλλά με πολλά bugs.

Link to comment
Share on other sites

http://www.mixeshop.com/jiayu-jyg3-mtk6577-dual-core-45-inch-gorilla-glass-ips-1280-x-720-pixels-retina-screen-1g-ram-android-40-3g-gps-wifi-smart-phone_p1652.html

Ξερει κανενας αυτο το καταστημα?

Επισης θα θελα να μαθω τι προσδοκιμο ζωης εχουν τα κινεζικα κινητα και που κατατασσονται ποιοτικα.Αξιζει δλδ να δωσει καποιος που δεν σκοπευει να αλλαξει κινητο για τα επομενα 2-3 χρονια,περισσοτερα απο 150Ε για το συγκεκριμενο τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από Merimobiles με Singaporre post στις 04-01-2013 κ μου γράφει μέχρι και αυτή την στιγμή που γραφω Despatched to overseas (Country code: GR). Πότε θα μου έρθει θεωρητικά?
Link to comment
Share on other sites

για τσεκαρετε και το φρεσκοτατο g4 οσοι δε παραγγειλατε το g3 :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354248

 

ειναι πολυ νωρις, διαθεσιμο οπως το πανε οι κινεζοι θα ειναι προς το τελος του 13

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πάντως προσέξτε λίγο το merimobiles. Μου έστειλαν λάθος χρώμα και ΤΟ ΜΟΝΟ που μου είπαν να μου κάνουν πίστωση για επόμενη αγορά $5 για το inconvinience. Όταν τους έκανα παράπονα για το root που πλήρωσα και δεν έκαναν, μου έδωσαν άλλα $7 (+το κουπόνι "welcome" που ήταν άλλα $11.8 μου είπαν ότι χάρη μου έκαναν και ότι πρέπει να είμαι ικανοποιημένος).

Για τα Ελληνικά που μου είχαν πει ότι θα έβαζαν ούτε κουβέντα. Στο chat σταμάτησαν να απαντούν (πάντα ευγενικά τους μιλάω, ίσως θα πρέπει να τους βρίσω λίγο...) και τίποτα σε mail που μου είπαν ότι θα μου απαντούσαν (ποτέ στα τρια mail μου δεν απάντησαν, μόνο διαφημίσεις μου στέλνουν).

Δεν ξέρω τι σας λέει εσάς αυτό, αλλά τόσα πράγματα που αγοράζω στο ebay, δεν έχω δει τέτοια συμπεριφορά. Από μαγαζί μάλιστα θα περίμενα καλύτερη συμπεριφορά και υποστήριξη στον πελάτη...

 

Δεν υπάρχει απόλυτα αξιόπιστος κινέζος reseller. Είναι όλοι τους τσαπατσούληδες στη δουλειά τους, άλλοι περισσότερο, άλλοι λιγότερο. Δεν ξέρω αν η όλη τσαπα******ά ξεκινάει από τα εργοστάσια, αλλά σε κάθε περίπτωση αγορά ακόμα και από τα πιο καλόφημα μαγαζιά ενέχει κινδύνους. Τα έχουμε πει πολλές φορές. Μόνο το dispute στο paypal φοβούνται.

 

Να χαρείς το κινητό και μην ασχολείσαι άλλο με το κατάστημα. Μόνο το χρόνο σου χάνεις. Γι' αυτό και φοβάμαι τις ακριβές αγορές από εκεί. Το Jiayu είναι εξαιρετικό κινητό ακόμα και σε λάθος χρώμα. Βρες κάποιον εδώ μέσα αν θέλει να το κάνει τράμπα με το δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...