Jump to content

Jiayu G3


karafu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προτείνεις δηλαδή να αποφυγω ems?

 

Aπο οτι γνωριζω απο τα παιδια εδω μεσα στο forum που εχουν παραγγελιες με ΕΜS δεν εχει σταματησει ποτε στο τελωνειο..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 870
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ ,μαλλον με ems θα το πάρω. Περίπου ποσες μέρες κάνει?

\

Nομιζω γραφει στη παραγγελια σου...απο 5 εως 17 μερες με ΕΜS κατι τετοιο!

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Εκεί το γράφει... απλά κανει τοσο ή θα πάρει κανα μηνα?

 

Συνηθως πεφτουν μεσα στις μερες!

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα πάρει αναβάθμιση σε Jelly bean??

 

Σκέφτομαι να το κάνω τώρα παραγγελία απο Etotalk.. Αξίζει η να πάρω κάτι άλλο??? Τι λέτε??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα πάρει αναβάθμιση σε Jelly bean??

 

Σκέφτομαι να το κάνω τώρα παραγγελία απο Etotalk.. Αξίζει η να πάρω κάτι άλλο??? Τι λέτε??

 

Oτι βγει εδω κοιτα http://bbs.ejiayu.com/thread-360420-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει και εγώ απευθείας από Κίνα. Μήπως έχουμε περισσότερες πληροφορίες για το GPS γιατί με απασχολεί πάρα πολύ?
:chair: Μη βαράτε, μαθαίνω. Τρέχουσες συσκευές Xiaomi Mi3, Samsung Galaxy Core, iPad2 10", iPhone 6, Samsung Galaxy Tab2 7"
Link to comment
Share on other sites

σε προηγουμενα ποστ ειχα αναφερει οτι μου ειχα στειλει apk με ελληνικη γλωσσα....το morelocale ειχαν στειλει απλα ηταν με κινεζικα γραμματα!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=el

Link to comment
Share on other sites

custom 4.1.2 και με οδηγιες...

http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g3-4/

 

εχει δοκιμασει κανεις τιποτα?εμενα ακομα το στελνουν το κιν. δευτερα αν δεν εχω tracking number παω για ακυρωση

Link to comment
Share on other sites

custom 4.1.2 και με οδηγιες...

http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g3-4/

 

εχει δοκιμασει κανεις τιποτα?εμενα ακομα το στελνουν το κιν. δευτερα αν δεν εχω tracking number παω για ακυρωση

 

φίλε απο που το παρήγγειλες; Εγώ εκανα παραγγελεία απο merimobiles.com και άνοιξα dispute στο paypal γιατι οι τύποι είναι για τα πανηγύρια. Το παρήγγειλα σε μαύρο αφού μου είχαν πει οτι έχουν stock και μετά απο 2 εβδομάδες και 7-8 emails που τους ζητουσα το tracking number μου έιπαν ότι το εστειλαν σε ασημί επειδή δεν έχουν μάυρο!!! Εν τω μεταξύ ζητάω tracking number

και μου λένε οτι θα μου το δώσουν όταν το στείλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

φίλε απο που το παρήγγειλες; Εγώ εκανα παραγγελεία απο merimobiles.com και άνοιξα dispute στο paypal γιατι οι τύποι είναι για τα πανηγύρια. Το παρήγγειλα σε μαύρο αφού μου είχαν πει οτι έχουν stock και μετά απο 2 εβδομάδες και 7-8 emails που τους ζητουσα το tracking number μου έιπαν ότι το εστειλαν σε ασημί επειδή δεν έχουν μάυρο!!! Εν τω μεταξύ ζητάω tracking number

και μου λένε οτι θα μου το δώσουν όταν το στείλουν!!!

 

pandawill(193$)...μου ειπαν σε 2 εργασιμες οτι θα το στειλουν.Δευτερα αν δεν εχω tracking number τους ειπα οτι το ακυρωνω...

ωρες ωρες λεω να το ακυρωσω και να παω να παρω το nexus!βαστιεμαι μεχρι δευτερα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα στις 21/12 (μαύρο στο merimobiles) και στις 25 μου έστειλαν το tracking number λέγοντας ότι ταξιδεύει με china post. Στις 29 τους έστειλα mail ότι δε βρίσκω τίποτα αλλά δεν απάντησαν. Τελικά την 1/1 τους μίλησα στο chat παράθυρο του site και μου είπαν ότι ταξίδευε με Singapost. Όντως είχε ξεκινήσει την προηγούμενη (31/12 despatched overseas to GR) και στις 3/1 arrived at overseas to GR. Την επόμενη (4/1) το μεσημέρι το είδα στα ΕΛΤΑ ότι ήταν στο τελωνείο. Από τότε (έχουμε και σαββατοκύριακο) δεν έχω δει κάτι. Από Δευτέρα και βλέπουμε...

Όσοι παραγγείλουν από merimobiles για πρώτη φορά μην ξεχάσουν το κουπόνι "Welcome". Είναι -5% νομίζω για την πρώτη παραγγελία...

Link to comment
Share on other sites

με το καλο...

μου ηρθε πριν λιγο μαιλ απο το etotalk,μετα απο κανα 2 μηνες θα βγαλουν και την ρομ για πουλημα οποιος θελει να την βαλει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα από merimobiles με EMS στις 28/12, 30/12 μου έστειλαν shipped και tracking number, και στο site των ταχυμεταφορών ελτα δείχνει 1/12 ότι το έχουν πάρει οπότε από αύριο θα πρέπει να μου έρθει κάποια μέρα στη βδομάδα..
Link to comment
Share on other sites

τελικα gps / 3g λειτουργουν οκ ;;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα από merimobiles με EMS στις 28/12, 30/12 μου έστειλαν shipped και tracking number, και στο site των ταχυμεταφορών ελτα δείχνει 1/12 ότι το έχουν πάρει οπότε από αύριο θα πρέπει να μου έρθει κάποια μέρα στη βδομάδα..

 

Φιλε Χαρη μια βοηθεια , Να σημειωσω οτι δεν εχω Paypal και εκανα πληρωμη μεσω VISA στο merimobiles .Το εχω παραγγειλει απο τις 25/12,μου ειπαν οτι το εστειλαν 26/12 με ΕΜS μου εδωσαν και tracking number

 

Shipment Tracking Numbers

EE712573631CN (Yanwen/Ems 6-8 Business Days)

 

Αλλα οταν το βαζω να ελεγξω την πορεια του δεματος μου γραφει οτι δεν υπαρχει.Τους εχω στειλει e-mail αλλα @@@ εδω και 3 μερες.Λες να εχει γινει κατι? Το βαζω εδω http://www.trackingkit.com/ και εδω http://www.elta-courier.gr/search.asp αλλα λεει not found... Λες να παιχτηκε καμια ******* και να μην το εχουν στειλει επειδη εγινε η συναλλαγη με VISA.Μηπως γνωριζει κανεις πως καλυπτομαι σε περιπτωση που δεν το παραλαβω?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Χαρη μια βοηθεια , Να σημειωσω οτι δεν εχω Paypal και εκανα πληρωμη μεσω VISA στο merimobiles .Το εχω παραγγειλει απο τις 25/12,μου ειπαν οτι το εστειλαν 26/12 με ΕΜS μου εδωσαν και tracking number

 

Shipment Tracking Numbers

EE712573631CN (Yanwen/Ems 6-8 Business Days)

 

Αλλα οταν το βαζω να ελεγξω την πορεια του δεματος μου γραφει οτι δεν υπαρχει.Τους εχω στειλει e-mail αλλα @@@ εδω και 3 μερες.Λες να εχει γινει κατι? Το βαζω εδω http://www.trackingkit.com/ και εδω http://www.elta-courier.gr/search.asp αλλα λεει not found... Λες να παιχτηκε καμια ******* και να μην το εχουν στειλει επειδη εγινε η συναλλαγη με VISA.Μηπως γνωριζει κανεις πως καλυπτομαι σε περιπτωση που δεν το παραλαβω?

 

Καλημέρα αν έχεις πρόβλημα με την συναλλαγή θα κάνεις διαδικασία από την τράπεζα και λογικά θα δικαιωθείς!

Νομίζω λέγεται αμφισβήτηση συναλλαγής, ψάξτο :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αν έχεις πρόβλημα με την συναλλαγή θα κάνεις διαδικασία από την τράπεζα και λογικά θα δικαιωθείς!

Νομίζω λέγεται αμφισβήτηση συναλλαγής, ψάξτο :-)

 

Tnx Χαρη.Τελικα μου απαντησαν και μου εδωσαν το σωστο εχει φτασει Αθηνα αλλα τελικα κατι λεει με τελωνειο και δεν μου αρεσει.Εκτος και αν ολα παιρνανε απο εκει.

 

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 28-12-2012 01:25 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-01-2013 08:56 IPS

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 04-01-2013 09:11 IPS

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ --0 00:00

Link to comment
Share on other sites

θα το παραγγειλω και εγω αλλα δεν νομιζω πως εχω αλλη επιλογη περα απο ems , αυτα τα φερνει το ελτα πορτα-πορτα ;

και κατι ακομα, αν τυχον και περασει απο τελωνειο , παρολο που θα σταλει ως gift , ποσα λεφτα περιπου θα πρεπει να πληρωσω ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...