Jump to content

Jiayu G3


karafu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φωτογραφιες πως παει?ξερεις αν θα παρει jelly bean?

 

Φωτογραφίες που δοκίμασα και τις 2 κάμερες βγάζουν κανονικά δίχως προβλήματα. Για JB δεν γνωρίζω, αλλά και να βγει δε θα έλεγα πως θα την έβαζα άμεσα. Εξάλλου στο κινητό λειτουργούν όλα. Για να λέμε ότι φοράει JB; U don't mess with things that work well. :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 870
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φωτογραφίες που δοκίμασα και τις 2 κάμερες βγάζουν κανονικά δίχως προβλήματα. Για JB δεν γνωρίζω, αλλά και να βγει δε θα έλεγα πως θα την έβαζα άμεσα. Εξάλλου στο κινητό λειτουργούν όλα. Για να λέμε ότι φοράει JB; U don't mess with things that work well. :p

 

Εννουσα αν η ποιοτητα φωτογραφιας ειναι καλη

Link to comment
Share on other sites

Εννουσα αν η ποιοτητα φωτογραφιας ειναι καλη

Καλούτσικες είναι. Η μία είναι με την πίσω και η άλλη με την μπροστινή κάμερα (με λίγο δάχτυλο στο πλάι :lol:). Και οι 2 resized στο 30%.

 

Πώς σου φαίνονται;

Link to comment
Share on other sites

Καλούτσικες είναι. Η μία είναι με την πίσω και η άλλη με την μπροστινή κάμερα (με λίγο δάχτυλο στο πλάι :lol:). Και οι 2 resized στο 30%.

 

Πώς σου φαίνονται;

 

αν μπορεις στειλε τις στο 100% για να κρινουμε σωστα.

 

Οι 8αρες παντως που φορανε τα καλα κινεζικα ειναι πολυ αξιολογες και μονο το βραδυ χανουν λογω αδυναμου led

Link to comment
Share on other sites

φωτογραφιες πως παει?ξερεις αν θα παρει jelly bean?

 

Να και το "ζελατινωμενο φασολακι"

http://android-sale.com/jiayu-g3.html

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Να και το "ζελατινωμενο φασολακι"

http://android-sale.com/jiayu-g3.html

 

"Φασίολος γέλης" είναι η επιστημονική ορολογία. :p

 

Ορίστε και μια φωτογραφία τραβηγμένη βράδυ με εσωτερικό φωτισμό. Το φλας είναι αδύναμο οπότε είχα ανοιχτά τα μέτρια φώτα του σαλονιού μου. Αν θέλετε ανεβάζω μια με φυσικό φως αύριο το πρωί.

http://img703.imageshack.us/img703/4061/img20121227201630.jpg

Edited by karafu
Link to comment
Share on other sites

"Φασίολος γέλης" είναι η επιστημονική ορολογία. :p

 

Ορίστε και μια φωτογραφία τραβηγμένη βράδυ με εσωτερικό φωτισμό. Το φλας είναι αδύναμο οπότε είχα ανοιχτά τα μέτρια φώτα του σαλονιού μου. Αν θέλετε ανεβάζω μια με φυσικό φως αύριο το πρωί.

http://img703.imageshack.us/img703/4061/img20121227201630.jpg

 

Εμενα μου αρεσει η φωτο.

Η ελληνικη κλασσικη φασολαδα εχει καμμια σχεση? :lol::lol::lol: Καμμια σχεση..

Ρε παιδες, εδω τι παιζει, εσεις που ειστε κινεζογλωσσοι?

http://dl.vmall.com/c0xwragavj

πολυ ζεστο, 19/12 ημερομηνια εχει..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; με τι shipping το πήρες από etotalk? με απλό airmail? Γιατί θέλω να το πάρω με EMS + shipping insurance. Επίσης είχα διαβάσει στο θέμα με τα dual sim ότι αν πάρεις από Σινγκαπούρη θα έρθει γρηγορότερα..

Τι προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; με τι shipping το πήρες από etotalk? με απλό airmail? Γιατί θέλω να το πάρω με EMS + shipping insurance. Επίσης είχα διαβάσει στο θέμα με τα dual sim ότι αν πάρεις από Σινγκαπούρη θα έρθει γρηγορότερα..

Τι προτείνεις;

 

10 Δεκ. αποστολή και έφτασε 21 Δεκ. με EMS. Στις ακριβές παραγγελίες εννοείται πως βάζεις και shipping insurance. Singpost είχα παραγγείλει τάμπλετ από ipadalternative και δεν άργησε. Περίπου τα ίδια αν όχι λίγες μέρες παραπάνω (αλλά πολύ πριν τις γιορτές).

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες παρέλαβα και εγώ την εν λόγω συσκευή και οι εντυπώσεις προς το παρόν είναι θετικότατες :

Καταρχάς την παρήγγειλα από το merimobiles και την παρέλαβα με registered airmail σε 18 μέρες από την παραγγελία μέσω ΕΛΤΑ τελείως δωρεάν. Η συσκευή είναι πολύ όμορφη με στιβαρή κατασκευή και αρκετά ελαφριά για το μέγεθος. Η ανάλυση της οθόνης είναι τόσο μεγάλη ώστε μπορείς να δεις βιντεάκια τέλεια, έβαλα κατευθείαν να δω μια ταινία 720p και δεν υπήρχε το παραμικρό lag (σε 1080p δεν έχω δοκιμάσει αλλά μου φαίνεται λίγο υπερβολικό να βλέπεις full hd video από κινητό έτσι και αλλιώς).

Ολα τα λεφτά βέβαια είναι στα παιχνιδάκια που τρέχουν σφαίρα με φοβερά γραφικά, εγκατέστησα το nfs most wanted και όσοι το είδαν ξετρελάθηκαν.

Η μπαταρία με νορμάλ χρήση κρατάει κάπου 2 με 2,5 μέρες που είναι αρκετά για μένα. Η κάμερα είναι επίσης ικανοποιητική με τα 8 mp ειδικά σε συνθήκες ημέρας και φυσιολογικά όχι τόσο την νύχτα. Λόγω του μεγεθούς της οθόνης μπορείς να χαζέψεις και κανένα βιβλίο αν και βέβαια ένα tablet είναι το ιδανικό γι'αυτό.

Το wifi και σπίτι και σε καφετέρια λειτούργησε μια χαρά με dolphin browser, το ίδιο και το market ενώ και το σήμα του κινητού φαίνεται αρκετά δυνατό. O ήχος επίσης είναι καθαρός και δυνατός για μουσικούλα με καλά ακουστικά βέβαια.

Αναλογικά γενικά και με τα 185 ευρώ που μου κόστισε -με μια μικρή έκπτωση που είχα-πιστεύω ότι ο όρος value for money βρίσκει εδώ την ιδανική έκφραση.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες παρέλαβα και εγώ την εν λόγω συσκευή και οι εντυπώσεις προς το παρόν είναι θετικότατες :

Καταρχάς την παρήγγειλα από το merimobiles και την παρέλαβα με registered airmail σε 18 μέρες από την παραγγελία μέσω ΕΛΤΑ τελείως δωρεάν. Η συσκευή είναι πολύ όμορφη με στιβαρή κατασκευή και αρκετά ελαφριά για το μέγεθος. Η ανάλυση της οθόνης είναι τόσο μεγάλη ώστε μπορείς να δεις βιντεάκια τέλεια, έβαλα κατευθείαν να δω μια ταινία 720p και δεν υπήρχε το παραμικρό lag (σε 1080p δεν έχω δοκιμάσει αλλά μου φαίνεται λίγο υπερβολικό να βλέπεις full hd video από κινητό έτσι και αλλιώς).

Ολα τα λεφτά βέβαια είναι στα παιχνιδάκια που τρέχουν σφαίρα με φοβερά γραφικά, εγκατέστησα το nfs most wanted και όσοι το είδαν ξετρελάθηκαν.

Η μπαταρία με νορμάλ χρήση κρατάει κάπου 2 με 2,5 μέρες που είναι αρκετά για μένα. Η κάμερα είναι επίσης ικανοποιητική με τα 8 mp ειδικά σε συνθήκες ημέρας και φυσιολογικά όχι τόσο την νύχτα. Λόγω του μεγεθούς της οθόνης μπορείς να χαζέψεις και κανένα βιβλίο αν και βέβαια ένα tablet είναι το ιδανικό γι'αυτό.

Το wifi και σπίτι και σε καφετέρια λειτούργησε μια χαρά με dolphin browser, το ίδιο και το market ενώ και το σήμα του κινητού φαίνεται αρκετά δυνατό. O ήχος επίσης είναι καθαρός και δυνατός για μουσικούλα με καλά ακουστικά βέβαια.

Αναλογικά γενικά και με τα 185 ευρώ που μου κόστισε -με μια μικρή έκπτωση που είχα-πιστεύω ότι ο όρος value for money βρίσκει εδώ την ιδανική έκφραση.

.

 

Με 'γεια σου.

Ηθελα να μαθω αν εχει Ελληνικο μενου, και αν εχει Greek input method.

Επισης να σε ρωτησω αν το πηρες rooted με mod rom.

Ο κωδικος που ειχες ηταν προσωπικος η ηταν κωδικος της merimobiles για ολους?

Γενικα, οπως το πηρες, ολα δουλευουν "ρολοι"?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το παραγγειλα και εγω απο pantawill!

 

Πάρε και την φωτογραφία που σε έταξα. Εσωτερικός χώρος με φως ημέρας.

http://img163.imageshack.us/img163/1355/img20121228122410.jpg

 

hope this helps :p (είπα να κάνω λιγο τον κινέζο)

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ το παρήγγειλα από merimobiles.Το έχει μόνο σε siver.Να το έψαχνα σε μαύρο?
Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα από το merimobiles τελικά.. για να δούμε!

 

Κ εγώ το παρήγγειλα από merimobiles.Το έχει μόνο σε siver.Να το έψαχνα σε μαύρο?

 

εκεί που έχει επιλογή για silver πάντως έχει επιλογή "None" που μάλλον εννοεί μη-silver=black

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ το παρήγγειλα από merimobiles.Το έχει μόνο σε siver.Να το έψαχνα σε μαύρο?

 

Θα εχει ελληνικο μενου?και πες δεν εχει που δεν με νοιαζει τι γινεται με τα κινεζικα που θα εχει μεσα,η κανει ρουτ το συγκεκριμενο καταστημα?

Link to comment
Share on other sites

οποιος ξερει γερμανικα ας κανει μια παλικαρια....

http://chinamobiles.org/showthread.php?32581-Jiayu-G3-Rooten-Recovery-Tools-amp-ROMs

για root παιζει να ξεκλειδωνει και με αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

οπως και με αυτο

http://techideki.com/how-to-root-jiayu-g3-working-recovery-mode/

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

Τους είπα να βάλουν Ελληνικό μενού.Πλήρωσα κ 4,5 ευρώ για να μου έρθει root

 

το παρήγγειλα από το merimobiles τελικά.. για να δούμε!

 

 

 

εκεί που έχει επιλογή για silver πάντως έχει επιλογή "None" που μάλλον εννοεί μη-silver=black

 

Δεν υπάρχει άλλο σε μαύρο. Μου έστειλαν μηνυμα

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Τους είπα να βάλουν Ελληνικό μενού.Πλήρωσα κ 4,5 ευρώ για να μου έρθει root

 

για το ελληνικο μενου τι σου απαντησαν?γιατι εγω που τους ρωτησα...''about the Greek language,we will help you install it if we can''πολυ αοριστο μου φαινεται...

Link to comment
Share on other sites

Του Jiayu απέεεναντιιι

πείτε του πως το θέεεελωωωω

:lol:

 

έ ρε σουξέ το τηλέφωνο... Το αξίζει πάντως. Γερμανικά ξέρω, αλλά μόλις διάβασα λίγο από το λινκ τα ξέχασα. :blink:

Στο etotalk έβαλαν κανονικότατο ελληνικό μενού. Το ίδιο και στο ZTE V970. Το μόνο πράγμα που δεν έχουν μεταφράσει είναι ένα μήνυμα όταν κλείνεις τα etotalk tools.

Link to comment
Share on other sites

Του Jiayu απέεεναντιιι

πείτε του πως το θέεεελωωωω

:lol:

 

έ ρε σουξέ το τηλέφωνο... Το αξίζει πάντως. Γερμανικά ξέρω, αλλά μόλις διάβασα λίγο από το λινκ τα ξέχασα. :blink:

Στο etotalk έβαλαν κανονικότατο ελληνικό μενού. Το ίδιο και στο ZTE V970. Το μόνο πράγμα που δεν έχουν μεταφράσει είναι ένα μήνυμα όταν κλείνεις τα etotalk tools.

 

αν καταφερεις να μας κανεις ενα οδηγο θα μας φτιαξεις!!!!χαχα(ειναι kai english recovery οχι η κινεζια απο οτι καταλαβαινω)

ελληνικα απο την μαμα δεν εχει,για αυτο το etotalk βαζει την δικια του ρομ(οπως και στα υπολοιπα τηλ. που εχει)

καλα θα ηταν να μπορουσα να την βρουμε και να την βαλουμε εμεις μεσω recovery

Link to comment
Share on other sites

Του Jiayu απέεεναντιιι

πείτε του πως το θέεεελωωωω

:lol:

 

έ ρε σουξέ το τηλέφωνο... Το αξίζει πάντως. Γερμανικά ξέρω, αλλά μόλις διάβασα λίγο από το λινκ τα ξέχασα. :blink:

Στο etotalk έβαλαν κανονικότατο ελληνικό μενού. Το ίδιο και στο ZTE V970. Το μόνο πράγμα που δεν έχουν μεταφράσει είναι ένα μήνυμα όταν κλείνεις τα etotalk tools.

 

Με 'γεια, με 'γεια..

Βαλτε με και μενα στη σειρα, μεσα στο Γεναρη..

Θελω να μου πεις:

Αν ειχε απο etotalk Greek input method η την εγκατεστησες εσυ.

Γενικα, οπως το πηρες, ολα δουλευουν "ρολοι"?

Δεν χρειαστηκε να κανεις τιποτα?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...