Jump to content

Jiayu G3


karafu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 870
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://i723.photobucket.com/albums/ww232/eg29/___________zpsf21e86e0.jpg

 

δεν ξερω τι ρομ εχεις, παντως σε android 4.0.4 που εχω εγώ δες την φωτο, πατα πανω στο κυκλακι

Link to comment
Share on other sites

http://i723.photobucket.com/albums/ww232/eg29/___________zpsf21e86e0.jpg

 

δεν ξερω τι ρομ εχεις, παντως σε android 4.0.4 που εχω εγώ δες την φωτο, πατα πανω στο κυκλακι

 

σε νευχαριστω πολυ που εισαι τοσο κατατοπιστικός εκει παταω και εγω αλλα δεν κανει τιποτα λεει ενεργοποιημενο αλλα δεν μου βγαζει να κανω scan για δίκτυα.

προς θεου δεν ειμαι ασχετη εχω το samsung to s3 και δουλευω 4 χρονια android apla πρωτη φορα πηρα κινεζικο και εχω φρικαρει.....

 

το πρόβλημα λύθηκε με διάφορα πειράματα που έκανα μου έβγαλε τελικά ότι έλειπε από το κινητό η εφαρμογή wifi connector (πρώτη φορά μου τυχαίνει τετποιο πράγμα) τεσπα το αναφέρω μήπως συμβεί σε αλλο χρήστη, ευχαριστώ πολύ το μέλος eg29 για την προσπάθεια του.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε ενώ κάνω κλήση και αυτόν που καλώ μιλάει με άλλον, πως γίνετε να βλέπω οτι με έχει σε αναμονή; Το κινητό δεν βγάζει κάτι. Μήπως υπάρχει κανένα πρόγραμμα ή κάποια ρύθμιση; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια μέρα χρήσης τα προβλήματα είναι πολλά.

1 δεν συνδέεται στο internet πάρα μόνο με την εφαρμογή wifi analyser

2 δεν μπαίνει ΠΟΤΈ σε αναμονή η οθόνη μένει πάντα ανοιχτή

3 το touch είναι για γερά νεύρα πιάνει οπότε θέλει.

Υποθέτω ότι για τα 1 και 2 φταίει η rom, δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με root και ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει λύση.

Αν βάλω εργοστασιακέ ρυθμίσεις θα χάσω την RoM? Υπάρχει επιδιόρθωση ή κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια μέρα χρήσης τα προβλήματα είναι πολλά.

1 δεν συνδέεται στο internet πάρα μόνο με την εφαρμογή wifi analyser

2 δεν μπαίνει ΠΟΤΈ σε αναμονή η οθόνη μένει πάντα ανοιχτή

3 το touch είναι για γερά νεύρα πιάνει οπότε θέλει.

Υποθέτω ότι για τα 1 και 2 φταίει η rom, δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με root και ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει λύση.

Αν βάλω εργοστασιακέ ρυθμίσεις θα χάσω την RoM? Υπάρχει επιδιόρθωση ή κάτι τέτοιο?

 

εγω θα το επεστρεφα αμεσως,ειναι παραλογο αν ταλαιπωρειστε πολλοι εδω με κινητα που δεν ειναι οπως τα περιγραφουν οι κλεφτοκινεζοι,δυο παραγγειλα,και τα δυο πισω πηγαν,το ενα το εχω ακομα αν και πηρα τα χρηματα μου απο το πεηπαλ.

Link to comment
Share on other sites

πολύ φοβάμαι ότι για όλα φταίει το ΡΟΜ που σου έβαλαν (με τα Ελληνικά)

εγώ με το που ήρθε, του έβαλα LeWa με JB.4.1.2 και είναι ακλόνητο (χωρίς Ελληνικά)

με 2 ΣΙΜ το ένα φωνή και το άλλο data, το GPS με IGO Primo rel. Q3-2012 είναι σφαίρα (καλά η πρώτη σύνδεση ήταν, τα ζώα μου αργά, αλλά τώρα μπαίνει σε δευτερόλεπτα)

Η μπαταρία κρατεί άνετα 2 μέρες και γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος για τα 154 ευρώ που έδωσα

αυτό όμως που με παραξενεύει πολύ, είναι που λες για την ευαισθησία της οθόνης !! έμενα μου φαίνεται εκπληκτικά ευαίσθητο (σε σύγκριση με ένα HTC και ένα Apple4 που το δοκιμάζαμε)

Δεν ξέρω τι να σε συμβουλεύσω, γιατί άμα μπλέξεις με επιστροφές και PayPall, άστα βραστα

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

πολύ φοβάμαι ότι για όλα φταίει το ΡΟΜ που σου έβαλαν (με τα Ελληνικά)

εγώ με το που ήρθε, του έβαλα LeWa με JB.4.1.2 και είναι ακλόνητο (χωρίς Ελληνικά)

με 2 ΣΙΜ το ένα φωνή και το άλλο data, το GPS με IGO Primo rel. Q3-2012 είναι σφαίρα (καλά η πρώτη σύνδεση ήταν, τα ζώα μου αργά, αλλά τώρα μπαίνει σε δευτερόλεπτα)

Η μπαταρία κρατεί άνετα 2 μέρες και γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος για τα 154 ευρώ που έδωσα

αυτό όμως που με παραξενεύει πολύ, είναι που λες για την ευαισθησία της οθόνης !! έμενα μου φαίνεται εκπληκτικά ευαίσθητο (σε σύγκριση με ένα HTC και ένα Apple4 που το δοκιμάζαμε)

Δεν ξέρω τι να σε συμβουλεύσω, γιατί άμα μπλέξεις με επιστροφές και PayPall, άστα βραστα

 

που την βρηκες την ΡΟΜ...?υπαρχει κανενα λινκ να μας δωσεις...?

Link to comment
Share on other sites

σε αυτό το λινκ υπάρχουν για όλα τα Jiayu

http://www.romzj.com/resources/default.html?view=mobiles&cid=239

και εδω http://www.romzj.com/resources/other.html?view=roms&cid=257

ασε το Google να τα μεταφράσει

 

εγώ του "φόρεσα" αυτό LeWa_Jiayu_G3_JB_ROM_13.03.08.1_967af με αυτό για recovery_cwm5.5.0.4_ENG.img

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

πολύ φοβάμαι ότι για όλα φταίει το ΡΟΜ που σου έβαλαν (με τα Ελληνικά)

εγώ με το που ήρθε, του έβαλα LeWa με JB.4.1.2 και είναι ακλόνητο (χωρίς Ελληνικά)

με 2 ΣΙΜ το ένα φωνή και το άλλο data, το GPS με IGO Primo rel. Q3-2012 είναι σφαίρα (καλά η πρώτη σύνδεση ήταν, τα ζώα μου αργά, αλλά τώρα μπαίνει σε δευτερόλεπτα)

Η μπαταρία κρατεί άνετα 2 μέρες και γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος για τα 154 ευρώ που έδωσα

αυτό όμως που με παραξενεύει πολύ, είναι που λες για την ευαισθησία της οθόνης !! έμενα μου φαίνεται εκπληκτικά ευαίσθητο (σε σύγκριση με ένα HTC και ένα Apple4 που το δοκιμάζαμε)

Δεν ξέρω τι να σε συμβουλεύσω, γιατί άμα μπλέξεις με επιστροφές και PayPall, άστα βραστα

 

αν δεν μπορεσει να το φτιαξει καλυτερα να το επιστρεψει,απλα να κανει ενα dispute στο paypal εξηγωντας τι συμβαινει,μεσα σε 10-20 μερες βρισκουν την λυση και το επιστρεφεις χωρις κανενα αλλο προβλημα,δηλαδη καλυτερα ειναι να εχει ενα κινητο που δεν λειτουργει?

Link to comment
Share on other sites

όχι βέβαια !! φυσικά να κάνει dispute στο PayPal

απλά έλεγα, αν έχει κάποιο που μπορεί να του βάλει κάποια άλλη ΡΟΜ, ίσως ισιώσει ο γιαλός :)

με Ελληνικά όμως τι θα γίνει ??

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

βαζω το γκουγκλ να κανει μεταφραση αλλα παλι δε βγαζω ακρη.....χελπ...

 

κανε κλικ στο 2ο λινκ μου και σε βγάζει στην οθόνη των ΡΟΜ για το G3 και επέλεξε το πάνω-πάνω

ΠΡΟΣΟΧΉ είναι για Android JB 4.1.2

 

αν έχεις άλλο Android τοτε λιγο πιο πανω (στην ιδια σελιδα) εχει επιλογες για οποιο Android εχεις

απο τα ΡΟΜ που θα σου δειξει, επελεξε το πιο φρεσκο 'η το πιο popular

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

κανε κλικ στο 2ο λινκ μου και σε βγάζει στην οθόνη των ΡΟΜ για το G3 και επέλεξε το πάνω-πάνω

ΠΡΟΣΟΧΉ είναι για Android JB 4.1.2

 

αν έχεις άλλο Android τοτε λιγο πιο πανω (στην ιδια σελιδα) εχει επιλογες για οποιο Android εχεις

απο τα ΡΟΜ που θα σου δειξει, επελεξε το πιο φρεσκο 'η το πιο popular

οκ,τη καταβαζω..μετα...?τη βαζω στην sd καρτα...?δεν εχω ξανακανει φλασαρισμα.......:(

Link to comment
Share on other sites

οκ,τη καταβαζω..μετα...?τη βαζω στην sd καρτα...?δεν εχω ξανακανει φλασαρισμα.......:(

 

τωωωωρα τα πιάσαμε τα λεφτά :worry:

το να φλασαρεις ένα κινητό είναι μια ολόκληρη διαδικασία που είναι χρονοβόρα, δύσκολη να σου την περιγράψω εδώ και βασικά ΠΟΛΎ ΕΠΙΚΊΝΔΥΝΗ να μπρικαρεις το κινητό σου

 

θα προτινα να δεις κάποια άλλα topics σχετικα με αναβαθμηση (upgrade) και εδώ σε αυτό το forum και στους http://forum.xda-developers.com για να μάθεις κάποια πράγματα, πριν αρχίσεις να φλασαρεις

 

σορρυ που το θέτω έτσι το θέμα, αλλά δεν θα ήθελα να σε κάνω να μπρικαρεις το κινητό σου, δινοντας σου μερικές επιπολαιες οδηγειες

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη που παραμένει ανοιχτή όλη την ώρα και δεν κλείνει σίγουρα φταίει η rom τους αλλά για το touch?! Είναι τρομερά εκνευριστικό, το ήθελα αυτό το κινητό μιας και άκουσα από όλους εδώ τα καλύτερα για το τηλέφωνο, όταν ώμος το άνοιξα έμεινα κάγκελο το touch είναι χάλια δεν πιάνει καθόλου καλά ειδικά τα τρία κουμπιά από κάτω πρέπει να τα πατάς με σφυριά για να πιάσουν, περίμενα με αγωνιά κάποιον απο εσάς που το έχετε το τηλ να μου απαντήσετε για το touch ώστε να σιγουρευτώ ότι πρόκειται για ελαττωματικό προϊόν. Το έδωσα και σε άλλο άτομο να το χειριστεί και δυσκολεύτηκε οπότε μάλλον έχω δίκιο.

Τεσπα τους έστειλα email με video που δείχνει ότι το κινητό έχει πρόβλημα με την οθόνη του και αυτοί μου απάντησαν <<αν έχω βάλει την οθόνη να κλείνει απο τις ρυθμίσεις >>!!!!!!!!!!!!! Και για το touch της συσκευής κουβέντα δεν είπανε.....

Τους απάντησα οτι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με την οθόνη και τι επιλογές έχω... περιμένω αύριο απάντηση

Υποτίθεται ότι δίνουν 7 ημέρες εγγυήση για επιστροφή προϊόντος.

Οπότε αν δεν μου δώσουν σαφή απάντηση αύριο την Παρασκευή θα κάνω claim στην paypal και όπου βγει δεν θα τους την χαρίσω. Ανοίξανε το κινητό να του κάνουν root και δεν είδαν οτι έχει πρόβλημα η οθόνη?!

Υπάρχει κανείς άλλος που να του έτυχε επιστροφή προϊόντος ή χρημάτων?:worry:

Για να ξέρω τι θα αντιμετωπίσω με τους Κινέζους που έμπλεξα...

Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη που παραμένει ανοιχτή όλη την ώρα και δεν κλείνει σίγουρα φταίει η rom τους αλλά για το touch?! Είναι τρομερά εκνευριστικό, το ήθελα αυτό το κινητό μιας και άκουσα από όλους εδώ τα καλύτερα για το τηλέφωνο, όταν ώμος το άνοιξα έμεινα κάγκελο το touch είναι χάλια δεν πιάνει καθόλου καλά ειδικά τα τρία κουμπιά από κάτω πρέπει να τα πατάς με σφυριά για να πιάσουν, περίμενα με αγωνιά κάποιον απο εσάς που το έχετε το τηλ να μου απαντήσετε για το touch ώστε να σιγουρευτώ ότι πρόκειται για ελαττωματικό προϊόν. Το έδωσα και σε άλλο άτομο να το χειριστεί και δυσκολεύτηκε οπότε μάλλον έχω δίκιο.

Τεσπα τους έστειλα email με video που δείχνει ότι το κινητό έχει πρόβλημα με την οθόνη του και αυτοί μου απάντησαν <<αν έχω βάλει την οθόνη να κλείνει απο τις ρυθμίσεις >>!!!!!!!!!!!!! Και για το touch της συσκευής κουβέντα δεν είπανε.....

Τους απάντησα οτι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με την οθόνη και τι επιλογές έχω... περιμένω αύριο απάντηση

Υποτίθεται ότι δίνουν 7 ημέρες εγγυήση για επιστροφή προϊόντος.

Οπότε αν δεν μου δώσουν σαφή απάντηση αύριο την Παρασκευή θα κάνω claim στην paypal και όπου βγει δεν θα τους την χαρίσω. Ανοίξανε το κινητό να του κάνουν root και δεν είδαν οτι έχει πρόβλημα η οθόνη?!

Υπάρχει κανείς άλλος που να του έτυχε επιστροφή προϊόντος ή χρημάτων?:worry:

Για να ξέρω τι θα αντιμετωπίσω με τους Κινέζους που έμπλεξα...

 

εχω στειλει δυο κινητα πισω για αλλους λογους,αν εξηγησεις γραπτως στο πεηπαλ τι συμβαινει δεν υπαρχει περιπτωση να σε αδικησουν,κανε το το γρηγοροτερο και αν εχεις και στοιχεια πχ μεηλ που εχεις στειλει στο καταστημα κλπ βαλε τα μαζι,να ζητησεις επιστροφη και οχι επισκευη διοτι αυτο θα σου προτεινει το κατ/μα συνηθως,εγω πηρα τα χρηματα πισω και στα δυο κινητα,μην αφησεις τον χρονο να περασει.

Link to comment
Share on other sites

εχω στειλει δυο κινητα πισω για αλλους λογους,αν εξηγησεις γραπτως στο πεηπαλ τι συμβαινει δεν υπαρχει περιπτωση να σε αδικησουν,κανε το το γρηγοροτερο και αν εχεις και στοιχεια πχ μεηλ που εχεις στειλει στο καταστημα κλπ βαλε τα μαζι,να ζητησεις επιστροφη και οχι επισκευη διοτι αυτο θα σου προτεινει το κατ/μα συνηθως,εγω πηρα τα χρηματα πισω και στα δυο κινητα,μην αφησεις τον χρονο να περασει.

 

Όταν λες ότι πήρες τα χρήματα πίσω εννοείς ότι σου βάλανε και τα μεταφορικά?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι πήρες τα χρήματα πίσω εννοείς ότι σου βάλανε και τα μεταφορικά?

 

αν εχεις πληρωσει μεταφορικα ναι τα δικα μου ειχαν ερθει με δωρεαν μεταφορα,στο δευτερο επειδη ηταν εξωφθαλμη η υπαιτιοτητα του καταστηματος και το κινητο δεν ειχε καμια χρηση τους ζητησα επιμονα και μου πληρωσαν και τα χρηματα που εδωσα για να το ταχυδρομησω πισω.

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις πληρωσει μεταφορικα ναι τα δικα μου ειχαν ερθει με δωρεαν μεταφορα,στο δευτερο επειδη ηταν εξωφθαλμη η υπαιτιοτητα του καταστηματος και το κινητο δεν ειχε καμια χρηση τους ζητησα επιμονα και μου πληρωσαν και τα χρηματα που εδωσα για να το ταχυδρομησω πισω.

 

Ρωτάω γιατί πλήρωσα ems αφού μου ειπαν οτι το απλο ταχυδρομείο θα κανει πανω απο δυο μηνες και δεν ηταν και λιγα 39 $ αν κρατησουν τα μεταφορικα και τους πληρωσω και για την επιστροφή στο τελος θα παρω κατι ψιχουλα.... :(

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί πλήρωσα ems αφού μου ειπαν οτι το απλο ταχυδρομείο θα κανει πανω απο δυο μηνες και δεν ηταν και λιγα 39 $ αν κρατησουν τα μεταφορικα και τους πληρωσω και για την επιστροφή στο τελος θα παρω κατι ψιχουλα.... :(

 

Οτι πληρωσες θα σου επιστραφει απλα πρεπει να εξηγησεις στο πεηπαλ ολη την κατασταση,σου απαντανε με μεηλ εκει εσυ προωθησε το μεηλ με το βιντεο που εχεις στειλει στο καταστημα και ζητα τους τα χρηματα πισω,εξ αλλου στην σελιδα που κανεις claim σε ρωτανε ποσα χρηματα ζητας και εσυ βαζεις το ποσον που εχεις πληρωσει μαζι με τα μεταφορικα.

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν (άσχετο εντελώς με το κακό touch του κινητού) στέλνοντας μ οδηγιες για το πως θα το αναβαθμίσω σε 4.1. Και ερωτώ εγώ είναι απαραίτητο να έχω windows xp 32 που γράφουν στις οδηγίες? γιατί έχω windows 7 παίζει ρόλο??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Να ρωτήσω το G3 έχει LED ειδοποίησης πχ για τα SMS?

Σκέφτομαι να το αγοράσω και είμαι μεταξύ του G3 και του Alcatel 997D.

 

Αντωνης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Να ρωτήσω το G3 έχει LED ειδοποίησης πχ για τα SMS?

Σκέφτομαι να το αγοράσω και είμαι μεταξύ του G3 και του Alcatel 997D.

 

Αντωνης

 

Φυσικά και έχει, αλλά πώς συγκρίνεις το G3 με το 997D μόνο με το LED ειδοποίησης ;

Δηλαδή η οθόνη (720x1280 με 480x800), η μπαταρία (3000 με 1800 mAh), η τιμή (€150 με €195) δεν σου λένε τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν (άσχετο εντελώς με το κακό touch του κινητού) στέλνοντας μ οδηγιες για το πως θα το αναβαθμίσω σε 4.1. Και ερωτώ εγώ είναι απαραίτητο να έχω windows xp 32 που γράφουν στις οδηγίες? γιατί έχω windows 7 παίζει ρόλο??

 

στην θεση σου θα το επεστρεφα,αν ξερεις και θες να πειραματιστεις κανε το αλλα δεν νομιζω οτι το αγορασες για αυτο τον λογο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...