Jump to content

Jiayu G3


karafu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το etotalks tools μου εβγαλεupdate πηγα να το κανω και δεν με αφηνε επειδη λεει ηταν εφαρμογη συστματος. προσπαθησα 2η φορα και ειχα στο background t install k εκανα delete to apk tou etotαλκ αλλα χαθηκε το install t background!τωραα ?[/Φλασαρισμα σε καμια 4.1 σε βλεπω :D:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 870
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το etotalks tools μου εβγαλεupdate πηγα να το κανω και δεν με αφηνε επειδη λεει ηταν εφαρμογη συστματος. προσπαθησα 2η φορα και ειχα στο background t install k εκανα delete to apk tou etotαλκ αλλα χαθηκε το install t background!τωραα ?[/Φλασαρισμα σε καμια 4.1 σε βλεπω :D:D:D:D

 

δεν εχει κατι η ρομ!παιζει μια χαρα!απλα εχασα το etotalk tools apk

edit

εβαλα το Mobileuncle MTK Tools ! το ιδιο πραμα ειναι τελικά

Edited by aGka8l
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε.... σήμερα πείρα τρακινγκ απο ems .θα κάνει κάνα 8-10 μέρες να έρθει?έβαλα και Insurance.Δεν είναι και κάνα τραγικό ποσό άλλα για να έχω ήσυχο το κεφάλι μου:lol::lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια κανεις που να εχει βαλει την 4,1 να μας πει τον τροπο?

 

δες εδώhttp://www.youtube.com/watch?v=yuXdOjXQwGo! εγω ειμαι ακόμα με etotalk mod rom , περιμένω να βγει stable εκδοση για να περάσω! υπάρχει και μια lewa στο xda αλλα δε ξερω!Ας μας πουν τα παιδια που εχουν βάλε 4.1.2 τις γνώμες τους

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...χτες παρηγγειλα το g3 απο pandawill με απλο ταχυδρομειο (χωρις δηλαδη επιπλεον χρηματα για μεταφορικα)... Εχει κανεις αναλογη εμπειρια απο το εν λογο μαγαζι?? γνωριζει καπιος ποσο καιρο κανει να ερθει ελλαδα??? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!!
Link to comment
Share on other sites

παντως εγω pandawill ειχα πικρη εμπειρια(να ειναι καλα το paypal)....για μενα ειναι στα δεν το μαγαζι....τα αλλα δεν ξερω

κοιτα, οι γνωμες ειναι πολλες και διαφορετικές για κάποια μαγαζια. παντα ο Κινεζος ειναι απροβλεπτος :p:p

 

Είμαι και εγώ κάτοχος εδώ και μία εβδομάδα του G3 και απόλυτα ικανοποιημένος μέχρι στιγμής.

Το παράγγειλα από etotalk με την δική τους ρομ και τα ελληνικά είναι μία χαρά.

Το θέμα που αντιμετωπίζω είναι το εξής και δεν ξέρω αν φταίει η ρομ ή το τηλέφωνο.

Στο memory settings μου δείχνει μόνο την εσωτερικη και την εξωτερικη sd card, όχι το root memory.

Επίσης όταν κάνω install ένα app πάει και το βάζει στην εξωτερική sd card(δεν με χαλάει αυτό).

Όταν το συνδέω στο pc μου δείχνει πάλι μόνο την εξωτερική cd card, ούτε καν την εσωτερική.

Καμιά ιδέα τι φταίει?

 

το εχουν αναφερει και παραπανω πως χρειαζεται SD για να αποθηκευεις φωτογραφιες, αρχεια και βιντεο οπως και εφαρμογες.

παντως δεν ειναι προβλημα αυτο. βαλε την εφαρμογη ΔΩΡΕΑΝ απο το app store (app2SD) ειναι μια εφαρμογη που σου μετακινει το 99% των εφαρμογων, αρχειων απο την εσωτερική μνημη στην εξωτερική και τουμπαλιν αν θες. και τοτε θα εχεις ολα τα αρχεια σου στην SD

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω φτάσει πιστεύω ένα βήμα πριν την παραγγελία του κινητού. Δεν με ενδιαφέρει πάρα πολύ η κάμερα αλλά είδα μερικούς που είπαν πως το βιντεο ειδικά είναι πολύ απογοητευτικό. Όπως και ο ήχος. Τέλος και για το GPS ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να δουλέψει χωρίς να είναι συνδεδεμένο στο ιντερνετ και αν μπορώ να το έχω σαν navigator στο αυτοκίνητο (να λεει στρίψε δεξια κ τέτοια)?? Και γενικα αν δουλεύει καλά το gps του και αξίζει να το εμπιστεύομαι για να πάω σε μια δουλειά πχ.

Η εμπειρία του browsing? Γρήγορο ? Νορμαλ? Lag ??

Και για αυτό θα ζητούσα από κάποιον που το έχει αν έχει χρόνο και μπορεί να κάνει ένα μικρό Hands-on και να δείξει αυτά τα πράγματα.

 

Για να καταλάβετε εγώ πιο πριν είχα ένα iphone 3gs και γενικά ήμουν ικανοποιημένος (και από άποψη κάμερας (με εξαιρεση την έλλειψη φλας)το αναφέρω για να καταλάβετε περίπου το παραπάνω σχόλιο για κάμερα και βιντεο), αλλά το έδωσα σε ένα φιλαράκι μου. Προσωπικά με πείραζε το ΙΟS και πιστεύω πως το android είναι πολύ καλύτερο.

 

Επίσης βλέπω οτι το Jiayu g4 έχει αρκετά κοντινή τιμή. Για έναν πολύ νορμάλ χρήστη και όχι πολύ απαιτητικό, νομίζετε πως αξίζει η αναμονή και τα παραπάνω χρήματα??

Τέλος κάποια προτεινόμενα μαγαζιά??

Ευχαριστώ!

Παιδιά κάποιος?

Edited by panosmiklo
Μη απάντηση στα ερωτήματά μου
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το review ο φίλος μας λέει για τα διάφορα προβλήματα που έχει η συσκευή...

 

και εδώ στο 5.45 μας ενημερώνει πως έχουν αρχίσει να φεύγουν κομμάτια από το πίσω κάλυμμα...

 

 

Δεν ξέρω αν οι κάτοχοι εδώ αντιμετωπίζουν τα ίδια προβλήματα... τα εν λόγω βίντεο πάντως με απέτρεψαν από την αγορά την τελευταία στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το review ο φίλος μας λέει για τα διάφορα προβλήματα που έχει η συσκευή...

 

και εδώ στο 5.45 μας ενημερώνει πως έχουν αρχίσει να φεύγουν κομμάτια από το πίσω κάλυμμα...

 

 

Δεν ξέρω αν οι κάτοχοι εδώ αντιμετωπίζουν τα ίδια προβλήματα... τα εν λόγω βίντεο πάντως με απέτρεψαν από την αγορά την τελευταία στιγμή.

Φίλε, μιλάμε για ενα κινητό των 150 Ευρώ. Φυσικά η ποιότητα δεν είναι Samsung, αλλά στον τομέα της λειτουργικότητας, των δυνατοτήτων του, της οθόνης κλπ είναι άριστο. Μη ξεχνάμε και την υποστήριξη που εχει λόγω των πολλών πωλήσεων.

Το πίσω καπάκι σπάει σε ολα τα κινητά, αν το ανοίγεις με ολη σου τη δύναμη.

Ομως, έτσι που το γράφεις, θα νομίζει κανείς οτι διαλύεται στο χέρι σου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχω 3 μηνες το κινητο κ ειμαι υπερευχαριστημενος.το καπακι οπως πολυ σωστα λεει ο μπενι αν δεν το ζορησεις ειναι μια χαρα.εμενα ενω εχει "φαει" κανα 2 σαβουρες το καπακι ειναι αθικτο.εγω οπως εχω αναφερει αφησα το 4s γι'αυτο κ ειμαι ευχαρηστημενος.
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι ξαναρωτώντας για το sar.

Έχει πιο πίσω κάποιο αρχείο φωτο που λέει ότι έχει πάρει έγκριση από την αρμόδια κινεζική επιτροπή για κυκλοφορία όσο αφορά θέματα

ακτινοβολίας, αλλά δεν είδα κάπου τιμή για το sar.

Πάντως για το θέμα γενικά υπάρχει σκοτάδι από Κίνα μεριά. Για το g2s κάποιος βρήκε ότι έχει 0,44 που αν ισχύει είναι πολύ καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι ξαναρωτώντας για το sar.

Έχει πιο πίσω κάποιο αρχείο φωτο που λέει ότι έχει πάρει έγκριση από την αρμόδια κινεζική επιτροπή για κυκλοφορία όσο αφορά θέματα

ακτινοβολίας, αλλά δεν είδα κάπου τιμή για το sar.

Πάντως για το θέμα γενικά υπάρχει σκοτάδι από Κίνα μεριά. Για το g2s κάποιος βρήκε ότι έχει 0,44 που αν ισχύει είναι πολύ καλή τιμή.

 

καποιος ειχε μια φωτο που εδειχνε 0.312 αν θυμαμε καλα , δεν στο λεω σιγουρα .. , νομιζω ειναι σε προιγουμενο ποστ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση και απο μενα,Εχω εδω και δυο μερες το τηλ.πολυ καλο για την ωρα .Ειναι με 4.04 ρομ με την etotalk rom για ελληνικα και root.Αν κανω back up και flasharo την 4.1.2 και δεν μου αρεσει η δεν δουλευει καλα μπορω να παω πισω στην παλια ρομ με το etotalk η θα φαω τα μουτρα μου?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα αυτή τη ΡΟΜ με 4.2.1 (G3-Jelly Bean QT_JB_APKHOT_V1.6) που την βρήκα από εδώ

http://www.romzj.com/resources/other.html?view=roms&cid=257 (βαλε αυτόματη μετάφραση από Κινέζικα στο browser)

μέχρι στιγμής δουλεύει κανονικά, αν και μου έκανε 1-2 restart αλλά μόνο όταν ήταν στον φορτιστή :mad:

όταν δεν φορτίζει (και κάνει πολλές ώρες να φορτίσει) είναι ακλόνητο, με πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας και νοστιμούλι μενού (έχω δει και πιο όμορφα)

τώρα λέω να βάλω το πιο «φρέσκο» (LeWa_Jiayu_G3_JB_ROM_13.03.08.1_967af) από το ίδιο site

…. Και ο Θεός βοηθός :worry:

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Παρακολουθώ καιρό το φόρουμ αλλά είναι η πρώτη φορά που γράφω.

Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω.

Έχω εδώ και 2 μήνες περίπου το jiayu G3 και τον τελευταίο καιρό είχε αρχίσει να κολλάει η οθόνη αφής και έγινε λίγο αργό.

Υπέθεσα ότι οφείλεται σε κάποιες εφαρμογές που είχα κατεβάσει αν και δεν ήταν κάτι περίεργο (chrome, facebook, youtube κλπ).

Έτσι έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δε διορθώθηκε.

Μετά του έκανα root με σκοπό να κάνω hard reset ή αλλαγή ROM αλλά δεν μπορούσα να μπω στο recovery menu.

Αφού έκανα πολλές προσπάθειες πατώντας το volume + και το power αλλά και με apps όπως ROM manager,

reboot recovery κλπ, κάποια στιγμή το κινητό έφαγε κόλλημα με αποτέλεσμα να μένει κολλημένο κατά την εκκίνηση στο logo της jiayu και να μην ανοίγει.

Μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω για να λυθεί αυτό το θέμα?

Sorry για το μεγάλο ποστ κ ευχαριστώ προκαταβολικά.

Cavallino Rampante
Link to comment
Share on other sites

Από την κολλημένη οθόνη εκκίνησης πως ξεκολλάς ? με το κουμπί που κλείνει ή βγάζεις την μπαταρία ?

Γιατί αν σβήνει μόνο με έξω την μπαταρία …. τότε φοβάμαι ότι το «τούβλισες» το καημένο

Εύχομαι να κάνω λάθος …. αλλά κάποτε έκανα κι εγώ ένα τούβλο, προσπαθώντας να κάνω αναβάθμιση.

Είναι ακόμα το πιο ακριβό πιεστήρι χαρτιών πάνω στο γραφείο μου

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Παρακολουθώ καιρό το φόρουμ αλλά είναι η πρώτη φορά που γράφω.

Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω.

Έχω εδώ και 2 μήνες περίπου το jiayu G3 και τον τελευταίο καιρό είχε αρχίσει να κολλάει η οθόνη αφής και έγινε λίγο αργό.

Υπέθεσα ότι οφείλεται σε κάποιες εφαρμογές που είχα κατεβάσει αν και δεν ήταν κάτι περίεργο (chrome, facebook, youtube κλπ).

Έτσι έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δε διορθώθηκε.

Μετά του έκανα root με σκοπό να κάνω hard reset ή αλλαγή ROM αλλά δεν μπορούσα να μπω στο recovery menu.

Αφού έκανα πολλές προσπάθειες πατώντας το volume + και το power αλλά και με apps όπως ROM manager,

reboot recovery κλπ, κάποια στιγμή το κινητό έφαγε κόλλημα με αποτέλεσμα να μένει κολλημένο κατά την εκκίνηση στο logo της jiayu και να μην ανοίγει.

Μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω για να λυθεί αυτό το θέμα?

Sorry για το μεγάλο ποστ κ ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

μάλον το μπρίκαρες! θα μπεις σε CWM με volume + κ power οπως προ ειπες, θα εχεις στην sd card μια ρομ για το κιν και θα την φλασάρεις και ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

μάλον το μπρίκαρες! θα μπεις σε CWM με volume + κ power οπως προ ειπες, θα εχεις στην sd card μια ρομ για το κιν και θα την φλασάρεις και ολα οκ

 

Το θέμα είναι ότι πατώντας volume + και power μου εμφανίζει το android ανθρωπάκι με ένα κόκκινο τρίγωνο και δεν μπαίνει στο μενού.

Ότι και αν πατήσω, είτε το home είτε οτιδήποτε άλλο δε μου εμφανίζει μενού.

Αυτό το πρόβλημα αντιμετώπιζα από την αρχή και γι'αυτό έκανα πολλές προσπάθειες

μέχρι που έφτασε στο σημείο να μην ανοίγει.

 

 

@GAVEL Ναι μόνο βγάζοντας την μπαταρία σβήνει.

Cavallino Rampante
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου φοβάμαι ότι έχεις κάνει ακριβώς ότι κι εγώ :( έχεις χαλάσει το recovery και δεν μπορεί να το βρει για να το φορτώσει.

Δεν θέλω να ρωτήσω κάτι ακόμα …… (φοβάμαι την απάντηση που θα μου δώσεις) …..:worry:

Μήπως ….. λέω μήπως …… όσο έκανες φλασαρισμα κάποιο ΡΟΜ, προσπάθησες να το σταματήσεις πριν ολοκληρώσει ? ή ακόμα χειρότερα, πήγες να το κλείσεις power down όταν φλασαρες ???

Μην μου πεις ναι !! γιατί τότε η μόνη σου ελπίδα είναι να βάλεις την SD card σε ένα card-reader και να βάλεις ένα «καλό» recovery αρχείο και ξανά δοκιμές και ίσως το γλιτώσεις έτσι

(εγώ δεν το γλίτωσα ούτε έτσι) :(

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μόλις παρέλαβα το G3 και ενώ ανοίγω το wi fi δεν κάνει τίποτα ούτε να βάλω κωδικό μου βγάζει ... ξέρει κανείς κάτι ?
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στις ρυθμίσεις ενεργοποίησα το Wi fi αλλά δεν μου βγάζει πουθενά να κάνω scan. Στο μενού φαίνεται ενεργοποίημενο αλλα στην μπαρα δεν δειχνει τιποτα και φυσικα ιντερνετ δεν εχει απο που πατατε για scan?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...