Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποια αρχεια; που τα βλέπεις διπλά κ τριπλα;

Στις φωτογραφίες που έχω περάσει στην κάρτα μνήμης. Οι φωτογραφίες που βγάζω με το κινητό είναι οκ.

Κάνε μία αναζήτηση θα δεις είναι πολύ γνωστό θέμα.

 

Βασικα 1η φορα μου ετυχε την προηγουμενη εβδομαδα και εχω την gdr3 οποτε μαλλον οχι.

 

Και εγώ τους πρώτους μήνες δεν είχα κανένα πρόβλημα. Δυστυχώς όμως χρειάστηκε να κάνω format την κάρτα μνήμης κι από τότε εμφανίστηκε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στις φωτογραφίες που έχω περάσει στην κάρτα μνήμης. Οι φωτογραφίες που βγάζω με το κινητό είναι οκ.

Κάνε μία αναζήτηση θα δεις είναι πολύ γνωστό θέμα.

 

Και εγώ τους πρώτους μήνες δεν είχα κανένα πρόβλημα. Δυστυχώς όμως χρειάστηκε να κάνω format την κάρτα μνήμης κι από τότε εμφανίστηκε το πρόβλημα.

 

Εμενα μου το εκανε και στα mp3. Υποψιαζομαι οτι καποιο προγραμμα φωτογραφιας μου εκανε την ζημια γιατι την περιοδο εκεινη δοκιμασα 4-5. Μπορει να ειναι και συμπτωση βεβαια.

Παντως πλεον ολα καλα και σε mp3 και σε φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Το είχε κάνει και σε εμένα σε κάποια mp3 αλλά έσβησα όλα τα τραγούδια από την κάρτα μνήμης, άνοιξα την μουσική να ανανεωθεί η κενή λίστα, πέρασα τα τραγούδια ξανά και ήταν οκ. Στις φωτογραφίες δυστυχώς δεν λύνεται με αυτόν τον τρόπο.

Έκανες κάτι και τώρα είναι εντάξει?

Link to comment
Share on other sites

Το είχε κάνει και σε εμένα σε κάποια mp3 αλλά έσβησα όλα τα τραγούδια από την κάρτα μνήμης, άνοιξα την μουσική να ανανεωθεί η κενή λίστα, πέρασα τα τραγούδια ξανά και ήταν οκ. Στις φωτογραφίες δυστυχώς δεν λύνεται με αυτόν τον τρόπο.

Έκανες κάτι και τώρα είναι εντάξει?

 

Για τα Mp3 αυτο εκανα, εσβησα και απο την μνημη του τηλεφωνου στον φακελο μουσικη κατι κρυφα αρχεια που ειχαν δημιουργηθει και μεχρι τωρα ειναι οκ. Τις φωτο τις εσβησα μεσα απο το κινητο. Δεν εκανα κατι αλλο απλα χρησιμοποιω μονο την στοκ εφαρμογη και το proshot πλεον. Εσενα στο κανει ακομα στις φωτο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μάλιστα μου έκανε και κάτι περίεργα. Επέλεγα διαγραφή ολόκληρου του άλμπουμ από το κινητό, όμως βγαίνοντας και μπαίνοντας ξανά στις φωτογραφίες το άλμπουμ εμφανιζόταν ξανά.

Εκτός από την stock εφαρμογή έχω και τη nokia camera.

Link to comment
Share on other sites

Guest pazios13
Παιδια καλησπερα προχθες πηρα ενα samsung ativ s wp8 και επειδη θελω να βαζω εφαρμογες (XAP) απο αλες πηγες διβασα οτι τις ριχνουμε στην sd και ανοιγοντας το store μας βγαζει 4 επιλογες (στο δικο μου τουλαχιστον) SAMSUNG_ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ-ΠΕΧΝΙΔΙΑ και sd card παταω sd carnd ανοιγει μια ασπρη οθωνη μονο καποια βοηθεια καποιος ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα προχθες πηρα ενα samsung ativ s wp8 και επειδη θελω να βαζω εφαρμογες (XAP) απο αλες πηγες διβασα οτι τις ριχνουμε στην sd και ανοιγοντας το store μας βγαζει 4 επιλογες (στο δικο μου τουλαχιστον) SAMSUNG_ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ-ΠΕΧΝΙΔΙΑ και sd card παταω sd carnd ανοιγει μια ασπρη οθωνη μονο καποια βοηθεια καποιος ευχαριστω

 

καλυτερα να ρωτήσεις στο thread του Ativ s

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αν εχω δυο λογαριασμους για μειλ yahoo αν τους συγχρονισω και τους δυο ξερεις κανεις αν τα μειλ φαινονται κοινα στην εφαρμοφη υπαρχει καποιο φιλτρο που στα διαχωριζει βασει λογαριασμου ;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ρώτησα και χθες αλλά απάντηση δεν ήρθε, το ξαναπετάω...

 

Δεν μου εμφανίζονται οι επαφές του twitter, παρόλο που στο people hub μου εμφανίζει τα νέα τους. Το ίδιο μου έκανε (αλλά έφτιαξε) και με το linkedin, και έσβησα (όχι μόνο από το κινητό, αλλά και από τον Microsoft λογαριασμό μου) και ξαναπέρασα τους λογαριασμούς και τίποτα. Έχει αναφερθεί κάποιο bug; Μη μου πείτε να κοιτάξω τις ρυθμίσεις στο φιλτράρισμα, είχα και WP7 δύο χρόνια... I know how it Works.

 

να ρωτησω κατι αν εχω δυο λογαριασμους για μειλ yahoo αν τους συγχρονισω και τους δυο ξερεις κανεις αν τα μειλ φαινονται κοινα στην εφαρμοφη υπαρχει καποιο φιλτρο που στα διαχωριζει βασει λογαριασμου ;

 

Το default του λειτουργικού είναι να έχει κάθε mailbox ξεχωριστό. Μετά εσύ αν θες μπορείς να τα ενοποιήσεις και να σου εμφανίζονται όλα σε ένα. Εγώ έχω δύο Google λογαριασμούς, τον προσωπικό που τον έχω ενοποιημένο με το Hotmail, και τον επαγγελματικό τον οποίο τον έχω μόνο του. Δηλαδή στην αρχική οθόνη υπάρχουν δύο διαφορετικά tiles.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ρώτησα και χθες αλλά απάντηση δεν ήρθε, το ξαναπετάω...

 

Δεν μου εμφανίζονται οι επαφές του twitter, παρόλο που στο people hub μου εμφανίζει τα νέα τους. Το ίδιο μου έκανε (αλλά έφτιαξε) και με το linkedin, και έσβησα (όχι μόνο από το κινητό, αλλά και από τον Microsoft λογαριασμό μου) και ξαναπέρασα τους λογαριασμούς και τίποτα. Έχει αναφερθεί κάποιο bug; Μη μου πείτε να κοιτάξω τις ρυθμίσεις στο φιλτράρισμα, είχα και WP7 δύο χρόνια... I know how it Works.

 

Αν δεν πήρες απάντηση μπορεί και να μην υπάρχει... Εμένα δεν έχει κάποιο πρόβλημα... Κι αν you know how it works δεν θα έπρεπε να υπήρχε πρόβλημα ;)

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Κι αν you know how it works δεν θα έπρεπε να υπήρχε πρόβλημα ;)

Αυτό το είπα, διότι η πρώτη απάντηση που παίρνει κάποιος είναι να δει τα φιλτραρίσματα, αλλά επειδή είχα WP7 ξέρω την διαδικασία. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ενώ στα ΝΕΑ μου εμφανίζονται τα "τιτιβίσματα" από τις επαφές που έχω στον twitter λογαριασμό μου, αυτές δεν εμφανίζονται στον κατάλογο, ούτε με το search.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είπα, διότι η πρώτη απάντηση που παίρνει κάποιος είναι να δει τα φιλτραρίσματα, αλλά επειδή είχα WP7 ξέρω την διαδικασία. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ενώ στα ΝΕΑ μου εμφανίζονται τα "τιτιβίσματα" από τις επαφές που έχω στον twitter λογαριασμό μου, αυτές δεν εμφανίζονται στον κατάλογο, ούτε με το search.

 

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ με το twitter. Βέβαια στην περίπτωσή μου εμφανίζονται κάποιες επαφές αλλά όχι όλες. Ήθελα κάποιους λογαριασμούς να τους κάνω Pin στην αρχική οθόνη και δεν τους έβρισκα στο people hub. Τους έκανα pin από την εφαρμογή και ξεμπέρδεψα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είπα, διότι η πρώτη απάντηση που παίρνει κάποιος είναι να δει τα φιλτραρίσματα, αλλά επειδή είχα WP7 ξέρω την διαδικασία. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ενώ στα ΝΕΑ μου εμφανίζονται τα "τιτιβίσματα" από τις επαφές που έχω στον twitter λογαριασμό μου, αυτές δεν εμφανίζονται στον κατάλογο, ούτε με το search.

 

Δεν σε γνώρισα με το νέο σου άβαταρ....:)

Προσπάθησε να συνενώσεις δυο επαφές (μια τηλ και μια twitter) μήπως και εμφανιστεί καθώς την αναζητάς στην συνένωση. Κουφο μεν αλλά ίσως... Εμένα μου τις εμφανίζει πάντως

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λεπόν... μετά από μερικά install και uninstall του λογαριασμού του twitter όλα διορθώθηκαν.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλα νεα για τα Lumia

 

Nokia confirms Bluetooth 4.0 LE coming to ‘full WP8 Lumia range’ with Black update

 

http://www.wpcentral.com/nokia-bluetooth-4-le-coming-full-lumia-range

Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap
Καλημέρα..Πήρα για πρώτη μου φορά WP8 και συγκεκριμένα το SAMSUNG ATIV S..Μου άρεσαν πολύ τα WP8 απλά το συγκεκριμένο κινητό ειναι 2πύρινο και σέρνεται λιγάκι...Σε ένα μήνα έχω επιδότηση και σκέφτομαι να πάρω κάποιο WP8 αλλά να ειναι καλό και 4πύρινο φυσικά...Έχετε να μου προτείνεται κάποιο?
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτά τα διπύρηνα που σέρνονται βγαίνουν με wp8 δυστυχώς φίλε μου.

 

Ή θα κάνεις την καρδιά σου πέτρα και θα ζήσεις με δύο ταπεινούς πυρήνες,ή θα πας σε πιο προηγμένα λειτουργικά, όπως το android που έχουν 4 παντοδύναμους πυρήνες και νικάνε τα άλλα κινητά.

 

Η απόφαση είναι δική σου.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Πήρα για πρώτη μου φορά WP8 και συγκεκριμένα το SAMSUNG ATIV S..Μου άρεσαν πολύ τα WP8 απλά το συγκεκριμένο κινητό ειναι 2πύρινο και σέρνεται λιγάκι...Σε ένα μήνα έχω επιδότηση και σκέφτομαι να πάρω κάποιο WP8 αλλά να ειναι καλό και 4πύρινο φυσικά...Έχετε να μου προτείνεται κάποιο?

 

εισαι σιγουρος ότι δεν φταιει κατι άλλο ; γιατι τα Wp δεν είναι android , ακομα και τα διπυρινα "πετανε" ....το δε ativ s είναι ταχυτατο :cool:

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Πήρα για πρώτη μου φορά WP8 και συγκεκριμένα το SAMSUNG ATIV S..Μου άρεσαν πολύ τα WP8 απλά το συγκεκριμένο κινητό ειναι 2πύρινο και σέρνεται λιγάκι...Σε ένα μήνα έχω επιδότηση και σκέφτομαι να πάρω κάποιο WP8 αλλά να ειναι καλό και 4πύρινο φυσικά...Έχετε να μου προτείνεται κάποιο?

 

Φιλε κατι παιζει σιγουρα γιατι το δικο μου Ativ S παει αερα πατερα σε ταχυτητα...:cool::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Πήρα για πρώτη μου φορά WP8 και συγκεκριμένα το SAMSUNG ATIV S..Μου άρεσαν πολύ τα WP8 απλά το συγκεκριμένο κινητό ειναι 2πύρινο και σέρνεται λιγάκι...Σε ένα μήνα έχω επιδότηση και σκέφτομαι να πάρω κάποιο WP8 αλλά να ειναι καλό και 4πύρινο φυσικά...Έχετε να μου προτείνεται κάποιο?

 

 

 

 

Το τρολαρισμα της ημέρας......εντάξει μπορώ να καταλογισω τα χίλια μύρια στα wp8 αλλά το ότι σέρνονται πρώτη φορά το ακούω......κάτι κάνεις πολύ λάθος φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα. Μέχρι πρόσφατα το 520 μου κρατούσε μέσο όρο μιάμισι με δύο μέρες. Εδώ και λίγες μέρες μου κρατάει μέσο όρο μισή μέρα. Εντάξει, κατέβασα κάποιες εφαρμογές και παιχνίδια, αλλά δεν τις έχω να τρέχουν συνέχεια. Είναι παράλογο το κινητό σε idle mode να κρατάει μισή μέρα.

 

Ερώτηση πρώτη, μπορώ να δω κάπως ποια εφαρμογή χρειάζεται αυτούς τους πόρους και μου τρώει την μπαταρία;

Ερώτηση δεύτερη. Υπάρχει πιθανότητα να φταίει που έχω συνδέσει το facebook με τα sms και είμαι μόνιμα σε wifi ορατός και διαθέσιμος για συνομιλία; Μπορεί κάτι τόσο απλό να μου στεγνώνει την μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα. Μέχρι πρόσφατα το 520 μου κρατούσε μέσο όρο μιάμισι με δύο μέρες. Εδώ και λίγες μέρες μου κρατάει μέσο όρο μισή μέρα. Εντάξει, κατέβασα κάποιες εφαρμογές και παιχνίδια, αλλά δεν τις έχω να τρέχουν συνέχεια. Είναι παράλογο το κινητό σε idle mode να κρατάει μισή μέρα.

 

Ερώτηση πρώτη, μπορώ να δω κάπως ποια εφαρμογή χρειάζεται αυτούς τους πόρους και μου τρώει την μπαταρία;

Ερώτηση δεύτερη. Υπάρχει πιθανότητα να φταίει που έχω συνδέσει το facebook με τα sms και είμαι μόνιμα σε wifi ορατός και διαθέσιμος για συνομιλία; Μπορεί κάτι τόσο απλό να μου στεγνώνει την μπαταρία;

 

όχι, κάτι άλλο φταίει. Κάνε κι ένα restart

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap
Με σχέση το iPhone 4 που είχα είναι πολύ ποιο αργό...δεν σέρνεται στο μενού..σέρνεται όταν χρησημοποιω εφαρμογές που θελου ίντερνετ...π.χ viber,fb,και η συνομιλία που έχουν τα wp8....Και όταν λέω σέρνεται μην φανταστείτε ότι κάνει 50 ώρες...απλά αργεί..δλδ μου στέλνει ο άλλος μνμ στο viber χτυπάει το κιν μου αλλα όταν μπαίνω μέσα καμια φορά κάνει και 1 λεπτό να το εμφανίσει....
Link to comment
Share on other sites

όχι, κάτι άλλο φταίει. Κάνε κι ένα restart

 

Τι εννοείς restart; Κλείσιμο και άνοιγμα ή κάτι πιο σύνθετο;

Αν μιλάς για κλείσιμο και άνοιγμα το έκανα. Δεν άλλαξε κάτι.

 

Να διευκρινίσω οτι έχω περασμένη την GDR3 εδώ και ένα μήνα περίπου που δόθηκε. Αλλά το πρόβλημα βγήκε πολύ αργότερα, οπότε δεν φταίει αυτό.

 

 

Μήπως να φταίει η εφαρμογή insider που έχω για την μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...