Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχας πια συσκευη εχεις;

 

Πια εφαρμογη ειναι αυτη...με ενδιαφερει.

 

Εχεις εγκαταστησει πολλες εφαρμογες γι αυτο σου εμφανιζει το αλφαβητο...και να τις βγαλεις παλι θα υπαρχει.Αυτη την εντυπωση εχω.

Το 920 εχω.Η εφαρμογη λεγεται greek sms 160.Κοστιζει ενα ευρω.Δεν ειναι οτι τσιγκουνευομαι αλλα οφειλει το λειτουργικο να τα εχει στανταρ αυτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επειδη βλεπω πως ολοι αναφερουν οτι τα windows δεν εχουν τοσες εφαρμογες οσο τα android κτλ ηθελα να ρωτησω ποιες ειναι οι πιο βασικεσ/σημαντικες εφαρμογες που δεν εχει?γιατι δεν γινεται οι τοσες χιλιαδες εφαρμογες που χει το android να ειναι ολες σημαντικες
Link to comment
Share on other sites

Το 920 εχω.Η εφαρμογη λεγεται greek sms 160.Κοστιζει ενα ευρω.Δεν ειναι οτι τσιγκουνευομαι αλλα οφειλει το λειτουργικο να τα εχει στανταρ αυτα.

 

Μα στα νοκια εχει ρυθμισεις για τα sms.

Μπες στο θεμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=342890

και ψαξε η ρωτα.

Ευχαριστω για την εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ...

Το ποιες εφαρμογες λειπουν ειναι σχετικο για τον καθενα ..Εξαρτατε απο τι χρησιμοποιεις ..

Παντως γενικα απο τις βασικες εφαρμογες ελαχιστες λειπουν ..

Αν χρησιμοποιεις Instagram πχ ..ακομη δεν υπαρχει επισημη (ανεπισημη υπαρχει)

Link to comment
Share on other sites

Το 920 εχω.Η εφαρμογη λεγεται greek sms 160.Κοστιζει ενα ευρω.Δεν ειναι οτι τσιγκουνευομαι αλλα οφειλει το λειτουργικο να τα εχει στανταρ αυτα.

 

Δεν νομιζω οτι δεν στελνει 160 χαρ Ελληνικα sms ..Κατι δεν εχεις ρυθμισει σωστα

Link to comment
Share on other sites

Το 920 εχω.Η εφαρμογη λεγεται greek sms 160.Κοστιζει ενα ευρω.Δεν ειναι οτι τσιγκουνευομαι αλλα οφειλει το λειτουργικο να τα εχει στανταρ αυτα.

 

ρυθμισεις -> δίκτυο+ -> σύνολο χαρακτήρων sms επιλέγεις "μειωμένο"

Δε χρειάζεσαι καμία εφαρμογή..;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις -> δίκτυο+ -> σύνολο χαρακτήρων sms επιλέγεις "μειωμένο"

Δε χρειάζεσαι καμία εφαρμογή..;)

Ευχαριστω φιλε:)

Νομιζα οτι μειωμενο=70 και πληρες=160 οποτε δεν το πειραζα.

Να ρωτησω και κατι ακομα.Πως βαζω ονομα χρηστη οταν αφηνω αξιολογησεις εφαρμογων και θελω να ρωτησω αν υπαρχει κανενας τροπος τα tiles να γυρνανε πιο γρηγορα.

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε:)

Νομιζα οτι μειωμενο=70 και πληρες=160 οποτε δεν το πειραζα.

Να ρωτησω και κατι ακομα.Πως βαζω ονομα χρηστη οταν αφηνω αξιολογησεις εφαρμογων και θελω να ρωτησω αν υπαρχει κανενας τροπος τα tiles να γυρνανε πιο γρηγορα.

Ευχαριστω:)

 

μειωμενο=160

Το όνομα δεν αλλαζει. Είναι αυτο που χρησιμοποιείς στον λογαριασμό σου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

μειωμενο=160

Το όνομα δεν αλλαζει. Είναι αυτο που χρησιμοποιείς στον λογαριασμό σου.

Ναι απλα εμενα με βγαζει ως "Χρήστης".Εγω θελω να βαλω ενα κανονικο ονομα.Ψαχνω τις ρυθμισεις και δε βρισκω κατι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλα εμενα με βγαζει ως "Χρήστης".Εγω θελω να βαλω ενα κανονικο ονομα.Ψαχνω τις ρυθμισεις και δε βρισκω κατι.

 

Μπες στο xbox και εκεί υπάρχει επιλογή διαμόρφωσης του λογαριασμού (αν δεν κάνω λάθος)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Leaked Windows Phone screenshots reveal notification center, UI changes, and more

 

http://www.theverge.com/2013/6/8/4408798/windows-phone-notification-center-screenshots-leak-rumor

 

:happy:

Link to comment
Share on other sites

Leaked Windows Phone screenshots reveal notification center, UI changes, and more

 

http://www.theverge.com/2013/6/8/4408798/windows-phone-notification-center-screenshots-leak-rumor

 

:happy:

 

"A Reddit user has posted a series of screenshots from a recently purchased Lumia 920 that appear to include an internal Windows Phone build."

 

"The Verge has reached out to Microsoft for comment and we'll update you accordingly."

 

Ούτε καν leaked. Μαλλον κανέναν concept ιδιωτικό απο αυτά που εμφανίζονται συνέχεια στο ιντερνετ (ενα παρόμοιο είχε γίνει και είδηση εδώ στο myphone.gr).

 

Αυτό πάντως το notification, αν σκεφτούμε τον χρόνο που πέρασε, δεν πρέπει να το είχε καν στο μυαλό της η MS. Γιατί ακόμα και αν δεν πρόλαβαν να το βάλουν όταν κυκλοφόρησαν τα WP8 θα έπρεπε να το είχαν βάλει ήδη απο τις αρχές 2013 (με την λογική οτι το είχαν έτοιμο αλλα δεν το τελειοποίησαν). Και πως να το έχει όταν θεωρητικά notication screen είναι η home screen με τα live tiles.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

"A Reddit user has posted a series of screenshots from a recently purchased Lumia 920 that appear to include an internal Windows Phone build."

 

"The Verge has reached out to Microsoft for comment and we'll update you accordingly."

 

Ούτε καν leaked. Μαλλον κανέναν concept ιδιωτικό απο αυτά που εμφανίζονται συνέχεια στο ιντερνετ (ενα παρόμοιο είχε γίνει και είδηση εδώ στο myphone.gr).

 

Αυτό πάντως το notification, αν σκεφτούμε τον χρόνο που πέρασε, δεν πρέπει να το είχε καν στο μυαλό της η MS. Γιατί ακόμα και αν δεν πρόλαβαν να το βάλουν όταν κυκλοφόρησαν τα WP8 θα έπρεπε να το είχαν βάλει ήδη απο τις αρχές 2013 (με την λογική οτι το είχαν έτοιμο αλλα δεν το τελειοποίησαν). Και πως να το έχει όταν θεωρητικά notication screen είναι η home screen με τα live tiles.

 

Συμφωνώ. Αν ίσχυε το "δεν προλάβαμε" θα έπρεπε να το έχουμε δει τους αμέσως επόμενους 1-2 μήνες....

Προσωπικά δεν μου λείπει καθόλου. Αλλα έχουν προτεραιότητα να προστεθούν-βελτιωθούν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ούτε μένα μου κάνει για leak. Ούτε στην φιλοσοφία αλλά ούτε στο UI δεν ταιριάζουν τα screenshot. Πιο πολύ Android θύμισε, όπου οι πληροφορίες μπαίνουν πάνω στην οθόνη χωρίς καμία αισθητική και λογική συνέχεια/συνέπεια με το υπόλοιπο λειτουργικό. Αν τώρα, η MS όντως ετοιμάζει αυτά που είδαμε παραπάνω, τότε από μένα θα φάει κράξιμο, διότι όπως είπα και πριν, αυτά που είδαμε δεν είναι ένα Metro UI, αλλά ένα wannabe Μetro UI.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Ούτε και εμένα μου αρέσει αυτό το θέαμα.

Προτιμώ το project με τις φωτο που ανέβασα 4-5 σελίδες πριν με τον file manager/notification center κλπ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε μένα μου κάνει για leak. Ούτε στην φιλοσοφία αλλά ούτε στο UI δεν ταιριάζουν τα screenshot. Πιο πολύ Android θύμισε, όπου οι πληροφορίες μπαίνουν πάνω στην οθόνη χωρίς καμία αισθητική και λογική συνέχεια/συνέπεια με το υπόλοιπο λειτουργικό. Αν τώρα, η MS όντως ετοιμάζει αυτά που είδαμε παραπάνω, τότε από μένα θα φάει κράξιμο, διότι όπως είπα και πριν, αυτά που είδαμε δεν είναι ένα Metro UI, αλλά ένα wannabe Μetro UI.

 

http://www.technovert.in/2013/06/08/windows-phone-8-screenshots-show-notification-center-tweaks/

 

Αυτο αλλαζει λιγο τα δεδομενα περι leak ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

http://www.technovert.in/2013/06/08/windows-phone-8-screenshots-show-notification-center-tweaks/

 

Αυτο αλλαζει λιγο τα δεδομενα περι leak ή οχι.

 

Ποια η διαφορά; Γράφει κάτι περισσότερο;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά; Γράφει κάτι περισσότερο;

 

The phone has a build number of 12084.WPMAIN(wpbldlab).20130509-1407 leading many to believe that the software was compiled on May 9th.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ θέλω τα inbox του κινητού και του υπολογιστή μου να είναι τέλεια συγχρονισμένα, δηλαδή ό,τι κάνω στο ένα να συμβαίνει και στο άλλο. Τώρα π.χ. διαγράφω ένα μήνυμα στο κινητό, αλλά όταν ανοίγω τον υπολογιστή υπάρχει, και δεν το θέλω έτσι.
Link to comment
Share on other sites

The phone has a build number of 12084.WPMAIN(wpbldlab).20130509-1407 leading many to believe that the software was compiled on May 9th.

 

Το ίδιο έγραφε και στο προηγούμενο link. Δεν το διάβασες; Η ερώτηση είναι γιατί νομίζεις πως δεν είναι leaked. Το build number δεν έχει σχέση και δεν το δείχνει στις φωτό. Τουλάχιστον στην πρώτη είδηση έγραψαν σαφεστατα οτι θα ρωτήσουν την microsoft.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έγραφε και στο προηγούμενο link. Δεν το διάβασες; Η ερώτηση είναι γιατί νομίζεις πως δεν είναι leaked. Το build number δεν έχει σχέση και δεν το δείχνει στις φωτό. Τουλάχιστον στην πρώτη είδηση έγραψαν σαφεστατα οτι θα ρωτήσουν την microsoft.

 

To διαβασα σε αλλα sites, ισως μου διεφυγε. Να δωθηκε build number και να ειναι fake εντελως, καπως χλωμο μου φαινεται. Μηπως το εδωσε η ιδια η Nokia (Microsoft)...; Οπως ""διαρρεουν"" τα μοντελακια της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με αφηνει αδιαφορο ένα Notification Center εφόσον υπάρχουν τα live tiles. Για να δούμε τι θα δουμε.
Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με αφηνει αδιαφορο ένα Notification Center εφόσον υπάρχουν τα live tiles. Για να δούμε τι θα δουμε.

 

Ακριβώς αυτό. Εκτός κι αν παρουσιάσουν κάτι το wow (πράγμα που αποκλείω).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με αφηνει αδιαφορο ένα Notification Center εφόσον υπάρχουν τα live tiles. Για να δούμε τι θα δουμε.

 

Στο 925 φαινεται να αναβοσβηνει το home button, το θεμα με τις ειδοποιησεις κλεινει ετσι. Μακαρι απλα να εφαρμοστει και σε ολες τις υπολοιπες συσκευς.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε να μου πείτε στις πόσες εφαρμογές εμφανίζεται το αλφάβητο στο μενού;

 

Όποιος γνωρίζει να μου πει με ακρίβεια παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...