Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει να κάνει με τον πάροχο του δικτύου ώστε να σε ενημερώνει με SMS για τις κλήσεις ειτε όταν εχεις το κινητό κλειστό ειτε όταν δεν εχεις σήμα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οποτε παλι η cosmote μας την εκανε τη δουλεια

Τι σου εκανε η cosmote? την υπηρεσια αυτη την εχει κανονικα....

Link to comment
Share on other sites

Οποτε παλι η cosmote μας την εκανε τη δουλεια

 

Κι εγώ κανονικά την εχω την υπηρεσία αυτην! Μήπως πρέπει να πας στην Cosmote αν δεν λύθηκε το πρόβλημά σου ακόμα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι σου εκανε η cosmote? την υπηρεσια αυτη την εχει κανονικα....

 

 

Κι εγώ κανονικά την εχω την υπηρεσία αυτην! Μήπως πρέπει να πας στην Cosmote αν δεν λύθηκε το πρόβλημά σου ακόμα;

 

Ούτε σε μένα έρχονται αυτά τα μηνύματα πάντως...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα έρχονται αυτά τα μηνύματα πάντως...

παιδια, αν ειναι παλια η γραμμη σας (δεν ξερω για τις νεες) πρεπει να την ενεργοποιησετε, μιληστε με το τμ.εξ. πελ. και θα σας το εχουν ετοιμο σε 5 λεπτα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια, αν ειναι παλια η γραμμη σας (δεν ξερω για τις νεες) πρεπει να την ενεργοποιησετε, μιληστε με το τμ.εξ. πελ. και θα σας το εχουν ετοιμο σε 5 λεπτα....

 

Εγώ όταν πρωτοείχα ενεργοποιήσει το νούμερο ερχόντουσαν κανονικά τα μηνύματα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν πρωτοείχα ενεργοποιήσει το νούμερο ερχόντουσαν κανονικά τα μηνύματα...

το πιθανοτερο ειναι να ακυρωσες την προωθηση στο νουμερο που ειναι για την ενημερωση...

Link to comment
Share on other sites

το πιθανοτερο ειναι να ακυρωσες την προωθηση στο νουμερο που ειναι για την ενημερωση...

 

δεν ειχα ποτε προωθηση... απλα μολις ανοιγα το κινητο ερχοταν μηνυμα τοσες αναπαντητες απο το ταδε νουμερο...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα ποτε προωθηση... απλα μολις ανοιγα το κινητο ερχοταν μηνυμα τοσες αναπαντητες απο το ταδε νουμερο...

 

Το ίδιο έγινε και πέρσι, σε συγγενικό μου πρόσωπο. Είχε ενεργοποιημένη την ειδοποίηση με μήνυμα, για τις κλήσεις, και η "καλή" Cosmote το είχε απενεργοποιήσει από μόνη της. Θα πάρεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και θα σου δώσουν έναν αριθμό, να καλέσεις, κι έναν κωδικό, να εισάγεις, για να ενεργοποιήσεις εκ νέου την υπηρεσία.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έγινε και πέρσι, σε συγγενικό μου πρόσωπο. Είχε ενεργοποιημένη την ειδοποίηση με μήνυμα, για τις κλήσεις, και η "καλή" Cosmote το είχε απενεργοποιήσει από μόνη της. Θα πάρεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και θα σου δώσουν έναν αριθμό, να καλέσεις, κι έναν κωδικό, να εισάγεις, για να ενεργοποιήσεις εκ νέου την υπηρεσία.

 

ευχαριστω θα το κοιταξω...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Ψάχνω να βρώ μια εφαρμογή που να στέλνει ασύρματα την φωτο που εχω στο κινητό στην τηλεόραση για να την βλεπω εκεί! Ξερει κανείς? Στο παλιο htc trophy ειχα το connected media που το έκανε αυτο.Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Ψάχνω να βρώ μια εφαρμογή που να στέλνει ασύρματα την φωτο που εχω στο κινητό στην τηλεόραση για να την βλεπω εκεί! Ξερει κανείς? Στο παλιο htc trophy ειχα το connected media που το έκανε αυτο.Ευχαριστώ.

 

Χρονια Πολλα.

 

Αν αναφερεσαι σε DLNA συνδεση εδω εισαι: Nokia Play To

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα 520. Εχω αρκετη εμπειρια με ολα τα λειτουργικα, με λιγα λογια ξερω τι κανω οταν το χειριζομαι. Παρολα αυτα, ενω εχω κλεισει το location σε οσες εφαρμογες δε θελω να το εχουν και δεν τρεχουν απο πισω εφαρμογες, και ολα τα tiles ειναι σε μικρο μεγεθος (και δεν δειχνουν καποιου ειδους πληροφοριες), που και που στο ακυρο μου βγαζει την κουκιδα στο πανω μερος που σημαινει οτι χρησιμοποιει το location κατι. Εχει κανεις ιδεα τι την χρησιμοποιει; Edited by manosve
Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα 520. Εχω αρκετη εμπειρια με ολα τα λειτουργικα, με λιγα λογια ξερω τι κανω οταν το χειριζομαι. Παρολα αυτα, ενω εχω κλεισει το location σε οσες εφαρμογες δε θελω να το εχουν και δεν τρεχουν απο πισω εφαρμογες, και ολα τα tiles ειναι σε μικρο μεγεθος (και δεν δειχνουν καποιου ειδους πληροφοριες), που και που στο ακυρο μου βγαζει την κουκιδα στο πανω μερος που σημαινει οτι χρησιμοποιει το location κατι. Εχει κανεις ιδεα τι την χρησιμοποιει;

 

Κουκίδα = συγχρονισμός και όχι location services

Link to comment
Share on other sites

http://www.windowsphone.com/en-us/how-to/wp8/basics/what-do-the-icons-on-my-phone-mean

 

Δε ξερω αν μοιαζει ο συγχρονισμος με το location γιατι δε τον χρησιμοποιω, εγω μιλαω για την κουκιδα του location διπλα στην μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

http://www.windowsphone.com/en-us/how-to/wp8/basics/what-do-the-icons-on-my-phone-mean

 

Δε ξερω αν μοιαζει ο συγχρονισμος με το location γιατι δε τον χρησιμοποιω, εγω μιλαω για την κουκιδα του location διπλα στην μπαταρια.

υποθέτω καμιά εφαρμογή τύπου καιρός ή ακόμα και το Bing... και πράγματι, δεν είναι συγχρονισμός αλλά εντοπισμός θέσης.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα reset και επισης εσβησα τα παντα απο εφαρμογες νοκια κλπ. Μονο οτι δεν γινεται να απεγκατασταθει εμεινε. Εχω κλεισει το location στο bing μια και το αναφερεις. Και παλι το εκανε. Εχω καταληξει σε δυο προς το παρων συμπερασματα, η ειναι bug ή ειναι το find my phone (αν και δεν εχω ενεργοποιησει να στελνει περιοδικα την τοποθεσια μου στις ρυθμισεις του). Να πω την αληθεια το πηρα ωστε να δω αν μ αρεσει και να προχωρισω σε κατι ποιο ακριβο και αυτο εδω μου εχει σπασει λιγο. Αν σε σας με αλλα windows phone 8 κινητα δε το κανει ισως ειναι καποιο bug του συγκεκριμενου.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα reset και επισης εσβησα τα παντα απο εφαρμογες νοκια κλπ. Μονο οτι δεν γινεται να απεγκατασταθει εμεινε. Εχω κλεισει το location στο bing μια και το αναφερεις. Και παλι το εκανε. Εχω καταληξει σε δυο προς το παρων συμπερασματα, η ειναι bug ή ειναι το find my phone (αν και δεν εχω ενεργοποιησει να στελνει περιοδικα την τοποθεσια μου στις ρυθμισεις του). Να πω την αληθεια το πηρα ωστε να δω αν μ αρεσει και να προχωρισω σε κατι ποιο ακριβο και αυτο εδω μου εχει σπασει λιγο. Αν σε σας με αλλα windows phone 8 κινητα δε το κανει ισως ειναι καποιο bug του συγκεκριμενου.

να σου πω την αλήθεια δεν πρόσεξα κάτι στο δικό μου (920) αλλά θα το παρακολουθήσω και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα reset και επισης εσβησα τα παντα απο εφαρμογες νοκια κλπ. Μονο οτι δεν γινεται να απεγκατασταθει εμεινε. Εχω κλεισει το location στο bing μια και το αναφερεις. Και παλι το εκανε. Εχω καταληξει σε δυο προς το παρων συμπερασματα, η ειναι bug ή ειναι το find my phone (αν και δεν εχω ενεργοποιησει να στελνει περιοδικα την τοποθεσια μου στις ρυθμισεις του). Να πω την αληθεια το πηρα ωστε να δω αν μ αρεσει και να προχωρισω σε κατι ποιο ακριβο και αυτο εδω μου εχει σπασει λιγο. Αν σε σας με αλλα windows phone 8 κινητα δε το κανει ισως ειναι καποιο bug του συγκεκριμενου.

 

Γιατί δεν κλείνεις το location από τις ρυθμίσεις?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το location μπορεί να τρέχει και λόγω bing search ώστε να εμφανίζει σχετικα αποτελέσματα ανα τοποθεσια. Επίσης έστω και μια εφαρμογή καιρού να έχεις (ακόμα και χωρίς tile) θα κανει ανανέωση τοποθεσίας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...