Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες να την χρησιμοποιήσεις για να προσδιορίσεις την λειτουργία των WP:

-Απρόσκοπτη

-Αδιάλειπτη

-Στρωτή

-Ομαλή

 

εναλλακτικές εκφράσεις:

-"Πάει μπάλα"

-"Τρεχει σφαίρα"

 

 

Εναλλακτικός Ελληνο-Αγγλικός όρος, αντίθετα ορισμένος σε σχέση με τον άμεσο ανταγωνισμό:

-Αλαγκάριστο

 

Ελπίζω να βοήθησα.:rolleyes:

 

Όλα τα λεφτά η απάντηση σου! :)

Και βεβαίως περιγράφεις τα wp με το καλύτερο τρόπο!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν θες να την χρησιμοποιήσεις για να προσδιορίσεις την λειτουργία των WP:

-Απρόσκοπτη

-Αδιάλειπτη

-Στρωτή

-Ομαλή

 

εναλλακτικές εκφράσεις:

-"Πάει μπάλα"

-"Τρεχει σφαίρα"

 

 

Εναλλακτικός Ελληνο-Αγγλικός όρος, αντίθετα ορισμένος σε σχέση με τον άμεσο ανταγωνισμό:

-Αλαγκάριστο

 

Ελπίζω να βοήθησα.:rolleyes:

 

Φοβερή επεξήγηση....να' σαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

"Μπορείται να μου εξηγήσετε τι κάνει η εφαρμογή "μουσική Nokia" εκτός από το να παίζει τα τραγούδια που έχουμε αποθηκευμένα στο τηλέφωνο (πράγμα το οποίο κάνει και χωρίς τη συγκεκριμένη εφαρμογή);
Link to comment
Share on other sites

από την μέχρι τώρα ενασχόληση μου με τα 8 και τα 7.8 ποιό πριν έχω να πω ότι έχω αγοράσει εφαρμογές για απλές δουλειές που δεν έχω αγοράσει σε κανένα άλλο λειτουργικό εκτός από το Navigon που το θεωρώ απαραίτητο για εμένα σε όλα μου τα κινητά

θέλει πολύ κάρβουνο ακόμη δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

"Μπορείται να μου εξηγήσετε τι κάνει η εφαρμογή "μουσική Nokia" εκτός από το να παίζει τα τραγούδια που έχουμε αποθηκευμένα στο τηλέφωνο (πράγμα το οποίο κάνει και χωρίς τη συγκεκριμένη εφαρμογή);

σε άλλες χώρες υποτίθεται έχει και το nokia mix radio που είναι και αρκετά ενδιαφέρον και νομίζω και μια υπηρεσία μουσικής της νοκια για αγορα τραγουδιών κτλ

στη χώρα μας δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτα από αυτά

από την μέχρι τώρα ενασχόληση μου με τα 8 και τα 7.8 ποιό πριν έχω να πω ότι έχω αγοράσει εφαρμογές για απλές δουλειές που δεν έχω αγοράσει σε κανένα άλλο λειτουργικό εκτός από το Navigon που το θεωρώ απαραίτητο για εμένα σε όλα μου τα κινητά

θέλει πολύ κάρβουνο ακόμη δυστυχώς

 

ποιες δηλαδή έχεις αγοράσει?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

σε άλλες χώρες υποτίθεται έχει και το nokia mix radio που είναι και αρκετά ενδιαφέρον και νομίζω και μια υπηρεσία μουσικής της νοκια για αγορα τραγουδιών κτλ

στη χώρα μας δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτα από αυτά

 

 

ποιες δηλαδή έχεις αγοράσει?

 

Αν γυρίσεις στο Nokia account την χώρα από Ελλάδα σε US μπορείς να έχεις το nokia mixradio.

Link to comment
Share on other sites

σε άλλες χώρες υποτίθεται έχει και το nokia mix radio που είναι και αρκετά ενδιαφέρον και νομίζω και μια υπηρεσία μουσικής της νοκια για αγορα τραγουδιών κτλ

στη χώρα μας δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτα από αυτά

 

 

ποιες δηλαδή έχεις αγοράσει?

 

από τις επι πληρωμή λέμε τώρα :)

 

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/kirik-settings/673dd6e6-29ac-463c-81d0-89b04a381a3c

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/stop-the-music/0899997d-c25a-4075-9b28-685308e1568b

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/wp-hermes/2ef5d2e0-250d-4514-b88d-214cd4a229c7

και τα παρακάτω

Edited by esykas
ok
Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος απο iPhone , θα ήθελα μερικές λεπτομέρειες για τα wm γιατι σκέφτομαι να αγοράσω το lumia 925 μάλλον. Αν μπορείτε να μου πείτε τα θετικά κ αρνητικά ή και αν κάποιος απο εδώ έκανε ήδη τη μετάβαση απο iOS σε wm να δώ εντυπώσεις !
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος απο iPhone , θα ήθελα μερικές λεπτομέρειες για τα wm γιατι σκέφτομαι να αγοράσω το lumia 925 μάλλον. Αν μπορείτε να μου πείτε τα θετικά κ αρνητικά ή και αν κάποιος απο εδώ έκανε ήδη τη μετάβαση απο iOS σε wm να δώ εντυπώσεις !

 

επειδή θα είμαστε εκτός θέματος εδώ βρές ή να μας πουν το αντίστοιχο τόπικ να σου πω που έχω και τα δύο από τότε που βγήκαν :)

Link to comment
Share on other sites

επειδή θα είμαστε εκτός θέματος εδώ βρές ή να μας πουν το αντίστοιχο τόπικ να σου πω που έχω και τα δύο από τότε που βγήκαν :)

 

Δεν μου στέλνεις καλού κακού ένα pm ? :P

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Για θετικά/αρνητικά σχόλια μπορείτε να τα αναφέρετε εδώ. Δεν είναι off topic. Αρκεί να μην προχωρήσει συζήτηση vs με άλλα λειτουργικά.

Για vs υπάρχει το forum Τεχνολογικοί Διαξιφισμοί.

Link to comment
Share on other sites

Για θετικά/αρνητικά σχόλια μπορείτε να τα αναφέρετε εδώ. Δεν είναι off topic. Αρκεί να μην προχωρήσει συζήτηση vs με άλλα λειτουργικά.

Για vs υπάρχει το forum Τεχνολογικοί Διαξιφισμοί.

 

 

Για να κρίνει κάποιος ένα λειτουργικό θα πρέπει να έχει τη συσκευή μαζί του για αρκετό καιρό με ένα πέρασμα επιφανειακά δεν μπορεί κανείς να κρίνει τίποτα και κανένα

Link to comment
Share on other sites

Για να κρίνει κάποιος ένα λειτουργικό θα πρέπει να έχει τη συσκευή μαζί του για αρκετό καιρό με ένα πέρασμα επιφανειακά δεν μπορεί κανείς να κρίνει τίποτα και κανένα

 

 

Ακριβως.

Τραβαγα τα μαλλια μου με αυτα που διαβαζα τις προαλλες στους διαξιφισμους.

Ποτε μεχρι τωρα δεν εχω κανει κανενα σχολιο σ αυτα τα τοπικ, διοτι μπαινουν μερικοι fans και διχως να εχουν την παραμικρη ιδεα για το χ,ψ λειτουργικο καθονται και δινουν συμβουλες.

Εννοειτε το φορουμ δεν ειναι υπευθυνο αλλα καλα θα ειναι να αποφευγεται ο 'προσηλυτισμός'.

Link to comment
Share on other sites

Βρε στους διαξιφισμούς ας πάνε να γράφουν ότι θέλουν. Κι εγώ δεν πηγαίνω καθόλου σε εκείνα τα νήματα.

Το κακό είναι ότι το Vs συνήθως γίνεται σε νήματα ειδήσεων άσχετα με διαξιφισμούς, επειδή σε κάποιους δεν αρέσουν κάποιες ειδήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για να κρίνει κάποιος ένα λειτουργικό θα πρέπει να έχει τη συσκευή μαζί του για αρκετό καιρό με ένα πέρασμα επιφανειακά δεν μπορεί κανείς να κρίνει τίποτα και κανένα

 

Δεν έγραψα κάτι αντίθετο. Ο καθένας που έχει εμπειρία με μία windows phone συσκευή μπορεί να αναφέρει πράγματα που του αρέσουν ή δεν του αρέσουν. Αρκεί να αναφέρει συγκεκριμένα πράγματα και όχι γενικά του τύπου δεν υπάρχουν πολλές εφαρμογές κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Σβήστηκε post μου !!!

 

Οπότε όπως ξαναέγραψα...

Windows Phone !!! :rtfm: :chair:

 

:lol: :lol: :lol:

 

Δεν το γράφω από κακία. Είναι inside joke από παλιότερο post που είχα προτείνει να γίνεται ban σε όσους το αποκαλούν windows mobile... Χαλαρώστε λίγο...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω παρατηρήσει ότι πολλές εφαρμογές σταματούν την διάθεση τους από το κατάστημα διότι εμπίπτουν σε ''κανόνες''

άλλο ένα είναι ότι πολλές εφαρμογές δεν έχουν την ίδια καλή εμφάνιση που έχουν σε άλλα λειτουργικά αλλά δεν γνωρίζω τι επιβάλει τους κανόνες όπως η ''κόντρα'' google π.χ

 

αλλά ακόμη υπάρχει θέμα στην ολοκλήρωση της εμφάνισης του windows phone

Link to comment
Share on other sites

Σβήστηκε post μου !!!

 

Οπότε όπως ξαναέγραψα...

Windows Phone !!! :rtfm: :chair:

 

:lol: :lol: :lol:

 

Δεν το γράφω από κακία. Είναι inside joke από παλιότερο post που είχα προτείνει να γίνεται ban σε όσους το αποκαλούν windows mobile... Χαλαρώστε λίγο...

 

Αν ήσουν πιο περιγραφικός στο πρώτο post, θα ήσουν και πιο κατανοητός και δεν θα είχε διαγραφεί.

 

Μείνετε στο θέμα παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

 

εντάξει προσωπικά ζω και χωρίς αυτες :P

είναι αναλογα τις ανάγκες του καθενός

 

@achileasgk

ναι το γνωριζω:)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε η αδερφή μου με ένα Lumia 520 ελληνικό vodafone branded και το πήρα να το στήσω. Αφού έκανα τα updates στο software της συσκευής (δεν είχε amber) κτλ, πήγα να βάλω το facebook beta ψάχνοντάς το από τον υπολογιστή, αφού από το store στο κινητό δεν το βρίσκει. Και ανακάλυψα το εξής: facebook beta 5.2.0.6 18/12/2013, αλλά "κανονικό" facebook 5.2.1.0 23/12/2013. Άρα έχουν περάσει πια από το beta σε κανονική έκδοση, με νεώτερη έκδοση και λογικά όλα τα καλά που έφεραν οι τελευταίες ενημερώσεις της beta.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το GDR3 βγηκε? Λεγανε για Νοέμβριο - Δεκέμβριο (και εγω το περίμενα Δεκέμβριο) αλλά δεν παρατήρησα κατι.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το GDR3 βγηκε? Λεγανε για Νοέμβριο - Δεκέμβριο (και εγω το περίμενα Δεκέμβριο) αλλά δεν παρατήρησα κατι.

 

Νοεμβριο-Δεκέμβριο βγήκε για HTC και ATIV S. Το 1020 της ΑΤ&Τ και το 925 της T-Mobile την έλαβαν (το 1020 μαζί με την Black ενώ το 925 χωρίς την Black) και μέσα στις επόμενες 2 βδομάδες θα αρχίσει να γίνεται διαθέσιμη και για τα υπόλοιπα μοντέλα της σειράς.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Όταν ψάχνω στις επαφές δεν μπορώ να βάλω τόνους.

Τι κουλό είναι πάλι αυτό;

 

δεν χρειάζονται.

edit: Δοκίμασα και βλέπω ότι μπορώ να βαλω τόνους. Στο rapdialer δεν γίνεται

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζονται.

edit: Δοκίμασα και βλέπω ότι μπορώ να βαλω τόνους. Στο rapdialer δεν γίνεται

 

Στο δικό μου μπορώ να βάλω μόνο όταν γράφω sms και έχοντας γράψει πρώτα το φωνήεν και μετά πατάω τον τόνο για να μπει. wtf;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...