Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.nokiapoweruser.com/2014/08/02/windows-phone-8-1-gdr1-brings-enable-static-ip-settings/

http://i2.wp.com/www.nokiapoweruser.com/wp-content/uploads/2014/08/GDR1-IP.jpg

Microsoft may be planning to take care of complaints of not able to enable “Static IP” in Windows Phone. The Windows Phone 8.1 GDR1 documentation talks about “Enable Static IP” option. OEM partners can enable to show the static IP settings under Settings > Wi-Fi > advanced. Currently when you navigate to Settings > Wi-Fi , you don’t see an advanced option.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ένας φίλος έχει το 520 και δε μπορεί ούτε να λάβει ούτε να στείλει MMS. Χρειάζεται κάποια επιπρόσθετη ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι τις έχει μόνο του όπως του ίντερνετ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος έχει το 520 και δε μπορεί ούτε να λάβει ούτε να στείλει MMS. Χρειάζεται κάποια επιπρόσθετη ρύθμιση;

 

 

 

Όταν ήταν η εποχή των MMS νομίζω χρειαζόταν κ ενεργοποίηση από τον παροχο...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Που το θυμήθηκες... Εγώ ενεργοποιημένο το έχω από το πρώτο μου κινητό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα... Κάποτε η κοσμοτε στο 1200+1200 έδινε κ video κλήσεις και MMS...

 

 

 

Τώρα βέβαια δεν έχει τύχει να δω κάποιον να τα χρησιμοποιεί... Στην εποχή του 3G/4G νομίζω δεν συμφέρει με τίποτα η χρέωση του MMS... Βάζεις ένα πακέτο ίντερνετ και στέλνεις ότι θες με email/Skype/viber/fb/WhatsApp και ότι άλλο θες... Και σε πολύ καλύτερη ποιότητα από τα MMS και με πολύ λιγότερα χρήματα....

 

 

 

Τα ίδια ισχύουν και με τις video κλήσεις...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψες απόλυτα. Λοιπόν τέλος το off topic. Edited by niotheros
αφαίρεση αχρείαστου σχόλιου

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Στο Microsoft Exchange Account βλέπω ότι έχει την επιλογή για συγχρονισμό των "Εργασιών" (φαντάζομαι εννοεί τα tasks). Ωστόσο δεν βλέπω αντίστοιχη εφαρμογή Εργασιών-Tasks.

Ping?

678910

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο άλλο thread κάποιος είχε γράψει ότι μπορείς να κάνεις το Tile όπως θες με διπλή όψη. Πώς γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννείς εμένα :D

 

Εννοώ ότι κάποιες εφαρμογές έχουν επιλογή για customize και του πίσω μέρος (πχ Amazing Weather HD)... Όταν φέρνει τούμπα εννοώ το πίσω μέρος....

 

Πάντως τώρα που σκέφτομαι δεν θα ήταν άσχημο να έχεις την επιλογή αν εννώσεις 2 tile και κάθε φορά που γυρνάει να δείχνει τα νέα της μίας ή της άλλης εφαρμογής.. Μάλλον μπέρδεμα βέβαια αλλά ιδέα λέω :p

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννείς εμένα :D

 

Εννοώ ότι κάποιες εφαρμογές έχουν επιλογή για customize και του πίσω μέρος (πχ Amazing Weather HD)... Όταν φέρνει τούμπα εννοώ το πίσω μέρος....

 

Πάντως τώρα που σκέφτομαι δεν θα ήταν άσχημο να έχεις την επιλογή αν εννώσεις 2 tile και κάθε φορά που γυρνάει να δείχνει τα νέα της μίας ή της άλλης εφαρμογής.. Μάλλον μπέρδεμα βέβαια αλλά ιδέα λέω :p

Εσένα εννοώ. Ωραία ιδέα αυτή με τα Tiles :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράγμα με τη μουσική στο lumia μου έχει καταντήσει αηδία... Τραγούδια που περνιούνται διπλά, λίστες που χάνονται, φάκελοι που μένουν στη λίστα και πρέπει να τους διαγράφεις ένα ένα τα τραγούδια λες και ζούμε στο 1990. Ελπίζω με τα 8.1 να φτιάξει αυτό, γιατί η μουσική είναι μια από τις σημαντικότερες υπηρεσίες που θέλω να μου παρέχει το κινητό και το λογισμικό και δεν ξέρω τι θα κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράγμα με τη μουσική στο lumia μου έχει καταντήσει αηδία... Τραγούδια που περνιούνται διπλά, λίστες που χάνονται, φάκελοι που μένουν στη λίστα και πρέπει να τους διαγράφεις ένα ένα τα τραγούδια λες και ζούμε στο 1990. Ελπίζω με τα 8.1 να φτιάξει αυτό, γιατί η μουσική είναι μια από τις σημαντικότερες υπηρεσίες που θέλω να μου παρέχει το κινητό και το λογισμικό και δεν ξέρω τι θα κάνω.

 

Ναι, στα 8.1 μάλλον έχει φτιάξει το συγκεκριμένο bug των 8.0 .

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ούτε και εγώ ήμουν ευχαριστημένος στο τομέα μουσικής και ούτε με τα 8.1 θα έλεγα οτι απο τα πιο ενοχλητικά πράγματα ειναι αυτο το μονόχρωμο,βαρετό και εκνευριστικο συνάμα γκρι χρώμα οταν πατάω το volume keys για να ξεκινήσω,σταματήσω η αλλάξω κομμάτι mp3.

 

Αυτο πρέπει να εξαφανιστεί οπωσδήποτε

Δεν γίνεται το ιδιο να βλέπω ειτε είμαι στη start screen ειτε στη lock screen.

 

http://cdn.marketplaceimages.windowsphone.com/v8/images/acc0d59e-d431-46b8-927c-df0210f0c761?imageType=ws_screenshot_large&rotation=0

 

Και να αντικατασταθεί με κάτι τέτοιο το οποίο θα μεταβάλλεται ανάλογα την εφαρμογή(θα ειναι δηλαδή διαφορετικό απο μια εφαρμογή μουσικής σε κάποια άλλη και που θα προσθέτει και εμφάνιση skin/album art ξεχωριστά ανα τραγούδι,θα αλλάζει χρώμα το background κλπ)

 

http://wmpoweruser.com/wp-content/uploads/2014/08/hacked-lock-screen_thumb.jpg

http://wmpoweruser.com/xda-dev-hacked-live-lock-screen-shows-the-potential-of-the-new-feature/

 

Και επίσης στη notification screen να μπορούμε εξιςου να διαχειριζόμαστε τη μουσική μας με album/art skin ανα κομμάτι.

 

Που και παλι η MS παρέχει limited access στους developer σύμφωνα με το site.

Γιατι;

 

Παρεπιμποτοντος μια εβδομαδα συμβίωση με το 930 μονο αυτήν την εφαρμογή μου φάνηκε πιο αξιοπρεπείς,χωρίς βέβαια να ειναι το μέγιστο σε αυτο που ήθελα.

http://www.windowsphone.com/en-gb/store/app/8-1-music/77e1333f-8370-4694-aa5d-d5921349ebf8

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

@ alex

 

Η πρώτη φώτο (με τα tiles) από το δικό σου κινητό είναι??

 

Οχι δεν ειναι,αφού δεν το έχω το κινητο πλέον,απλα ήθελα να δείξω πως βιώνω/αισθάνομαι αυτή τη μονοτονία που δεν άλλαξε ούτε με τα 8.1 στο κομμάτι αισθητική/καλαισθησία.(τη βρήκα στο Ίντερνετ για να τονίσω έναν τομέα που χρειάζεται δραστική βελτίωση)

Άντε με τα 8.1 μου πρόσθεσε την αλλαγή στα volume ring stone,SMS,κλήσεων,εκει που ακούω μουσική.

Αλλα αυτο ειναι πταίσμα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι, άμα ήταν δικιά σου να σε προτείναμε στο σχεδιαστικό τμήμα της Samsung... Τόση κακογουστιά κρίμα να πάει χαμένη :lol: :lol:

 

 

 

Στα σοβαρά τώρα συμφωνώ με όσα λες αν και το βλέπω πρώτη φορά... Ο λόγος είναι γιατί μου φαίνεται πολύ πιο όμορφο το μαυρο background στα WP... Δεν ξέρω γιατί αλλά το άσπρο μου χτυπάει άσχημα στο μάτι...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όχι, άμα ήταν δικιά σου να σε προτείναμε στο σχεδιαστικό τμήμα της Samsung... Τόση κακογουστιά κρίμα να πάει χαμένη :lol: :lol:

 

 

 

Στα σοβαρά τώρα συμφωνώ με όσα λες αν και το βλέπω πρώτη φορά... Ο λόγος είναι γιατί μου φαίνεται πολύ πιο όμορφο το μαυρο background στα WP... Δεν ξέρω γιατί αλλά το άσπρο μου χτυπάει άσχημα στο μάτι...

 

Οχι ρε εσύ στο background και εμένα μου αρέσει το μαυρο ειδικά στην amoled του 930 και που εκει με το να βάζουμε φόντο απο πιςω ειναι πολυ θετικό αλλα αλλαγές πρέπει να γίνουν και αλλού.

 

Οπως ακριβώς γίνεται με τα weather app που αλληλεπιδρουν όμορφα δίνοντας ενα διαφορετικό ανα εφαρμογή αισθητικό αποτέλεσμα στη lock screen το ιδιο να γίνει και με τις εφαρμογές μουσικής,να έχουμε δηλαδή πλήρη παράμετροποιηση που να δένει κσθε φορά με πολλά και διαφορετικά γούστα του καθενός μας.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ούτε και εγώ ήμουν ευχαριστημένος στο τομέα μουσικής και ούτε με τα 8.1 θα έλεγα οτι απο τα πιο ενοχλητικά πράγματα ειναι αυτο το μονόχρωμο,βαρετό και εκνευριστικο συνάμα γκρι χρώμα οταν πατάω το volume keys για να ξεκινήσω,σταματήσω η αλλάξω κομμάτι mp3.

 

Αυτο πρέπει να εξαφανιστεί οπωσδήποτε

Δεν γίνεται το ιδιο να βλέπω ειτε είμαι στη start screen ειτε στη lock screen.

 

http://cdn.marketplaceimages.windowsphone.com/v8/images/acc0d59e-d431-46b8-927c-df0210f0c761?imageType=ws_screenshot_large&rotation=0

 

Και να αντικατασταθεί με κάτι τέτοιο το οποίο θα μεταβάλλεται ανάλογα την εφαρμογή(θα ειναι δηλαδή διαφορετικό απο μια εφαρμογή μουσικής σε κάποια άλλη και που θα προσθέτει και εμφάνιση skin/album art ξεχωριστά ανα τραγούδι,θα αλλάζει χρώμα το background κλπ)

 

http://wmpoweruser.com/wp-content/uploads/2014/08/hacked-lock-screen_thumb.jpg

http://wmpoweruser.com/xda-dev-hacked-live-lock-screen-shows-the-potential-of-the-new-feature/

 

Και επίσης στη notification screen να μπορούμε εξιςου να διαχειριζόμαστε τη μουσική μας με album/art skin ανα κομμάτι.

 

Που και παλι η MS παρέχει limited access στους developer σύμφωνα με το site.

Γιατι;

 

Παρεπιμποτοντος μια εβδομαδα συμβίωση με το 930 μονο αυτήν την εφαρμογή μου φάνηκε πιο αξιοπρεπείς,χωρίς βέβαια να ειναι το μέγιστο σε αυτο που ήθελα.

http://www.windowsphone.com/en-gb/store/app/8-1-music/77e1333f-8370-4694-aa5d-d5921349ebf8

 

Μονο επίτηδες μπορεί κάποιος να στήσει τόσο άσχημα και κακογουστα το τηλ του. Όσον αφορά την μουσική για μένα ένας από τους καλύτερους players είναι ο GoMusic... και πολύ όμορφο !!!!

Link to comment
Share on other sites

Μονο επίτηδες μπορεί κάποιος να στήσει τόσο άσχημα και κακογουστα το τηλ του. Όσον αφορά την μουσική για μένα ένας από τους καλύτερους players είναι ο GoMusic... και πολύ όμορφο !!!!

Καλά εννοείται αυτό.

Απλά εγώ εστίασα αποκλειστικά στο γκρίζο πλαίσιο της διαχείρισης music player όταν πατάω τα volume button σε ακρόαση μουσικής που είναι το ίδιο είτε σε start είτε σε lock screen και που επιβάλλεται να δούμε αλλαγές που θα προσθέσουν ανώτερο αισθητικό αποτέλεσμα συν δυνατότητα να προσαρμόζεται και να διαφοροποιείται ανά εφαρμογή σε οσο το δυνατόν περισσότερα γούστα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται αυτό.

Απλά εγώ εστίασα αποκλειστικά στο γκρίζο πλαίσιο της διαχείρισης music player όταν πατάω τα volume button σε ακρόαση μουσικής που είναι το ίδιο είτε σε start είτε σε lock screen και που επιβάλλεται να δούμε αλλαγές που θα προσθέσουν ανώτερο αισθητικό αποτέλεσμα συν δυνατότητα να προσαρμόζεται και να διαφοροποιείται ανά εφαρμογή σε οσο το δυνατόν περισσότερα γούστα.

 

Περί αυτού πρόκειται.

Ακριβώς η Microsoft παραχωρεί τα ΑΡΙ για εφαρμογές τέτοιου τύπου στην οθόνη κλειδώματος.

Είναι μια διαδικασία σε εξέλιξη και η live lock screen beta είναι μόνο μια δοκιμαστική εφαρμογή στην αφετηρία αυτής της λογικής.

 

Γενικά μιλώντας...

Από αυτό ως το να περιμένουμε τα WP να γίνουν Linux mobile ως προς την παραμετροποίηση, είναι κάτι ξένο προς τη λογική του λειτουργικού.

Η κάθε προσέγγιση - πλήρως ή καθόλου ανοιχτό σε παραμετροποίηση λειτουργικό - έχει θετικά και αρνητικά.

Το Android (περί αυτού ο λόγος) απλώς προηγήθηκε χρονικά και επέβαλε τη δική του προσέγγιση, με πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα.

(Δεν ανοίγω offtopic, αναφέρομαι απλώς στα όσα ειπώθηκαν μέσες άκρες.)

Είναι πιστεύω λάθος όμως να θεωρούμε πως τα WP χρειάζεται να μιμηθούν πιστά κάποια άλλα λειτουργικά για να κερδίσουν χρήστες.

 

Δεν είναι οι launchers το ζητούμενο, υπάρχουν άλλες προτεραιότητες με τις οποίες χρειάζεται να ασχοληθεί η Microsoft για τα WP:

Η απλότητα του λειτουργικού δεν μπορεί να είναι πανάκεια ώστε να λείπουν χαρακτηριστικά.

 

 

ΥΓ: Θεωρώ τραγική για τα δικά μου γούστα την προσέγγιση του τύπου <<κάθε βδομάδα έχω ανάγκη να αλλάζω backgrounds, launchers, icons, γραμματοσειρές, θέματα κλπ, γιατί αλλιώς βαριέμαι>>. Όπως και άλλος μπορεί να βαριέται τη δική μου προσέγγιση που εγώ δεν ασχολούμαι με όλα αυτά παρά μόνο σπάνια. Εντάξει θα ασχοληθώ ίσως μια φορά στην αρχή, αλλά δεν έχει νόημα να στήνω διαφορετικά το κινητό κάθε τόσο.

Περιγράφω απλώς την οπτική και τη λογική μου που αυτό που θέλω είναι να φέρνω τα συστατικά ουσίας του λειτουργικού στα δικά μου μέτρα. Και αυτό να το κάνω σπάνια ανάλογα με τις ανάγκες μου με όρους χρηστικότητας. Όταν άλλωστε διαρκώς σε ένα περιβάλλον μεταβάλλονται οι σταθερές, τότε αυτό επιδρά στη λιετουργικότητα καθώς χρειάζεται κι ένα διάστημα προσαρμογής.

Και εμένα με ενδιαφέρει πρωτίστως η χρηστικότητα. Γι' αυτό κακίζω τη λογική του τύπου <<κάθε τόσο έχω ανάγκη να αλλάζω τα πάντα>>, μου αρέσει που τα WP τα έχουν όλα τακτοποιημένα, αλλά και κακίζω τα WP γιατί στην τελική τα θέλω πιο αποδοτικά και λειτουργικά.

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγώ δεν θέλω να γίνει πιστό αντίγραφο Linux ούτε να αντιγράψει το android στα παντα.

Απλα οπως με τα weather app μπορούν και αλληλεπιδρουν με το δικό τους ανα εφαρμογή πινελιά στη lock screen,το ίδια να γίνεται και στις μουσικές εφαρμογές να εχουν την ίδια δυνατότητα εξιςου.

Οταν ο κάθε ένας θέλει να ακούσει μουσική δεν ειναι απαραίτητο και λογικό παραλληλα να μπαίνει υποχρεωτικά στην ίδια την εφαρμογή για να κανει αυτα που θέλει με μια πιο αισθητικά,προσεγμένη εικόνα που λαμβάνει οπτικά,αλλα παρόμοια να υπαρχει και στη lock screen,χωρίς κατ ανάγκη να πρέπει να πατάει συνέχεια τα volume button για να εμφανιστεί το μενού του music control πχ για να παει στο επόμενο κομμάτι mp3 που ακούει.

Και οπως είπες η live lock screen ειναι αυτή της λογικής και πρέπει η MS να ανάψει το πράσινο φως να ασχολουθουν εντατικά οι developer χωρίς περιορισμούς.

 

Ήδη στη start screen προχώρησε σε θετικές προσθήκες πχ να τρέχει φόντο πιςω απο τα titles,το ιδιο και με τα folders και γιατι οχι να μην δούμε interactive live titles που θα μεγιστοποίηση την εμπειρία χρησης ακομα περιςςοτερο η την εισαγωγή gestures εξιςου.

 

Επίσης στη notification center γιατι να μην μπει η επιλογή των mobile data οπως επίσης να μπορώ να διαχειρίζομαι και απο εκει αν θέλω την μουσική που ακούω η να λαμβάνω πληροφορίες για τις καιρικές συνθήκες με διάφορες ενδείξεις πχ θερμοκρασίας η υγρασίας η πιθανότητα εκφρασμένο σε ποσοστό πχ για βροχή.

 

Δεν πρέπει απλα και αυστηρά να βλέπω μονο χαμένα συμβάντα απο email και SMS και τέλος.

Δεν ειναι μονο αυτο η χρησιμότητα που μπορεί να παρέχει αυςτηρα η κουρτινα(notification center)

 

Όλα τα παραπάνω δεν ειναι αντιγραφή για την αντιγραφή απο ενα άλλο λειτουργικό αλλα πολυ περιςςοτερο,ειναι εμπλουτισμός της καθημερινότητας του χρήστη με παραπάνω δυνατότητες να κανει καλύτερα και πληρέστερα οτιδήποτε θέλει να κανει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ήδη στη start screen προχώρησε σε θετικές προσθήκες πχ να τρέχει φόντο πιςω απο τα titles,το ιδιο και με τα folders και γιατι οχι να μην δούμε interactive live titles που θα μεγιστοποίηση την εμπειρία χρησης ακομα περιςςοτερο η την εισαγωγή gestures εξιςου.

 

Επίσης στη notification center γιατι να μην μπει η επιλογή των mobile data οπως επίσης να μπορώ να διαχειρίζομαι και απο εκει αν θέλω την μουσική που ακούω η να λαμβάνω πληροφορίες για τις καιρικές συνθήκες με διάφορες ενδείξεις πχ θερμοκρασίας η υγρασίας η πιθανότητα εκφρασμένο σε ποσοστό πχ για βροχή.

 

Δεν πρέπει απλα και αυστηρά να βλέπω μονο χαμένα συμβάντα απο email και SMS και τέλος.

Δεν ειναι μονο αυτο η χρησιμότητα που μπορεί να παρέχει αυςτηρα η κουρτινα(notification center)

 

Όλα τα παραπάνω δεν ειναι αντιγραφή για την αντιγραφή απο ενα άλλο λειτουργικό αλλα πολυ περιςςοτερο,ειναι εμπλουτισμός της καθημερινότητας του χρήστη με παραπάνω δυνατότητες να κανει καλύτερα και πληρέστερα οτιδήποτε θέλει να κανει.

 

1. Καλόπιστα : tiles, όχι titles

2. Στο notification center θα μπει η επιλογή των mobile data, έχει επιβεβαιωθεί

3. Στο notification center παρέχονται πληροφορίες για τις καιρικές συνθήκες εφ' όσον τις στέλνει το app

Απλά οι πληροφορίες για τις καιρικές συνθήκες δεν υποστηρίζονται εγγενώς στο nc, όπως υπάρχουν πχ στo Ημερολόγιο

 

και μερικά θέλω μου ,

 

πρώτα ένα για να έχουμε να λέμε:

Θα ήθελα για λόγους αισθητικής να μπορώ να αλλάζω το φόντο πίσω από τα πλακίδια στη Start screen (όπως στα desktop Windows8)

 

και ένα λίγο πιο ουσίας:

Θα ήθελα να έχω αμέτρητα settings toggles στο nc ( αντί μόνο 4/5 ), και να μπορώ να τα κάνω swipe δεξιά ή αριστερά (όπως στα αγαπημένα του Internet explorer των desktop Windows8)

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Μονο επίτηδες μπορεί κάποιος να στήσει τόσο άσχημα και κακογουστα το τηλ του. Όσον αφορά την μουσική για μένα ένας από τους καλύτερους players είναι ο GoMusic... και πολύ όμορφο !!!!

 

 

Μολις τον εγκατεστησα. Δεν τον περιμενα τοσο καλο. Θα ηθελα βεβαια να υπαρχει και η δυνατοτητα για lanchscape.

 

@mobiuser, εχεις αναφερθει επανειλημμενα και σε αλλα τοπικ για launchers, γραμματοσειρες και icons. Αν νομιζεις οτι 'φωναζουμε' απο την αντιπερα οχθη (android) για αυτες τις επιλογες, μαλλον κανεις λαθος.

Δεν επιλεγουμε γι αυτους του λογους το λειτουργικο της google.

Το να δινεις επιλογες για να γινει πιο ευελικτο το λειτουργικο στη καθημερινοτητα, αυτη νομιζω οτι πρεπει να ειναι η προτεραιοτητα της ms.

Περιμενω swype στα ελληνικα , βελτιωμενο center και περισσοτερα toggles.

Link to comment
Share on other sites

@mobiuser, εχεις αναφερθει επανειλημμενα και σε αλλα τοπικ για launchers, γραμματοσειρες και icons. Αν νομιζεις οτι 'φωναζουμε' απο την αντιπερα οχθη (android) για αυτες τις επιλογες, μαλλον κανεις λαθος.

Δεν επιλεγουμε γι αυτους του λογους το λειτουργικο της google.

Έχω μιλήσει επανειλημμένα και για themes. Γιατί ποτέ δεν έχω βρει κάτι ουσιαστικό στο να αλλάζω την εμφάνιση κάθε τρεις και τόσο, ακόμα και σε Windows desktop. (Αν και θα ήθελα μια ρύθμιση για θέματα, χωρίς να τη χρειάζομαι όμως επειδή θέλω να την αλλάζω τακτικά. Μάλλον για backup δυο τριών πακέτων.)

Αν νομίζεις ότι η αναφορά μου αυτή στρέφεται απέναντι στο Android ή στους χρήστες Android, ή στους χρήστες Windows desktop, μάλλον κάνεις λάθος.

Έδωσα μια εξήγηση αναλυτικότερη της λογικής μου παραπάνω.

Και επίσης έδωσα και μια ρύθμιση που θα ήθελα στην εμφάνιση των WP (φόντο Start screen), που ακριβώς θα την ήθελα δευτερευόντως και όχι γιατί θα λειτουργούσα ψυχαναγκαστικά δίχως αυτή.

Δίνω προτεραιότητα και βάση στην ουσία.

 

Το να δινεις επιλογες για να γινει πιο ευελικτο το λειτουργικο στη καθημερινοτητα, αυτη νομιζω οτι πρεπει να ειναι η προτεραιοτητα της ms.

Περιμενω swype στα ελληνικα , βελτιωμενο center και περισσοτερα toggles.

Τα περισσότερα toggles τα ζητάω κι εγώ το είπα παραπάνω, το nc το θεωρώ ψιλοάχρηστο αρκεί να έχω live tiles και Cortana, swipe ελληνικό εννοείται ότι το θέλω

 

και γενικά η άποψή μου που την επαναλαμβάνω (και στο προηγούμενο σχόλιό μου) είναι ότι θέλω βελτιώσεις χαρακτηριστικών, ουσίας, αποδοτικότητας, ευχρηστίας

και όχι φρουφρού και εμφάνισης.

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...