Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να σαι καλά, καλό είναι αυτό γιατί σίγουρα θα κάνω ένα hard reset προσεχώς.

 

Επιστροφή, με πρόβλημα. Στο viber, παρόλο που λαμβάνω τα μηνύματα, δε χτυπάει ποτέ ειδοποίηση, δεν εμφανίζεται το toast preview, δεν εμφανίζεται ο μετρητής στο live tile και θα χτυπήσει ειδοποίηση ( αν χτυπήσει ) για κάποιο μήνυμα που θα έχω λάβει περίπου 2 - 3 ώρες πριν. Οπότε, προσοχή με το viber και το hard reset. Δεν είναι και ο πιο ταιριαστός συνδυασμός.

 

Edit: Έκανα και απεγκατάσταση και άλλαξα και την κατάσταση των δεδομένων παρασκηνίου.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και σε εμένα το viber τα ίδια προβλήματα εμφανίζει. Βέβαια εμένα τα έκανε από την αρχή. Δοκίμασα απεγκατάσταση αρκετές φορές και hard reset αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Όποιος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή, με πρόβλημα. Στο viber, παρόλο που λαμβάνω τα μηνύματα, δε χτυπάει ποτέ ειδοποίηση, δεν εμφανίζεται το toast preview, δεν εμφανίζεται ο μετρητής στο live tile και θα χτυπήσει ειδοποίηση ( αν χτυπήσει ) για κάποιο μήνυμα που θα έχω λάβει περίπου 2 - 3 ώρες πριν. Οπότε, προσοχή με το viber και το hard reset. Δεν είναι και ο πιο ταιριαστός συνδυασμός.

 

Edit: Έκανα και απεγκατάσταση και άλλαξα και την κατάσταση των δεδομένων παρασκηνίου.

 

Έρχομαι, για να απαντήσω στον εαυτό μου. Μάλλον "έπεσε βαρύ" το hard reset στο viber και λίγο πριν κοιμηθώ, στο τελευταίο μήνυμα που μου έστειλαν, χτύπησε σωστά η ειδοποίηση, χωρίς καθυστέρηση. Ίσως να φταίει το ότι επανεγκατέστησα τις εφαρμογές, με τις ρυθμίσεις τους, από το back up και δεν έκανα clean install.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε ρυθμισεις>εφαρμογές παρασκηνίου κατω-κατω πατησε "σύνθετες". Θα δεις ότι η συγκεκριμένη εφαρμογή (όπως και άλλες) τρέχουν στο παρασκήνιο χωρίς δυνατότητα διακοπής. Γι αυτο και ορισμένες εφαρμογες τρέχουν στο παρασκήνιο ακομα κι αν εμείς τις έχουμε αποκλείσει.

 

Σωστός..! Μήπως ξέρεις κάτι και για την προώθηση κλήσεων; :)

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Σωστός..! Μήπως ξέρεις κάτι και για την προώθηση κλήσεων; :)

 

ρυθμίσεις-> sweep δεξιά->τηλέφωνο->προώθηση κλήσεων.

Άλλη ερώτηση????:D

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το viber από ότι έχω καταλάβει είναι λίγο με τις μέρες του... Που κ που μου έρχονται αμέσως τα μην και άλλες φορές κάνουν 20-40 λεπτά να έρθουν... Πρέπει να το διορθώσουν οπωσδήποτε...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις-> sweep δεξιά->τηλέφωνο->προώθηση κλήσεων.

Άλλη ερώτηση????:D

 

Ναι .. γιατι δεν εχεις αλλαξει ακομη το αβαταρ ???? ΛΟΛ

Link to comment
Share on other sites

Ναι .. γιατι δεν εχεις αλλαξει ακομη το αβαταρ ???? ΛΟΛ

Γιατι από ώρα σε ώρα μάλλον αλλάζω τηλέφωνο.......:D

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατι από ώρα σε ώρα μάλλον αλλάζω τηλέφωνο.......:D

 

 

Απο ποτε σ ακουω για το 1020...

Ηρθε η ωρα να το κανεις πραξη μαλλον...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι από ώρα σε ώρα μάλλον αλλάζω τηλέφωνο.......:D

 

Μας φεύγεις ρε τέκνο Βρούτε ? Έτσι και πας στο 1020 είναι πολύ πιθανό να σε ματιάσω... :lol: Άσπρο ή κίτρινο ε? :shifty:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις-> sweep δεξιά->τηλέφωνο->προώθηση κλήσεων.

Άλλη ερώτηση????:D

Χαχαα :lol: Βασικά αυτό το ήξερα..Η ερώτηση μου (που έχω κάνει και παλιοτερα) είναι που βρίσκονται οι επιλογές προώθησης..! Οκ την ενεργοποιώ, βάζω και τον αριθμό που θέλω να προωθούνται, αλλά που τικάρω το πότε θα γίνεται, δηλ. αν θα προωθούνται πχ. ενώ είναι κλείστό και οχι ενω μιλάω.. Είχα δει κάποια screenshots αλλά δε βλέπω να υπάρχουν αυτές οι επιλογές

Γιατι από ώρα σε ώρα μάλλον αλλάζω τηλέφωνο.......:D

 

Πάλι;; Πότε τα ξεπετάς τόσο γράγορα..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Δυο tips για τα Windows Phone 8:

 

- Όταν έχετε ενεργοποιημένη τη ρύθμιση 'Εμφάνιση καλλιτέχνη κατά την αναπαραγωγή μουσικής' επί της Οθόνης κλειδώματος,

κάνοντας double tap στο πάνελ πολυμέσων στην οθόνη κλειδώματος

μεταβαίνετε απ' ευθείας στην ανοιχτή εφαρμογή πολυμέσων (μουσικής ή ραδιοφώνου)

χωρίς να κάνετε swipe up την οθόνη κλειδώματος

 

- Όταν βρίσκεστε στην εφαρμογή ραδιοφώνου,

κάνοντας tap δεξιά ή αριστερά από τον αριθμό της συχνότητας,

μεταβαίνετε με αυτόματη αναζήτηση στον αμέσως επόμενο ή προηγούμενο σταθμό στην μπάντα των fm

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Δυο tips για τα Windows Phone 8:

 

- ...κάνοντας double tap στο πάνελ πολυμέσων στην οθόνη κλειδώματος

μεταβαίνετε απ' ευθείας στην ανοιχτή εφαρμογή πολυμέσων (μουσικής ή ραδιοφώνου)

χωρίς να κάνετε swipe up την οθόνη κλειδώματος

 

Το εξηγείς λίγο, γιατι το δοκίμασα αλλά μάλλον δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι εννοείς. Τη ρύθμιση την έχω ενεργή..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Το εξηγείς λίγο, γιατι το δοκίμασα αλλά μάλλον δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι εννοείς. Τη ρύθμιση την έχω ενεργή..

 

Οταν ξεκλειδωνεις το τηλεφωνο δε σου εμφανιζει τη μπαρα πανω για μπρος,πισω και παυση;

Εκει πατα διπλο αγγιγμα.

Link to comment
Share on other sites

Το εξηγείς λίγο, γιατι το δοκίμασα αλλά μάλλον δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι εννοείς. Τη ρύθμιση την έχω ενεργή..

Βεβαίως. Αναφέρομαι σ' αυτό

http://forums.wpcentral.com/attachments/nokia-lumia-620/44419d1380283832t-wp_ss_20130927_0001.png

όπου το πάνελ των πολυμέσων εμφανίζεται για λίγα δευτερόλεπτα στην οθόνη κλειδώματος, αρκεί φυσικά να παίζει στο παρασκήνιο κάποια εφαρμογή πολυμέσων.

 

Το Tip είναι χρήσιμο ειδικά αν η εφαρμογή πολυμέσων δεν βρισκόταν στο προσκήνιο όταν κλείδωσε το κινητό, οπότε με τον κλασικό τρόπο θα χρειαστεί να ξεκλειδώσεις πρώτα το κινητό και μετά να την αναζητήσεις και στο multitasking.

Ενώ κάνοντας double tap όπως είπα, με μια κίνηση το κινητό θα ξεκλειδώσει και θα εμφανίσει κατευθείαν την εφαρμογή πολυμέσων (μουσικής/ραδιοφώνου).

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Απο ποτε σ ακουω για το 1020...

Ηρθε η ωρα να το κανεις πραξη μαλλον...

 

Με υποχρέωσαν....:lol

Η αλήθεια είναι πως πρώτη φορά είμαι τόσο μπερδεμένος. Την εχω καταβρει με το 925. Ιδανικές διαστάσεις και βάρος σε συνδυασμό με την απίστευτη ποιότητα κατασκευής (αυτο το αλουμίνιο δίνει ρέστα). Είναι και 32αρι οπότε δεν είχα θέμα χώρου. Θα δοκιμάσω το 1020 και βλέπουμε....

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μας φεύγεις ρε τέκνο Βρούτε ? Έτσι και πας στο 1020 είναι πολύ πιθανό να σε ματιάσω... :lol: Άσπρο ή κίτρινο ε? :shifty:

 

πουα.....:)

Ένα ειναι το χρωμα είπαμε, ΜΑΥΡΟΟΟΟΟ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πάλι;; Πότε τα ξεπετάς τόσο γράγορα..

 

Έτυχε. "Φταίνε" και δυο άτομα στο φόρουμ που με παρασύρουν. Το ένα είναι ο "προμηθευτής" μου και το άλλο είναι άτομο εμπιστοσύνης απο τα παλιά (Symbian).....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι .. γιατι δεν εχεις αλλαξει ακομη το αβαταρ ???? ΛΟΛ

 

Αύριο :)

 

 

 

 

 

Γιατι από ώρα σε ώρα μάλλον αλλάζω τηλέφωνο.......:D

 

 

Να μου το προσέχεις αδερφέ τον Απρίλη ενδέχεται να μου το ξαναστείλεις χαχα :D:D

 

 

 

 

Απο ποτε σ ακουω για το 1020...

Ηρθε η ωρα να το κανεις πραξη μαλλον...

 

 

Ηγγικεν η ώρα

 

 

 

 

Μας φεύγεις ρε τέκνο Βρούτε ? Έτσι και πας στο 1020 είναι πολύ πιθανό να σε ματιάσω... :lol: Άσπρο ή κίτρινο ε? :shifty:

 

Μαύρο

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Με hard reset θα επανέλθει στην γερμανική Vodafone ή θα παραμείνει ιταλικό που το φλασαρα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αύριο :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Να μου το προσέχεις αδερφέ τον Απρίλη ενδέχεται να μου το ξαναστείλεις χαχα :D:D

 

 

 

 

 

 

 

Ηγγικεν η ώρα

 

 

 

 

 

 

Μαύρο

 

like.....:lol

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με hard reset θα επανέλθει στην γερμανική Vodafone ή θα παραμείνει ιταλικό που το φλασαρα?l

 

Όσες φορές έχω ρωτήσει μου είπαν όχι αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ... Όπως είπε κ ο φίλος από πάνω καιρός να το τσεκάρουμε :lol::lol:

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με hard reset θα επανέλθει στην γερμανική Vodafone ή θα παραμείνει ιταλικό που το φλασαρα?[

 

Ιταλικό θα μείνει Κώστα.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Μου το φλάσαραν στο Νοκια Care, αλλά έκανα μια πατάτα και του ξαναέκανα επαναφορά. Παρέμεινε σ' αυτή που μου είχαν βάλει στη Νοκια. Άρα...
Link to comment
Share on other sites

Μοντόγια όλα θα τα δοκιμασίες; ωραίο το 1020 αν και μακάρι να μπορουσα να το έπαιρνα.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Μου το φλάσαραν στο Νοκια Care, αλλά έκανα μια πατάτα και του ξαναέκανα επαναφορά. Παρέμεινε σ' αυτή που μου είχαν βάλει στη Νοκια. Άρα...

 

Την απάντηση μόλις την έδωσε πιο πάνω ο Γιώργος. Όχι, έμεινε αυτη που σου πέρασαν στο Nokia care.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μοντόγια όλα θα τα δοκιμασίες; ωραίο το 1020 αν και μακάρι να μπορουσα να το έπαιρνα.

 

Οι πειρασμοί πολλοί τεκνον μου.....

Υποκύπτω εύκολα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...