Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλε μόλις έκανα ένα τεστ με το antutu v3.2.2 έπιασε 16496.

το κινητό σε κατάσταση τελείως στοκ!

 

edit: μόλις έκανα και μια δεύτερη στο καπάκι και έπιασε 17381!!

 

Ευχαριστώ φίλε κ εγώ εκεί γύρω είμαι συνήθως οπότε οκ πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το θέμα του wifi που όταν η συσκευή μπαίνει σε deep sleep δεν έρχονται μηνύματα και ειδοποίησεις μέχρι να ανοίξεις πάλι την οθόνη είναι γενικό, το έχουν όλα τα nexus 4;

 

Ναι μεν είναι γενικό αλλά δε το έχουν όλοι. Όπως το ίδιο συμβαίνει και με τη λειτουργία του Led ειδοποιήσεων.

Ότι σου τύχει και αν δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεν είναι γενικό αλλά δε το έχουν όλοι. Όπως το ίδιο συμβαίνει και με τη λειτουργία του Led ειδοποιήσεων.

Ότι σου τύχει και αν δηλαδή.

 

Παίζει να είναι και θέμα ρούτερ απ' ότι κατάλαβα. Δε μ' ενοχλεί τόσο γιατί πάντα είμαι με δίκτυο που εκεί δεν το κάνει απ' ότι έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής.

 

Το πήρα κι εγώ χθες και είναι ότι καλύτερο. Μ' αρέσει πιο πολύ από το note 2 που είχα, είναι πολύ πιο άμεσο και consistent. Δεν κάνει ποτέ σπασίματα και οι πιο πολλές εφαρμογές δουλεύουν καλύτερα. Αυτά τα ήξερα βέβαια και από τα 2 προηγούμενα nexus που είχα.

Αγαπώ pure android και nexus :D

Link to comment
Share on other sites

Όχι, https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=39936 απάντηση 693. απλά του επανεγκατέστησαν την ρομ δέν του έφτιαξαν τίποτα.

 

Τ

 

Όπως και να 'χει, δεν είναι θέμα hardware!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα του wifi που όταν η συσκευή μπαίνει σε deep sleep δεν έρχονται μηνύματα και ειδοποίησεις μέχρι να ανοίξεις πάλι την οθόνη είναι γενικό, το έχουν όλα τα nexus 4;

 

Εμενα δεν έχει κανένα τέτοιο θέμα πάντως

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είναι και θέμα ρούτερ απ' ότι κατάλαβα. Δε μ' ενοχλεί τόσο γιατί πάντα είμαι με δίκτυο που εκεί δεν το κάνει απ' ότι έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής.

 

Το πήρα κι εγώ χθες και είναι ότι καλύτερο. Μ' αρέσει πιο πολύ από το note 2 που είχα, είναι πολύ πιο άμεσο και consistent. Δεν κάνει ποτέ σπασίματα και οι πιο πολλές εφαρμογές δουλεύουν καλύτερα. Αυτά τα ήξερα βέβαια και από τα 2 προηγούμενα nexus που είχα.

Αγαπώ pure android και nexus :D

 

Εμενα δεν έχει κανένα τέτοιο θέμα πάντως

 

 

Δε ξερω παιδια.Και στο XDA παντως ακομα λυση ψαχνουν.Ειναι θεμα software απο οτι φαινεται και ειναι στον ''κωδικα'' της AOSP οποτε μαλλον θα λυθει με update.Ουτε εμενα το κανει παντως.Και το notification led δουλευει κανονικα.

 

P.s. @Karx αν δε βαριεσαι μπορεις να γραψεις ενα mini συγκριτικο με το Note II?Ο μονος λογος μου θα το ηθελα ειναι το μεγεθος της οθονης.Μου φαινεται μικρη του Nexus :lol: Στειλε και pm αν ειναι μη χαλαμε το thread

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πέσει σε συλλεκτικό nexus.Ούτε θόρυβος (μόνο αν ταρακουνήσω δυνατά το τηλέφωνο) από τον αισθητήρα της κάμερας,ούτε βουητό στο ακουστικό και γενικά τίποτα από διάφορα προβλήματα που κατά καιρούς έχουν γραφτεί.Φτού φτού σκόρδα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πέσει σε συλλεκτικό nexus.Ούτε θόρυβος (μόνο αν ταρακουνήσω δυνατά το τηλέφωνο) από τον αισθητήρα της κάμερας,ούτε βουητό στο ακουστικό και γενικά τίποτα από διάφορα προβλήματα που κατά καιρούς έχουν γραφτεί.Φτού φτού σκόρδα

 

Μα για την καμερα μονο αμα ταρακουνησεις ακουγεται.Ολα το κανουν γτ ετσι εχει κατασκευαστει.Δεν ειναι οπως το led που δεν δουλευει σε ολους.Η καμερα ειναι ιδια σε ολους.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μα για την καμερα μονο αμα ταρακουνησεις ακουγεται.Ολα το κανουν γτ ετσι εχει κατασκευαστει.Δεν ειναι οπως το led που δεν δουλευει σε ολους.Η καμερα ειναι ιδια σε ολους.

 

Ναι αλλά τα σχόλια που διάβασα είναι ότι σε κάποιους από εσάς ακόμα και όταν το ακουμπήσετε στο τραπέζι ακούγεται.

 

πχ

 

Το ίδιο κάνει σε όλους. Ακόμη και όταν ακουμπάς κάπου το κινητό το κουδούνισμα ακούγεται. Δεν είναι από το πέσιμο.

 

Για να κουδουνίσει το δικό μου πρέπει να το ταρακουνήσω

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και για το touch του που διάβαζα ότι δεν είναι ευαίσθητο δεν παρατήρησα τίποτα τέτοιο και τα 3 τελευταία κινητά που είχα ήταν samsung (2 nexus και νοτε 2).

Περίεργα πράγματα συμβαίνουν στον κόσμο των κινητών! :lol:

 

P.s. @Karx αν δε βαριεσαι μπορεις να γραψεις ενα mini συγκριτικο με το Note II?Ο μονος λογος μου θα το ηθελα ειναι το μεγεθος της οθονης.Μου φαινεται μικρη του Nexus :lol: Στειλε και pm αν ειναι μη χαλαμε το thread

 

Βεβαίως, θα σου στείλω pm όταν θα έχω χρόνο αργότερα.

Hint: Πάρε nexus ταμπλέτα για τις δύσκολες στιγμές :p

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και το 8gb.

Αν του φορέσω άλλη Rom, μπορώ να περιορισω κάπως την σπατάλη χώρου από το σύστημα, πχ να υπάρχουν πιο πολλά Gb διαθεσιμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και το 8gb.

Αν του φορέσω άλλη Rom, μπορώ να περιορισω κάπως την σπατάλη χώρου από το σύστημα, πχ να υπάρχουν πιο πολλά Gb διαθεσιμα.

Παρε ρε άνθρωπε το 16αρι, οκ θα δώσεις κανένα 30αρι παραπάνω, αλλά θα κάνεις την δουλεια σου αξιοπρεπέστατα:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και το 8gb.

Αν του φορέσω άλλη Rom, μπορώ να περιορισω κάπως την σπατάλη χώρου από το σύστημα, πχ να υπάρχουν πιο πολλά Gb διαθεσιμα.

Το χει φιλος μου στον Καναδα που το πηρε μολις 270 ευρω αν θυμαμαι καλα :lol: Κατα τα αλλα δεν εχει θεμα με τον χωρο μιας και αρκειται σε οτι εχει ελευθερο.Ειναι τη χρηση θες να κανεις.Αλλα καλυτερα οπως λεει ο taliban..

Παρε ρε άνθρωπε το 16αρι, οκ θα δώσεις κανένα 30αρι παραπάνω, αλλά θα κάνεις την δουλεια σου αξιοπρεπέστατα:)
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παρε ρε άνθρωπε το 16αρι, οκ θα δώσεις κανένα 30αρι παραπάνω, αλλά θα κάνεις την δουλεια σου αξιοπρεπέστατα:)

 

Δεν υπάρχει καν σαν επιλογή το 8g για μένα. Πάρε το 16g.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και ας απαντήσει άμεσα όποιος ξέρει σίγουρα όμως

το κινητό παίρνει micro sim ή nano sim ?

το ρωτάω για να αγοράσω από το ebay ένα κόφτη και ενα ανταπτοράκι για παλιά κινητά

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και ας απαντήσει άμεσα όποιος ξέρει σίγουρα όμως

το κινητό παίρνει micro sim ή nano sim ?

το ρωτάω για να αγοράσω από το ebay ένα κόφτη και ενα ανταπτοράκι για παλιά κινητά

 

Micro sim παίρνει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=39936 απάντηση 693. απλά του επανεγκατέστησαν την ρομ δέν του έφτιαξαν τίποτα.

 

Έχουμε καμία επίσημη τοποθέτηση της lg πάνω στο θέμα του buzzing?

Αν είναι δυνατόν, είτε είναι θέμα hardware είτε software πρέπει να το φτιάξουν!

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Παρε ρε άνθρωπε το 16αρι, οκ θα δώσεις κανένα 30αρι παραπάνω, αλλά θα κάνεις την δουλεια σου αξιοπρεπέστατα:)

 

Στο αγγλικό play store η διαφορά είναι 40 λιρες,άρα 60€.

Δεν το λες και αμελητέο στα 260€

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στο αγγλικό play store η διαφορά είναι 40 λιρες,άρα 60€.

Δεν το λες και αμελητέο στα 260€

 

Ότι νομίζεις......απλά μην το μετανιώσεις και μετά βρίζεις:D

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

να αναφερω κατι για την μπαταρια χθες που μου εκανε εντυπωση...ετυχε χθες και το σκαλιζα συνεχεια πραγματικα με 3G το κινητο, οποτε καπου στις 10ωρες αρχιζε να με αφηνει(3ωρες sceen time on),φυσιολογο αυτο..αυτο που δεν περιμενα ειναι να κρατησει το κινητο 1.5ωρα χωρις να κλεισει εχοντας 1% μπαταρια!!! και σε αυτη τη μιαμιση ωρα ανοιγοκλεισα 3-4φορες το 3g και τις 2 απο αυτες εκανα και ενα μικρο surf με τον dolphin και 2 κλησεις...

 

γενικα δεν ξερω αν το ιδιο παιζει σε ολα τα κινητα ή φταιει ο κερνελ που εχει min freq 192 και μαλλον κραταει παραπανω σε idle αλλα απο χθες βλεπω με αλλο ματι την μπαταρια και τις ενδειξεις της :p

Link to comment
Share on other sites

να αναφερω κατι για την μπαταρια χθες που μου εκανε εντυπωση...ετυχε χθες και το σκαλιζα συνεχεια πραγματικα με 3G το κινητο, οποτε καπου στις 10ωρες αρχιζε να με αφηνει(3ωρες sceen time on),φυσιολογο αυτο..αυτο που δεν περιμενα ειναι να κρατησει το κινητο 1.5ωρα χωρις να κλεισει εχοντας 1% μπαταρια!!! και σε αυτη τη μιαμιση ωρα ανοιγοκλεισα 3-4φορες το 3g και τις 2 απο αυτες εκανα και ενα μικρο surf με τον dolphin και 2 κλησεις...

 

γενικα δεν ξερω αν το ιδιο παιζει σε ολα τα κινητα ή φταιει ο κερνελ που εχει min freq 192 και μαλλον κραταει παραπανω σε idle αλλα απο χθες βλεπω με αλλο ματι την μπαταρια και τις ενδειξεις της :p

 

Τι κερνελ έχεις; εμένα φυσιολογική χρήση μ φαίνεται αυτή π έκανες. Και μένα με 3g τόσο κάνει.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Matrix v8.5 εχω...το ξερω οτι γενικοτερα ηταν φυσιολογικο..για το ποσο κρατησε με 1% χωρις να κλεισει εντυπωσιαστηκα..

 

Πιστευω με την ιδια χρηση και wifi τις εχω 3.5ωρες sto

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, πως μπορω να γυρισω στην αρχικη ρομ αν το θελησω καποια στιγμη? τωρα εχω την XenonHD
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, πως μπορω να γυρισω στην αρχικη ρομ αν το θελησω καποια στιγμη? τωρα εχω την XenonHD

 

Με κάποιο nexus root toolkit (wugfresh/skipsoft) ξαναγυρνας οποτε θελήσεις σε stock rom.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...