Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένα νέο για αντικατάσταση ή επισκευή σχετικά με το buzzing του ακουστικού έχουμε?

 

Έχω προσέξει πως ανεβάζει πολύ εύκολα μεγάλη θερμοκρασία ....μας βλέπω να τηγανίζουμε αυγά επάνω στη πλάτη του κινητού!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακουστικό -Ζέστη -Κακός Ήχος -γυαλι- γλυστράει - τελικά μου το δίνει η Wind με 200 ευρώ να το παρω η όχι ?
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Ακουστικό -Ζέστη -Κακός Ήχος -γυαλι- γλυστράει - τελικά μου το δίνει η Wind με 200 ευρώ να το παρω η όχι ?

 

Xτυπα το.Ειναι κινηταρα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι αντί για φορτιστή θα πάρουμε κάτι άλλο από την wind...;)

 

Είναι η απόλυτη ξεφτίλα μάλλον.. ετοιμάζομαι για καταγγελία στην ΓΓ Καταναλωτή....

Από 26/2 το έχω αγοράσει και ακόμα τίποτα

Edited by iceman

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Είναι η απόλυτη ξεφτίλα μάλλον.. ετοιμάζομαι για καταγγελία στην ΓΓ Καταναλωτή....

Από 26/2 το έχω αγοράσει και ακόμα τίποτα

 

Τους χρειαζεται φιλε.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή το σκέφτομαι να το τσιμπήσω το νέξους (ή το S3) τι παίζει με την εγγύηση? Ποιος την παρέχει? Η LG?

Επίσης αν ξέρει κανείς, αν το φέρω (μέσω φίλου) από αγγλία ή αμερική που είναι μισή τιμή (μέσω Play store) θα ισχύει η αντίστοιχη εγγύηση? Θα έχω κάποιο άλλο πρόβλημα?

Τέλος, έχει κάποιο γνωστό πρόβλημα που θα πρεπε να ξέρω? Κάτι είχα ακούσει θυμάμαι για το wifi? Ή λέω βλακείες? Συνολικές εντυπώσεις (και σε σύγκριση με galaxy s3)?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει:)

Link to comment
Share on other sites

Αν το αγοράσεις από play store έχεις κανονικά εγγύηση από την LG στην Ελλάδα. Προτίμησε καλύτερα Ευρώπη και όχι Αμερική. Πρόβλημα που έχει αναφερθεί είναι κάποιες αποσυνδεσεις στο Bluetooth. Συγκριτικά με το s3 θα έλεγα καλύτερα το nexus από την άποψη ότι έχει υποστήριξη από τη Google απευθείας ,είναι πιο καινούριο, 1gb ram παραπάνω και σαν υλικά κατασκευής φαίνετε πιο"Καλό" από τα πλαστικά του s3. Στα αρνητικά του nexus , γλιστράει πάρα πολύ όταν το αφήνεις με την πλάτη και γρατζουνιές στην πλάτη γίνονται εύκολα, στην οθόνη δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Επίσης το nexus είναι " γυμνό" σαν λογισμικό σε σχέση με το s3 . Εμένα αυτό μου αρέσει αλλά γούστα είναι αυτά.

Η δικιά μου πρόταση είναι nexus. :)

Link to comment
Share on other sites

Τους χρειαζεται φιλε.

 

Απλά τραγικοί οι τύποι... ο ένας πετάει το μπαλάκι στον άλλο...

H Wind παραπέμπει στην LG και αυτή ενώ 13/3 μου είπε ότι θα έρθουν τέλη Μαρτίου σήμερα μου το άλλαξαν για τέλη Απριλίου!!

Απλά ΤΡΑΓΙΚΟΙ..

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να κανω μια γρηγορη ερωτηση . πως μπορουμε να αφαιρεσουμε καποια απο τις αρχικες οθονες ; το εχει παρει ενας φιλοςκαι τωρα το μαθαίνει

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν το αγοράσεις από play store έχεις κανονικά εγγύηση από την LG στην Ελλάδα. Προτίμησε καλύτερα Ευρώπη και όχι Αμερική. Πρόβλημα που έχει αναφερθεί είναι κάποιες αποσυνδεσεις στο Bluetooth. Συγκριτικά με το s3 θα έλεγα καλύτερα το nexus από την άποψη ότι έχει υποστήριξη από τη Google απευθείας ,είναι πιο καινούριο, 1gb ram παραπάνω και σαν υλικά κατασκευής φαίνετε πιο"Καλό" από τα πλαστικά του s3. Στα αρνητικά του nexus , γλιστράει πάρα πολύ όταν το αφήνεις με την πλάτη και γρατζουνιές στην πλάτη γίνονται εύκολα, στην οθόνη δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Επίσης το nexus είναι " γυμνό" σαν λογισμικό σε σχέση με το s3 . Εμένα αυτό μου αρέσει αλλά γούστα είναι αυτά.

Η δικιά μου πρόταση είναι nexus. :)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το S3 σκεφτόμουν το lte που έχει και 2G RAM.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το S3 σκεφτόμουν το lte που έχει και 2G RAM.

 

Είναι κινηταρα μη το σκέφτεσαι. Πολύ γρήγορο . τι να το κάνεις το λτε από τη στιγμή και ενεργοβορο τρομερά θα είναι αλλά και πανάκριβο. Επίσης αν θα σε καλύπτει το σήμα. Εμφανισιακά πολύ καλύτερο το Nexus με τα γυαλιά μπρος πίσω. Και υποστήριξη τρελή απευθείας από από τη μαμά Google. Το s3 έχει λίγο καλύτερη κάμερα. Και για την τιμή δεν το συζητάμε καν..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αν το αγοράσεις απο google play Αμερικής εχεις κανονικά εγγύηση εδώ (εξακριβωμένο, δυστυχως), οποτε αν εχεις γνωστό εκεί πάρτο για να σου ερθει πιο φτηνά. Εμένα μου στοίχισε 316€ συνολικά (φόροι Αμερικής, μεταφορικά play store και μεταφορικά Αμερική - Ελλάδα)
Link to comment
Share on other sites

Αν το αγοράσεις απο google play Αμερικής εχεις κανονικά εγγύηση εδώ (εξακριβωμένο, δυστυχως), οποτε αν εχεις γνωστό εκεί πάρτο για να σου ερθει πιο φτηνά. Εμένα μου στοίχισε 316€ συνολικά (φόροι Αμερικής, μεταφορικά play store και μεταφορικά Αμερική - Ελλάδα)

 

Άρα εσύ το έχεις πάρει από Αμερική. Υπάρχει κάτι άλλο που είναι διαφορετικό αν το πάρεις από εκεί? Το δυστυχώς να φανταστώ το λες επειδή κάτι σου παθε και χρειάστηκε να το πας για επισκευή? Έμεινες ευχαριστημένος γενικά από την LG σε αυτό το θέμα?

 

Είναι κινηταρα μη το σκέφτεσαι. Πολύ γρήγορο . τι να το κάνεις το λτε από τη στιγμή και ενεργοβορο τρομερά θα είναι αλλά και πανάκριβο. Επίσης αν θα σε καλύπτει το σήμα. Εμφανισιακά πολύ καλύτερο το Nexus με τα γυαλιά μπρος πίσω. Και υποστήριξη τρελή απευθείας από από τη μαμά Google. Το s3 έχει λίγο καλύτερη κάμερα. Και για την τιμή δεν το συζητάμε καν..

 

Ε και το S3 με τα 2G RAM γρήγορο δεν είναι? Τo LTE δεν το σκέφτομαι για το παρόν, αλλά για το μέλλον. Το να έχω αυτή τη δυνατότητα μπορεί να σημαίνει ότι τελικά θα το κρατήσω παραπάνω χρόνια το κινητό και άρα είναι καλύτερη επένδυση. Γιατί κάποια στιγμή στα επόμενα χρόνια το να μην μπορείς να πιάσεις 4G υποθέτω θα είναι σαν τώρα να μην μπορείς να πιάσεις 3G. Θα χρησιμοποιούσες τώρα τέτοιο smartphone? Επίσης δεν σας δημιουργεί πρόβλημα εσάς η περιορισμένη αποθηκευτική μνήμη? Και το S3 απ ότι ξέρω έχει και καλύτερη μπαταρία. Στο design θα συμφωνήσω με αυτά που λες. Γενικά είμαι σε δίλημα μεγάλο :(

Edited by Edmont_Dantes
Link to comment
Share on other sites

 

Ε και το S3 με τα 2G RAM γρήγορο δεν είναι? Τo LTE δεν το σκέφτομαι για το παρόν, αλλά για το μέλλον. Το να έχω αυτή τη δυνατότητα μπορεί να σημαίνει ότι τελικά θα το κρατήσω παραπάνω χρόνια το κινητό και άρα είναι καλύτερη επένδυση. Γιατί κάποια στιγμή στα επόμενα χρόνια το να μην μπορείς να πιάσεις 4G υποθέτω θα είναι σαν τώρα να μην μπορείς να πιάσεις 3G. Θα χρησιμοποιούσες τώρα τέτοιο smartphone? Επίσης δεν σας δημιουργεί πρόβλημα εσάς η περιορισμένη αποθηκευτική μνήμη? Και το S3 απ ότι ξέρω έχει και καλύτερη μπαταρία. Στο design θα συμφωνήσω με αυτά που λες. Γενικά είμαι σε δίλημα μεγάλο :(

 

Eδω καλα καλα δεν πιανουμε 3G full και θα παμε στο 4G?Aσ μην βιαζομαστε και μην γινομαστε ευκολα θυματα του εμπορευματοποιημενου marketing.(γενικα το λεω..)Eπισης τι να το κανω οταν ερθει (εγω το βλεπω σε 2χρονια κ μετα αρα θα εχω αλλαξει και συσκευη) και να μου κραταει το κινητο 8 με 10 ωρες.Ναι 2giga ram εχει αλλα αλλο το pure android και αλλη διαχειριση κανει το UI της Samsung.Η επιλογη δικη σου ειναι αλλα κ γω προτιμησα Nexus :D

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Άρα εσύ το έχεις πάρει από Αμερική. Υπάρχει κάτι άλλο που είναι διαφορετικό αν το πάρεις από εκεί? Το δυστυχώς να φανταστώ το λες επειδή κάτι σου παθε και χρειάστηκε να το πας για επισκευή? Έμεινες ευχαριστημένος γενικά από την LG σε αυτό το θέμα?

 

Δεν υπάρχει κάτι άλλο διαφορετικό εκτός απο τον φορτιστή που θέλει ανταπτορα για την πρίζα (1€ απο καταστημα ηλεκτρικών).

 

Εγώ όταν το παρέλαβα δεν λειτουργούσε το ακουστικό. Πήρα στην LG και μου ειπαν οτι με καλύπτει η εγγύηση, μου ζήτησαν το IMEI και ενα αντίγραφο της απόδειξης. Έστειλαν κούριερ, το παρέλαβαν και μου το έστειλαν ξανά πισω όταν τελείωσαν. Δεν χρεωθηκα τίποτα. Το service ηταν ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΟ.

 

Αυτά απο την εμπειρία μου.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το είδα και το δούλεψα εξονυχιστικά και έχω να πω τα καλύτερα! Είμαι κάτοχος του Nexus S και δεν έχει καμία σχέση με το Nexus 4 !! επίσης μου φάνηκε πολύ όμορφο και πολύ καλή κατασκευή. Και επειδή ήμουν και εγώ ανάμεσα σε S3 και Nexus 4 και διάβασα πολλά σχόλια εδώ για τα 2 τους, ψηφίζω Nexus 4 με διαφορά!

 

Όσο για το θέμα της μπαταρίας, σίγουρα κάτι καλύτερο θα γίνει μόλις έρθει η 5.1 που θα είναι κάτι σαν επανάσταση για το Android! ;)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το είδα και το δούλεψα εξονυχιστικά και έχω να πω τα καλύτερα! Είμαι κάτοχος του Nexus S και δεν έχει καμία σχέση με το Nexus 4 !! επίσης μου φάνηκε πολύ όμορφο και πολύ καλή κατασκευή. Και επειδή ήμουν και εγώ ανάμεσα σε S3 και Nexus 4 και διάβασα πολλά σχόλια εδώ για τα 2 τους, ψηφίζω Nexus 4 με διαφορά!

 

Όσο για το θέμα της μπαταρίας, σίγουρα κάτι καλύτερο θα γίνει μόλις έρθει η 5.1 που θα είναι κάτι σαν επανάσταση για το Android! ;)

 

Δες στα screenshots μου στο νημα τροποποιησεις και δες τη μπαταρια στο τελευταιο μου ποστ.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι άλλο διαφορετικό εκτός απο τον φορτιστή που θέλει ανταπτορα για την πρίζα (1€ απο καταστημα ηλεκτρικών).

 

Εγώ όταν το παρέλαβα δεν λειτουργούσε το ακουστικό. Πήρα στην LG και μου ειπαν οτι με καλύπτει η εγγύηση, μου ζήτησαν το IMEI και ενα αντίγραφο της απόδειξης. Έστειλαν κούριερ, το παρέλαβαν και μου το έστειλαν ξανά πισω όταν τελείωσαν. Δεν χρεωθηκα τίποτα. Το service ηταν ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΟ.

 

Αυτά απο την εμπειρία μου.

 

Τι απόδειξη έχεις φίλε μου? Κάνει η απόδειξη που μου έστειλε το paypal στο email μου? Γιατί το παιδί από Αγγλία που το πήρα μέσω ebay δεν μου έστειλε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τι απόδειξη έχεις φίλε μου? Κάνει η απόδειξη που μου έστειλε το paypal στο email μου? Γιατί το παιδί από Αγγλία που το πήρα μέσω ebay δεν μου έστειλε τίποτα.

 

Έχω την απόδειξη απο το play store. Την είχε μέσα στο κουτί που το παρέλαβε ο ξάδελφος μου στην Αμερική και μου την έστειλε και εμένα.

 

Η απόδειξη απο το paypal δεν νομιζω να κανει γιατί θέλουν την απόδειξη του play store που το αγόρασε εκείνος (τουλαχιστον αυτή μου ζήτησαν εμένα).

Link to comment
Share on other sites

Απλά τραγικοί οι τύποι... ο ένας πετάει το μπαλάκι στον άλλο...

H Wind παραπέμπει στην LG και αυτή ενώ 13/3 μου είπε ότι θα έρθουν τέλη Μαρτίου σήμερα μου το άλλαξαν για τέλη Απριλίου!!

Απλά ΤΡΑΓΙΚΟΙ..

 

Με ποιά λογική η wind παραπέμπει στην LG; Αγοράσαμε την συσκευή από την πρώτη; Αυτή δεν είχε στο πακέτο αγοράς το φορτιστή; Απλώς αυτό που λέτε είναι. Δε ξέρουν τί να πουν και "πετούν το μπαλάκι". Πάντως δεν πρόκειται να το αφήσω έτσι.

Από την άλλη κακώς προχωρήσαμε στην αγορά εφόσον δεν υπήρχε ο φορτιστής. Εγώ το έχω μετανιώσει.

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Με ποιά λογική η wind παραπέμπει στην LG; Αγοράσαμε την συσκευή από την πρώτη; Αυτή δεν είχε στο πακέτο αγοράς το φορτιστή; Απλώς αυτό που λέτε είναι. Δε ξέρουν τί να πουν και "πετούν το μπαλάκι". Πάντως δεν πρόκειται να το αφήσω έτσι.

Από την άλλη κακώς προχωρήσαμε στην αγορά εφόσον δεν υπήρχε ο φορτιστής. Εγώ το έχω μετανιώσει.

έχω την αίσθηση ότι στο τέλος θα σας δώσουν κανένα εκπτωτικό κουπόνι ή καμιά έκπτωση στον λογαριασμό σας

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θα δεχόμουν είναι η επιστροφή των 70€ που κοστολογούν το άφαντο δώρο τους.

Από την άλλη αυτό που πιστεύω είναι οτι δε σκοπεύουν να δώσουν τίποτα και μάλλον θα το καταφέρουν, διότι οι περισσότεροι δεν έχουν τίποτα στα χέρια τους. Δήθεν τους σημείωσαν ηλεκτρονικά, για να τους ειδοποιήσουν όταν έρθει. Η υπόθεση "βρώμαγε" εξ αρχής. Γι αυτόν τον λόγο ζήτησα χαρτί που γράφει ότι μου χρωστούν το συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η απόλυτη ξεφτίλα μάλλον.. ετοιμάζομαι για καταγγελία στην ΓΓ Καταναλωτή....

Από 26/2 το έχω αγοράσει και ακόμα τίποτα

 

Και εγώ τότε το πείρα 26/2 (δώρο στον εαυτό μου για τα γενέθλια μου) και με είπαν τον άλλον μήνα.. Ποια καταγγελία Ελλάδα είσαι πιστεύεις θα βρεις το δίκιο σου η να το τρέξεις δικαστικός για να πάρεις μια απόφαση μετά από πέντε χρόνια;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...