Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτό το έχεις διαβάσει κάπου? γιατί δεν έχω ξανακούσει να αλλάζει κάτι μόνο και μόνο επειδή έχει υπάρξει μια αναβάθμιση..

 

Το εχω δει ο ιδιος.

Αναφερεται και στο xda.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά ας βοηθήσει κάποιος!με το ακουστικό ακούτε καλά?μόλις το αγόρασα και μου ρχεται....

σαν να μικροφωνήζει,σαν να 'εχει ένα τζιζζζ ο ήχος...

έχει άλλος πρόβλημα?:(

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο από Amazon UK (το μοντέλο 8GB) στα μέσα Μαρτίου, μού ήρθε χτες.

 

Έχεις τις 2 μικρές εξοχές στο κάτω μέρος, ενημερωτικά. Πετάει το κινητό! :)

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ας βοηθήσει κάποιος!με το ακουστικό ακούτε καλά?μόλις το αγόρασα και μου ρχεται....

σαν να μικροφωνήζει,σαν να 'εχει ένα τζιζζζ ο ήχος...

έχει άλλος πρόβλημα?:(

 

Αρκετοί αλλά για ένα περίεργο λόγο δεν το έχω σε τέτοιο βαθμό. Άντε να μου χει τύχει 2 φορές. Και μιλάω πολύ λόγω Vodafone φοιτητικό.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο από Amazon UK (το μοντέλο 8GB) στα μέσα Μαρτίου, μού ήρθε χτες.

 

Έχεις τις 2 μικρές εξοχές στο κάτω μέρος, ενημερωτικά. Πετάει το κινητό! :)

 

καλοριζικο φιλε...το κινητο ειναι σφαιρα λεμε..χεχε

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ας βοηθήσει κάποιος!με το ακουστικό ακούτε καλά?μόλις το αγόρασα και μου ρχεται....

σαν να μικροφωνήζει,σαν να 'εχει ένα τζιζζζ ο ήχος...

έχει άλλος πρόβλημα?:(

To πρόβλημα αυτό που έχεις με το nexus σου είναι γνωστό και αναφέρεται και σε ξένα φόρουμ. Μην ανησυχείς γιατί δεν είναι κάτι που το έχεις μόνο εσύ. Αν κοιτάξεις και παλιότερες συζητήσεις που χουν γίνει εδώ γι αυτό το θέμα θα καταλάβεις. Το χω και γω φυσικά. Θα έλεγα πως αν δε το χουν όλοι σίγουρα το χουν οι περισσότεροι. Πρόκειται για έναν σχεδόν ανεπαίσθητο θόρυβο σε μορφή ''τζζζζζ'' ακόμα και όταν είναι με κλειστή οθόνη και όταν καλείς κάποιον ακούγεται -χαμηλά μεν αλλά ακούγεται- ένα ελαφρύ παράσιτο σαν αυτό που ακούγεται από ηχεία όταν είναι κοντά κάποιο κινητό. Δοκίμασε σε ησυχία στο χώρο και ενώ μόλις έχεις κλειδώσει την οθόνη του κινητού σου(χωρίς να παίρνεις δηλαδή κάποια κλήση) να κολλήσεις το αυτί σου στο ακουστικό. Θα παρατηρήσεις έναν ανεπαίσθητο ήχο σα να χάνει ρεύμα το ακουστικό. Ελπίζουμε να μην είναι θέμα hardware και με κάποια τροποποίηση στις ρυθμίσεις του ακουστικού να μπορέσει να εξαλειφθέι ή ίσως μέσω κάποιας αναβάθμισης.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο από Amazon UK (το μοντέλο 8GB) στα μέσα Μαρτίου, μού ήρθε χτες.

 

Έχεις τις 2 μικρές εξοχές στο κάτω μέρος, ενημερωτικά. Πετάει το κινητό! :)

 

Καλορίζικο και από μένα! Είναι τρομερό κινητό πολύ γρήγορο!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

με γεια.τις εξοχες να φανταστω εννοεις τις δυο μικρες γραμμουλες κατω?αν ναι ολοι νομιζω τις εχουν
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Εχθες έκανα το πρώτο crash test. Ήμουν σε ένα μαγαζί και έκανα το λάθος να αφήσω το κινητό πάνω στο τραπέζι. Το τραπέζι είχε μια κλίση που ούτε το καταλαβαινες με το μάτι και έτσι το κινητό άρχισε σιγά σιγά και ύπουλα σαν κανένας κατάδρομέας να κινητε χωρίς να γίνεται αντιλειπτο με το μάτι. Μετά από κανένα 5 λεπτο Τσακ πεφτη πάνω στον καναπέ ανάπηδάει και πέφτει στο πάτωμα.. :/ πάλι καλά είχε μοκέτα κάτω. Το κινητό μια χαρά δεν έπαθε τίποτα.. Το θέμα είναι ότι γλιστραει εύκολα και μια λύση για αυτό είναι να βάλουμε ένα προστατευτικό αυτοκόλλητο στην πίσω πλευρά για να μην το κλαιμε...:)
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

>cuculos

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.αλλά το θέμα είναι πως μου είναι αρκετά ενοχλητικό σε εμένα...πιο έντονο?ή ίσως το αυτί μου πιάνει πιο πολύ τις ψιλές συχνότητες? πάντως με ενοχλεί κάθε φορά... το θέμα είναι αν το στείλω στην lg θα το φτιάξουν ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Εχθες έκανα το πρώτο crash test. Ήμουν σε ένα μαγαζί και έκανα το λάθος να αφήσω το κινητό πάνω στο τραπέζι. Το τραπέζι είχε μια κλίση που ούτε το καταλαβαινες με το μάτι και έτσι το κινητό άρχισε σιγά σιγά και ύπουλα σαν κανένας κατάδρομέας να κινητε χωρίς να γίνεται αντιλειπτο με το μάτι. Μετά από κανένα 5 λεπτο Τσακ πεφτη πάνω στον καναπέ ανάπηδάει και πέφτει στο πάτωμα.. :/ πάλι καλά είχε μοκέτα κάτω. Το κινητό μια χαρά δεν έπαθε τίποτα.. Το θέμα είναι ότι γλιστραει εύκολα και μια λύση για αυτό είναι να βάλουμε ένα προστατευτικό αυτοκόλλητο στην πίσω πλευρά για να μην το κλαιμε...:)

 

καλη αρχη και συτυχερος ! εγω εφτασα στα 3 crash tests. και μαλιστα πτωση απο καναπε σε πλακακι κατω.ευτυχως τιποτα!φυσικα τωρα ειμαι με fusion case.τερμα τα τεσταρισματα :)

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Είχα ανοίξει 3g το πρωί και κάποια στιγμή χρειάστηκα να κάνω κλήση. Έκλεισε τα δεδομένα μόνο του και κάλεσε κανονικά. Άμα είχα το viber πως θα καλούσα;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

>cuculos

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.αλλά το θέμα είναι πως μου είναι αρκετά ενοχλητικό σε εμένα...πιο έντονο?ή ίσως το αυτί μου πιάνει πιο πολύ τις ψιλές συχνότητες? πάντως με ενοχλεί κάθε φορά... το θέμα είναι αν το στείλω στην lg θα το φτιάξουν ή όχι?

 

Και μένα στην αρχή μ' ενοχλούσε απίστευτα γιατί κάθε φορά που μιλούσα το μυαλό μου εστίαζε σ' αυτόν τον ήχο αλλά σιγά σιγά το συνήθισα. Απλά μη του δίνεις σημασία και παρ' το ως δεδομένο. Δε νομίζω ότι είναι κάτι το τόσο σημαντικό αλλά σίγουρα θα θέλαμε να μην υπήρχε. Αν διαβάσεις πιο πίσω ένα παληκάρι αναφέρει πως το έχει στείλει στην lg και αναμένει να του πουν τις εξελίξεις. Πάντως πιστεύω πως με κάποιον τρόπο θα διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Την εχω κατεβάσει αλλά δεν την ταυτοποιησα ακόμα. Γιατί δεν δουλεύει;

Γιατί κάθε φορά που την ξεκινάς κάνει ταυτοποίηση για "πρώτη φορά", και σου δίνει νέο id. Οπότε όταν σε πάρουν τηλ. από την τράπεζα για επιβεβαίωση αυτή είναι για το πρώτο-πρώτο id που έβγαλε το πρόγραμμα. Κάνε δοκιμή και θα το καταλάβεις τι εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάθε φορά που την ξεκινάς κάνει ταυτοποίηση για "πρώτη φορά", και σου δίνει νέο id. Οπότε όταν σε πάρουν τηλ. από την τράπεζα για επιβεβαίωση αυτή είναι για το πρώτο-πρώτο id που έβγαλε το πρόγραμμα. Κάνε δοκιμή και θα το καταλάβεις τι εννοώ.

 

Εμένα αυτό μου θυμίζει και την συμπεριφορά στο play store, όπου πολλές φορές (σχεδόν τις μισές) μου ζητάει να κάνω accept τους όρους. Λες και ξεκινάω την εφαρμογή για πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε κανεις το 3DMark?Εκανα το τεστ αλλα και συμφωνα με την εταιρεια εχουμε απο τις καλυτερες καρτες γραφικων και παταμε xperiaZ,note 2 και αλλα..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

με γεια.τις εξοχες να φανταστω εννοεις τις δυο μικρες γραμμουλες κατω?αν ναι ολοι νομιζω τις εχουν

 

Είναι οι 2 γραμμούλες στις 2 πλευρές του κάτω μέρους στο πλαστικό περίβλημα.

 

Από ό,τι έχω διαβάσει ως τώρα εδώ, δεν το είχανε όλα, ειδικά η πρώτη φουρνιά. Και γι' αυτό δεν ακουγόταν καλά το ηχείο όταν ήταν με την πλάτη κάτω.

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε κανεις το 3DMark?Εκανα το τεστ αλλα και συμφωνα με την εταιρεια εχουμε απο τις καλυτερες καρτες γραφικων και παταμε xperiaZ,note 2 και αλλα..

 

φοβερο ειναι.πραγματικα τα γραφικα ειναι απιστευτα για κινητο.

10544 το σκορ μου. :)

Πανω απο htc one, xiaomi m2 xperia z κτλ...ετσι βλεπω στα πρωτα charts.

oκ τα σπαει η gpu του nexus 4.

Edited by jimpsar

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

φοβερο ειναι.πραγματικα τα γραφικα ειναι απιστευτα για κινητο.

10544 το σκορ μου. :)

 

Εγω 10996 με στοκ ρομ και κερνελ 116.Ο κερνελ φταιει που εχω χαμηλα.Αλλα ναι μιλαμε για κορυφαια γραφικα.Πως σου φαινεται η xylon γενικα αλλα και απο θεμα μπαταριας?Θελω και γω να δοκιμασω την carbon αλλα και την jellybeer αλλα βαριεμαι να ξαναφορτωνω παιχνιδια και εφαρμογες :lol:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγω 10996 με στοκ ρομ και κερνελ 116.Ο κερνελ φταιει που εχω χαμηλα.Αλλα ναι μιλαμε για κορυφαια γραφικα.Πως σου φαινεται η xylon γενικα αλλα και απο θεμα μπαταριας?Θελω και γω να δοκιμασω την carbon αλλα και την jellybeer αλλα βαριεμαι να ξαναφορτωνω παιχνιδια και εφαρμογες :lol:

 

πολυ καλος φιλε μου!

την εβαλα σημερα την xylon και ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος.κοντευω ηδη 4 ωρες μπαταρια και εχω 35% ακομα.παραμετροποιησιμη και γρηγορη.προς το παρον παραμενει! :)

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε κανεις το 3DMark?Εκανα το τεστ αλλα και συμφωνα με την εταιρεια εχουμε απο τις καλυτερες καρτες γραφικων και παταμε xperiaZ,note 2 και αλλα..

 

Θέλω να δω την έκφραση κάποιου κατόχου Samsung Galaxy s2-3-4(μελλοντικό) ακούγοντας αυτό..:) Υπήρχαν οι fan iphonakiades τώρα είναι και οι galaxakides..;) που αρνούνται ότι υπάρχει καλύτερο κινητό από το δικό τους και ότι κάνει +700€ είναι κινητό. Και το μέτρο το κάνουν χιλιόμετρο...

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

εγω σκεφτομουν πως εκανα μα...κια που πηρα το nexus πριν βγει το s4 αλλα οταν ειδα οτι δεν προσφερει κατι το ιδιαιτερο και οτι δεν ειναι οκτα αλλα στη ουσια τετραπυρηνο.. ειπα μπραβο μου εκανα και μαμω τις αγορες.. !! ειναι κινηταρα.. ας εχει τις ελλειψεις του αλλα μπροστα στο pure android και στην παραμετροποιηση που παιρνει.. τα "ξεχνας"!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Και μένα στην αρχή μ' ενοχλούσε απίστευτα γιατί κάθε φορά που μιλούσα το μυαλό μου εστίαζε σ' αυτόν τον ήχο αλλά σιγά σιγά το συνήθισα. Απλά μη του δίνεις σημασία και παρ' το ως δεδομένο. Δε νομίζω ότι είναι κάτι το τόσο σημαντικό αλλά σίγουρα θα θέλαμε να μην υπήρχε. Αν διαβάσεις πιο πίσω ένα παληκάρι αναφέρει πως το έχει στείλει στην lg και αναμένει να του πουν τις εξελίξεις. Πάντως πιστεύω πως με κάποιον τρόπο θα διορθωθεί.

 

Σε συνέχεια του προβλήματος αναφέρω ότι αφού το κινητό το έλεγξαν οι τεχνικοί, είπαν ότι το πρόβλημα με το βούητό οφέιλεται στο ακουστικό θέλει αλλαγή . Το δικό μου το έχουν παραγγέίλει και θα με ενημερώσουν όταν θα έρθει το ανταλλακτικό.

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του προβλήματος αναφέρω ότι αφού το κινητό το έλεγξαν οι τεχνικοί, είπαν ότι το πρόβλημα με το βούητό οφέιλεται στο ακουστικό θέλει αλλαγή . Το δικό μου το έχουν παραγγέίλει και θα με ενημερώσουν όταν θα έρθει το ανταλλακτικό.

 

Εσύ μπορεί όντως να έχει πρόβλημα το ακουστικό.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...