Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν θες τα δεδομένα μέσα, το πιο εύκολο είναι να φλασάρεις τη factory image. Αλλιώς πρέπει να πεις τι λάθος βγάζει και τι είχες κάνει πιο πριν από φλασαρισματα.

Επίτηδες έκανα επιστροφή σε εργοστασιακές ρυθμίσεις. Κατεβάζει το update κάνει επανεκκίνηση και ενώ φορτώνει ξαπλώνει το Android με ένα κόκκινο θαυμαστικό και από κάτω να γράφει σφάλμα. Δεν έχω κάνει τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επίτηδες έκανα επιστροφή σε εργοστασιακές ρυθμίσεις. Κατεβάζει το update κάνει επανεκκίνηση και ενώ φορτώνει ξαπλώνει το Android με ένα κόκκινο θαυμαστικό και από κάτω να γράφει σφάλμα. Δεν έχω κάνει τίποτα άλλο.

 

Factory image, για να μην παιδεύεσαι.

Edit : Λάθος το προηγούμενο λινκ. Εδώ δες :http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=366717

Edited by Gialakias

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα μια βοήθεια. Έχω μια συσκευή nexus 4 στη 4.2.2 και update δε βρίσκει. Ξέρετε που μπορεί να οφείλετε και τί πρέπει να δοκιμάσω;
Link to comment
Share on other sites

... Πάντως η μπαταρία με την 5, πλέον δεν βγάζει μέρα.......... Σε 1 ώρα το πρωί , εχασε 22% χωρίς να το έχω ακουμπήσει...

Πάμε μάλλον για νέα μπαταρία. Κόστος ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα μια βοήθεια. Έχω μια συσκευή nexus 4 στη 4.2.2 και update δε βρίσκει. Ξέρετε που μπορεί να οφείλετε και τί πρέπει να δοκιμάσω;

Πέρασε την χειροκίνητα αν δεν σε ενδιαφέρουν τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να περάσω το update με ADB μου βγάζει

 

/system/app/GoogleHindiIME.apk has unexpected contents

 

και από κάτω

 

E:Error in /tmp/update.zip (status 7)

 

τι κάνω;

Link to comment
Share on other sites

... Πάντως η μπαταρία με την 5, πλέον δεν βγάζει μέρα.......... Σε 1 ώρα το πρωί , εχασε 22% χωρίς να το έχω ακουμπήσει...

Πάμε μάλλον για νέα μπαταρία. Κόστος ξέρει κανείς?

Προηγούμενη σελίδα κάποιος ρώταγε το ίδιο και πρέπει να έδωσαν και λινκ. Για δες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να περάσω το update με ADB μου βγάζει

 

/system/app/GoogleHindiIME.apk has unexpected contents

 

και από κάτω

 

E:Error in /tmp/update.zip (status 7)

 

τι κάνω;

To έκανα με FACTORY IMAGE και όλα ΟΚ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να περάσω το update με ADB μου βγάζει

 

/system/app/GoogleHindiIME.apk has unexpected contents

 

και από κάτω

 

E:Error in /tmp/update.zip (status 7)

 

τι κάνω;

 

 

 

 

 

 

 

To έκανα με FACTORY IMAGE και όλα ΟΚ!!! :)

 

Άρα γι αυτό δεν πέρναγε η ΟΤΑ. Γιατί είχες τροποποιήσει ή σβήσει το GoogleHindiIME.apk, ίσως και άλλα αρχεία συστήματος. Τέλος καλό όλα καλά.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Άρα γι αυτό δεν πέρναγε η ΟΤΑ. Γιατί είχες τροποποιήσει ή σβήσει το GoogleHindiIME.apk, ίσως και άλλα αρχεία συστήματος. Τέλος καλό όλα καλά.

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον! :) (πάντως δε ξέρω πώς είχαν τροποποιηθεί. Όπως είχα πει δε το είχα πειράξει) :)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει όσοι είστε στην 5.0, διάφορα κολληματάκια που τρώει το κινητό όταν πχ πατάμε το home button ή αλλάζουμε από το multitasking σε άλλη εφαρμογή? Δεν το κάνει συνέχεια αλλά εκεί που τσουλάει αέρας ξαφνικά τρώει σκάλωμα.

Α και μόλις έβαλα τον google now launcher το κινητό έγινε πιο αργό και από replay :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει όσοι είστε στην 5.0, διάφορα κολληματάκια που τρώει το κινητό όταν πχ πατάμε το home button ή αλλάζουμε από το multitasking σε άλλη εφαρμογή? Δεν το κάνει συνέχεια αλλά εκεί που τσουλάει αέρας ξαφνικά τρώει σκάλωμα.

Α και μόλις έβαλα τον google now launcher το κινητό έγινε πιο αργό και από replay :lol:

 

Είναι γνωστό ότι η Official 5.0 πάσχει από Ram drain κάτι που ήδη έχουν φτιάξει σε κάποιες custom Rom.

Όποιος θέλει να μείνει με την Official, θα πρέπει να περιμένει νέο update από την Google. Λογικά σε λίγες μέρες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με τις 100+ εφαρμογες που ειχα και πριν, εχω περιπου τα ιδια νουμερα ελευθερης μνημης (~700ΜΒ). Οτι παραπανω βεβαια φτιαξει η Google σε μελλοντικα updates που σιγουρα θα προκυψουν στην πορεια, ευπροσδεκτα...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

... Πάντως η μπαταρία με την 5, πλέον δεν βγάζει μέρα.......... Σε 1 ώρα το πρωί , εχασε 22% χωρίς να το έχω ακουμπήσει...

Πάμε μάλλον για νέα μπαταρία. Κόστος ξέρει κανείς?

 

 

Κατα πάσα πιθανοτητα δεν φταίει η μπαταρία σου. Την πρωτη μέρα που έβαλα την 5 , ήμουν σχεδόν όλη μέρα σπίτι με wifi και η μπαταρία ηταν όπως με την κιτ κατ. Την επόμενη μέρα φεύγω απο το σπίτι με 100 % και ανοιχτα δεδομένα . περνάει μια ωρα και ξεκλειδωνω το κινητό και η μπαταρία ηταν 75% χωρίς να έχω κανει τίποτα. Μια ωρα σε αδράνεια ηταν. Τελικά το πρόβλημα ηταν οτι διάφορα εφαρμογές χρησιμοποιουν το 3g στο παρασκήνιο. Πχ google now . facebook . hangout κτλ . αν πας στις ρυθμίσεις των δεδομένων μπορείς να επιλέξεις ποιοες εφαρμογές δεν θέλεις να χρησιμοποιουν 3g στο παρασκήνιο (όταν το τηλέφωνο ειναι κλειδωμενο )

 

Εγώ αυτά παρατήρησα αρχικα.και ο google now launcher ψιλομαπα.τουλαχιστον για n4

Link to comment
Share on other sites

μεχρι ποσες μερες μπορει να παρει μεχρι να ρολλαρει η ΟΤΑ σε ολα τα κινητα? ακομα κιτ κατ τρωγω εγω
Link to comment
Share on other sites

Κατα πάσα πιθανοτητα δεν φταίει η μπαταρία σου. Την πρωτη μέρα που έβαλα την 5 , ήμουν σχεδόν όλη μέρα σπίτι με wifi και η μπαταρία ηταν όπως με την κιτ κατ. Την επόμενη μέρα φεύγω απο το σπίτι με 100 % και ανοιχτα δεδομένα . περνάει μια ωρα και ξεκλειδωνω το κινητό και η μπαταρία ηταν 75% χωρίς να έχω κανει τίποτα. Μια ωρα σε αδράνεια ηταν. Τελικά το πρόβλημα ηταν οτι διάφορα εφαρμογές χρησιμοποιουν το 3g στο παρασκήνιο. Πχ google now . facebook . hangout κτλ . αν πας στις ρυθμίσεις των δεδομένων μπορείς να επιλέξεις ποιοες εφαρμογές δεν θέλεις να χρησιμοποιουν 3g στο παρασκήνιο (όταν το τηλέφωνο ειναι κλειδωμενο )

 

Εγώ αυτά παρατήρησα αρχικα.και ο google now launcher ψιλομαπα.τουλαχιστον για n4

Αποκλείεται να φταίνε αυτά.

Τα έχω όλα μόνιμα ανοιχτά, χωρίς Greenify κλπ και για να χάσω σε 1 ώρα 25-30% σε μπαταρία με 3G ανοιχτά, πρέπει να το χρησιμοποιώ συνέχεια για σερφάρισμα στο ίντερνετ.

Αλλιώς δεν χάνει πάνω από 5-10% σε 1 ώρα .

 

Αυτά από μένα με μόνο χρήση WiFi για σύγκριση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ήμουν stock 4.4.4 root ουσιαστικά είχα μόνο adfree, superSU κ titanum (δε ξέρω τι είχαν πειράξει από τα αρχεία συστήματος). πέρασα την OTA.zip με adb sideload έχοντας φλασάρει πριν μόνο το recovery.img κ την πήρε. Δλδ περίπτωση 2η από τον οδηγό.

μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας πάει το TWRP πάει και το root. :(

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με wifi συνεχεια ανοιχτο μ βγαζει 3:30 ωρες screen on

Με 3g 2:30 max

Δεν ηταν τοσο χαλια πριν με την κιτ κατ. Μου θυμιζει τον πρωτο μηνα που το χα παρει που ειχα ξενερωσει πολυ με την μπαταρία αλλα μετα εστρωσε. Οποτε περιμενω μηπως και

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να φταίνε αυτά.

Τα έχω όλα μόνιμα ανοιχτά, χωρίς Greenify κλπ και για να χάσω σε 1 ώρα 25-30% σε μπαταρία με 3G ανοιχτά, πρέπει να το χρησιμοποιώ συνέχεια για σερφάρισμα στο ίντερνετ.

Αλλιώς δεν χάνει πάνω από 5-10% σε 1 ώρα .

 

Αυτά από μένα με μόνο χρήση WiFi για σύγκριση.

Μηπως εχεις το NFC και location report google ανοιχτό?ειδικα το nfc στην 5.0 ξεσκίζει την μπαταρία (δοκιμασμενο κ στο nexus 5)

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις το NFC και location report google ανοιχτό?ειδικα το nfc στην 5.0 ξεσκίζει την μπαταρία (δοκιμασμενο κ στο nexus 5)

Όχι κλειστά και τα 2.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδι μου ήρθε η 5,0 ota και επειδή δεν είχα μπαταρία δεν με άφηνε να την κάνω εγκατάσταση. Το αφήνω και σκέφτηκα να το κάνω σπίτι που θα το φορτισω. Μετα απο 4 ώρες περιπου κοιταω το κινητό είχε εξαφανιστεί η αναβάθμιση και το κακό είναι οτι οσες φορες και να παταω την ενημέρωση μου λέει οτι η συσκευή είναι ενημερωμένη.Τι έγινε ρε παιδιά. Την έχασα δλδ...θα μείνει έτσι με 4.4.4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,να ρωτησω σας εκατσε βαρια η 5? Πριν την ΟΤΑ δουλευε με 28% ραμ και μετα το update με 48%.Ειναι λογικο?
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδι μου ήρθε η 5,0 ota και επειδή δεν είχα μπαταρία δεν με άφηνε να την κάνω εγκατάσταση. Το αφήνω και σκέφτηκα να το κάνω σπίτι που θα το φορτισω. Μετα απο 4 ώρες περιπου κοιταω το κινητό είχε εξαφανιστεί η αναβάθμιση και το κακό είναι οτι οσες φορες και να παταω την ενημέρωση μου λέει οτι η συσκευή είναι ενημερωμένη.Τι έγινε ρε παιδιά. Την έχασα δλδ...θα μείνει έτσι με 4.4.4

Οσο το πατάς τόσο χειρότερα. Θα έρθει μόνο του.νομίζω παλιά διαγραφαμε τα δεδομένα του πλαίσιο υπηρεσιών google και ερχόταν αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι ήταν αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,να ρωτησω σας εκατσε βαρια η 5? Πριν την ΟΤΑ δουλευε με 28% ραμ και μετα το update με 48%.Ειναι λογικο?

Διάβασε 10 post πιο πάνω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Aν κρινω απο το ποτε μου ηρθε η κιτκατ (νομιζω ημουν απο τους τελευταιους στο θρεντ που τη πηραν) ειμαι σιγουρος οτι και αυτη η αναβαθμιση θα μου ερθει καπως αργα. :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...