Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ιδανικο θα ειναι να το κανεις χωρις χρηση τοολκιτ αλλα με τις εντολες του adb και του fastboot. σβηνεις το κινητο, πατας power + volume down και μπεινεις σε recovery. μετα τρεχεις το flash all script που ειναι μεσα στο official image και απλα περιμενεις

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

 

Κατεβάζω το image για 4.4.2 (KOT49H) από εδώ, extract τον φάκελο και με το κινητό σε fastboot (voldown+power), απλά τρέχω το flash-all.bat σωστά;

 

Αν συνεχίζω να έχω θέμα με bootloop, προκειμένου να κλειδώσω τον bootloader, ανοίγω cmd με directory το C:\android-sdk\platform-tools, και με το κινητό σε fastboot τρέχω απλά "fastboot oem lock";

Δυστυχώς οι περισσότεροι οδηγοί που βρήκα για κλείδωμα του bootloader ήταν σε συνέχεια του flash-αρίσματος, οπότε δεν είμαι σίγουρος για το τί πρέπει να εκτελέσω.

 

EDIT: Μετά από ώρες επανεκκινήσεων, τελικά η συσκευή αποφάσισε να boot-άρει, κι ενώ ήμουν έτοιμος να κάνω τα παραπάνω. Στη συνέχεια και μέσω του toolkit έγινε επιτυχώς το relock.

Ευχαριστώ όλους όσους βοήθησαν!

Edited by Cuore_Sportivo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ενώ έχει βγει τόσο καιρό η 4.4 σχεδόν καμία εφαρμογή δεν έχει διαφάνεια ή immersive, ούτε καν της Google (με εξαίρεση τον launcher)....
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Θα ήθελα τα φώτα σας. Ποια είναι η καλύτερη ROM καθώς και kernel με κριτήριο την μέγιστη διαρκεια της μπαταρίας;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Θα ήθελα τα φώτα σας. Ποια είναι η καλύτερη ROM καθώς και kernel με κριτήριο την μέγιστη διαρκεια της μπαταρίας;

 

Δεν υπάρχει κάποια σαφής απάντηση. Στον καθένα μπορεί οι rom και οι kernel να 'καθήσουν' διαφορετικά. Και αναλόγως τις εφαρμογές που τρέχει ο κάθε χρήστης, η εμπειρία χρήσης να είναι διαφορετική.

Λίγο πολύ, οι rom και οι kernel που χρησιμοποιούνται πιο συχνά είναι συγκεκριμένοι, οπότε μπορείς να δοκιμάσεις και να δεις με ποιο συνδυασμό είσαι ευχαριστημένος.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ενώ έχει βγει τόσο καιρό η 4.4 σχεδόν καμία εφαρμογή δεν έχει διαφάνεια ή immersive, ούτε καν της Google (με εξαίρεση τον launcher)....

 

Υπάρχουν κάμποσα παιχνίδια που έχουν ήδη. Διαφάνεια έχω δει και σε εφαρμογές.

 

Το immersive mode που λες, νομίζω ότι στην πράξη αφαιρεί από την ευχρηστία της συσκευής: σου εξαφανίζει τα κουμπιά από κάτω και πρέπει να κάνεις δύο κινήσεις για να κάνεις π.χ. back ή home. Ασφαλώς τα παιχνίδια κερδίζουν από τον περισσότερο διαθέσιμο χώρο, και συνήθως όταν παίζεις δεν θέλεις να κάνεις και κάτι άλλο, άρα εκεί είναι χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια την εχω κανει ψιτ με το Skype, εδώ και καιρό κ με διαφορετικές ROM κ παντα αναβαθμισμένο ROM kernel Skype...το ανοίγω κρατάει status icon , σβήνει η οθόνη αλλά δεν παραμένει η εφαρμογή ανοιχτή!! Δεν έρχονται τα μυνηματα, δεν έχω push notifications, και..δεν υπάρχει έπειτα εικονίδιο status πια.

Είπα να ρωτησω αν ξερετε τπτ.

 

Mahdi/hellscore/Skype

 

Edit: okkkk λάθος τοσο καιρό.. Το είχα greenify το βγαλα οκ τώρα

Edited by Netrino_SR
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν είναι Ρουτ αλλά όλα μανισια το σκαιπ παντα δεν δουλεύει σωστα. Αφού κάνω κλήση μετα απο 1 λεπτο κλείνει το τηλ μου εντελώς. Εδω και καιρό το κανει αλλά κ υστερα απο ενημερωσεις της εφαρμογής. Πιστεύω οτι είναι θέμα σπαιπ
Link to comment
Share on other sites

Θεωρειτε οτι την επερχομενη 4.4.3 θα την παρουμε με σχετικη καθυστερηση σε σχεση με τα nexus 5,7??

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Θεωρειτε οτι την επερχομενη 4.4.3 θα την παρουμε με σχετικη καθυστερηση σε σχεση με τα nexus 5,7??

 

Στα leaks αναφέρουν πάντως μέσα Απριλίου για n5 n7 2013 δε λένε τίποτα για το 4

Link to comment
Share on other sites

Θεωρειτε οτι την επερχομενη 4.4.3 θα την παρουμε με σχετικη καθυστερηση σε σχεση με τα nexus 5,7??

 

Χλωμό το κόβω. Πήραμε απο 4.2.2 4.3. 4.4 4.4.1 4.4.2

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Χλωμό το κόβω. Πήραμε απο 4.2.2 4.3. 4.4 4.4.1 4.4.2

 

Αν το 18μήνο υποστήριξης του N4 από την πρώτη κυκλοφορία του τελειώνει πριν τη κυκλοφορία της ενημέρωσης, τότε λίγο δύσκολο να την πάρουμε.

Θεωρώ πάντως ότι θα τη πάρει διότι είναι ακόμα πολύ "φρέσκο " τηλέφωνο.

Edited by dimitris762
sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Λογω nexus και minor update θεωρω οτι θα την παρουμε κι εμεις - εστω και ως τελευταια αναβαθμιση...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρουμε και 4.4.3 και 4.5 ή 5.Έτσι τουλάχιστον πιστεύω.το galaxy nexus πήρε τέσσερις μεγάλες αναβαθμίσεις από 4 έως 4.3.οπότε μένει ακόμα μία για εμάς.
Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα του nexus 4 θα ζήσουμε όλοι όσοι έχουμε/είχαμε το gnexus ένα de zavu. Θα πάρουμε την τάδε αναβάθμιση άραγε; Σας καταλαβαίνω διότι φάγαμε γερή πίκρα εμείς. Το 18μηνο πάντως με βάση το επίσημο λανσάρισμα τελειώνει Μάιο του 14. Για πιο λόγο να μην πάρετε ρε παιδιά την 4.4.3;
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως έχω να πω μιας κ ερχόμενος απο galaxy nexus (που το παράτησαν λόγω CPU) οτι ακόμα κ εκείνο που δεν υπάρχουν official drivers για τις καινούργιες εκδόσεις οι cyanogen κ εν γένει στο XDA του έφτιαξαν 4.4.2 ποσο μάλλον στο δικο μας που κ drivers υπαρχουν Κ θα υπάρχουν λόγω Qualcomm
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως έχω να πω μιας κ ερχόμενος απο galaxy nexus (που το παράτησαν λόγω CPU) οτι ακόμα κ εκείνο που δεν υπάρχουν official drivers για τις καινούργιες εκδόσεις οι cyanogen κ εν γένει στο XDA του έφτιαξαν 4.4.2 ποσο μάλλον στο δικο μας που κ drivers υπαρχουν Κ θα υπάρχουν λόγω Qualcomm

 

Καλά ότι θα έχουμε υποστήριξη μέσω xda το ξέρουμε. Μιλάμε για επίσημα τι θα γίνει..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πείραξαν κάτι στο τελευταίο Antutu 4.4 ?

Πριν έπιανα 20800 και τώρα 22k.

Stock 4.4.1 , Hell God kernel b46

On demand governor

Stock settingshttp://img.tapatalk.com/d/14/04/13/y8adu6ar.jpg

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!! Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος γνωρίζει πώς μπορώ να ρυθμίσω την συσκευή ώστε να στέλνω μήνυμα με 160 γραφικούς χαρακτήρες? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!! Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος γνωρίζει πώς μπορώ να ρυθμίσω την συσκευή ώστε να στέλνω μήνυμα με 160 γραφικούς χαρακτήρες? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Μια εύκολη κ γρήγορη λύση είναι να κατεβάσεις από Store μια εφαρμογή για sms που να το υποστηρίζει όπως πχ 8sms http://goo.gl/fQFH7B κ η άλλη επιλογή είναι xposed + gravity box, πρέπει να είσαι ρουτ όμως γιαυτό.

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις που ακριβώς είναι η επιλογή για τους 160 χαρακτήρες στο gravity? Γιατί δεν το βρίσκω
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις που ακριβώς είναι η επιλογή για τους 160 χαρακτήρες στο gravity? Γιατί δεν το βρίσκω

 

Διάβασε το post #2482.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το post #2482.

 

Ευχαριστώ. Αλλά εγώ δεν βλέπω αυτή την επιλογή. Ξέρω ότι παλιά υπήρχε, αλλά ίσως όχι πλέον γιαυτό σε ρώτησα. Το έχεις κάνει εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αλλά εγώ δεν βλέπω αυτή την επιλογή. Ξέρω ότι παλιά υπήρχε, αλλά ίσως όχι πλέον γιαυτό σε ρώτησα. Το έχεις κάνει εσύ?

 

Όχι, χρησιμοποιώ το EvolveSMS το οποίο υποστηρίζει 160 χαρακτήρες, οπότε δεν μου χρειάζεται.

Απλά, είχα διαβάσει κάποιες μέρες πριν το post, και το παρέθεσα.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...