Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το restart στρωνει αν και μου το ξαναεκανε..το κινητο ειναι stock αλλα νομιζω με ανοιχτο bootloader...τεσπα αν το ξανακανει θα το κανω επαναφορα...καλη ανασταση!

Το εχω πάθει και εγώ φιλέ αρκετές φορές. Και όταν με καλούν και όταν κάλω εγώ. Bug προφανώς. Είμαι full stock. Και μετά από επαναφορά δεν άλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασα το "8sms" όμως και εκεί μου δίνει 70 χαρακτήρες. Μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση?

 

Έχει ρύθμιση. Ψάξε για unicode unstripping στο μενού.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εάν το hangouts υποστηρίζει 160 χαρακτήρες??

Βάλε το handcent sms και θα ξεγνοιάσεις

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για μηνύματα, τελευταία(ίσως και από τότε που πήραμε την kitkat) όταν μου ερχεται μήνυμα μου πετάει pop out.δεν ξέρω ούτε θυμάμαι να το ενεργοποιησα εγώ κάτι θέλω να το βγάλω. Έχω hangouts και την στοκ εφαρμογή για μηνυματα(απενεργοποιημενη).

Όπως καταλάβατε δεν στελνω ούτε λαμβάνω συχνά sms. Στις ρυθμίσεις που κοίταξα στην βρήκα κάτι

Link to comment
Share on other sites

Moλις τη περασα, γινεται default που προσωπικα πιστευω ειναι πιο καλα.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera Το περιεργο ειναι οτι μου ελεγε "εγκατασταθηκε" ακομα και πριν τη βαλω. Απλα πατησα το κουμπι και εκανε κανονικα update :)

 

γνωριζει κανεις αν μπορουμε να επιστρεψουμε στην ''παλια'' φωτ.μηχανη?:P καλη η νεα αλλα δεν συνηθιζεται με τιποτα...αυτο το μπλε κυκλακι και οι περισσοτερες επιλογες που ειχε η παλια δεν συγκρινονται με την τωρινη για μενα...

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις αν μπορουμε να επιστρεψουμε στην ''παλια'' φωτ.μηχανη?:P καλη η νεα αλλα δεν συνηθιζεται με τιποτα...αυτο το μπλε κυκλακι και οι περισσοτερες επιλογες που ειχε η παλια δεν συγκρινονται με την τωρινη για μενα...

 

Πήγαινε στο Google play κ βρες την εφαρμογή της κάμερας κ κάνε απεγκατασταση.θα σε γυρίσει στην προηγούμενη εκδοση(επίσης πατά απενεργοποίηση αυτόματης ενημέρωσης για να μην στην ξαναπεράσει αυτόματα)

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με τη παλια καμερα ηταν σχεδον αδυνατον αλλα κανω αλλαγες στις ρυθμισεις παντως δεν προλαβαινα να πατησω αυτο που θελω..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ανοιγω καινουριο θεμα επειδη δεν βρηκα κατι σχετικο εδω, οπως λοιπον γραφω και στον τιτλο χρησιμοποιω handsfree ακουστικα/μικροφωνο bluetooth για τις συνομιλιες μου (κυριως τις επαγγελματικες οπου ταυτοχρονα πρεπει να χρησιμοποιω πληκτρολογιο με τα χερια) και με οσους μιλαω μου διαμαρτυρονται οτι με ακουν πολυ χαμηλα/σιγα/στο βαθος. Οταν πλησιαζω το μικροφωνο του handsfree πολυ κοντα στο στομα και ταυτοχρονα μιλησω ποιο δυνατα με ακουνε καλυτερα αλλα αυτο φυσικα δεν ειναι αποδεκτη λυση. Ψαχνοντας σε διαφορα φορουμ στο εξωτερικο ειδα οτι καποιοι αναφερουν προβλημα με τα ενσυρματα handsfree το οποιο και υπαρχει ενα workaround αλλαζοντας καποιες τιμες σε ενα αρχειο του συστηματος που χρειαζετε root access ομως για να αλλαχθουν οι τιμες. Δεν το εχω δοκιμασει αλλα στο ιδιο θεμα λενε οτι αυτη η μεθοδος δεν φτιαχνει το προβλημα στα bluetooth handsfree αλλα μονο στα ενσυρματα. Αν εχει βρει καποιος κατι που να βοηθα παρακαλω ας μας διαφωτισει.

Ευχαριστω.

 

Εχεισ την στοκ ROM? Me custom ROM (e.g. Slimkat) συνηθως υπαρχει ο DSP manager οπου μπορεισ να κανεισ boosting. Μπορεις να δοκιμασεισ να τον κατεβασεις ομως, απο Playstore.

LG G6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα και χρόνια πολλά.Μια απορία:Έχω το κινητό 3 μήνες περίπου, τελείως στοκ με πολύ λίγες(κάτω από τριάντα)εφαρμογές.Από το πρώτο κιόλας μήνα,κάθε δεκαπέντε περίπου μέρες, κάνει reboot.Δεν έχω εγκαταστήσει κάποια καινούργια εφαρμογή και συμβαίνει τυχαία κατά τη διάρκεια διαφορετικών διεργασιών (π.χ. άλλοτε όταν κάνω κλήση,άλλοτε όταν είμαι στον chrome κλπ).Δεν είναι ενοχλητικό ιδιαίτερα απλά μου προκαλεί απορία.
Link to comment
Share on other sites

Νεο απίστευτο bug παιδιά..με περνούν τηλ ακούγεται ο ήχος κ η οθόνη δε έδειχνε τίποτα..μετα κάνα λεπτο εμφανίζει αναπαντητη

 

Κι εμένα μού συμβαίνει αυτό ενίοτε από όταν πήρε το KitKat. Μανάτη ROM, απείραχτο.

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του κινητού και θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιο μέλος έχει πρόβλημα κατά την αναπαραγωγή αρχείων Flac με το Google Play Music: για κάποιον λόγο ο ήχος κάνει συνεχείς μικροδιακοπές. Μπορώ να επιβεβαιώσω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα ούτε με τα αρχεία, ούτε με τα χρησιμοποιούμενα ακουστικά. Επίσης με το Plex παρατηρούνται συνεχή κολλήματα. Καμία ιδέα; Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Να ρωτήσω ποιον media player χρησιμοποιείς; Διάβαζα ότι η 4.4.2 έχει κάποιο θέμα με τα flac, αλλά με άλλους players, όπως ο armamp που δοκίμασα φαίνεται να μην υπάρχει θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Αφου εχουμε ενιαιο χωρο αποθηκευσης, μπορει κανεις να με διαφωτισει ποια η διαφορα μεταξυ της διαδρομης storage/emulated/legacy/ vs. storage/emulated/0 ??

Ρωταω διοτι βλεπω πχ στην gallery δυο φακελους download με τις παραπανω διαδρομες, ενω με file explorer καταληγω μονο σε ενα???

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. είμαι νέος κάτοχος nexus 4 στην 4.4.2. οταν συνδεομαι ειτε σε wifi ειτε σε data 3g internet η και χωρις 3g , ενω αρχικα συνδεεται κανονικα, μετα το σηματακι πανω δειχνει ενεργο ιντερνετ αλλα δεν παιζει καμια εφαρμογη ή browser που αοαιτει ιντερνετ. για να διορθωθει θελει κλεισιμο το ιντερνετ η το wifi και ξανα ανοιγμα.. δε τη παλευω σας παρακαλω βοηθηστε με. α, επισης με το που ενεργοποιω το data πολλες φορες πεφτει το σημα τελειως..

 

αναμενω βοηθεια. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

. είμαι νέος κάτοχος nexus 4 στην 4.4.2. οταν συνδεομαι ειτε σε wifi ειτε σε data 3g internet η και χωρις 3g , ενω αρχικα συνδεεται κανονικα, μετα το σηματακι πανω δειχνει ενεργο ιντερνετ αλλα δεν παιζει καμια εφαρμογη ή browser που απαιτει ιντερνετ. για να διορθωθει θελει κλεισιμο το ιντερνετ η το wifi και ξανα ανοιγμα.. δε τη παλευω σας παρακαλω βοηθηστε με. α, επισης με το που ενεργοποιω το data πολλες φορες πεφτει το σημα τελειως..

 

αναμενω βοηθεια. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το δευτερο (με το που κλεισεις τα δεδομενα να πεσει και τελειως το σημα) ειναι "σχετικα" φυσιολογικο. οπως και οταν αλλαξεις απο 3g σε 2g.

για το πρωτο δεν ξερω να σου απαντησω, απλα μερικες ερωτησεις. τι ρομ εχεις?εχεις περιαξει τιποτα? στο κανει πολυ καιρο? η ξεκινησε ξαφνικα? το παρατηρεις σε συγκεκριμενο ροοτερ?περιοχη κτλ? η παντου και παντα? και μετα την επανεκινηση φτιαχνει η ξανα τα ιδια? απο σημα γενικα πως τα πας οταν το παρατηρεις?(ειτε wifi ειτε data)

 

για αρχη αν στο κανει λιγες φορεσ,και αν το παρατηρεις και σε αλλα κινητα/pc κτλ κανε επανεκκινηση το ροοτερ.

 

τελος, κακως ανοιξες νεο θεμα και δεν το εγραψες σε ενα απο τα υπαρχουσα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη είμαι νέος. Το κινητό είναι καινουριο. Εκαναupdate σε 4-4-2. Πριν δε το δοκιμασία. Το κανει γενικά. Διάβασα οτι γενικά έχει θέμα στη 4-4-2. Απλα λύση ψαχνω. Στη επανεκκίνηση προσωρινά διορθώνεται. Μετα απο λίγο τα ίδια. Κ αντίστοιχο πρόβλημα στο data internet
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους. Ήθελα να σας ρωτήσω, πέραν της επίσημης αντιπροσωπίας, γνωρίζει κάποιος αντίστοιχο κατάστημα για αλλαγή μπαταρίας; Θα το εκτιμούσα αν με βοηθούσε κάποιο μέλος μέσω pm.
"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...