Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίταξε να δεις.. Χωρίς την παραμικρή διάθεση να κάνω τον δικηγόρο του dev, δεν θεωρώ βασική λειτουργία το προγραμματισμένο sms. Η εφαρμογή είναι ιδιαίτερη, έχει προσαρμόσει την εμφάνιση της στο kit Kat. Σε κάποιους αρέσει. Σε κάποιους όχι.

Από την άλλη handcent και go sms θεωρώ ότι είναι 10 χρόνια πίσω σαν εφαρμογές και γεμάτες spam. Λύσεις που είχαμε, πριν χρόνια στο android, καθώς δεν υπήρχαν εναλλακτικές.

Εγώ αγόρασα τις extra λειτουργίες του evolve, διότι με τα δικά μου μάτια, είδα μια καλή προσπάθεια για κάτι διαφορετικό. Μεγάλο ρόλο έπαιξε και η υποστήριξη του dev, ο οποίος απάντησε σε όλα μου τα mail, σχεδόν αμέσως.

Πριν εμφανιστεί το evolve ήμουν μεταξύ 8sms και textra.

Γούστα και απόψεις είναι βέβαια όλα...

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!Το evolve έχει μετρητή 160 χαρακτήρων;Δε νομίζω γιατί το έψαξα.Ακόμα υπάρχει η δυνατότητα διαχείρισης αρχείων και φακέλων χωρίς σύνδεση στον υπολογιστή;

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά σας.. Φίλου nexus 4,δεν κλείνει. Τι εννοώ. Από χθες πατώντας το πλαϊνό κουμπί είτε μια φορά είτε συνεχόμενα, το μόνο που κάνει είναι να σβήνει η οθόνη. Δεν απενεργοποιητε ούτεββγάζει την επιλογή για επανεκκίνηση . υπάρχει καμία λύση?
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.. Φίλου nexus 4,δεν κλείνει. Τι εννοώ. Από χθες πατώντας το πλαϊνό κουμπί είτε μια φορά είτε συνεχόμενα, το μόνο που κάνει είναι να σβήνει η οθόνη. Δεν απενεργοποιητε ούτεββγάζει την επιλογή για επανεκκίνηση . υπάρχει καμία λύση?

 

Το κρατησες πατημένο το κουμπί;όχι απλα να το πατάς! Μιλαμε το δεξια κουμπί που είναι μονο του ε!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το κρατησες πατημένο το κουμπί;όχι απλα να το πατάς! Μιλαμε το δεξια κουμπί που είναι μονο του ε!

 

Ναι το κρατάμε πατημένο και μόλις μέτα απόδδευτερόλεπτα το αφήνουμε σβήνει η οθόνη. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος επανεκκίνησης?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ναι το κρατάμε πατημένο και μόλις μέτα απόδδευτερόλεπτα το αφήνουμε σβήνει η οθόνη. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος επανεκκίνησης?

 

Κρατα πατημένο power button +. volume- αλλιως power button + volume+ γτ δεν θυμάμαι ποιο απο τα δυο δουλεύει.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κρατα πατημένο power button +. volume- αλλιως power button + volume+ γτ δεν θυμάμαι ποιο απο τα δυο δουλεύει.

 

Οκ σε ευχαριστώ πολύ. Όλα δουλεύουν κανονικά τώρα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει κάνει να είσαστε σχετικα κάτω απο 14% μπαταρία να μην έχει απόκριση η οθόνη? Να μην λειτουργει μάλλον το touch? Γιατί το power button λειτουργει...

4.4.2 beergang hell-b43

 

Τπτ stable θα δουμε φέτος?? Πέρσι μια χαρά ειμασταν με πολλά teams

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορώ να διαχειρίζομαι τους φακέλους του κινητού, χωρίς σύνδεση με υπολογιστή; Στο samsung που είχα υπήρχε επιλογή "τα αρχεία μου".Εδώ υπάρχει κάτι ανάλογο;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορώ να διαχειρίζομαι τους φακέλους του κινητού, χωρίς σύνδεση με υπολογιστή; Στο samsung που είχα υπήρχε επιλογή "τα αρχεία μου".Εδώ υπάρχει κάτι ανάλογο;

 

Βάλε κάποιον από τους πολλούς file manager που κυκλοφορούν στο Google play, πχ. Es file Explorer.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε κάποιον από τους πολλούς file manager που κυκλοφορούν στο Google play, πχ. Es file Explorer.

 

Ευχαριστώ!Θα το δοκιμάσω!Μήπως όμως είναι "βαρύς";

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!Θα το δοκιμάσω!Μήπως όμως είναι "βαρύς";

 

Χιουμορακι ηταν αυτό έτσι;;;;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είμαι παντελώς άσχετος! Σόρι!:D

 

Έτσι από περιέργεια, πώς έφτασε το κινητό στα χέρια σου;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έτσι από περιέργεια, πώς έφτασε το κινητό στα χέρια σου;

 

Τράβηξα πολλά με τα προηγούμενα κινητά μου και είπα να δώσω μια τελευταία ευκαιρία στο android.Συγνώμη αν γίνομαι φορτικός :)

Link to comment
Share on other sites

Τράβηξα πολλά με τα προηγούμενα κινητά μου και είπα να δώσω μια τελευταία ευκαιρία στο android.Συγνώμη αν γίνομαι φορτικός :)

 

Φιλε εχεις στα χερια σου ενα απο τα πιο γρηγορα κινητα και ας ειναι και ενος χρονου.Κατεβασε παιχνιδαρες και παιξτες μη φοβασαι..Οτι και να βαλεις δεν κολλαει :)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

εχω χασει το κουμπι της ανανεωσης στη μουσικη, εχει κανεις ιδεα που βρισκεται..δε μου εμφανιζει τα tracks παρα μονο αν κανω restart το κινητο

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά το Evolvesms, κι εμένα μου άρεσε, αλλά είναι δυνατόν βασικές λειτουργίες να πρέπει να τις αγοράσεις;

Aργά το βράδυ ήθελα να στείλω ένα sms και επειδή ήξερα πως ο παραλήπτης αφήνει τον ήχο ανοιχτό και θα τον ξυπνούσα, πήγα να το προγραμματίσω να το στείλει το πρωί στις 8:00.

 

Είναι δυνατόν, εφαρμογή sms που θέλει να λέγεται/γίνει η #Νο1, να σου ζητάει να αγοράσεις feature όπως το scheduled sms; :mad::X:blink::down:

Ξανά πίσω στο Handcent SMS. Ούτε τη 'σπασμένη' full, unlocked έκδοση δεν θέλω να βάλω!

 

το hangouts εχει τετοιες δυνατοτητες?

Link to comment
Share on other sites

Στο go SMS πως γίνεται στα ελληνικά να πέφτει το μήνυμα στους 70 χαρακτήρες και στα αγγλικά 160...?
Link to comment
Share on other sites

Στο go SMS πως γίνεται στα ελληνικά να πέφτει το μήνυμα στους 70 χαρακτήρες και στα αγγλικά 160...?

 

Ρύθμιση θέλει κάπου μέσα στα μενού...

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα και Google και στο menu τίποτα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά κατέβασα την ελληνική γλώσσα για το μενού....μετα ξαναεπελεξα αγγλική και για την ωρα δουλεύει...μπακαλway

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα και Google και στο menu τίποτα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά κατέβασα την ελληνική γλώσσα για το μενού....μετα ξαναεπελεξα αγγλική και για την ωρα δουλεύει...μπακαλway

 

Μπορείς βέβαια να βάλεις το 8sms που είναι πιο κοντά σε στοκ 4.3 και να μην μπλέξεις με όλα αυτά τα σκουπίδια που ζητάει το go

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

το hangouts εχει τετοιες δυνατοτητες?

 

Δεν το γνωρίζω. Το Hangouts δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες στο ελληνικό πληκτρολόγιο, οπότε δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εχεις στα χερια σου ενα απο τα πιο γρηγορα κινητα και ας ειναι και ενος χρονου.Κατεβασε παιχνιδαρες και παιξτες μη φοβασαι..Οτι και να βαλεις δεν κολλαει :)

 

Έχεις απόλυτο δίκιο.Ο,τι και να έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής, το κινητό ανταποκρίνεται άριστα.Μόνο τα χρώματα που δείχνουν κάπως ξεθωριασμένα με ενοχλούν αλλά μάλλον θα το συνηθίσω και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εχεις στα χερια σου ενα απο τα πιο γρηγορα κινητα και ας ειναι και ενος χρονου.Κατεβασε παιχνιδαρες και παιξτες μη φοβασαι..Οτι και να βαλεις δεν κολλαει :)

 

Το Dead Trigger 2 με high γραφικα κολλάει :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...