Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι στο σερβις της lg ειναι λιγο περιεργα τα πραματα.αν δεν ειναι απο ευρωπαικη ενωση δεν ξερω αν θα στο επισκευασουν μπορει να κανω και λαθος αλλα ετσι ξερω απο τα μεχρι τωρα λεγομενα τους.
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γιατι στο σερβις της lg ειναι λιγο περιεργα τα πραματα.αν δεν ειναι απο ευρωπαικη ενωση δεν ξερω αν θα στο επισκευασουν μπορει να κανω και λαθος αλλα ετσι ξερω απο τα μεχρι τωρα λεγομενα τους.

 

Για επισκευή δεν έχει σημασία, το έχουν πει αλλά παιδιά. Δεν χρειάζεται τίποτα. Το πας, το αφήνεις και χωρίς απόδειξη και το φτιάχνουν. Στην αντικατάσταση κολλάνε. Αλλά και αυτό με πίεση λύνεται πιθανότατα όπως έχει πει και ο g47.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυξημένη χρήση της συσκευής, χάρη και στην καλοκαιρινή προσφορά της Cosmote για internet, έχω να παρατηρήσω ότι πολύ μεγάλο ρόλο στη συμπεριφορά της σε θέματα που αρκετοί εδώ δηλώνουν πρόβλημα (κοινώς: κατανάλωση μπαταρίας και θερμοκρασία) παίζει η ποιότητα του σήματος.

 

Επί λίγες μέρες χρησιμοποιούσα τη συσκευή σε σημείο με χάλια σήμα, έπρεπε να την έχω σχεδόν σε συγκεκριμένη θέση για να μπορώ να σερφάρω και καμιά φορά έχανε εντελώς το σήμα (πώς το έλεγε πέρυσι; σήμα καμπάνα; στην Αττική ήμουν...). Λοιπόν η μπαταρία έπεφτε πολύ γρήγορα και η θερμοκρασία ανέβαινε το ίδιο γρήγορα.

 

Αντίθετα, σε περιοχές με καλό σήμα, τα πράγματα ήταν άκρως ικανοποιητικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις να μου δωσει καποιο λινκ με το stock recovery και twrp σε zip?

 

TWRP: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=43409083

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βάλω το flash player στο κινητό να βλέπω βίντεο από το Chrome ή από dolphin (ξέρω πως ο Chrome δεν υποστηρίζει);
Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βάλω το flash player στο κινητό να βλέπω βίντεο από το Chrome ή από dolphin (ξέρω πως ο Chrome δεν υποστηρίζει);

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2042464&nocache=1&z=2380368125159293 και με Firefox γίνεται σίγουρα.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγα λεπτά μου ήρθε update τις 4.3 συμπληρωματικο όμως. Τι ξέχασαν να βάλουν και ξανά έστειλαν update άραγε;;; εσάς σας ήρθε;
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα στο nexus 4 και το lg g e975 .

Εσεις ποιο θα διαλεγατε ???

 

Αν σου αρέσει να ασχολήσε με το κινητό τότε πάρε νέξους να έχεις και τις αναβαθμίσεις πρώτος.Αν θες κάτι έτοιμο out of the box πάρε to optimus.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγα λεπτά μου ήρθε update τις 4.3 συμπληρωματικο όμως. Τι ξέχασαν να βάλουν και ξανά έστειλαν update άραγε;;; εσάς σας ήρθε;

 

Είναι μια μικρή αναβάθμιση που κυκλοφόρησε προχθες και είναι για θέματα ασφαλείας

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε αναβάθμιση πριν από λίγο.

1,8MB μέγεθος και στην επανεκκίνηση έγραφε ότι έγινε αναβάθμιση 167 εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα ακομα οχι.απο ποια χωρα ειναι το δικο σου τηλεφωνο.το δικομου ειναι απο γαλλια
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μόλις ήρθε.. Μπήκε κανονικά με την custom recovery και χωρίς να χαθεί το root.. Το κινητό μου είναι από Αμερική
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Eδώ και κάτι μέρες με τρώει να γράψω κάτι που σε μερικούς μπορεί να φανεί γελοίο αλλά 3 μήνες τώρα αυτό παρατηρώ.Η μπαταρία είναι λίγο ότι να'ναι.Όταν το φορτίσω και το πιάσω κατευθείαν στα χέρια μου με φουλ χρήση(viber,fb,games) θα μου φτάσει για 17 ώρες με 2.45-3 ώρες ανοιχτή οθόνη.Τώρα ,αν το φορτίσω λίγο πριν κοιμηθώ ,το πιάσω στα χέρια μου μετά απο 8-9 ώρες και κάνω την ίδια χρήση ακριβώς σε μεγάλυτερο χρονικό διάστημα θα φτασει 1 ημέρα η μπαταρία και κάτι ώρες με 3-3.30 ώρες ανοιχτή οθόνη.

Πως σας φάνηκε;:blink:

@nokisas αυτά τα τράβηξα για σένα αν και οι χρόνοι σε fb ,viber,firefox είναι λάθος....Σήμερα για πρώτη φορά η οθόνη άντεξε για πάνω απο 3.30 ώρες!Για να είμαι ακριβής 3.50.Υπενθιμίζω είμαι στοκ σε όλα

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε αναβάθμιση πριν από λίγο.

1,8MB μέγεθος και στην επανεκκίνηση έγραφε ότι έγινε αναβάθμιση 167 εφαρμογών.

 

Κ εμένα μόλις ήρθε έκανε reboot κ στο τέλος έβγαλε σφάλμα μς το ρομποτακι ανάσκελα. Το επανεκκίνησα χειροκίνητα έγραψε οτι αναβαθμίστηκαν οι εφαρμογές μου αλλά η αναβάθμιση δεν έγινε ποτε συμφώνα με τον αριθμο έκδοσης που παρέμεινε ο ίδιος κ ουτε φαίνεται να υπάρχει διαθέσιμη αλλη αναβάθμιση στον ελέγχο συστηματος. Είμαι στοκ τελείως κ Ρουτ....

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε εμενα ακομα οχι.απο ποια χωρα ειναι το δικο σου τηλεφωνο.το δικομου ειναι απο γαλλια

 

Αγορασμένο από Αμερική.

 

Κ εμένα μόλις ήρθε έκανε reboot κ στο τέλος έβγαλε σφάλμα μς το ρομποτακι ανάσκελα. Το επανεκκίνησα χειροκίνητα έγραψε οτι αναβαθμίστηκαν οι εφαρμογές μου αλλά η αναβάθμιση δεν έγινε ποτε συμφώνα με τον αριθμο έκδοσης που παρέμεινε ο ίδιος κ ουτε φαίνεται να υπάρχει διαθέσιμη αλλη αναβάθμιση στον ελέγχο συστηματος. Είμαι στοκ τελείως κ Ρουτ....

 

Η νέα έκδοση είναι η JWR66Y. Εσένα έχει την JWR66W;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με την μικρή αναβάθμιση τι κάνουμε όσοι είμαστε Ρουτ και ολά στοκ; την περνάμε κανονικά; κ αν ναι χάνουμε κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν ξέρει κάποιος τι κάνουμε στην περίπτωση που έχουμε αλλάξει μόνο kernel. Το εγκαθιστούμε το update αν μας ήρθε η όχι γιατί θα δημιουργήσει πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

σε μενα συνεβη αλλο κουλο..το κιν.. το πηρα με 4.2.2 με το που το ανοιξα ηρθε η 4.3 δεν την εκανα ειπα θα την κανω αργοτερα κανω ενα backup τη μανισια και παω σε custom.πριν λιγο λεω ας παω στη μαμα να περασω την 4.3 περναω το back up το ανοιγω ολλα καλα αλλα απο αναβαθμιση τιποτα το refresh το πατησα 10 φορες λεει εχετε την τελευταια στα apps πηγα εκανα εκαθαριση το app για το update τιποτα παει το update..το κατευαζω manual για install απο recovery ξεκιναει το update και μετα απο λιγο σταματαει και λεει κατι για υπογραφες και τετοια..ξερω με μια ρομ πας αμεσως 4.3 και ετσι εκανα απλα ειπα να ειμαι και σε stock το ιδιο..(pakako τι εννοεις τις τραβηξες για μενα δε θυμαμαι να εχω αναφερθει στη μπαταρια)?.μονο στη ραμ νομιζω...αν και για τη μπαταρια εχεις δικιο ειναι οτι να ναι..η Google εχει επιστροφες για αυτο το θεμα. Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν ξέρει κάποιος τι κάνουμε στην περίπτωση που έχουμε αλλάξει μόνο kernel. Το εγκαθιστούμε το update αν μας ήρθε η όχι γιατί θα δημιουργήσει πρόβλημα?

 

αν εχεις backup δεν χανεις τιποτα δοκιμασε το..μονο αν εχεις backup και recovery μετα απο μ....κια για να το περασεις..

Link to comment
Share on other sites

και εμένα σφάλμα έβγαλε με κοκκινο τρίγωνο. δοκιμασία και να περάσω με clock recovery to zip παλι σφάλμα έβγαλε. είμαι στον εντελώς μονο με ροοτ. υπάρχει κάποια λύση να περάσω το update και επίσης τώρα λέει οτι είμαι updated άσχετα που δεν εγίνε και δεν βγάζει πλέον οτι υπάρχει νέα αναβαθμηση. και τι μπορεί να φταίει.; ολά τα προηγουμενα έχουν περάσει κανονικά παντα χωρίς σφάλμα πρωτη φορά μου κανει κάτι τέτοιο.
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το security update. Έκανε επανεκκίνηση, το εγκατέστησε (twrp recovery) και μετά μου ζήτησε fix permisions. Είπα ναι. Μετά την επανεκκίνηση μου έβγαλε το γνωστό "To android αναβαθμίζεται....". Στις ρυθμίσεις είδα όμως ότι η έκδοση ήταν ακόμα η jwr66v και όχι η jwr66y. Από ότι διάβασα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1971169&page=30 υπάρχει θέμα με το root. Ευτυχώς δίνουν και την λύση: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=44886292&postcount=102 Κατέβασα το αρχείο και το πέρασα με το twrp και τώρα είναι εντάξει.
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο από Αμερική.

 

 

 

Η νέα έκδοση είναι η JWR66Y. Εσένα έχει την JWR66W;

 

Είχε ( κ έχει ακόμα ) την JWR66V

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...