Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nexus 4 8gb αγορασμένο από play store Αγγλίας το καλύπτει η LG εδώ με εγγύηση ?

Το power button δεν δουλεύει καλά πολλές φορές δεν πιάνει.

 

Procordia

 

Σε καλύπτει. Εγώ έχω το 16αρι και πήγα στη procordia και μου το άλλαξαν. Απλά, πες τους, όταν πας, να περιμένεις να το πάρεις αν υπάρχει ως ανταλλακτικό γιατί αλλιώς πρέπει να το αφήσεις κανα 2 μέρες.

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Procordia

 

Σε καλύπτει. Εγώ έχω το 16αρι και πήγα στη procordia και μου το άλλαξαν. Απλά, πες τους, όταν πας, να περιμένεις να το πάρεις αν υπάρχει ως ανταλλακτικό γιατί αλλιώς πρέπει να το αφήσεις κανα 2 μέρες.

 

Ρωταω ειδικά για το 8gb επειδή στην Ελλάδα δεν είχε εισαχθεί επίσημα. Το 16 gb το ξέρω οτι καλύπτεται απο εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω ειδικά για το 8gb επειδή στην Ελλάδα δεν είχε εισαχθεί επίσημα. Το 16 gb το ξέρω οτι καλύπτεται απο εγγυηση.

Αυτό δεν το ήξερα. Πάρε ενα τηλ και ρώτα. Θα σου πουν.

 

Sent from my Nexus 4

Edited by limit
"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετάω σιγά σιγά παιδιά.

2 χρόνια ήταν απίστευτη η παρέα του Ν4 και σίγουρα θα μου λείψουν οι αναβαθμίσεις και οι δυνατότητες του Nexus, αλλά πλέον χρειάζομαι ένα καλό δίκαρτο και αφού παρέλαβα το Meizu M1 Note, το Ν4 πάει να κάτσει στο ράφι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετάω σιγά σιγά παιδιά.

2 χρόνια ήταν απίστευτη η παρέα του Ν4 και σίγουρα θα μου λείψουν οι αναβαθμίσεις και οι δυνατότητες του Nexus, αλλά πλέον χρειάζομαι ένα καλό δίκαρτο και αφού παρέλαβα το Meizu M1 Note, το Ν4 πάει να κάτσει στο ράφι.

καλορίζικο :D

Link to comment
Share on other sites

οι μπαταρίες που αλλάζεις είναι οι αυθεντικές?

 

σήμερα και εγώ το βρήκα κλειστό :p ήθελε πολύ ώρα το κουμπί πατημένο και μολις το άφησα πήρε μπροστά.

 

 

Ναι, οι δύο τουλάχιστον από τις τρεις σίγουρα...και να μην ήταν δεν νομίζω να είχα τέτοιο ποσοστό σε τρεις μπαταρίες καινούργιες +μία την μαμά!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

 

Κι εγώ μετά την τελευταία αναβάθμιση σε Nexus 4 μανάτο χωρίς root, έχω πάθει να σβήσει μόνο του χωρίς να έχει τελειώσει η μπαταρία και χωρίς να κάνω κάτι στο κινητό. Έχω παιδευτεί πολύ να το ανοίξω μετά.

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

χθες και το δικό μου έκανε τα δικά του πάλι. σβησιματα επανεκκινησεις και πάντα έχανε την ώρα και την ημερομηνία. λες και το πιάνουν μητρικα ώρες ώρες.
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει VPN στο κινητό και όπως συμβαίνει σε ολους με αναγκάζει να το κλείδωσω με pin....

Έχω διαβάσει ενα καρώ μπακαλιστικους τρόπου αλλά δεν δούλεψαν....

1.έχει κάποιος κάποιασσοβαρή λύση να φύγει το pin?

2.Παράλληλα με Vpn μπορω να έχω ελεύθερο ξεκλείδωμα

3.θα το φτιάξουν στην 5.1?

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει VPN στο κινητό και όπως συμβαίνει σε ολους με αναγκάζει να το κλείδωσω με pin....

Έχω διαβάσει ενα καρώ μπακαλιστικους τρόπου αλλά δεν δούλεψαν....

1.έχει κάποιος κάποιασσοβαρή λύση να φύγει το pin?

2.Παράλληλα με Vpn μπορω να έχω ελεύθερο ξεκλείδωμα

3.θα το φτιάξουν στην 5.1?

 

H μόνη λύση που υπάρχει είναι μέσω του tasker

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1554076

To δουλεύω έτσι από τότε που από GB 2.3.x πήγαμε σε ICS 4.0

 

Δεν θεωρείται bug για να το φτιάξουν. Μπήκε στην ICS ως security feature και θα μείνει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

H μόνη λύση που υπάρχει είναι μέσω του tasker

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1554076

To δουλεύω έτσι από τότε που από GB 2.3.x πήγαμε σε ICS 4.0

 

Δεν θεωρείται bug για να το φτιάξουν. Μπήκε στην ICS ως security feature και θα μείνει έτσι.

 

Οταν απεγκαθηστω το vpn και διαγράφω τα certificates εξακολουθει να μην μου δινει την επιλογη να μην εχω pin

αλλα ευχαριστω για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετάω σιγά σιγά παιδιά.

2 χρόνια ήταν απίστευτη η παρέα του Ν4 και σίγουρα θα μου λείψουν οι αναβαθμίσεις και οι δυνατότητες του Nexus, αλλά πλέον χρειάζομαι ένα καλό δίκαρτο και αφού παρέλαβα το Meizu M1 Note, το Ν4 πάει να κάτσει στο ράφι.

Λοιπόν επειδή τόσο καιρό τραβιομουν με την μπαταρία του Ν4, πραγματικά είναι άλλο πράγμα να κάνεις μέσα στην ημέρα τα ίδια πράγματα με ένα νέο κινητό και μετά να φεύγεις από την δουλειά στις 18:00 με υπόλοιπο 40%, όταν με το Ν4 το έβαζα για φόρτιση από τις 13:00 σχεδόν.

Άσε που διπλασιαστηκε το Screen On Time (5 ώρες σε 3G) και ακούω έξτρα και 1 ώρα μουσική μέσω ΒΤ.

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ένα καινούργιο κινητό είναι άλλο πράγμα.

Πάντως στο Ν4 αλλαξα μπαταρία την προηγούμενη εβδομάδα και βλέπω τεράστια διαφορά. SOT 3,5-4 ώρες full stock. Το φορτιζω καθε δυο μερες. Πριν εβγαζα 1,5 ωρα με το ζόρι.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταριά από που πήρες αν επιτρέπετε? σκεφτομαι και εγώ την αλλαγή μιας και κάνει κάτι κουλά (γύρο στο 40% κλείνει και αν πάω να το ανοίξω βγάζει ότι δεν έχει μπαταριά ) ζήτημα να έχω 2 ώρες SOT πλέον και αυτό με πολύ προσεκτική χρήση μέσα στη μέρα

 

Διωθρωση 1 ωρα SOT

Edited by evoluti0n
Link to comment
Share on other sites

Μπαταριά από που πήρες αν επιτρέπετε? σκεφτομαι και εγώ την αλλαγή μιας και κάνει κάτι κουλά (γύρο στο 40% κλείνει και αν πάω να το ανοίξω βγάζει ότι δεν έχει μπαταριά ) ζήτημα να έχω 2 ώρες SOT πλέον και αυτό με πολύ προσεκτική χρήση μέσα στη μέρα

 

Procordia με 15€

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη τιμη, στο ebay εχω βρει με 11-12 λιρες.

Παω για την τριτη μου. :lol:

 

γιατι τοσες πολλες ? ειναι μαπα η απο την πολυ χρηση ?

Link to comment
Share on other sites

Λογω εργασιας το σκοτωνω, δουλευει και σαν gps με πανω το φορτιστη για πολλες ωρες καθε εβδομαδα. Οι μπαταριες ηταν μια χαρα.
Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή τόσο καιρό τραβιομουν με την μπαταρία του Ν4, πραγματικά είναι άλλο πράγμα να κάνεις μέσα στην ημέρα τα ίδια πράγματα με ένα νέο κινητό και μετά να φεύγεις από την δουλειά στις 18:00 με υπόλοιπο 40%, όταν με το Ν4 το έβαζα για φόρτιση από τις 13:00 σχεδόν.

Άσε που διπλασιαστηκε το Screen On Time (5 ώρες σε 3G) και ακούω έξτρα και 1 ώρα μουσική μέσω ΒΤ.

Αυτός είναι ο βασικότερος λόγος που σκέφτομαι και εγώ να αλλάξω το Ν4. Έχει αρχίσει να με κουράζει να φεύγω από το σπίτι με 40% και να σκέφτομαι ότι δεν θα φτάσει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα οθόνη απο το ebay (http://www.ebay.com/itm/281534633461) ώστε να το φτιάξω μόνος μου μπας και το βγάλω σε κυκλοφορία πάλι! Είναι λιγότερο και από τα μισά χρήματα που μου ζήτησε η αντιπροσωπεία. Αν δε πετύχει, θα έχω πετάξει 50 ευρώ.

Αν πετύχει, το Nexus 4 ποιες αναβαθμίσεις android έχει πάρει; Πλέον είμαι στο LG G2 αλλά να ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

3 δοκίμασα απο κινά (Όλοι λέγαν original/oem) κανένα δεν δούλεψε πότε (2 άναβαν άλλα δεν δούλευε το touch- 1 άναβε άλλα το touch έκανε οτι ήθελε και 2 που ήρθαν δεν δούλευαν καν ,3 πωλητές ήταν διαφορετικοί) τελικά κατέληξα σε κάποιον από ισπανια που κόστιζε όσο και οι 3ις μαζί άλλα το κούμπωσα και δουλεύει άψογα απο τότε με μια γρήγορη μάτια ενας Γερμανος πωλητής που έχω ψωνίσει αρκετές φόρες το εχει σε σχετικά χαμηλή τιμή ως τώρα οτι έχω ψωνίσει για κινητά πότε δεν είχα θέμα - αλλα δεν έχω πάρει οθόνη για το nexus 4 (http://www.ebay.co.uk/itm/Original-LG-E960-Google-Nexus-4-Display-Modul-LCD-Touch-Screen-Glas-Rahmen-/151559647658?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item2349a8b1aa)

 

Tωρα είναι σε Lolipop δεν θυμάμαι αν είναι 5,01 η 5.02 και λογικά περιμένει και 5.1 στη γωνιά

Eγω σκέφτομαι να αλλάξω το USB port μιας και πλέον σχεδόν με οτι καλώδιο έχω δοκιμάσει μου φαίνεται ότι κουνιέται το βισματακι

Link to comment
Share on other sites

3 δοκίμασα απο κινά (Όλοι λέγαν original/oem) κανένα δεν δούλεψε πότε (2 άναβαν άλλα δεν δούλευε το touch- 1 άναβε άλλα το touch έκανε οτι ήθελε και 2 που ήρθαν δεν δούλευαν καν ,3 πωλητές ήταν διαφορετικοί) τελικά κατέληξα σε κάποιον από ισπανια που κόστιζε όσο και οι 3ις μαζί άλλα το κούμπωσα και δουλεύει άψογα απο τότε με μια γρήγορη μάτια ενας Γερμανος πωλητής που έχω ψωνίσει αρκετές φόρες το εχει σε σχετικά χαμηλή τιμή ως τώρα οτι έχω ψωνίσει για κινητά πότε δεν είχα θέμα - αλλα δεν έχω πάρει οθόνη για το nexus 4 (http://www.ebay.co.uk/itm/Original-LG-E960-Google-Nexus-4-Display-Modul-LCD-Touch-Screen-Glas-Rahmen-/151559647658?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item2349a8b1aa)

 

Tωρα είναι σε Lolipop δεν θυμάμαι αν είναι 5,01 η 5.02 και λογικά περιμένει και 5.1 στη γωνιά

Eγω σκέφτομαι να αλλάξω το USB port μιας και πλέον σχεδόν με οτι καλώδιο έχω δοκιμάσει μου φαίνεται ότι κουνιέται το βισματακι

Αν είναι να πληρώσω τόσο, το πάω στην αντιπροσωπεία που θα το βάλει και ένας που γνωρίζει χαχαχα Τεσπα, τώρα το παρήγγειλα

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πληρώσω τόσο, το πάω στην αντιπροσωπεία που θα το βάλει και ένας που γνωρίζει χαχαχα Τεσπα, τώρα το παρήγγειλα

 

H διαδικασια ειναι πολυ απλη παντως ομως εγω εχει και γυρω στον 1 χρονο που το πηρα οποτε δεν ξερω τι παιζει απο τοτε , οπως και να εχει αν βγει καλη η οθονη που πηρες ενημερωσε μας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...