Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω δεν ειχα κανει ακομα το update απο 4.4 σε 4.4.1 και μολις επεστρεψα σπιτι και ανοιξα wifi κατεβασε την 4.4.2 (το επιβεβαιωσα μολις τωρα που την εβαλα) με 52mb (λογικο αφου βλεπει οτι δεν εχω την 4.4.1 προφανως)...

 

ΠΡΟΣΟΧΗ : ειμαι με custom recovery , custom kernel και root και κατεβασε το update !!!!

 

σας το λεω μην την πατησετε καποιοι με τα mb οπως το καλοκαιρι...

 

Να ενημερωσω επισης οτι εκανα :

1) full unroot μεσα απο το su ,

2) uninstall το busybox,

3) μετα μεσω wug toolkit απλα φορτωσα τον stock kernel (κανει μια διαδικασια μικρη)

4) και μετα το boot πατησα για να κανει το update που οπως ειπα ειναι OTA και το εγκατεστησε μια χαρα αυτοματα μεσω του teamwin χωρις κανενα προβλημα για οσους ενδιαφερονται...

 

edit : για να ειμαι και οσο μπορω περισσοτερο ακριβης,

παροτι κανει το update με teamwin μετα που επιλεγω root απο το wug προφανως θελει και επιλογη του custom recovery διοτι μετα τα patch του update αν προσπαθησετε να πατε στο recovery θα σας εμφανιζει το ρομποτακι ξαπλωμενο με το κοκκινο τριγωνο , δηλαδη οτι υπαρχει καποιο error και δε φορτωνεται σωστα...

Edited by nothing
προσθηκη καποιο λεπτομερειων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

edit : για να ειμαι και οσο μπορω περισσοτερο ακριβης,

παροτι κανει το update με teamwin μετα που επιλεγω root απο το wug προφανως θελει και επιλογη του custom recovery διοτι μετα τα patch του update αν προσπαθησετε να πατε στο recovery θα σας εμφανιζει το ρομποτακι ξαπλωμενο με το κοκκινο τριγωνο , δηλαδη οτι υπαρχει καποιο error και δε φορτωνεται σωστα...

 

Με το update φλασαρει την stock recovery που ειναι το ρομποτακι με το κοκκινο τριγωνο. Δεν υπαρχει καποιο λαθος. Για να κανουμε root χρειαζεται να ξαναφλασαρουμε μια custom recovery και μετα το ζιπ του supersu.

To busybox απο την στιγμη που εχει εγκατασταθει στο /xbin δεν χρειαζεται απεγκατασταση αλλα ουτε και το supersu. απλα σβηνεται και μετα πρεπει να το περασουμε παλι με custom recovery οπως προειπα.

Edited by Gialakias

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά ,τι έχει το νεο update;;

Μπας και μας τρέχουν για την έλευση της έκδοσης 5;;

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

και γω κατευθειαν 4.4.2 μου ηρθε..

 

σα να πεταει το scrolling...

 

εφτιαξε και το whatsapp για art...

τελεια..

Aυτό είχε φτιάξει από την .1

 

Mόνο 1,77mb το νέο update;;

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα το πρωί μου ήρθε και εμένα κατευθείαν από 4.4 σε stock. Παρατηρώ βελτίωση στην κατανάλωση της μπαταρίας. Χρησιμοποιώ exchange και η διαφορά φαίνεται αρκετά!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Εμείς ακόμα την 4.4.1 δεν πείραμε

 

Ακριβως..ακομα περιμενουμε

 

EDIT:μολις ηρθε η 4.4.2.

Edited by gregstar1
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερωσω επισης οτι εκανα :

1) full unroot μεσα απο το su ,

2) uninstall το busybox,

3) μετα μεσω wug toolkit απλα φορτωσα τον stock kernel (κανει μια διαδικασια μικρη)

4) και μετα το boot πατησα για να κανει το update που οπως ειπα ειναι OTA και το εγκατεστησε μια χαρα αυτοματα μεσω του teamwin χωρις κανενα προβλημα για οσους ενδιαφερονται...

 

Ερώτηση. Είμαι στην έκδοση 4.4, rooted, με ξεκλείδωτο bootloader και με custom recovery εγκατεστημένο. Αν περάσω 4.4.1 ή 4.4.2 όταν με το καλό έρθει το update τι θα γίνει? Θα αφαιρεθεί κάτι μετά από όλα αυτά? :confused: ή πρέπει να κάνω εγώ από πριν unroot και μετά ξανά μανά root. Οι bootloaders και το custom recovery επηρεάζονται?

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα το 4.4.2 με το που άνοιξα το wifi σήμερα το πρωί.

 

Android Kitkat 4.4.2 (KOT49H) Is rolling out to Google Nexus 4 (If you haven't received 4.4.1 then you might get Android Kitkat 4.4.2 directly )

 

What's New?

As the update is very new, the only changelog information we have at this point comes courtesy of Sprint, which let out the news first earlier today:

Enhancements/Fixes

- Fix for clearing the VM Indicator

- Fix for delivery of the VM Indicator

- Various additional software fixes

- Security enhancements

Link to comment
Share on other sites

Aυτό είχε φτιάξει από την .1

 

Mόνο 1,77mb το νέο update;;

 

Εμενα δεν έφτιαξε το whatsapp με την 4.4.2 . καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Με το update φλασαρει την stock recovery που ειναι το ρομποτακι με το κοκκινο τριγωνο. Δεν υπαρχει καποιο λαθος. Για να κανουμε root χρειαζεται να ξαναφλασαρουμε μια custom recovery και μετα το ζιπ του supersu.

To busybox απο την στιγμη που εχει εγκατασταθει στο /xbin δεν χρειαζεται απεγκατασταση αλλα ουτε και το supersu. απλα σβηνεται και μετα πρεπει να το περασουμε παλι με custom recovery οπως προειπα.

 

για το recovery προφανως και θα εχεις δικιο μιας και δε εχει τυχει ποτε να δω το μαμα...

 

οσο για το unroot δε ξερω τι λες αλλα δε το ρισκαρω οπως την προηγουμενη φορα που κολλησε στα κυκλακια και μετα επρεπε να φλασαρω καθαρο image...

ασε που το unroot ειναι υποθεση μισου λεπτου...

 

Ερώτηση. Είμαι στην έκδοση 4.4, rooted, με ξεκλείδωτο bootloader και με custom recovery εγκατεστημένο. Αν περάσω 4.4.1 ή 4.4.2 όταν με το καλό έρθει το update τι θα γίνει? Θα αφαιρεθεί κάτι μετά από όλα αυτά? :confused: ή πρέπει να κάνω εγώ από πριν unroot και μετά ξανά μανά root. Οι bootloaders και το custom recovery επηρεάζονται?

 

προσωπικα για σιγουρια δικη μου χωρις να ειμαι σιγουρος αν χρειαζεται θα εκανα unroot και μετα το update...

μετα την εγκατασταση θα πρεπει να ξαναπερασεις την custom recovery και root...

Edited by nothing
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Είμαι στην έκδοση 4.4, rooted, με ξεκλείδωτο bootloader και με custom recovery εγκατεστημένο. Αν περάσω 4.4.1 ή 4.4.2 όταν με το καλό έρθει το update τι θα γίνει? Θα αφαιρεθεί κάτι μετά από όλα αυτά? :confused: ή πρέπει να κάνω εγώ από πριν unroot και μετά ξανά μανά root. Οι bootloaders και το custom recovery επηρεάζονται?

 

Από όσο ξέρω,recovery και root επηρεάζονται χωρίς να είμαι σίγουρος Γιατί δεν έχω προσωπική εμπειρία. Σίγουρα δεν επηρεάζει Ούτε επηρεάζεται ο boot loader.Εγώ ανοικτό είχα, ανοικτό έχω.το recovery ξέρω ότι χάνεται Και κατά συνέπεια Και το ροοτ, αλλά αν ξανακάνεις custom recovery Και supersu έχεις πάλι ροοτ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω λάβει ακόμα ούτε 4.4.1 ούτε 4.4.2.

Φαντάζομαι δεν είμαι ο μοναδικός..

 

Sent from my Nexus 4

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω για σας, αλλά επειδή εμένα με art έχει δυσλειτουργία και στο Sygic το γύρισα σε dalvik και ηρέμησα. Πήρα και την 4.4.2 και όλα Οκ. Συν ότι προσωπικά δεν είδα διαφορά ανάμεσα σε art και dalvik. Αλήθεια, εσείς έχετε δει; Εννοώ σημαντική διαφορά και όχι το μισώ δευτερόλεπτο πιο γρήγορο φόρτωμα.
Link to comment
Share on other sites

4.4 for ever παίδες.

Στέλνει μήνυμα η google και απο κάτω έχει επιλογή "Δεν γουστάρω".

Αυτό πατάω κάθε φορά ...

 

Λέμε καμιά βλακεία μιας και μαζευόμαστε πολλοί σε 4.4.

 

Μάλλον η google προσπαθεί να ξεπλύνει την νίλα της καθυστέρησης σε 4.4 οπότε με αυτό το φτηνό τρικ θα λανσάρει προσεχώς διαφημιστικά που θα λένε:

 

"Είμαστε τόσο γρήγοροι στις αναβαθμίσεις που προτού ολοκληρωθεί η διανομής της 1ης έκδοσης έχει ξεκινήσει η 2η."

 

Πλάκα κάνω παίδες, τι άλλο; Μπας και περάσει η ώρα και κτυπήσει κανά μύνημα!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είμαστε με 4.4.1 έχει καποιος το οτα ζιπ για 4.4.2 ώστε να το περάσουμε με sideload;μην περναω παλι απο την αρχή τα πάντα
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κανεις update το app?

 

Δεν το έχω εγκαταστήσει. Όταν πάω να το βάλω μου βγάζει ενα error -24

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω εγκαταστήσει. Όταν πάω να το βάλω μου βγάζει ενα error -24

 

Για σβήσε τον google λογαριασμό σου και ξαναβαλτον..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω λάβει ακόμα ούτε 4.4.1 ούτε 4.4.2.

Φαντάζομαι δεν είμαι ο μοναδικός..

Μια απ' τα ίδια !!! :(

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια, παλι το ίδιο σφάλμα μου βγάζει

 

Για τσεκαρε λίγο εδώ http:// http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2027663

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...