Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο οτι βλέπω δεν μένει ξεκλειδωτο μετα απο κλήση στην 4.4.1 αλλά κλασικά το led δεν δουλεύει..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο οτι βλέπω δεν μένει ξεκλειδωτο μετα απο κλήση στην 4.4.1 αλλά κλασικά το led δεν δουλεύει..

 

Το led δεν πρόκειται ποτε μα ποτε να το φτιαξει η Google.εδώ δεν δουλεύει στο Ν5!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

 

Αν μπορείς βοήθησε με λίγο, το κατέβασα μετα;

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς βοήθησε με λίγο, το κατέβασα μετα;

 

Φλασαρισμα μεσω recovery θελει, αλλα σε μενα με τελευταιο TWRP δεν το περναει σε μενα.

Το γραφω στο θεμα των τροποποιησεων.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

το zip φαντάζομαι σε custom rom δεν παίζει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κανεις 2 γενικευσεις που δεν ισχυουν.

Δεν σημαινει κατι επειδη παρουσιαζεται μια προβληματικη συμπεριφορα σε 1 συσκευη.

Ουτε οτι το λειτουργικο ειναι χαλια, ουτε οτι αν περασεις την αναβαθμιση πανω απο την προηγουμενη εγκατασταση θα βγαλει σιγουρα προβλημα.

 

Δεν γενικευω τίποτα. Αν διαβάσεις το thread θα δεις δεκάδες μηνύματα με προβλήματα μετά την εγκατάσταση της 4.4 χωρίς στήσιμο απο την αρχή.

 

 

Πρόσφατα αναβάθμισα μια εφαρμογή. Ο developer πρότεινε απεγκατασταση και εγκατάσταση απο την αρχή επειδή ήταν μεγαλο update.

Πιθανότατα λοιπόν όταν έχουμε νεα σημαντική έκδοση του λειτουργικού να επηρεάζεται απο κατάλοιπα προηγούμενων εκδόσεων που υπάρχουν στις εφαρμογές.

Δεν ειναι πρώτη φορά που συμβαίνει και δεν γίνεται μόνο στο android. Και στο ios παρατηρουνται μικροπροβληματα χωρίς καθαρή εγκατάσταση.

Οταν πηρα στο S4 την 4.3 την πέρασα με wipe αλλά επανέφερα backup πιυ ειχα απο την 4.2.2. Δεν ειχς προβλήματα αλλά κάτι δεν μου πήγαινε καλα.

Έκανα επαναφορά και κατέβασα ξανά όλες τις εφαρμογές απο το play.

Επανέφερα μόνο τα δεδομένα κάποιων games. Τίποτα άλλο.

Το τηλέφωνο πήγαινε σφαίρα καμιά σχέση με πριν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρισμα μεσω recovery θελει, αλλα σε μενα με τελευταιο TWRP δεν το περναει σε μενα.

Το γραφω στο θεμα των τροποποιησεων.

 

Εμένα με twrp+sideload μια χαρά πέρασε

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με twrp+sideload μια χαρά πέρασε

 

Δηλαδη μεσα στο TWRP διαλεξες sideload αντι install zip;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το led δεν πρόκειται ποτε μα ποτε να το φτιαξει η Google.εδώ δεν δουλεύει στο Ν5!

 

Όντως, ενώ είναι αρκετά καλές οι αναβαθμίσεις στην 4.4.1 ειδικά στην lockscreen, αυτό το led δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το φτιάχνουν!! Τόσο δύσκολο είναι;;; Τρελαίνομαι πραγματικά!!

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Το titanium στα αντίγραφα ασφαλείας κρατάει και το apk της εφαρμογής; Και αν ναι γίνεται να το κάνω να κρατάει μόνο τα δεδομένα; Και τι είναι τα εξωτερικά δεδομένα;

 

Γνωρίζει κανείς;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Guys, απ οτι διαβασα ξεκίνησε το ΟΤΑ 4.4.1 για τα nexus 4.

 

Μπορεί να είναι μλκία αυτό που θα ρωτήσω. Είμαι σε ART. Θα έρθει το ΟΤΑ ή να γυρίσω σε Dalvic??

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Guys, απ οτι διαβασα ξεκίνησε το ΟΤΑ 4.4.1 για τα nexus 4.

 

Μπορεί να είναι μλκία αυτό που θα ρωτήσω. Είμαι σε ART. Θα έρθει το ΟΤΑ ή να γυρίσω σε Dalvic??

 

άσχετο..... Μην ανησυχείς!

Link to comment
Share on other sites

το zip φαντάζομαι σε custom rom δεν παίζει

 

 

Εννοείται πως όχι. Η μόνη φορά που έπαιξε ήταν το καλοκαίρι που την κατέβαζε συνέχεια και έκλεισε πολλά σπίτια... :eek::banghead:

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία μέρα σήμερα με kitkat για πρωινό!!!!

 

καλό!!! Ευθυμησαμε πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως όχι. Η μόνη φορά που έπαιξε ήταν το καλοκαίρι που την κατέβαζε συνέχεια και έκλεισε πολλά σπίτια... :eek::banghead:

 

χα χα το ένιωσα και εγώ στο πετσί μου.......130 €

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παλεύω 2 ώρες τώρα να πέρασω το ota zip με adb sideloading αλλά μόλις γυρναω σε bootloader μενού δεν μου αναγνωρίζει την συσκευή. Όλα στοκ. Ξεκλειδωτος boot loader. Εδώ ξηλωσει και ξαναπεράσει τους drivers 3 φορές.
Link to comment
Share on other sites

Παλεύω 2 ώρες τώρα να πέρασω το ota zip με adb sideloading αλλά μόλις γυρναω σε bootloader μενού δεν μου αναγνωρίζει την συσκευή. Όλα στοκ. Ξεκλειδωτος boot loader. Εδώ ξηλωσει και ξαναπεράσει τους drivers 3 φορές.

 

Αλλη θύρα usb,καλώδιο δοκιμασες;;

Link to comment
Share on other sites

Αλλη θύρα usb,καλώδιο δοκιμασες;;

 

Καλώδιο έχω ένα. Θύρες έχω δοκιμάσει 3. Fastboot δουλεύει κανονικά. ADB με τίποτα. δεν αναγνωρίζει τη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Παλεύω 2 ώρες τώρα να πέρασω το ota zip με adb sideloading αλλά μόλις γυρναω σε bootloader μενού δεν μου αναγνωρίζει την συσκευή. Όλα στοκ. Ξεκλειδωτος boot loader. Εδώ ξηλωσει και ξαναπεράσει τους drivers 3 φορές.

Και εγω το ιδιο προβλημα με σενα ειχα. Συγκεκριμενα οταν εμπαινα cwm recovery δεν εβλεπε το τηλ με την εντολη adb devices, οταν ομως εμπαινα bootloader το τηλ φαινονταν κανονικα!! Τελικα φλασαρα παλι μονο το system.img απο KRT16S και μεσα απ την cwm recovery το update.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο προβλημα με σενα ειχα. Συγκεκριμενα οταν εμπαινα cwm recovery δεν εβλεπε το τηλ με την εντολη adb devices, οταν ομως εμπαινα bootloader το τηλ φαινονταν κανονικα!! Τελικα φλασαρα παλι μονο το system.img απο KRT16S και μεσα απ την cwm recovery το update.

 

Σε μενα συμβαίνει το αντίθετο. Δεν το βλέπει σε bootloader mode. Όταν είναι ανοιχτό το τηλέφωνο το βλέπει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την ομήγυρη κ να ενημέρωσω οτι αναβαθμιστηκα σε 4.4.1 μέσω cwm recovery (μέσω στοκ k adb sideload δεν αναγνώριζε το PC την συσκευή με τίποτα).όλα οκ αν κ δεν βλέπω εμφανες διαφορές ακόμα πέρα απο το οτι πλεον σε ART παιζει κ το whatsapp κανονικά κ χωρίς το xda fix
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μεσα στο TWRP διαλεξες sideload αντι install zip;

 

Ναι και το zip το είχα στο pc και το πέρασα με sideload

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Put the KOT49E down slowly! Μόλις τα κατάφερα. Τελικά έπρεπε να εγκαταστήσω τους drivers για δευτερη φορά όταν σε recovery mode ζήταγα adb sideload. Όλα σε στοκ περιβάλλον χωρις custom recovery. Μου αρέσει το transparency σε lockscreen χωρις GEL ή άλλον launcher. Φτιάξανε και το κλείδωμα μετά από αναπάντητη σε lock mode slide. Άλλαξε baseband σε .98. Αυτά για αρχή. Θα δείξει.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μας δώσουν ρε παιδιά transparency στη lock screen αφού δεν το έχει καν ο launcher μας? Τι να έχει κατά νου ο γουγλης?

Προσωπικά πάντως ούτε ο gel με αυτά τα τεράστια εικονίδια μου αρέσει, ούτε nova θέλω.. Μου αρέσει η stock κατάσταση (ίσως το προτιμώ τελικά χωρίς transparency, μετά από δοκιμές με τον nova beta..)

Link to comment
Share on other sites

Ναι και το zip το είχα στο pc και το πέρασα με sideload

 

Ήθελα να το κάνω χωρίς pc αλλά τελικά μόνο με το πέρασμα του system.img τα κατάφερα και εγώ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...