Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια που μιλάμε για εγγύηση στο σερβις της LG ζητάνε απόδειξη ή μονο το imei?

 

Εγω εχω και την αποδειξη απο το google play Αγγλιας. Λογικα μπορουν να δουν και χωρις την αποδειξη ποτε αγοραστηκε το τηλεφωνο και απο που...

Link to comment
Share on other sites

Μια που μιλάμε για εγγύηση στο σερβις της LG ζητάνε απόδειξη ή μονο το imei?

Εμένα προσωπικά με εξυπηρέτησαν μόνο με το IMEI (το οποίο --εντυπωσιάστηκα-- είναι γραμμένο με υπερβολικά μικρά γράμματα και πάνω στη θήκη της κάρτας SIM).

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μίλησα μαζί τους και τους είπα πως το τηλέφωνο είναι από play store Αμερικής και δεν έχω την απόδειξη αγοράς. Η απάντηση ήταν πως θα το βρουν μέσω του σειριακού αριθμού και πως φυσικά έχει εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα

πριν μια εβδομαδα εστειλα το κινητο για σερβις ωστε να μου το φτιαξουν.για καποιο λογο οταν προσπαθουσα να συνδεσω τα ακουστικα με το κινητο σταματαγε σε ενα σημειο,Τελικα μου το φτιαξανε και τωρα ειναι ενταξει και χωρις να εχω προβλημα με την εγγυηση ευτυχως,

Αλλα απο τοτε που το πηρα εχω προβλημα με το αισθητηρα που καταλαβαινει οτι εχεις το κινητο στο αυτι

 

 

 

Δεν ξερω τι να κανω.αλλες φορες δουλευει σωστα και αλλες οχι.

πχ αν μιλησω με καποιον και το εχω στο αυτι, τοτε η οθονη κλεινει αλλα οταν δεν ακουμπαει πλεον στο αυτι και κανονικα θα επρεπε να ανοιξει την οθονη δεν το κανει.δηλαδη η οθονη δεν εχει ενεργοποιηθει.

Να εχουν κανει βλακεια?

Μου το εκανε απο τη πρωτη στιγμη που το παρελαβα απο αυτους.

Edited by makarios91
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα

πριν μια εβδομαδα εστειλα το κινητο για σερβις ωστε να μου το φτιαξουν.για καποιο λογο οταν προσπαθουσα να συνδεσω τα ακουστικα με το κινητο σταματαγε σε ενα σημειο,Τελικα μου το φτιαξανε και τωρα ειναι ενταξει και χωρις να εχω προβλημα με την εγγυηση ευτυχως,

Αλλα απο τοτε που το πηρα εχω προβλημα με το αισθητηρα που καταλαβαινει οτι εχεις το κινητο στο αυτι

 

 

 

Δεν ξερω τι να κανω.αλλες φορες δουλευει σωστα και αλλες οχι.

πχ αν μιλησω με καποιον και το εχω στο αυτι, τοτε η οθονη κλεινει αλλα οταν δεν ακουμπαει πλεον στο αυτι και κανονικα θα επρεπε να ανοιξει την οθονη δεν το κανει.δηλαδη η οθονη δεν εχει ενεργοποιηθει.

Να εχουν κανει βλακεια?

Μου το εκανε απο τη πρωτη στιγμη που το παρελαβα απο αυτους.

 

Αυτό το πρόβλημα το είχα με το προηγούμενο μου κινητό, κάθε φορά που άλλαζα ρομ. Λυνόταν με calibrate sensor.Αλλά δεν έχω βρει που υπάρχει τέτοια επιλογή στο nexus.Αν την βρεις Ίσως φτιάξει.Μπορείτε να δοκιμάσεις να περάσεις πάλι τη factory image. Αν φοβάσαι μην κάνεις βλακεία , ξανά πήγαινε το.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μίλησα μαζί τους και τους είπα πως το τηλέφωνο είναι από play store Αμερικής και δεν έχω την απόδειξη αγοράς. Η απάντηση ήταν πως θα το βρουν μέσω του σειριακού αριθμού και πως φυσικά έχει εγγύηση.

 

δηλαδη κι εμεις με το αμερικανικο εχουμε κανονικα εγγυηση; 2 χρονια ή 1;

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολλές μέρες χρήσης του kitkat είμαι πλέον σίγουρος ότι προϋποθέτει μετα την αναβαθμιση στήσιμο απο την αρχή.

Κοντεύει να με χωρίσει η γυναίκα μου απο τα πολλά προβλήματα που της παρουσιάζει.

Κλείνει μόνο του στα καλά καθούμενα, κάνει restarts, παγωματα. Όλα στρώνουν προς στιγμή μετα απο επανεκκίνηση αλλά μέσα στην διάρκεια της μέρας ξανασυμβαινουν.

Ελπίζω να οφείλονται στο οτι δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση. Γιατί αν είναι προβλήματα του kitkat, θα πρόκειται για μεγάλη αποτυχία της Google.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη κι εμεις με το αμερικανικο εχουμε κανονικα εγγυηση; 2 χρονια ή 1;

 

Αν είναι αγορασμένο από play store, ναι έχεις κανονικά εγγύηση. Πόσα χρόνια δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολλές μέρες χρήσης του kitkat είμαι πλέον σίγουρος ότι προϋποθέτει μετα την αναβαθμιση στήσιμο απο την αρχή.

Κοντεύει να με χωρίσει η γυναίκα μου απο τα πολλά προβλήματα που της παρουσιάζει.

Κλείνει μόνο του στα καλά καθούμενα, κάνει restarts, παγωματα. Όλα στρώνουν προς στιγμή μετα απο επανεκκίνηση αλλά μέσα στην διάρκεια της μέρας ξανασυμβαινουν.

Ελπίζω να οφείλονται στο οτι δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση. Γιατί αν είναι προβλήματα του kitkat, θα πρόκειται για μεγάλη αποτυχία της Google.

 

Μάλλον στήσιμο θέλει.Η έχει κάποια εφαρμογή που τα χαλάει όλα.εμένα δεν κάνει τίποτα Αλλά την πέρασα μόνος μου, Και μετά με ΟΤΑ πέρασα το μικρό update.

Κανένα πρόβλημα Ούτε με αρτ Ούτε με dalvik. Ούτε όταν ήμουν στοκ, ούτε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολλές μέρες χρήσης του kitkat είμαι πλέον σίγουρος ότι προϋποθέτει μετα την αναβαθμιση στήσιμο απο την αρχή.

Κοντεύει να με χωρίσει η γυναίκα μου απο τα πολλά προβλήματα που της παρουσιάζει.

Κλείνει μόνο του στα καλά καθούμενα, κάνει restarts, παγωματα. Όλα στρώνουν προς στιγμή μετα απο επανεκκίνηση αλλά μέσα στην διάρκεια της μέρας ξανασυμβαινουν.

Ελπίζω να οφείλονται στο οτι δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση. Γιατί αν είναι προβλήματα του kitkat, θα πρόκειται για μεγάλη αποτυχία της Google.

 

Σίγουρα σε αυτό οφείλονται γιατί τόσο με stock 2 εβδομάδες αλλά και με custom rom + kernel εδώ και λίγες μέρες δεν έχω δει ούτε ένα κόλλημα. Στημμένο βέβαια εξαρχής με stock image.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό μου με stock kitkat, κατά την χρήση του Chrome browser, τουλάχιστον μία φορά, θα μου βγάλει το μήνυμα android. com. processes stopped. Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει; Κάποια λύση για αυτό; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη κι εμεις με το αμερικανικο εχουμε κανονικα εγγυηση; 2 χρονια ή 1;

 

Κανονικά 2 χρόνια εχεις..

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολλές μέρες χρήσης του kitkat είμαι πλέον σίγουρος ότι προϋποθέτει μετα την αναβαθμιση στήσιμο απο την αρχή.

Κοντεύει να με χωρίσει η γυναίκα μου απο τα πολλά προβλήματα που της παρουσιάζει.

Κλείνει μόνο του στα καλά καθούμενα, κάνει restarts, παγωματα. Όλα στρώνουν προς στιγμή μετα απο επανεκκίνηση αλλά μέσα στην διάρκεια της μέρας ξανασυμβαινουν.

Ελπίζω να οφείλονται στο οτι δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση. Γιατί αν είναι προβλήματα του kitkat, θα πρόκειται για μεγάλη αποτυχία της Google.

 

Κανεις 2 γενικευσεις που δεν ισχυουν.

Δεν σημαινει κατι επειδη παρουσιαζεται μια προβληματικη συμπεριφορα σε 1 συσκευη.

Ουτε οτι το λειτουργικο ειναι χαλια, ουτε οτι αν περασεις την αναβαθμιση πανω απο την προηγουμενη εγκατασταση θα βγαλει σιγουρα προβλημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κανεις 2 γενικευσεις που δεν ισχυουν.

Δεν σημαινει κατι επειδη παρουσιαζεται μια προβληματικη συμπεριφορα σε 1 συσκευη.

Ουτε οτι το λειτουργικο ειναι χαλια, ουτε οτι αν περασεις την αναβαθμιση πανω απο την προηγουμενη εγκατασταση θα βγαλει σιγουρα προβλημα.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Άλλωστε αν θες και το πάρουμε από την ανάποδη, εγώ το πήρα με 4.2.1 και έφτασα ως 4.4 με custom recovery και root χωρίς κανένα πρόβλημα άλλοτε φλασαροντας το ζιπ της αναβάθμισης και άλλοτε αυτόματα όπως ερχόταν. Δεν έχω κάνει ποτέ factory reset και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα εκτός από τα reboot που μου έκανε ο chrome beta.

Edited by Gialakias

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Με την 4.4, όταν γίνεται αναπαραγωγή μέσω Bluetooth (πχ. στο αυτοκίνητο), πλέον δεν ελέγχεται η ένταση ΚΑΙ από το τηλέφωνο αλλά μόνο από την τελική πηγή. Όχι κάτι φοβερό απλά μια παρατήρηση.
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Με την 4.4, όταν γίνεται αναπαραγωγή μέσω Bluetooth (πχ. στο αυτοκίνητο), πλέον δεν ελέγχεται η ένταση ΚΑΙ από το τηλέφωνο αλλά μόνο από την τελική πηγή. Όχι κάτι φοβερό απλά μια παρατήρηση.

 

Εμένα με MW600 μια χαρά ελέγχεται πάντως

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω τη τελευταια βδομαδα ασυμβατοτητα του alarmdroid app με την lockscreen. Οταν με ξυπναει το πρωι το ξυπνητηρι η οθονη κλειδωματος, παγωνει μαυριζει, το ξυπνητηρι συνεχιζει να χτυπαει. Πρεπει να πατησω το πλαϊνο δεξι πληκτρο, να σβησει η οθονη κλειδωματος, και μετα ξανα παλι να το πατησω για να ξεκλειδωσει... Εχω 4.4.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή διάβασα στο xda ότι θέλει stock recovery να ενημερωσω ότι εμένα το πέρασε με cwm 6.0.3.το μόνο που έκανα είναι από το supersu πληρη απεγκατασταση. Δεν ξέρω αν το περνάει και με το supersu.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν έβαλα την κιτκατ στην αρχή και καλούσα ένα νούμερο μου έβγαζε κατευθείαν στον dialer σε ποιον ανήκει αλλά πλέον όχι. Πως το ενεργοποιώ ξανά;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...