Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου έχει τύχει ποτε,δες μήπως δεν έχει μπει σωστα πανω στην θηκουλα..

 

Το κανει σε ασχετες φασεις και μολις τη βγαζω και την ξαναβαζω λειτουργει μια χαρα.

Απλα Γίνεται αρκετα συχνα για να το θεωρησω τυχαιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κανει σε ασχετες φασεις και μολις τη βγαζω και την ξαναβαζω λειτουργει μια χαρα.

Απλα Γίνεται αρκετα συχνα για να το θεωρησω τυχαιο.

 

Μήπως είναι οι επαφές της σιμ βρώμικες?

Link to comment
Share on other sites

Συχνα πυκνα μου βγαζει οτι η sim εχει βγει, χωρις ιδιαιτερους κραδασμους, στην μπροστινη τσεπη του παντελονιου το βαζω...

 

εχει τυχει σε κανεναν αλλο αυτο?

 

η sim ειναι γνησια microsim και οχι κομμενη κανονικη sim.

 

Αν η Sim σου είναι εντάξει, είναι θέμα της Ρομ.

Στοκ η custom,θα πρότεινα ξανά εγκατάσταση.

Και δοκίμασε μια στοκ Ρομ απείραχτη πρωτα,για να επιβεβαιώσεις οτι δουλεύει σωστά η Sim.

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολύ καιρό έχω παρατηρήσει οτι οταν μιλάω στο τηλεφωνο υπάρχουν κάποια παράσιτα,το παθαινετε και εσείς;;
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε στοκ Ρομ 4.4.1 σας κολλάει ο dialer;πολλές φορες που πάω να κάνω αναζήτηση ονόματος για να καλεσω ενω πληκτρολογω δεν γράφει τπτ!μου το έκανε απο την 4.4 κ μετα. Το παρατήρησε άλλος;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αν η Sim σου είναι εντάξει, είναι θέμα της Ρομ.

Στοκ η custom,θα πρότεινα ξανά εγκατάσταση.

Και δοκίμασε μια στοκ Ρομ απείραχτη πρωτα,για να επιβεβαιώσεις οτι δουλεύει σωστά η Sim.

 

με στοκ ειμαι, θα το δοκιμασω να δω τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολύ καιρό έχω παρατηρήσει οτι οταν μιλάω στο τηλεφωνο υπάρχουν κάποια παράσιτα,το παθαινετε και εσείς;;

 

Είχα αυτό το πρόβλημα όταν είχα περάσει την κ16ο αλλά μόλις έβαλα την κ 16s διορθώθηκε. Δοκίμασε άλλο radio ή ξαναπερνα την ρομ

Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωι μέχρι τώρα το κινητό είναι στο 71% με 1 ωρα και 34 λεπτα οθόνη.Πρεπει να τα πηγαίνει παρα πολύ καλά η νέα εκδοση.φουλ στοκ με art..

 

Κανα Update στην αυτονομια εχουμε? :)

 

Εδώ και πολύ καιρό έχω παρατηρήσει οτι οταν μιλάω στο τηλεφωνο υπάρχουν κάποια παράσιτα,το παθαινετε και εσείς;;

 

Καποιες φορες κανει παρασιτα σε κανονικη κληση μεσω δικτυου,και παντα κανει παρασιτα μεσω Viber-WiFi

 

Όσοι είστε στοκ Ρομ 4.4.1 σας κολλάει ο dialer;πολλές φορες που πάω να κάνω αναζήτηση ονόματος για να καλεσω ενω πληκτρολογω δεν γράφει τπτ!μου το έκανε απο την 4.4 κ μετα. Το παρατήρησε άλλος;

 

Σε εμενα η ενεργη αναζητηση λειτουργει κανονικα,και ειμαι σε 4.4 φιλε @prioxxx

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Για πλακα (ναι ειναι εντελως αχρηστο) εκανα ενα benchmark για να δω πως παει η συσκευη μου. :)

 

http://s28.postimg.org/sf963t7t5/Screenshot_2013_12_08_17_08_45.jpg

Edited by niantic
Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Είχα αυτό το πρόβλημα όταν είχα περάσει την κ16ο αλλά μόλις έβαλα την κ 16s διορθώθηκε. Δοκίμασε άλλο radio ή ξαναπερνα την ρομ

 

Βασικά έχω φλασαρει 5-6 Ρομ kit kat με όλες το κανει και με 2 διαφορετικά radio..

Link to comment
Share on other sites

Κανα Update στην αυτονομια εχουμε? :)

 

 

 

Σε εμενα η ενεργη αναζητηση λειτουργει κανονικα,και ειμαι σε 4.4 φιλε @prioxxx

Παλι κοντά στις 4 ώρες θα φτάσω μιας κ χρησιμοποιώ κ data k wifi.

Αλλά μονο σε wifi πρεπει να τα πηγαινει παρα πολύ καλά.

Το θέμα είναι οτι δεν το κάνει πάντα αυτό με το dialer

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Για πλακα (ναι ειναι εντελως αχρηστο) εκανα ενα benchmark για να δω πως παει η συσκευη μου. :)

 

http://s28.postimg.org/sf963t7t5/Screenshot_2013_12_08_17_08_45.jpg

 

Με ποιο προγραμμα εκανες το benchmark ?

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ακριβως φιλε?

 

Εκεί που είναι το κύκλωμα της sim καθάρισε το προσεκτικά με ένα πανακι. Παλιά το είχα κανει σε μία που είχα και είχε διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πούλησα το Ν4 μου :-( Μια ηλίθια ερώτηση να κάνω. όταν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σβήνονται τα πάντα ε? Ξέχασα να το ελέγξω αν και είμαι 99,99% σίγουρος. Απλά για επιβεβαίωση αν μπορεί κάποιος να μου το επαληθεύσει..
Link to comment
Share on other sites

Συχνα πυκνα μου βγαζει οτι η sim εχει βγει, χωρις ιδιαιτερους κραδασμους, στην μπροστινη τσεπη του παντελονιου το βαζω...

 

εχει τυχει σε κανεναν αλλο αυτο?

 

η sim ειναι γνησια microsim και οχι κομμενη κανονικη sim.

 

Μου το έχει κάνει 2-3 φορές, με κομμένη sim βέβαια. Μια φορά το είχα αφήσει στο κάθισμα του αυτοκινήτου και λογικά λόγω των κραδασμών έφυγε λίγο από τη θέση της. Σήμερα έβγαλα για λίγο την Ringke Fusion θήκη που του φοράω και μετά από λίγο παρατήρησα ότι δεν αναγνώριζε την sim. Άνοιξα το καπάκι, ξαναέβαλα την sim και τώρα την βλέπει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πούλησα το Ν4 μου :-( Μια ηλίθια ερώτηση να κάνω. όταν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σβήνονται τα πάντα ε? Ξέχασα να το ελέγξω αν και είμαι 99,99% σίγουρος. Απλά για επιβεβαίωση αν μπορεί κάποιος να μου το επαληθεύσει..

 

Ναι, τα πάντα, μην ανησυχείς. :)

Link to comment
Share on other sites

Για πλακα (ναι ειναι εντελως αχρηστο) εκανα ενα benchmark για να δω πως παει η συσκευη μου. :)

 

http://s28.postimg.org/sf963t7t5/Screenshot_2013_12_08_17_08_45.jpg

 

Με bionic και dalvik patches όπως φαίνεται, ε;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση ( μάλλον άκυρη!!)

Μπήκα στο info της συσκευής απο τον dialer, και εκεί στα δίκτυα μου έβγαζε επιλογή να διαλεξω lte. Υπάρχει καμία περιπτωση να δουλεύει αυτό σε Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση ( μάλλον άκυρη!!)

Μπήκα στο info της συσκευής απο τον dialer, και εκεί στα δίκτυα μου έβγαζε επιλογή να διαλεξω lte. Υπάρχει καμία περιπτωση να δουλεύει αυτό σε Ελλάδα?

Έχει ήδη απαντηθεί. Στην Ελλάδα η συχνότητα lte είναι διαφορετική από ότι στο εξωτερικό. Δε πιάνει στην Ελλάδα 4G.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει κάνει ΤΟΣΗ εντύπωση το γεγονός ότι το bluetooth δουλεύει άριστα στη συσκευή που ήθελα να το γράψω:lol:

Είναι η πρώτη android συσκευή μου που δεν έχει κρασάρει τίποτα όσο χρησιμοποιώ bluetooth ή/και δεν αποσυνδέονται οι bluetooth συσκευές χωρίς λόγο! :cool:

Αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένο το pebble 24/7, το bluetooth ακουστικό και ένα bluetooth ηχείο για μουσική και όλα λειτουργούν απροβλημάτιστα! :happy: :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...