Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν παιδιά έχω προβληματάκι..

Έβαλα την ΚRT16O από το factory image. Έκανα επαναφορά των εφαρμογών μου μέσω titanium backup και γύρισα σε ART. Όσο ήμουν ART ήρθε η KRT16S ΟΤΑ και εγκαταστήθηκε κανονικά. Εχθές γύρισα σε Dalvik. Σήμερα προσπάθησα να ξαναγυρίσω σε ART αλλά δεν μπορώ. Κάνει το Reboot αλλά παραμένει Dalvik. Έκανα full factory reset και ξανά το ίδιο.....

Καμία ιδέα???

 

Edit: Έκανα ξανά sideload το factory image της KRT16S και δούλεψε.. Άγνωστο γιατί "σκάλωσε" πριν.......

Edited by Nyo_One
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά επιτέλους ήρθε και σε μένα σήμερα το πρωί.Το γύρισα αμέσως σε art και σε καμιά εβδομάδα θα πω και εγώ τις εντυπώσεις μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ελαβα προ ημερων την 4,4 ΟΤΑ με clean install.Ειμαι σε ολα stock.

Απο την αναβαθμιση κ μετα , με χρηση τοσο με ART , οσο κ με DALVIC , εχω συνεχιζομενες αποσυνδεσεις των Bluetooth ακουστικων μου.Tο τεσταρα κ στην ανοιχτη ακροαση του αυτοκινητου , κ στα 2 ακουστικα (plantronics+itech) μου κ οντως χανεται η συνδεση για 10-15 " μετα επανερχεται για λιγο κ ξαναχανεται .........Επειδη μιλαω ΜΟΝΟ με Bluetooth , μου χει κοψει τα χερια................

Εχει συμβει κ σε αλλους , ή η συσκευη παρεδωσε πνευμα κ παει για service?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ελαβα προ ημερων την 4,4 ΟΤΑ με clean install.Ειμαι σε ολα stock.

Απο την αναβαθμιση κ μετα , με χρηση τοσο με ART , οσο κ με DALVIC , εχω συνεχιζομενες αποσυνδεσεις των Bluetooth ακουστικων μου.Tο τεσταρα κ στην ανοιχτη ακροαση του αυτοκινητου , κ στα 2 ακουστικα (plantronics+itech) μου κ οντως χανεται η συνδεση για 10-15 " μετα επανερχεται για λιγο κ ξαναχανεται .........Επειδη μιλαω ΜΟΝΟ με Bluetooth , μου χει κοψει τα χερια................

Εχει συμβει κ σε αλλους , ή η συσκευη παρεδωσε πνευμα κ παει για service?

 

Για το αυτοκίνητο, επειδή είχα Και Εγώ ενα παρόμοιο θέμα, τελικά δεν ήταν τίποτα.το διέγραψα από την μνήμη του αυτοκινήτου και το συνέδεσα από την αρχή, αν δεν φτιάξει, κάνε και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Εγώ πριν το στείλω για σέρβις θα ξαναπερνουσα την ρομ, αλλά αν βαριέσαι, δεν ξέρεις κτλ στείλε το

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγύρισα σε dalvik λόγω ασυμβατότητας εφαρμογών και ξαναβούλιαξα στην απελπισία της μπαταρίας.

Το GEL που στην ευχή το κατεβάσατε να το δοκιμάσω τουλάχιστον;

 

:help:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ξαναγύρισα σε dalvik λόγω ασυμβατότητας εφαρμογών και ξαναβούλιαξα στην απελπισία της μπαταρίας.

Το GEL που στην ευχή το κατεβάσατε να το δοκιμάσω τουλάχιστον;

 

:help:

 

Μπες Google κ γραψε gel apk , μετά πατάς enter κ.... δες τα αποτελέσματα, έχει πολλά, η επιλογή δική σου.

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Με τον τρόπο που το κάνω εγώ χρειάστηκα περίπου 20 λεπτά για να επαναφέρω το S4 όπως ήταν πριν μετά το update σε 4.3

Είχα βέβαια Nova και δεν χρειάστηκε να φτιάξω τις οθόνες μου απο την αρχή.

Εγώ με root και helium είχα πρόβλημα, γιατί μερικές εφαρμογές λέει δεν θέλαν να τις κάνεις backup και να πάω να κάνω παράπονα στον developer :lol:

Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε δηλαδής! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2,5 μηνες που το εχω πριν λιγο εφαγε το πρωτο reboot. Ετσι στα ξαφνικα ενω εβλεπα κατι φωτος στη gallery.Στοκ 4.4 και art.

 

Κ μένα πριν λίγο έκανε reboot την στιγμη που εφτιαχνα μια φωτο στο instagram!βέβαια δεν είμαι στοκ εγώ.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κ μένα πριν λίγο έκανε reboot την στιγμη που εφτιαχνα μια φωτο στο instagram!βέβαια δεν είμαι στοκ εγώ.

 

Και εμένα την στιγμή που άνοιξα την κάμερα. Στοκ 4.4 16s. πρώτη φορά το έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη? Πως το κανω αυτο? Δεν ειμαι και σχετικος :(

 

Ουσιαστικά θα επαναφέρεις το τηλέφωνο στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και όλα τα αρχεία σου θα διαγραφούν οπότε βεβαιώσου ότι έχει πάρει backup πρώτα από φωτογραφίες, μουσική κτλ.

 

Πας settings και μετά Backup & Reset και τέλος factory data reset.

LG Nexus 4 Stock
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα με hangouts SMS σε κινητό δεκαετίας παλιό κ δεν το πήρε ποτε. Κ γενικώς αργεί να ανοίξει σε σχέση με το default messaging σε 4.3 pa .

 

Δλδ με 4.4 κ art ποσο % παραπανω αντέχει η μπαταρία :) ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει ποιο είναι το πρόβλημά σου. Κοίτα πώς είναι σε μένα. http://img.tapatalk.com/d/13/11/27/7avuqe3u.jpghttp://img.tapatalk.com/d/13/11/27/nyjegazu.jpg

 

Ακριβως αυτο μου εμφανιζει κι εμενα. Απλα ειδα στο ιντερνετ οτι διπλα απο το οκ εχει και επιλογη για download.. Αν δεις εδω εννοω τη τελευταια τριτη εικονα του αρθρου. Δεν μου εμφανιζει το Download.

Link to comment
Share on other sites

Κ μένα πριν λίγο έκανε reboot την στιγμη που εφτιαχνα μια φωτο στο instagram!βέβαια δεν είμαι στοκ εγώ.

 

Καποιο bug της 4,4 πρεπει να ειναι.Δεν νομιζω οτι εχει σχεση το στοκ ή οχι.

 

@Thanos και εχω τραβαγα φωτος και τις εβλεπα στη gallery.Την στιγμη που εφαγε το reboot ημουν στην gallery και πηγα να ανοιξω μια φωτογραφια.Θα το παρακουλουθησω να δω αν θα το ξανακανει.

Edited by Gblog_21
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο μου εμφανιζει κι εμενα. Απλα ειδα στο ιντερνετ οτι διπλα απο το οκ εχει και επιλογη για download.. Αν δεις εδω εννοω τη τελευταια τριτη εικονα του αρθρου. Δεν μου εμφανιζει το Download.

 

1) δοκίμασες να κατεβάσεις μια γλώσσα που δεν έχει εγκαταστήσει ήδη Και δεν μπορείς?

2) στη φωτο που λες εμφανίζει download διότι γράφει Και update available

 

Επίσης από ότι κατάλαβα , δεν έχω βάλει τον Gel, πρέπει να πας στη καρτέλα όλα, Και όχι εγκατεστημένα που λες στο αρχικό σου μήνυμα.Στην καρτέλα εγκατεστημένα πας για να περάσεις update

 

Edit. Αναβαθμίστηκε το gsam battery για να δουλεύει με κιτκατ, αλλά όταν το ανοίγεις γράφει ότι η Google στην 4.4 δεν επιτρέπει σε τρίτες εφαρμογές να "διαβάζουν" την μπαταρία, εκτός και αν είσαι ροοτ.Τελικά δεν μου αρέσουν τα νέα κόλπα της Google.ας δώσουν τουλάχιστον ενα καλύτερο διάγραμμα χρήσης μπαταρίας πρώτα.

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα το έβαλα για φόρτιση, απεγκατέστησα το swype και έκανε reboot κι εμένα πρώτη φορά από τότε που το έχω. Να δούμε αν θα το ξανακάνει.
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες 13 λεπτά αναμμένο με 42 λεπτά οθόνη σε αυτοματη φωτεινότητα.

 

64% υπολειπόμενη μπαταρία.

 

Οοο αγαπώ ΑΡΤ. :shifty:

 

ΥΓ: Μετα τις πρώτες μέρες απο την αναβάθμιση δουλευουν αρκετά τα google services γιατι πιθανών να συγχρονίζει με την Google. Μετα την 2η μέρα όλα ειναι φυσιολογικά.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα η μπαταρία πάει πολύ καλά

http://i1236.photobucket.com/albums/ff459/saltofx_v/Screenshot_2013-11-28-09-36-57.png

http://i1236.photobucket.com/albums/ff459/saltofx_v/Screenshot_2013-11-28-09-37-09.png

 

3 ώρες και 49 λεπτά ανοιχτή οθόνη και στο 38% η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να λέμε η μπαταρία είναι η μέρα με την νύχτα σε σχέση με πριν. Βγάζω 18 ώρες χαλαρά όταν με την 4.3 κουβαλούσα μόνιμα μαζί μου φορτιστή.
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να λέμε η μπαταρία είναι η μέρα με την νύχτα σε σχέση με πριν. Βγάζω 18 ώρες χαλαρά όταν με την 4.3 κουβαλούσα μόνιμα μαζί μου φορτιστή.

 

Εμένα πάντως με 4.4 το ίδιο μου φαίνεται η μπαταρία... Ακόμα κρατάω το φορτιστή μαζί μου...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με 4.4 το ίδιο μου φαίνεται η μπαταρία... Ακόμα κρατάω το φορτιστή μαζί μου...

 

σε art ή σε dalvik είσαι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σε dalvik..

 

ε γύρισέ το σε art για να δεις διαφορά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ε γύρισέ το σε art για να δεις διαφορά

 

Απλα το αλλάζω από τις ρυθμίσεις τίποτα άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Απλα το αλλάζω από τις ρυθμίσεις τίποτα άλλο?

 

τίποτα άλλο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...