Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορούμε να σηκώσουμε σε cloud φάση, τα mp3 μας και να τα streamάρουμε χωρίς να τα κάνει download??

Γιατί στο Google Drive που έβαλα πρώτα το κανε download και μετά το έπαιξε νομίζω...

 

Και κάνα music player free , πέρα από το default?

 

Exω κανει upload ολα τα τραγουδια μου στο google music και κανω stream απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αγορασα απο το ebay αγγλιας ενα nexus 4 μου ηρθε σφραγισμενο ,σε περιπτωση που χρειαστω την εγγυηση με καλυπτει το imei της συσκευης και επισης απο την lg ?

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

αγορασα απο το ebay αγγλιας ενα nexus 4 μου ηρθε σφραγισμενο ,σε περιπτωση που χρειαστω την εγγυηση με καλυπτει το imei της συσκευης και επισης απο την lg ?

Ναι!

Δες εδώ που το έχω απαντήσει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4660258#post4660258

Πόσο αν επιτρέπεται;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

βασικα το πηρα και θα το πουλησω μου στοιχισε 380 ευρω με τα μεταφορικα και το δινα 340 και μου καναν παζαρια γιατι ταχα δεν εχει εγγυηση και μαλιστα ανεβασαν και τονο οταν ειπα οτι η τιμη δεν πεφτει...

ο λογος πωλησης ειναι γιατι εχω μικροβιο με τετοιες συσκευες τεχνολογιας κανα 6μηνο τις κραταω και τις δινω

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να σηκώσουμε σε cloud φάση, τα mp3 μας και να τα streamάρουμε χωρίς να τα κάνει download??

Γιατί στο Google Drive που έβαλα πρώτα το κανε download και μετά το έπαιξε νομίζω...

 

Και κάνα music player free , πέρα από το default?

 

αφου με κάθε αγορά nexus 4 εχεις δώρο 50 Gb δωρεαν απο το Box κατέβασε το και βάλε οτι θες εκει μετα κανε streaming αλλα η μπαταρια θα ειναι για κλαματα ετσι !!!

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ θα ήθελα να καταθέσω την εμπειρία μου με το κινητό, ελπίζω να μην είναι οφ-τοπικ. Την Κυριακή το έκανα reboot και από εκείνη τη στιγμή σταμάτησε να δουλεύει. Έσβησε και έμεινε εκεί. Δεν ανταποκρίθηκε σε κανένα συνδυασμό κουμπιών. Οπότε και πήρα την LG Ελλάδας για να δω τι θα κάνω ( υπόψιν είναι αγορασμένο από Playstore Αγγλίας).

Δευτέρα πρωί λοιπόν,ο εκπρόσωπος ήταν πολύ εξυπηρετικός , ήξερε τι παίζει με το κινητό και το ότι η απόδειξη δεν έχει το ΙΜΕΙ της συσκευής και με καθησύχασε για την εγγύηση,καθώς και ότι θα το έχω πίσω σε 4 εργάσιμες... Την ίδια μέρα (!) μεσημέρι ήρθε courier, το παρέλαβε χωρίς χρέωση και τώρα περιμένω νέα του :p

 

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος ως τώρα απο το customer care και ήθελα να το πω!

ο Κόκκινος
Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς να προτείνει κάποιο φορητό ηχείο μικρό φθηνό με καλο ήχο !!! και αν έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο που να παίζει χωρίς πρόβλημα με το bluetooth τέλος πάντων να μας δώσει κάποιος τα φώτα του
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Φανατικός pure google συσκευών μόλις παρήγγειλα κ γώ ένα 16άρι καθότι το Galaxy Nexus μου μας άφησε χρόνους. Ελπίζω πως κάποια παράπονα που διαβάζω για υπερθέρμανση συσκευής και μικρή αυτονομία σχετίζονται περισσότερο με την ιδιαίτερη χρήση που κάνουν ορισμένοι (3G data και σερφάρισμα ή βαριά παιχνίδια) και ότι δεν αφορούν την χρήση που έκανα κ στην προηγούμενη συσκευή, δηλαδή 2G+WiFi μονίμως ανοιχτά, ελάχιστο 3G, μουσική περί την 1 ώρα και περίπου 15-30 λεπτά browsing την ημέρα. Με αυτή τη χρήση έβγαζα 2 μέρες άνετα με 25% να μένει, πολύ καλά για τέτοιες συσκευές. Μπορώ να περιμένω τα ίδια από το Ν4;

 

Επίσης επειδή έχω ένα θέμα με την προσοχή των συσκευών, θα ήθελα να επενδύσω άμεσα σε μια θήκη. Αυτό το εξωτερικό περίβλημα που πουλάει η ίδια η Google δουλεύει καλά σύμφωνα με την εμπειρία σας ή καλύτερα μια κλασσική θήκη που το προστατεύει ολόκληρο; Γενικώς όπως είπα δεν είμαι ιδιαίτερα προσεκτικός!

Από που και πόσο το παρήγγειλες; (Αν επιτρέπεται).

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κάτοχος κι εγώ μιάμιση εβδομάδα τώρα, αλλά το περασμένο ΣΚ είχαμε την πρώτη πτώση και ράγισε λίγο μπροστά. Υπάρχει περίπτωση να γίνει χειρότερα με τον καιρό ή να μην ανησυχώ; Και επίσης ποια είναι η καλύτερη λύση για να προστατευτεί, γιατί μου φαίνεται εξαιρετικά εύθραυστο και σε συνδυασμό με τη μεταχείριση που του κάνω δεν το βλέπω να κρατάει πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ θα ήθελα να καταθέσω την εμπειρία μου με το κινητό, ελπίζω να μην είναι οφ-τοπικ. Την Κυριακή το έκανα reboot και από εκείνη τη στιγμή σταμάτησε να δουλεύει. Έσβησε και έμεινε εκεί. Δεν ανταποκρίθηκε σε κανένα συνδυασμό κουμπιών. Οπότε και πήρα την LG Ελλάδας για να δω τι θα κάνω ( υπόψιν είναι αγορασμένο από Playstore Αγγλίας).

Δευτέρα πρωί λοιπόν,ο εκπρόσωπος ήταν πολύ εξυπηρετικός , ήξερε τι παίζει με το κινητό και το ότι η απόδειξη δεν έχει το ΙΜΕΙ της συσκευής και με καθησύχασε για την εγγύηση,καθώς και ότι θα το έχω πίσω σε 4 εργάσιμες... Την ίδια μέρα (!) μεσημέρι ήρθε courier, το παρέλαβε χωρίς χρέωση και τώρα περιμένω νέα του :p

 

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος ως τώρα απο το customer care και ήθελα να το πω!

 

Και μετά μερικοι κατηργορούν το service της LG...

 

Να πω για το φίλο που μου πρότεινε να τσεκάρω NFC tags για το θέμα του GPS (το οποίο έχει καρφωθεί ΣΥΝΕΧΩΣ ανοιχτό) ότι μ'αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι ενδεχόμενα, αλλά δεν έχω κάνει τίποτα με NFC tags... :wacko: Κάποιος τρόπος να κλείσει το ρημάδι το GPS? Μπορεί κάποιος που έχει το FB εγκατεστημένο να ποστάρει το γράφημα της μπαταρίας που λέει πότε ήταν ανοιχτό τι;

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα το nexus 4. Πηγα λοιπον να το συνδεσω στο wifi του σπιτιου μου. Κανω search πουθενα το wifi (επιανε καμια δεκαρια αλλα ομως). Ευτυχως την ψιλιαστηκα γρηγορα και πηγα και αλλαξα το channel του wifi απο 13 που το ειχα ορισει σε 10 και το βρηκε. Το ζητημα ειναι ομως δικαιολογειται αυτο? Καμια αλλη συσκευη δεν μου το εχει παρουσιασει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ θα ήθελα να καταθέσω την εμπειρία μου με το κινητό, ελπίζω να μην είναι οφ-τοπικ. Την Κυριακή το έκανα reboot και από εκείνη τη στιγμή σταμάτησε να δουλεύει. Έσβησε και έμεινε εκεί. Δεν ανταποκρίθηκε σε κανένα συνδυασμό κουμπιών. Οπότε και πήρα την LG Ελλάδας για να δω τι θα κάνω ( υπόψιν είναι αγορασμένο από Playstore Αγγλίας).

Δευτέρα πρωί λοιπόν,ο εκπρόσωπος ήταν πολύ εξυπηρετικός , ήξερε τι παίζει με το κινητό και το ότι η απόδειξη δεν έχει το ΙΜΕΙ της συσκευής και με καθησύχασε για την εγγύηση,καθώς και ότι θα το έχω πίσω σε 4 εργάσιμες... Την ίδια μέρα (!) μεσημέρι ήρθε courier, το παρέλαβε χωρίς χρέωση και τώρα περιμένω νέα του :p

 

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος ως τώρα απο το customer care και ήθελα να το πω!

 

κανενα σημειο ζωης?στον υπολογιστη φαινοταν?ελπιζω να το εχεις γρηγορα!αψογη η lg!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κάτοχος κι εγώ μιάμιση εβδομάδα τώρα, αλλά το περασμένο ΣΚ είχαμε την πρώτη πτώση και ράγισε λίγο μπροστά. Υπάρχει περίπτωση να γίνει χειρότερα με τον καιρό ή να μην ανησυχώ; Και επίσης ποια είναι η καλύτερη λύση για να προστατευτεί, γιατί μου φαίνεται εξαιρετικά εύθραυστο και σε συνδυασμό με τη μεταχείριση που του κάνω δεν το βλέπω να κρατάει πολύ.

 

Φίλε όσο κ@υλα και αν είναι το γυαλί στην αφή, μην κάνεις το λάθος και δεν του βάλεις θήκη. Εμένα μου έπεσε 1 φορά, απ τους 40 πόντους και μπροστά έγινε χίλια κομμάτια. Επειδή κάθε πτώση είναι και 120 ευρώ (τοσο πάει η αλλαγή οθόνης) πες μου πόσα διαθέτεις για θήκη και θα σου προτείνω.

Link to comment
Share on other sites

Exω κανει upload ολα τα τραγουδια μου στο google music και κανω stream απο εκει.

 

Στο google music, μου βγάζει μύνημα

"The Google Play music player is currently available in select territories." ε?

Link to comment
Share on other sites

Στο google music, μου βγάζει μύνημα

"The Google Play music player is currently available in select territories." ε?

 

Δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα, υπάρχει όμως πλάγιος τρόπος για να αποκτήσεις πρόσβαση.

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα το nexus 4. Πηγα λοιπον να το συνδεσω στο wifi του σπιτιου μου. Κανω search πουθενα το wifi (επιανε καμια δεκαρια αλλα ομως). Ευτυχως την ψιλιαστηκα γρηγορα και πηγα και αλλαξα το channel του wifi απο 13 που το ειχα ορισει σε 10 και το βρηκε. Το ζητημα ειναι ομως δικαιολογειται αυτο? Καμια αλλη συσκευη δεν μου το εχει παρουσιασει...

Με nexus s που είχα και nexus 4 που έχω δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

 

Στο μαγαζί που δουλεύω και έχει connx, ενώ εγώ και ένας συνάδελφος μου με iphone 3gs είμασταν συνδεμενοι, δυο πελάτες με Sony xperia (διαφορετικο μοντέλο ο καθένας) δεν έβλεπαν καν το WiFi.

 

Σε αυτή την περίπτωση μάλλον έχουν θέμα τα xperia, διότι ολα τα αλλά κινητά το βλέπουν το WiFi.

 

Στη δικιά σου περίπτωση, συνδεσου σε αρκετά WiFi για να τεσταρεις αν στο ξανακάνει. Αν ξαναγίνει,τότε πρέπει να έχεις ενα θεματακι. Γενικώς ταnexus συνδέονται παντού και πάντα.

Link to comment
Share on other sites

κανενα θεματακι δεν εχει.απλα καποια κινητα με συγκεκριμενο firmware,δε δεχονται καναλι πανω απο 11
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

κανενα θεματακι δεν εχει.απλα καποια κινητα με συγκεκριμενο firmware,δε δεχονται καναλι πανω απο 11

 

Και τι μπορούμε να κάνουμε γι αυτό;

Ειναι δυνατον να εχει τετοιο θεμα το επισημο firmware?

Edited by bill79
Link to comment
Share on other sites

Φίλε όσο κ@υλα και αν είναι το γυαλί στην αφή, μην κάνεις το λάθος και δεν του βάλεις θήκη. Εμένα μου έπεσε 1 φορά, απ τους 40 πόντους και μπροστά έγινε χίλια κομμάτια. Επειδή κάθε πτώση είναι και 120 ευρώ (τοσο πάει η αλλαγή οθόνης) πες μου πόσα διαθέτεις για θήκη και θα σου προτείνω.

Και μένα από την τσέπη μου έπεσε ενώ ήμουν καθισμένος, οπότε δν μιλάμε για μεγάλο ύψος. Τυχερός ήμουν στην ατυχία μου καθώς το ράγισμα δεν είναι πάνω στην οθόνη αλλά στο περιθώριο από κάτω. Για θήκη δεν έχω ιδέα, αλλά είναι προφανές ότι χρειάζομαι κάτι που να κάνει δουλειά. Στο παλιό είχα μια φτηνή σιλικονένια από το ebay, αλλά λέω να πάρω κάτι καλύτερο τώρα. Δεν θέλω να δώσω και 30 ευρώ αλλά θέλω κάτι ποιοτικό.

Link to comment
Share on other sites

Και τι μπορούμε να κάνουμε γι αυτό;

Ειναι δυνατον να εχει τετοιο θεμα το επισημο firmware?

 

Δεν είναι πρόβλημα της συσκευής.

Ακόμα και το Xperia

Z που είχα δοκιμάσει είχε θεματακι και δεν το έβλεπε το ρουτερ μου σε ορισμένα κανάλια.

Απλά παίζουν κάποιες ασυμβατοτητες με μερικά κανάλια.

 

 

 

 

ποσο εγγυηση εχει το nexus αν εχει αγοραστει απο το αγγλικο play store ενα ή δυο?

Όπως σε όλη την Ευρώπη, 2 χρόνια, είτε είναι είτε από άλλο Ευρωπαϊκό μαγαζί.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Από που και πόσο το παρήγγειλες; (Αν επιτρέπεται).

 

Από το επίσημο Play Store μιας και βρίσκομαι στη Γαλλία, 349 ευρω + 8 μεταφορικά και έφτασε σε μία μέρα. Πιστεύω πως καθώς έρχεται κατευθείαν από τη "μαμά" θα έχει το re-design με τα ποδαράκια αλλά μένει να το επαληθεύσω το βράδυ, όχι ότι θα στενοχωρηθώ και αν δεν το έχει βέβαια.

 

Καλησπέρα παιδιά. Κάτοχος κι εγώ μιάμιση εβδομάδα τώρα, αλλά το περασμένο ΣΚ είχαμε την πρώτη πτώση και ράγισε λίγο μπροστά. Υπάρχει περίπτωση να γίνει χειρότερα με τον καιρό ή να μην ανησυχώ; Και επίσης ποια είναι η καλύτερη λύση για να προστατευτεί, γιατί μου φαίνεται εξαιρετικά εύθραυστο και σε συνδυασμό με τη μεταχείριση που του κάνω δεν το βλέπω να κρατάει πολύ.

 

Φίλε μου αυτό έπαθα με το Galaxy Nexus μόλις 6 μηνών και δεν θα το ξαναπάθω με το Ν4 γιαυτό κοιτάζω για θήκη άμεσα. Το εξωτερικό περίβλημα που πουλάει και επίσημα η Google δεν με πολυπείθει από άποψη προστασίας της πλάτης. Κάποιες καλές δερμάτινες προσφέρουν σίγουρα προστασία αλλά κάνουν λίγο άβολη τη χρήση του (είχα παλιότερα θήκη τέτοιου τύπου) ενώ οι μαλακές θήκες σιλικόνης καταστρέφουν την εμφάνιση και την αίσθηηση όλων των συσκευών κατά την άποψή μου. Έτσι σκέφτομαι την συγκεκριμένη που μοιάζει και προστασία να προσφέρει καλή (κυρίως στην πλάτη οι οθόνες δεν έχουν τόσο ανάγκη) και δεν αλλάζει τον τρόπο που χρησιμοποιείς το τηλέφωνο:

 

http://www.amazon.fr/Black-Google-Selling-Premium-Package/dp/B00B7QGT6U/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1366791380&sr=8-7&keywords=etui+nexus+4

 

Για εκεί με βλέπω...

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

.....

 

δυστυχως οποιος θελει να αγορασει το κινητο αυτο φθηνα πρεπει να κανει μεγαλο κυκλο...τυχερος εισαι.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Από το επίσημο Play Store μιας και βρίσκομαι στη Γαλλία, 349 ευρω + 8 μεταφορικά και έφτασε σε μία μέρα. Πιστεύω πως καθώς έρχεται κατευθείαν από τη "μαμά" θα έχει το re-design με τα ποδαράκια αλλά μένει να το επαληθεύσω το βράδυ, όχι ότι θα στενοχωρηθώ και αν δεν το έχει βέβαια.

 

 

 

Φίλε μου αυτό έπαθα με το Galaxy Nexus μόλις 6 μηνών και δεν θα το ξαναπάθω με το Ν4 γιαυτό κοιτάζω για θήκη άμεσα. Το εξωτερικό περίβλημα που πουλάει και επίσημα η Google δεν με πολυπείθει από άποψη προστασίας της πλάτης. Κάποιες καλές δερμάτινες προσφέρουν σίγουρα προστασία αλλά κάνουν λίγο άβολη τη χρήση του (είχα παλιότερα θήκη τέτοιου τύπου) ενώ οι μαλακές θήκες σιλικόνης καταστρέφουν την εμφάνιση και την αίσθηηση όλων των συσκευών κατά την άποψή μου. Έτσι σκέφτομαι την συγκεκριμένη που μοιάζει και προστασία να προσφέρει καλή (κυρίως στην πλάτη οι οθόνες δεν έχουν τόσο ανάγκη) και δεν αλλάζει τον τρόπο που χρησιμοποιείς το τηλέφωνο:

 

http://www.amazon.fr/Black-Google-Selling-Premium-Package/dp/B00B7QGT6U/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1366791380&sr=8-7&keywords=etui+nexus+4

 

Για εκεί με βλέπω...

 

Την σκεφτόμουν και εγώ την Fusion αλλά έστω και λίγο θα το πάρει τον έξτρα όγκο.

Για αυτό σκεφτόμουν να πάρω εγώ μόνο screen protectors, αφού ουσιαστικά με ενδιαφέρει να προστατέψω το μπρος πίσω και όχι τα πλαινά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...