Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα μετά την πρώτη πλήρη φόρτιση μου έβγαλε 2½ μέρες, 61 ώρες για την ακρίβεια, αλλά με πολύ χαλαρή χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπω να μου κρατάει 2 μέρες. Με τίποτα.να ρωτησω και κάτι.γιατί δεν μπορω να στείλω μέσω βλουτουθ απο άλλο κινητό κάτι εφαρμογές οι οποίες είναι σπασμένες; δεν τις δέχεται το νεξυς;;;
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπω να μου κρατάει 2 μέρες. Με τίποτα.να ρωτησω και κάτι.γιατί δεν μπορω να στείλω μέσω βλουτουθ απο άλλο κινητό κάτι εφαρμογές οι οποίες είναι σπασμένες; δεν τις δέχεται το νεξυς;;;

Το έχεις στο να είναι αναγνωρίσιμο;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπω να μου κρατάει 2 μέρες. Με τίποτα.να ρωτησω και κάτι.γιατί δεν μπορω να στείλω μέσω βλουτουθ απο άλλο κινητό κάτι εφαρμογές οι οποίες είναι σπασμένες; δεν τις δέχεται το νεξυς;;;

 

Από την ICS και μετά, δεν μπορούσα να στείλω .apk μέσω bluetooth ούτε με το Desire.

Είτε είναι περιορισμός του Android, ή απλά έχει τύχει.

 

Ας δοκιμάσει και κάποιος άλλος να στείλει, να μας πει αν τα κατάφερε.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπω να μου κρατάει 2 μέρες. Με τίποτα.να ρωτησω και κάτι.γιατί δεν μπορω να στείλω μέσω βλουτουθ απο άλλο κινητό κάτι εφαρμογές οι οποίες είναι σπασμένες; δεν τις δέχεται το νεξυς;;;

 

Περιορισμος του android.Για δοκιμασε με αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.traber.blueappsender&feature=search_result#?t=W10.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, επιτέλους το παρέλαβα και εγώ.

έχω πολλές ερωτ'ησεις καθως και με android είμαι εντελως αρχάριος, αλλα προς το παρό μόνο δύο, καθως είμαι στη δουλεια :)

 

α) Στα μυνήματα : πώς πατάω enter, δηλαδή να αλλάξει σειρά ;

β) ο τόνος στα γράμματα πώς στο καλό μπαίνει ;

 

Ευχαριστώ πολύ :D

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, επιτέλους το παρέλαβα και εγώ.

έχω πολλές ερωτ'ησεις καθως και με android είμαι εντελως αρχάριος, αλλα προς το παρό μόνο δύο, καθως είμαι στη δουλεια :)

 

α) Στα μυνήματα : πώς πατάω enter, δηλαδή να αλλάξει σειρά ;

β) ο τόνος στα γράμματα πώς στο καλό μπαίνει ;

 

Ευχαριστώ πολύ :D

 

Πρώτα απ' όλα, με γεια σου.

Σχετικά με τους ερωτήσεις: υποθέσω ότι δεν έχεις αλλάξει πληκτρολόγιο, έχεις κρατήσει αυτό που είχε η συσκευή.

α) Γραμμή αλλάζεις πατώντας το πλήκτρο κάτω δεξιά στο πληκτρολόγιο, αυτό με το βέλος που κοιτάζει προς τα αριστερά και μοιάζει με το Enter των πληκτρολογίων στα PC.

β) Για να βάλεις τόνο, κρατάς πατημένο το γράμμα που σ' ενδιαφέρει και θα σου βγάλει ένα pop up κουτάκι με επιπλέον επιλογές. Εκεί μέσα θα υπάρχει και το γράμμα με τον τόνο.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' όλα, με γεια σου.

Σχετικά με τους ερωτήσεις: υποθέσω ότι δεν έχεις αλλάξει πληκτρολόγιο, έχεις κρατήσει αυτό που είχε η συσκευή.

α) Γραμμή αλλάζεις πατώντας το πλήκτρο κάτω δεξιά στο πληκτρολόγιο, αυτό με το βέλος που κοιτάζει προς τα αριστερά και μοιάζει με το Enter των πληκτρολογίων στα PC.

β) Για να βάλεις τόνο, κρατάς πατημένο το γράμμα που σ' ενδιαφέρει και θα σου βγάλει ένα pop up κουτάκι με επιπλέον επιλογές. Εκεί μέσα θα υπάρχει και το γράμμα με τον τόνο.

 

Στα μηνυματα, το stock keyboard δεν εχει επιλογη για αλλαγη γραμμης (enter) .Εισαι σιγουρος?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Στα μηνυματα, το stock keyboard δεν εχει επιλογη για αλλαγη γραμμης (enter) .Εισαι σιγουρος?

 

Μήπως τότε έχω διαφορετικό πληκτρολόγιο; ο_Ο

Πως ακριβώς αναφέρεται το πληκτρολόγιο στο Settings -> Language and Input; Δεν είναι το Android Keyboard, το οποίο στην ελληνική γλώσσα έχει και Gesture typing , όπως το Swype;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τότε έχω διαφορετικό πληκτρολόγιο; ο_Ο

Πως ακριβώς αναφέρεται το πληκτρολόγιο στο Settings -> Language and Input; Δεν είναι το Android Keyboard, το οποίο στην ελληνική γλώσσα έχει και Gesture typing , όπως το Swype;

 

Ακριβώς! Στα sms με το πλήκτρο delete (αυτό που αναφέρεις ως enter) σου αλλάζει γραμμη?Γνωρίζω ότι δεν υπάρχει επιλογή αλλαγής γραμμής με το stock παρά μόνο με keyboards απο custom roms (cm,aokp κτλ).Μήπως φοράς custom rom?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Στα sms με το πλήκτρο delete (αυτό που αναφέρεις ως enter) σου αλλάζει γραμμη?Γνωρίζω ότι δεν υπάρχει επιλογή αλλαγής γραμμής με το stock παρά μόνο με keyboards απο custom roms (cm,aokp κτλ).Μήπως φοράς custom rom?

 

Ναι, είμαι με Cyanogen rom, αλλά στις ρυθμίσεις το πληκτρολόγιο αναφέρεται ως Android Keyboard.

Εσείς δηλαδή που είστε με stock δεν έχετε αυτό το πληκτρολόγιο; !!

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είμαι με Cyanogen rom, αλλά στις ρυθμίσεις το πληκτρολόγιο αναφέρεται ως Android Keyboard.

Εσείς δηλαδή που είστε με stock δεν έχετε αυτό το πληκτρολόγιο; !!

 

Όχι φίλε μου.Το δικό σου είναι τροποποιημένο και έχει επιλογή για enter ;)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ok, τότε συγνώμη από τον φίλο που του έγραψα πράγματα που δεν ισχύουν...

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κ μια ακόμα ερώτηση.στα μυνήματα οι χαρακτήρες είναι 60 νομίζω. Με 10 λέξεις ποιμάνει ενα μύνημα.πως θα γίνει να έχω 170 χαρακτηρες; για να μην χρεωνομαι 2 μύνημα;
Link to comment
Share on other sites

Δωκιμασα το πρόγραμμα που πρότεινε ο φίλος κ παλι δεν μου επιτρέπει να δεχτεί τις εφαρμογές
Link to comment
Share on other sites

σωστά. το "γερμανικό" / "αγγλικό" / "ελληνικό" πληκτρολόγιο

κάτω δεξιά έχει ":-)"

EDIT *** Το περιεργο ειναι πως στο whatsapp πχ. φαίνεται το "enter"

 

θα προσπαθήσω απτις ρυθμίσεις πληκτρολογίου λοιπον. Ο τόνος όλα τα λεφτά χαχαχα Ευχαριστώ :)

και συνεχιζω :

c) οταν βγαζω φώτο το κινητό τα ανεβάζει αυτόματα στο google account μου, δέν είναι κακό μέν, αλλα γιατί να μου τρώει τα ΚΒ έτσι, πώς ρυθμίζετε να μήν το κάνει, ή άν το κάνει να το κάνει μόνο όταν έχει WLAN ?

d) πώς μπορώ να αλλάξω τη σειρά τον συμβόλων/προγραμμάτων στο κύριο μενού;;; καθώς με το που το κρατάω πατημένο με βγάζει στην αρχική οθόνη :/

Edited by pateras
δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

Δωκιμασα το πρόγραμμα που πρότεινε ο φίλος κ παλι δεν μου επιτρέπει να δεχτεί τις εφαρμογές

 

Μετονόμασε το σε jpg πχ και μετά με ένα file manager άλλαξε το στο nexus σε apk πάλι.

Link to comment
Share on other sites

1) Το στοκ πληκτρολόγιο έχει enter-αλλαγή γραμμής απλά όχι σε όλες τις εφαρμογές. Στα sms πχ όχι, σε FB ναι κτλπ

 

2) @stylatos: δες ΕΔΩ. Το τροποποιημένο αρχείο mms.apk υπάρχει 1-2 σελίδες πίσω στο ίδιο θέμα και βασικά οτιδήποτε αφορά αλλαγές κτλπ στο κινητό καλό είναι να γράφεις εκεί για να μην τα μπερδεύουμε ;)

 

Γενικά σορρυ που θα γίνω σπαστικός αλλά για απορίες γενικευμένες πάνω στο android καλύτερα θα ήταν να απευθύνεστε στα αντίστοιχα θέματα του φορουμ, μην γεμίζουμε το παρών με "άσχετα" ποστ.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Γράφετε παραπάνω ότι η Wind δε χρέωνει τη micro sim. Εμένα μου τη χρέωσαν 5 ευρώ στη Wind του Mall,

όπου πήγα να αλλάξω την κάρτα για το nexus.

Edited by elektron
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2.5 χρόνια με το SGSII, χθες επιτέλους παρέλαβα το N4 μου. Το κινητό απλά πετάει. Ό,τι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου, υπέροχη ποιότητα κατασκευής και εξαιρετικά γρήγορο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...